Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku logistyka w Szczecinie?

Komentarze (0)

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku logistyka w Szczecinie?

Komentarze (0)
Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku logistyka w Szczecinie?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku logistyka w Szczecinie?

Studia logistyczne są częstym wyborem maturzystów, chcących rozwijać swoje zainteresowania i pasje z zakresu nauk technicznych, ścisłych czy nauk związanych z zarządzaniem i marketingiem. Jednak, aby czerpać satysfakcje ze studiów, należy spełnić kilka istotnych warunków. W niniejszym artykule przedstawiono szczegółowy opis idealnego kandydata na kierunek logistyka w Szczecinie.

 

Komu studia logistyczne przyniosą najwięcej satysfakcji?

Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania na studiach logistycznych, przyszli studenci powinni posiadać wszechstronne zainteresowania z zakresu nauk technicznych, ścisłych oraz społecznych. Ponadto, warto aby idealni kandydaci spełnili szereg następujących warunków:


 

 • zdolności organizacyjne
 • odpowiedzialność oraz dokładność w wykonywanych obowiązkach
 • charakter lidera i umiejętności przywódcze
 • analityczny umysł


 

Osoby posiadające powyższe cechy nie powinny mieć problemu z odnalezieniem się na studiach logistycznych, a później także podczas pracy w tej rozwijającej się branży.

 

Sylwetka studenta logistyki

Studenci logistyki w Szczecinie będą mieli okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk matematycznych, technicznych oraz społecznych, w czym pomogą im zróżnicowane zainteresowania. Program studiów zakłada także realizacje zajęć o tematyce powiązanej z następującymi zagadnieniami:


 

 • ekonomia
 • zarządzanie i marketing
 • finanse i rachunkowość
 • nauki prawne
 • matematyka
 • materiałoznawstwo
 • towaroznawstwo

 

Ze względu na złożony program nauczania, studenci muszą być osobami ambitnymi, oraz zaangażowanymi w rozwijanie swojej wiedzy i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Podczas studiów, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcą także umiejętności praktyczne, które znajdą zastosowanie w przyszłej pracy zawodowej.

Przede wszystkim nauczą się zarządzania procesem logistycznym oraz procesem dystrybucji. Co więcej zyskają zdolności z obszaru nadzorowania prac magazynowych czy procesów transportowych, co stanowi ważny element branży logistycznej. Studenci kierunku logistyka skupią się również na rozwijaniu zdolności informatycznych i nauce obsługi specjalistycznych programów i narzędzi komputerowych. Dlatego też powinni posiadać zdolność analitycznego myślenia , która pomoże im w efektywniejszym przyswajaniu nauczanych treści.

Osoby, które aplikują na kierunek logistyka w Szczecinie muszą mieć rozwinięte kompetencje miękkie oraz zdolności organizacyjne, na czym skupią się podczas licznych zajęć i warsztatów przewidzianych w planie nauczania. Co więcej, studenci skupią się na nauce języka obcego i specjalistycznej terminologii branżowej, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Jako że program kształcenia zakłada realizacje praktyk zawodowych, studenci muszą być przygotowani na podejmowanie nowych wyzwań.

 

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku logistyka?

Studia logistyczne mają wiele zalet, które przyciągają do siebie maturzystów w całej Polsce. Oczywiście każdy z nich ma swój indywidualny powód, dla którego decyduje się na ten kierunek. Popularność powyższych studiów często wynika z chęci rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Nie bez znaczenia jest także ciekawy i zróżnicowany program nauczania oraz możliwość realizacji zajęć specjalizacyjnych. Studia na kierunku logistyka w Szczecinie dają szansę na zdobycie wszechstronnego wykształcenia i tym samym zwiększenia swoich szans na stabilną parce zawodową, także w środowisku międzynarodowym.

WSZYSTKO O KIERUNKU LOGISTYKA - SZCZECIN

Komentarze (0)