Grafika - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Grafika - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia na kierunku grafika w Gdańsku | Gdyni | Sopocie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Polsko - Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku

Polsko - Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku

Grafika stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku grafika

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Grafika stopień: (I)  (II)  (Jednolite), czas trwania: 3 lata • 2 lata • 5 lat
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Polsko - Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku

Polsko - Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku informatyka

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Matematyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku matematyka

Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

Multimedia i grafika komputerowa stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku multimedia i grafika komputerowa

12.01.2024

Grafika studia 2024 – Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot) | woj. pomorskie

Grafika w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 4 różne specjalności. Studia można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na grafice w Trójmieście w 2023 r. zaczynają się od 8000 zł za pierwszy rok studiów.

Grafika - Gdańsk, Gdynia, Sopot
Studia na kierunku grafika w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia oraz jednolite
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku grafika w Gdańsku | Gdyni | Sopocie rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | Grafika Gdańsk | Gdynia | Sopot - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Grafika to kierunek studiów, który opiera się na przekazywaniu szeregu umiejętności praktycznych. W trakcie nauki studenci zdobywają umiejętności warsztatowe z grafiki, ilustracji, czy liternictwa i typografii oraz uczą się obsługi zaawansowanych programów graficznych. Studia poza warstwą praktyczną przekazują też wiedzę na temat historii sztuki, estetyki czy aspektów współczesnej grafiki.

Doświadczenie zdobyte podczas studiów pozwalają na odnalezienie się zarówno w branży artystycznej jak i IT. Absolwenci grafiki mogą szukać pracy w agencjach reklamowych, wytwórniach gier komputerowych albo w wydawnictwach. Współcześnie duże zainteresowanie usługami grafików wyrażają firmy zajmujące się projektowaniem stron internetowych. Jako grafik będziesz miał też możliwość założenia własnej działalności zajmującej się grafiką użytkową.

 

Uczelnie

W Trójmieście grafikę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznychAkademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Politechnice Gdańskiej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.
 
Specjalności
Współczesne studia z grafikii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku grafika w Trójmieście: projektowanie graficzneanimacjagrafika projektowagrafika artystyczna... specjalności na grafice w Trójmieście >
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Trójmieście na kierunku grafika w roku akademickim 2024/2025 najczęściej brany jest pod uwagę wynik egzaminu praktycznego oraz rozmowy kwalifikacyjnej. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku grafika w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 8000 zł do 9500 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku grafika w Trójmieście >

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Grafika w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Żeby dostać się na studia na kierunku Grafika w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, należy pozytywnie przejść przez dwuetapowy proces rekrutacyjny. Studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie najczęściej wymagają od kandydatów nie tylko uzyskanie wysokich wyników z matematyki, informatyki oraz języka obcego na rozszerzonym egzaminie maturalnym, ale również zdanie wstępnego egzaminu sprawdzającego umiejętności plastyczne.

Warto pamiętać, że szczegółowe procedury rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni w Trójmieście oraz zmieniać się na przestrzeni czasu. Dlatego aby być w pełni przygotowanym na wyzwania ze strony wybranej uczelni, należy na bieżąco śledzić ustalenia wybranych uczelni.

Architektura wnętrz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku - przedmioty maturalne

Osoby, które chcą rozpocząć naukę na kierunku architektura wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku , podczas rekrutacji 2024/2025 muszą przystąpić do egzaminu wstępnego, który polega na przeglądzie prac kandydata, wykonaniu zadania egzaminacyjnego oraz rozmowie kwalifikacyjnej. dowiedz się więcej 

 

Rekrutacja na grafikę w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Trójmieście przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek grafika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku (Wydział Grafiki) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia, jednolite więcej
Polsko - Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Opis kierunku

Kierunek grafika w Trójmieście umożliwi Ci zdobycie wiedzy zarówno z zakresu grafiki artystycznej, to znaczy warsztatowej, jak i z grafiki projektowej. Studenci uczą się posługiwać różnorodnymi środkami plastycznymi na najwyższym poziomie. Zdobywają wiedzę teoretyczną z zakresu kultury i sztuki, a także poznają tradycyjne i nowoczesne techniki pracy współczesnego grafika. 
Wśród trójmiejskich uczelni publicznych grafika znalazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (ponad 300 zgłoszeń - 10 osób na miejsce).
 

Praca po studiach

Absolwenci posługują się tradycyjnymi środkami wyrazu, to znaczy potrafią stworzyć niepowtarzalne odbitki na prasie graficznej, wykonać pracę rysunkową i malarską, jak również funkcjonują na rynku komercyjnym, gdzie projektują plakaty, opakowania, opracowują skład, okładkę, ilustracje książki, wykonują fotografie analogowe i cyfrowe i tym podobne. Zatrudniani są między innymi w wydawnictwach, artystycznych studiach projektowych i agencjach reklamowych, instytucjach kulturalno-artystycznych, takich jak galerie i teatry.
 

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia i siatka zajęć uzależnione są od wybranej uczelni, na której chcesz realizować studia graficzne w Trójmieście, a także od realizowanej specjalizacji. Studenci uczęszczają na najważniejsze przedmioty, które pozwalają zdobyć wiedzę artystyczną i humanistyczną. Z pewnością rozwiniesz umiejętności fotograficzne, rysunkowe i malarskie, rozwiniesz się w zakresie grafiki interaktywnej i technologii multimedialnych, a także zdobędziesz wiedzę z zakresu historii sztuki.

Będziesz w stanie projektować plakaty i opakowania, opracowywać okładki i ilustracje książek, a także wykonywać fotografie analogowe i cyfrowe. Stworzysz niepowtarzalne odbitki na prasie graficznej, a także wykonasz prace rysunkowe lub malarskie.

W programie studiów na kierunku Grafika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • rysunek i malarstwo
  • liternictwo i typografia
  • projektowanie dla kultury
  • propaganda społeczna
  • ilustracja
  • historia sztuki
  • historia grafiki
  • podstawy grafiki interaktywnej
  • techniki cyfrowe
  • sygnał graficzny w przestrzeni publicznej

 

Ogólne cele kształcenia

Grafika to dziedzina studiów, która skupia się na tworzeniu i projektowaniu wizualnych komunikatów, które przekazują informacje, idee lub emocje za pomocą grafiki komputerowej, rysunków, ilustracji, fotografii, animacji, typografii i innych środków wizualnych. Programy na studiach graficznych obejmują zazwyczaj szeroki zakres przedmiotów, takich jak historia sztuki, teoria koloru, rysunek, projektowanie graficzne, grafika komputerowa, typografia, fotografia, animacja, projektowanie stron internetowych, identyfikacja wizualna, ilustracja.

Studenci mogą również uczyć się różnych technik artystycznych, takich jak rysunek ołówkiem, malarstwo, kaligrafia, projektowanie 3D, montaż graficzny i innych. W trakcie studiów graficznych studenci mają możliwość rozwijać swoje umiejętności praktyczne i twórcze, a także zdobywać wiedzę teoretyczną z zakresu sztuki, designu, komunikacji wizualnej i technologii cyfrowych. Mogą pracować na rzeczywistych projektach graficznych, zarówno indywidualnie, jak i w zespołach, co pozwala im na zdobycie doświadczenia i praktycznego przygotowania do pracy w branży graficznej.

Studia graficzne dają również możliwość specjalizacji w określonych obszarach, takich jak projektowanie graficzne, grafika komputerowa, ilustracja, animacja, projektowanie stron internetowych, identyfikacja wizualna, reklama czy fotografia. Po ukończeniu studiów graficznych absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w różnorodnych dziedzinach, takich jak agencje reklamowe, studia projektowe, wydawnictwa, agencje interaktywne, firmy produkcyjne, firmy e-commerce, telewizja, film, przemysł gier komputerowych, dziedzina kultury i sztuki, a także założyć własne studia graficzne lub pracować jako freelancerzy.Gdzie studiować na kierunku grafika w Trójmieście?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, jako specjalność na Politechncie Gdańskiej oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Polsko - Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku oraz jako specjalność w Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku grafika, w roku akademickim 2023/2024, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnym. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na ASP w Gdańsku oraz uczelni niepublicznej. Ceny wahają się od 8000 zł do 9500 zł za pierwszy rok studiów.

Kierunek grafika - uczelnie w Trójmieście

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Grafika Gdańsk | Gdynia | Sopot studia stacjonarne

Grafika Gdańsk | Gdynia | Sopot studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika w Gdańsku | gdyni | sopocie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Studia jednolite

Grafika w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia na kierunku Grafika w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Bardzo często świeżo upieczeni absolwenci szkół średnich, pomimo zbliżającej się wielkimi krokami matury, wciąż nie wiedzą, na jakie studia chcieliby pójść. Jeśli jesteś zainteresowany Grafiką w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, powinieneś poznać opinie swoich starszych kolegów.

Julian, student trzeciego roku Grafiki w Trójmieście, mówi:

„Wybrałem studiowanie w Trójmieście nie tylko dlatego, że właśnie tutaj się urodziłem. Uważam, że to miejsce z tradycją, wyróżniające się pod względem wielu czynników na tle innych polskich miast. Nie wyobrażam sobie spędzenia czasu poświęconego na ukończenie studiów gdziekolwiek innym. A dlaczego Grafika? Od zawsze lubiłem rysować, dodatkowo chciałem studiować coś, co zapewni mi dobrą pracę w przyszłości. Polecam wszystkim zainteresowanym.”

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia