Grafika studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Grafika - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Grafika studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku grafika można podjąć na 2 uczelniach publicznych: Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Politechnice Gdańskiej. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 7400 zł za pierwszy rok studiów.

 

1. Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Grafika znajdująca się w ofercie Wydziału Grafiki Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku realizowana jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia licencjackie, a następnie są to dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 7400 zł)

 

Jeśli interesujesz się sztuką, a tworzenie rysunków czy obrazów sprawia ci przyjemność, to kierunek studiów Grafika może cię zainteresować. Na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku możemy znaleźć kilka specjalności, dzięki którym studenci mogą rozwijać się w pasjonującym ich kierunku, są to

  • animacja,
  • grafika projektowa,
  • grafika projektowa.

W trakcie studiów na kierunku Grafika będziesz rozwijać nie tylko swoje umiejętności plastyczne i kreatywność, ale także zapoznasz się z historią sztuki, a zarazem grafiki oraz dowiesz się, gdzie i jakie nawiązania możemy dostrzec współcześnie. Będąc studentem Grafiki, będziesz również uczęszczać na wiele zajęć praktycznych, gdzie będziesz ćwiczyć swoje umiejętności z zakresu rysunku czy malarstwa, a także będziesz poznawać programy do tworzenia grafiki komputerowej.

Program studiów na kierunku grafika został opracowany w taki sposób, aby rozwinąć talent przyszłych artystów. Niektóre z przedmiotów to m.in. ilustracja, projektowanie dla kultury, techniki cyfrowe, język obcy oraz typografia.

Absolwenci kierunku studiów Grafika mogą szukać zatrudnienia m.in. jako graficy, konsultanci do spraw grafiki, projektanci oraz instruktorzy.

Dowiedz się więcej

 

2. Politechnika Gdańska

Grafikę możesz także studiować w ramach kierunku Matematyka, który jest propozycją Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej i odbywa się w systemie dwustopniowym. Kierunek ten jest realizowany jako trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata oraz dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym

 

Kierunek studiów Matematyka z pewnością jest skierowany do osób, które interesują się tą dziedziną nauki i nie mają z nią problemów, ponieważ matematyka na studiach jest nieco bardziej skomplikowana niż w szkole średniej. Dlatego, jeśli interesujesz się zagadnieniami matematycznymi, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie. Politechnika Gdańska w ramach specjalności oferuje m.in.

  • geometrię i grafikę komputerową,
  • matematykę finansową,
  • matematykę stosowaną.

Wybierając Matematykę o specjalności geometria i grafika komputerowa, będziesz rozwijać swoje umiejętności w zakresie matematyki i różnych jej dziedzin, przy czym z pewnością wykształcisz w sobie analityczne i logiczne myślenie. W ramach specjalności geometria i grafika komputerowa poznasz również programy wykorzystywane do projektowania i będziesz mógł rozwinąć swoją kreatywną część w czasie zajęć z projektowania. Dodatkowo w czasie studiów studenci są zobowiązani do uczęszczania na zajęcia z zakresu języka obcego na poziomie B2.

W trakcie studiów studenci zobowiązani są do uczęszczania na przedmioty z zakresu m.in. algebry, geometrii, statystyki, języka obcego, matematyki stosowanej czy rachunku prawdopodobieństwa. Studenci muszą również zaliczyć praktyki zawodowe.

Absolwenci kierunków studiów Matematyka o specjalności geometria i grafika komputerowa mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w biurach projektowych, korporacjach, firmach związanych z projektowaniem, a nawet w działach powiązanych z finansami.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU GRAFIKA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)