Kosmetologia - Rzeszów

Studia w Rzeszowie

na kierunku kosmetologia

Odkryj kosmetologię w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

01.03.2023

Kosmetologia studia - Rzeszów 2023 

Studia na kierunku kosmetologia w Rzeszowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku kosmetologia w Rzeszowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kosmetologia w Rzeszowie rozpocznie się 20 kwietnia 2023 r. i potrwa do 31 lipca 2023 r. | Kosmetologia Rzeszów - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Rzeszowie kosmetologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 
Opis kierunku
Kosmetologia to interdyscyplinarna dziedzina, na którą składa się kilka działów, w tym m.in.: kosmetologia estetyczna, która zajmuje się poprawą atrakcyjności fizycznej, a także kosmetologia lecznicza – przywracająca właściwą kondycję skóry. W trakcie studiów uczestnicy zajęć poznają również zagadnienia związane z wytwarzaniem i analizowaniem produktów kosmetycznych. Ponadto przyszli specjaliści zdobywają kompetencje umożliwiające im m.in. projektowanie strategii marketingowych, tworzenie oferty na usługi czy kreowanie wizerunku osoby.
 
Specjalności
Współczesne studia z kosmetologii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia. Popularne specjalności na kierunku kosmetologia w Rzeszowie: kosmetologia estetycznaodnowa biologiczna i wellnesstechnologia wytwarzania kosmetykówwizaż i charakteryzacjamenedżer marki kosmetycznejprojektowanie produktów kosmetycznych... specjalności na kosmetologia w Rzeszowie >
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Rzeszowie na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane jest złożenie odpowiednich dokumentów. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Za naukę w uczelniach niepublicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 5900 zł do 6600 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku kosmetologia w Rzeszowie >
 

Praca po studiach

We współczesnym społeczeństwie stale wzrasta zapotrzebowanie na usługi kosmetologiczne, które pozwalają pacjentom nie tylko na prawidłową pielęgnację skóry, ale także na poprawienie swojego wyglądu. Absolwenci tego kierunku mogą np. pracować w gabinetach odnowy biologicznej, a także organizować, wyposażać i samodzielnie prowadzić gabinet kosmetyczny. Kosmetolodzy są przygotowani do współpracy z dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry chorej i zdrowej, znają też tajniki związane z wizażem czy makijażem okolicznościowym.

 

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek KOSMETOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w Rzeszowie

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować kosmetologię w Rzeszowie

Studia na kierunku kosmetologia w Rzeszowie można podjąć w ramach studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych na jednej uczelni niepublicznej – w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Kosmetologii nie oferuje żadna z uczelni publicznych w tym mieście.

Gdzie studiować kosmetologię bezpłatnie w Rzeszowie

Bezpłatne studia dotyczą zazwyczaj tylko studiów stacjonarnych realizowanych na uczelniach publicznych. Kandydaci na kosmetologię w Rzeszowie mogą jednak rozpocząć naukę tylko w prywatnej szkole wyższej, w której zarówno studia stacjonarne, jak i niestacjonarne są płatne.

Gdzie studiować kosmetologię niestacjonarnie w Rzeszowie

Niestacjonarną naukę na studiach na kierunku kosmetologia w Rzeszowie można rozpocząć tylko w jednej uczelni prywatnej – w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Dowiedz się więcej kosmetologia w Rzeszowie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na kosmetologii w Rzeszowie

Studia niestacjonarne w Rzeszowie są płatne, a cena za jeden rok akademicki na studiach na kierunku kosmetologia wynosi około 5500 zł. ceny - kosmetologia Rzeszów >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety w Rzeszowie studia niestacjonarne na kierunku kosmetologia oferuje tylko jedna uczelnia niepubliczna, a nauka w tej szkole wyższej jest płatna. Kosmetologii w Rzeszowie nie można studiować bezpłatnie w żadnej szkole wyższej.

Pokaż wszystkie

Jak wyglądają studia na kierunku Kosmetologia w Rzeszowie

Kosmetologia to kierunek skierowany w szczególności do osób, które zainteresowane są np. chemią kosmetyczną, właściwościami kosmetyków, pielęgnacją skóry czy kreowaniem wizerunku wizualnego osób. Dziedzina ta ściśle związana jest m.in. z: medycyną, dermatologią, fizjologią czy psychologią. Studenci mogą przygotowywać się do pracy w takich miejscach jak np.: gabinety kosmetyczne, gabinety odnowy biologicznej czy centra SPA.

 

1. Wiedza i umiejętności

Studenci kosmetologii mają szansę zdobywać wiedzę oraz umiejętności w profesjonalnie wyposażonych laboratoriach. W trakcie zajęć wykorzystują nowoczesne narzędzia i badają skład oraz zastosowanie określonych produktów kosmetycznych. Przyszli kosmetolodzy pracują pod opieką m.in.: doświadczonych dermatologów, lekarzy wizażystów i pracowników uznanych w branży firm kosmetycznych.


 

Wiedza

Studenci kosmetologii uczą się tego, jak świadomie dbać o zdrowy tryb życia – dowiadują się, czym jest zbilansowana dieta oraz skutecznie promują aktywność fizyczną. Uczestnicy zajęć poznają analizy wpływu różnych bodźców na ciało człowieka i zyskują wiedzę niezbędną do rozpoznania stanów chorobowych skóry.

W trakcie realizowania programu studenci poznają podstawy kosmetologii leczniczej i pielęgnacyjnej. W zależności od wybranej specjalności przyszli eksperci zdobywają wiedzę z zakresu m.in.: pielęgnacji płytek paznokciowych, gimnastyki stóp, historii i zastosowania makijażu, analizy sylwetki człowieka i krojów ubrań czy zasad kreowania image’u.

Wiedza, którą mają absolwenci kosmetologii:

 • znają podstawy zbilansowanej diety
 • skutecznie promują aktywność fizyczną
 • rozumieją wpływ bodźców na ciało człowieka
 • rozpoznają stany chorobowe skóry
 • znają metody pielęgnacji płytek paznokciowych
 • znają techniki gimnastyki stóp
 • znają historię i zastosowanie makijażu
 • poprawnie analizują sylwetkę człowieka i kroje ubrań
 • zna zasady kreowania image’u


 

Umiejętności

Studenci kosmetologii uczą się wykonywać określony zabiegi np. lecznicze, pielęgnacyjne lub upiększające z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi i specjalistycznej aparatury. Kosmetolodzy umiejętnie przeprowadzają wywiady z pacjentami i dokonują diagnozy. Stosują techniki korekty wyglądu określonych części ciała człowieka za pomocą makijażu lub wizażu.

Uczestnicy zajęć mają szansę zdobyć zdolności, które umożliwią im m.in. analizowanie i interpretowanie składu kosmetyków oraz samodzielną ich produkcję. Absolwenci tego kierunku mają umiejętności z zakresu np.: marketingu produktów i usług kosmetycznych – potrafią promować i zarządzać marką kosmetyków oraz usługami kosmetycznymi, pielęgnacyjnymi i upiększającymi.

Umiejętności, które mają absolwenci kosmetologii:

 • wykonują określone zabiegi
 • przeprowadzają wywiady z pacjentami/klientami
 • dokonują trafnej diagnozy stanu skóry pacjenta/klienta
 • stosują techniki makijażu i wizażu
 • analizują i interpretują skład kosmetyków
 • samodzielnie produkują kosmetyki
 • zarządzają markami kosmetyków i usługami kosmetycznymi itp.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku kosmetologia w Rzeszowie realizowane są w ramach studiów I stopnia (licencjackich) lub studiów II stopnia (magisterskich)

Studia I stopnia trwają 3 lata, studia II stopnia przewidują 2 lata nauki. Studenci mogą rozpocząć studia na tym kierunku zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.


 

Studia stacjonarne

Zajęcia stacjonarne na studiach dziennych najczęściej odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i popołudniowych.

Studia stacjonarne pozwalają studentom zdobywać cenne doświadczenie w profesjonalnych warunkach zapewnionych przez uczelnie. Studenci stacjonarni częściej pracują w grupach i pod opieką doświadczonych ekspertów. Ten tryb może jednak utrudnić lub uniemożliwić studentom pracę na pełnym etacie.

Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są zazwyczaj bezpłatne. Za stacjonarną naukę na uczelniach prywatnych najczęściej należy zapłacić.


 

Studia niestacjonarne

Zajęcia niestacjonarne mogą odbywać się wieczorowo lub zaocznie. Studenci wieczorowi spotykają się na terenie uczelni od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych. Studenci zaoczni pojawiają się tam w weekendy średnio co dwa tygodnie, a ich spotkania przyjmują formę tzw. zjazdów.

Studenci niestacjonarni bez problemu mogą pogodzić pracę na pełnym etacie z możliwością studiowania. Ograniczony kontakt z prowadzącymi zajęcia wymaga jednak od studentów niestacjonarnych skupienia, zdeterminowania i systematyczności.

Studia niestacjonarne zazwyczaj są płatne zarówno na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych.

 

3. Program studiów i przedmioty

W programie kosmetologii przewidywane są liczne przedmioty poświęcone m.in. badaniu receptury kosmetyków, produkcji produktów kosmetycznych czy biochemicznym reakcjom ludzkiego ciała na bodźce. Ponadto studenci kosmetologii zgłębiają zagadnienia związane z estetyką i ogólnymi zasadami współczesnego piękna.

Przedmioty, dzięki którym zdobędziesz wykształcenie, to między innymi:

 • anatomia,
 • biochemia,
 • biofizyka,
 • mikrobiologia i immunologia,
 • kosmetologia pielęgnacyjna,
 • fizjoterapia i masaż,
 • kosmetologia upiększająca,
 • alergologia i toksykologia w kosmetologii.

 

 

4. Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Kandydaci na kosmetologię powinni w szczególności interesować się kosmetyką. Studenci tego kierunku muszą mieć wyjątkowo rozwinięte poczucie estetyki oraz wykazywać się zdolnościami manualnymi. W zawodzie kosmetologa niezbędna będzie precyzyjność i systematyczność. Dobrze też, by przyszli specjaliści tej dziedziny byli pewni siebie i otwarci.

Kosmetolog pracuje z klientami i pacjentami, więc musi być on komunikatywny i empatyczny. Kandydat na te studia powinien lubić kontakt z ludźmi i być odpowiedzialny. Mile widziana w tym zawodzie jest znajomość języka angielskiego – zaletą kandydata będzie także oryginalność i kreatywność.
 

Predyspozycje kandydatów na studia na kosmetologię:

 • zainteresowanie kosmetyką
 • rozwinięte poczucie estetyki
 • zdolności manualne
 • precyzyjność, systematyczność
 • pewność siebie, otwartość
 • komunikatywność, empatia
 • oryginalność, kreatywność
 • znajomość języka angielskiego
Ile trwają studia na kierunku Kosmetologia w Rzeszowie

Ile trwają studia na kierunku Kosmetologia w Rzeszowie

Program studiów na kierunku kosmetologia w Rzeszowie organizowany jest w ramach studiów I stopnia (licencjackich) lub studiów II stopnia (magisterskich).

Studenci kosmetologii przez 6 semestrów zdobywać mogą podstawową wiedzę kosmetologiczną, która umożliwi im rozpoczęcie kariery w świecie kosmetyki lub kontynuowanie edukacji na studiach II stopnia – tam przez kolejne 4 semestry rozwijają się w wybranej przez siebie specjalności, dzięki czemu swoją przyszłość mogą związać z kosmetologią np. leczniczą, pielęgnacyjną lub upiększającą.

Kosmetologia w Rzeszowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku Kosmetologia w Rzeszowie

Absolwenci kosmetologii wyróżniają się posiadaniem interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu m.in.: medycyny, chemii, farmacji i nauk o zdrowiu. Studenci szkolą się w problematyce kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej, leczniczej oraz receptury kosmetycznej i środków zapachowych. Specjalistyczne kompetencje wykorzystać mogą np. w centrach odnowy biologicznej, gabinetach kosmetycznych czy środowisku SPA i Wellness.

Przykładowe miejsca zatrudnienia dla absolwentów kosmetologii:

 • gabinety podologiczne, gabinety rehabilitacji
 • ośrodki odnowy biologicznej
 • domy opieki, sanatoria
 • poradnie ortopedyczne
 • gabinety kosmetyczne
 • przemysł kosmetyczny
 • marketing i szkolenia w branży Beauty
 • doradztwo wizerunkowe
 • agencje reklamowe, agencje modelek
 • drogerie, perfumerie
 • studia fotograficzne i filmowe
 • własna działalność gospodarcza

W zależności od obranej specjalności kosmetolog może rozwijać się w zawodach o charakterze medycznym lub związanych z kreowaniem wizerunku. Absolwenci kosmetologii mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą lub aplikować na stanowiska odpowiedzialne np. za kontrolę jakości produkcji kosmetyków. Kosmetolodzy mogą także kontynuować pracę badawczą lub podjąć współpracę z innymi specjalistami.

Przykładowe stanowiska po studiach na kierunku kosmetologia:

 • kosmetolog
 • masażysta
 • wizażysta
 • konsultant
 • dziennikarz
 • specjalista ds. kontroli jakości
 • doradca konsumenta
 • trener/szkoleniowiec

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia w Rzeszowie?

Studia możesz podjąć w niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

 

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2022/2023, uczelnia niepubliczna oferuje płatne studia w obu trybach. Ceny wahają się od 5900 zł do 6600 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia w Rzeszowie:

 

 

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

 

Kosmetologia studia stacjonarne - uczelnie w Rzeszowie

 

Kosmetologia studia niestacjonarne - uczelnie w Rzeszowie

 

Kosmetologia studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Rzeszowie

 

 

Uczelnie w Rzeszowie - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kosmetologia w Rzeszowie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kosmetologia w Rzeszowie

Zanim aplikujesz na Kosmetologię, powinieneś zgłębić nieco informacji, dzięki którym staniesz się kandydatem w pełni świadomym i odpowiedzialnym za podjętą decyzję. Jako przyszły maturzysta, powinieneś uzupełnić ewentualne braki w materiałach z zakresu przedmiotów przyrodniczych, matematyki i języka angielskiego, bowiem właśnie te przedmioty mogą zdecydować o przyjęciu bądź odrzuceniu twojej kandydatury na studia.

Studenci, którzy ukończyli już pierwszy stopień Kosmetologii lub dowolnego kierunku pokrewnego, o ile rzeszowska uczelnia na to pozwala, mogą pomyśleć o dokształceniu się na drugim stopniu studiów. W tym celu warto zadbać o jak najlepsze wyniki egzaminów, które przełożą się na oceny uzyskane na dyplomie – właśnie one wezmą udział w konkursie, na drodze którego zostaną wyłonieni najlepsi.

Udział w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych może zagwarantować najlepszym miejsce na niemal każdej uczelni w Polsce. Warunek jest jeden – należy otrzymać tytuł finalisty lub laureata, dzięki wykazaniu się wiedzą o zakresie większym, niż tym, którym dysponuje znaczna większość uczestników.

 

Proces rekrutacji i dokumenty

Pierwszym krokiem na drodze do ukończenia studiów jest aplikacja na nie. W procesie rekrutacji można wziąć udział tylko wtedy, kiedy zarejestruje się swoją kandydaturę za pomocą znajdującego się na stronie internetowej wybranej uczelni formularza. Cel tej procedury jest oczywisty – zawiadomienie o chęci podjęcia Kosmetologii oraz wynikach uzyskanych na drodze zmagań z egzaminem maturalnym lub pierwszym stopniem studiów.

Drugim i jednocześnie ostatnim krokiem jest dostarczenie wymaganych dokumentów, potwierdzających prawdziwość danych umieszczonych w toku elektronicznej rejestracji kandydatów.

 • zdjęcie do legitymacji,
 • kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplomu,
 • formularz ze strony internetowej,
 • dokument tożsamości

to prawdopodobnie wszystko, czego będziesz potrzebował do uniknięcia skreślenia z listy przyjętych na Kosmetologię w Rzeszowie.

 

STUDIA W RZESZOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Rzeszowie

studia w Rzeszowie

 

KOSMETOLOGIA - ważne informacje

kosmetologia studia

kosmetologia studia online

studia medyczne w Rzeszowie

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Kosmetologia w Rzeszowie

Studia medyczne, do kanonu których należy między innymi Kosmetologia, od lat cieszą się bardzo dobrą renomą, którą potwierdzają opinie studentów i absolwentów poszczególnych kierunków. Zapoznanie się z ich słowami może okazać się cenne dla każdego przyszłego studenta. Jesteś ciekaw, jakie opinie mają studia na kierunku Kosmetologia?

Katarzyna, studentka pierwszego roku Kosmetologii w Rzeszowie, mówi:

„Świat jest piękny. Ludzie są piękni. Z tego założenia wyszłam, chcąc podjąć Kosmetologię. Potrafię zauważyć nawet najgłębiej ukryte walory estetyczne u każdego człowieka, a poprzez zawód, który chcę wykonywać, mogłabym je podkreślać. Zdecydowałam się na studiowanie w Rzeszowie, bo to moje rodzinne miasto, pełne wspomnień i dobrych perspektyw.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Rzeszów studia i stopnia

Kosmetologia Rzeszów studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Rzeszów studia stacjonarne

Kosmetologia Rzeszów studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Rzeszowie

Kierunki medyczne w Rzeszowie

dietetyka
Rozwiń

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia