Logistyka - Szczecin

Logistyka - Szczecin

Logistyka - Szczecin

Studia w Szczecinie

na kierunku logistyka

Odkryj logistykę w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Logistyka - studia Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku logistyka w Szczecinie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku logistyka, w roku akademickim 2021/2022, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oferuje 90 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Bezpłatne studia oferują równiez Akademia Morska w Szczecinie oraz Uniwersytet Szczeciński. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na AM, USZ oraz uczelni niepublicznej. Ceny wahają się od 2800 zł do 4250 zł za pierwszy rok studiów.

 

Logistyka w Szczecinie to bardzo popularny kierunek studiów, który wybiera wielu kandydatów, chcących zdobyć praktyczne wykształcenie. Studenci w trakcie realizowanych zajęć uczą się diagnozować i rozwiązywać problemy logistyczne oraz monitorować procesy gospodarcze. Nabywają odpowiednie umiejętności związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi, finansowymi i informacjami w przedsiębiorstwie.

W zależności od ukończonej specjalizacji i nabytych kwalifikacji absolwenci zatrudniani są w krajowych i zagranicznych przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych, które zajmują się logistyką, jednostkach gospodarczych i administracyjnych.

czytaj dalej wszystko o Logistyka - Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek logistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Morska w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum

Jednostka prowadząca

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Akademia Morska w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Transport stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku transport

Pokaż więcej
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Pokaż więcej

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Logistyka w Szczecinie

W procesie rekrutacji na studia na kierunku logistyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • fizyka i astronomia
 • geografia
 • historia
 • informatyka
 • język obcy
 • matematyka
 • wiedza o społeczeństwie
 • język polski
 • przedmiot dodatkowy

 

Żeby dostać się na Logistykę w Szczecinie, należy zawczasu zrozumieć specyfikę kierunku, aby odkryć, jaką wiedzą warto dysponować w celu zwiększenia swoich szans na odniesienie sukcesu w tym cyklu edukacyjnym. Przedmiotami maturalnymi, które zdecydowanie warto zdać na rozszerzeniu, jeżeli myślisz poważnie o podjęciu tego kierunku, będzie matematyka, geografia, wiedza o społeczeństwie oraz język obcy nowożytny.

Procedury rekrutacyjne mogą różnić się w zależności od wybranej uczelni oraz ulegać pewnym zmianom na przestrzeni czasu. Dlatego warto śledzić na bieżąco aktualne ustalenia rekrutacyjne, prezentowane przez wybrane uczelnie za pośrednictwem strony internetowej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Logistyka w Szczecinie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

LOGISTYKA SZCZECIN STUDIA I STOPNIA

LOGISTYKA SZCZECIN STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

LOGISTYKA SZCZECIN STUDIA STACJONARNE

LOGISTYKA SZCZECIN STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku Logistyka w Szczecinie

Niezwykłym ułatwieniem, rozjaśniającym nieco trudy nauki w oczach każdego ze studentów, jest możliwości podjęcia niektórych kierunków studiów stacjonarnie lub zaocznie.

Pierwsza z opcji będzie doskonała dla tych, którym niestraszna konkurencja, bowiem studia stacjonarne są pierwszym wyborem zdecydowanej większości studentów. W ramach tego trybu przyszli absolwenci będą mieli zapewnioną możliwość regularnego i systematycznego przyswajania zaoferowanych podstaw programowych.

Studia niestacjonarne to ukłon w stronę tych, którzy chcieliby uczyć się weekendowo. Idealnie trafia w potrzeby pracujących, chcących pogodzić edukację na studiach wyższych z pozyskiwaniem niezwykle cennego doświadczenia zawodowego. Jedną z niewątpliwych wad tego wyboru jest konieczność uiszczania systematycznych opłat semestralnych.

 

 

 

Sprawne zarządzanie dynamicznym przepływem wszelkiego rodzaju surowców staje się główną przyczyną odnoszonych sukcesów przez międzynarodowe korporacje. Organizacja transportu i zarządzanie pracą zespołów nie byłoby możliwe bez wykwalifikowanej kadry najlepszych logistyków, poruszających się po interdyscyplinarnym gruncie posiadanej wiedzy i umiejętności. Nikogo nie dziwi już nieustannie rosnąca popularność studiów logistycznych oraz samo zainteresowanie przyszłych kandydatów ich podjęciem. W odpowiedzi na tę niezwykle korzystną tendencję postanowiło odpowiedzieć wiele polskich uczelni, poszerzając kanon oferowanych kierunków o Logistykę.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku logistyka w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Czego się nauczysz na studiach

Wiedza i umiejętności, połączone z praktycznymi kompetencjami kierunkowymi, których przyswojenie zagwarantują studia na kierunku Logistyka, będą możliwe dzięki oferowanym przedmiotom. Wśród nich najpewniej będziesz miał okazję odnaleźć:

 • Logistyka zaopatrzenia
 • Strategie logistyczne
 • Transport miejski
 • Systemy logistyczne
 • Normalizacja i zarządzanie jakością w logistyce
 • Opakowania w systemach logistycznych

 

3. Dla kogo te studia

Zastanawiasz się, czy zestaw posiadanych przez ciebie cech, połączonych z zainteresowaniami i aspiracjami na przyszłość będzie doskonale dopasowany do oferty edukacyjnej prezentowanej przez studia logistyczne w Szczecinie? Rozważając potrzeby współczesnego rynku pracy, czyli innymi słowy – analizując sylwetki pracowników branży logistycznej, można odnieść trafne wrażenie, że są to ludzie wszechstronnie uzdolnieni, zorientowani na osiąganie sukcesu, posiadający doskonałą orientację w przestrzeni oraz naturalną zdolność do zgłębiania wiedzy matematycznej. Jeśli podsumowuje to ciebie jako kandydata, to już wiesz, że Logistyka została stworzona specjalnie dla ciebie!

 

4. Wiedza i umiejętności

Logistyka to interdyscyplinarna propozycja dla wszechstronnie uzdolnionych kandydatów, którzy nie chcą ograniczać swoich zdolności do rozwijania ich w tylko jednym, ściśle ograniczonym kierunku. W związku z tym, że opisywany kierunek studiów w przeważającej większości bazuje na dokonaniach wybitnych matematyków, z łatwością można się domyślić, że zajęcia będą oscylowały wokół tej właśnie tematyki.

Ponadto każdy przyszły logistyk musi nabyć cały szereg kompetencji interpersonalnych, które umożliwią mu nawiązywanie i podtrzymywanie długotrwałych sieci kontaktów z klientami o rozmaitych cechach demograficznych. Umiejętności geograficzne i doskonała orientacja w przestrzeni, którą także posiądziesz w trakcie edukacji, uczynią z ciebie eksperta do spraw organizacji przewozów towarów i zarządzania szeroko pojętymi zasobami, używanymi w każdym z sektorów dzisiejszej gospodarki.

Ile trwają studia na kierunku Logistyka w Szczecinie

Ile trwają studia na kierunku Logistyka w Szczecinie

Studia na kierunku Logistyka w Szczecinie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku logistyka w Szczecinie?

Logistyka studia w Szczecinie - uczelnie:

 • Akademia Morska w Szczecinie
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Logistyka w Szczecinie

Przed rekrutacją na jakikolwiek kierunek studiów należy rozpatrzyć wszystkie „za” i „przeciw”, dając sobie tym samym szansę na uniknięcie ewentualnych rozczarowań. Ponadto niezwykle istotne jest zgłębienie procedur kwalifikacyjnych, aby stać się świadomym swojego wyboru kandydatem. Zatem co należy sprawdzić przed rekrutacją na studia na kierunku Logistyka w Szczecinie?

Przede wszystkim to, jakie przedmioty biorą udział w postępowaniu kwalifikacyjnym. W przypadku Logistyki wykładanej na większości uczelni w Szczecinie będzie to matematyka, geografia, historia oraz wiedza o społeczeństwie. Dla kandydatów na studia drugiego stopnia istotną rolę odegrają oceny na dyplomie ich ukończenia – to właśnie one będą miały decydujący wpływ na przyjęcie bądź odrzucenie danej kandydatury.

Zdobycie tytułu finalisty lub laureata jednego z olimpiad przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim otworzy przed tobą furtkę możliwości zgłębienia edukacji na dowolnie wybranym kierunku, również Logistyce. Dlatego jeżeli jesteś ponadprzeciętnie uzdolniony i widzisz dla siebie realne szanse na odniesienie sukcesu, warto, abyś rozważył tę opcję.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem, który należy wykonać zanim rozpoczniesz swoją przygodę z Logistyką, będzie zgłoszenie swojej kandydatury za pośrednictwem elektronicznej rejestracji kandydatów. W jej trakcie zostaniesz poproszony o podanie uzyskanych na maturze lub dyplomie ukończenia pierwszego stopnia edukacji oraz, co oczywiste, swoich danych personalnych.

 

Potrzebne dokumenty

Najprzyjemniejszy krok, jaki zapewni ci kandydatura na wybrane uczelnie w Szczecinie, na drodze do osiągnięcia tytułu i kompetencji godnych prawdziwego specjalisty, to bez wątpienia dostarczenie potrzebnych do zwieńczenia całego procesu dokumentów. Fotografia do legitymacji, formularz pobrany ze strony internetowej uczelni oraz kserokopia świadectwa maturalnego to dokumenty, których będziesz potrzebował, aby stać się pełnoprawnym studentem Logistyki.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Logistyka w Szczecinie

Jaka praca po studiach na kierunku Logistyka w Szczecinie

Studia logistyczne w Szczecinie swojej interdyscyplinarności i specyfice zawdzięczają ogrom tematów, z jakimi zetknie się bez wątpienia każdy student tego niesamowicie przyszłościowego kierunku. Dzisiejszy, coraz bardziej wymagający rynek pracy, narzuca coraz to większe wymagania na aplikantów, dlatego wiedza i umiejętności wyniesione z Logistyki zapewnią ci pewną pozycję zawodową w przyszłości.

Po ukończeniu opisywanego kierunku studiów będziesz miał szansę na znalezienie zatrudnienia w niemal każdym sektorze gospodarki – bowiem wszystkie potrzebują sprawnej kadry zarządzającej przepływem szeroko pojętych surowców i pracą zespołów ludzi.

Logistyka jest ściśle powiązana z transportem i właśnie ten sektor gospodarki jest najczęściej wybierany przez świeżo upieczonych absolwentów tego kierunku. Jako pracownik międzynarodowych korporacji związanych z transportem, będziesz mógł nieustannie piąć się po szczeblach kariery, aż do stanowiska kierowniczego – niewątpliwym atutem tej branży jest właśnie wspomniany samorozwój.

Jako logistyk będziesz mógł otworzyć własną działalność gospodarczą, bowiem kompetencje z obszaru zarządzania zapewnią ci studia, a ponadto niewiele trzeba, aby mieć szansę na odniesienie sukcesu. Praca freelancera pozwoli ci na realizację własnych celów na określonych przez ciebie warunkach. Sam przyznasz, że bycie samemu sobie szefem jest niezwykle kuszącą perspektywą.

Spektrum możliwości zawodowych, jakie generuje ukończenie Logistyki w Szczecinie, da ci gwarancję znalezienia dobrej pracy, będącej jednocześnie niewyczerpanym źródłem życiowej satysfakcji.

Jakie opinie mają studia na kierunku Logistyka w Szczecinie

Komentarze studentów na temat wybranej przez nich drogi edukacyjnej potrafią dostarczyć wiele cennych informacji przyszłym kandydatom na dany kierunek. Jesteś ciekaw, jak wyglądają opinie, jakimi cechuje się Logistyka w Szczecinie?

Małgorzata, studentka pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku Logistyka w Szczecinie, mówi:

„Długo się wahałam, zanim ostatecznie kandydowałam na Logistykę w Szczecinie. Zależało mi na studiach, na których pogodzę zamiłowanie do szeroko rozumianego zarządzania i rozwinę się również w innych kierunkach. Teraz zaczęłam studia magisterskie, mam dobrą pracę i wiem, że był to najlepszy z możliwych wyborów w moim życiu!”

Kierunki logistyka i transport w Szczecinie

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)