Elektrotechnika w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Elektrotechnika w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Elektrotechnika w Warszawie – uczelnie publiczne

Studia w Warszawie na kierunku elektrotechnika można podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnika WarszawskaStudia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.

 

1. Politechnika Warszawska (Wydział Elektryczny)

Studia na kierunku Elektrotechnika oferowane przez Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarnym

Kierunek studiów Elektrotechnika przeznaczony jest dla osób, które interesują się zagadnieniami związanymi z energią elektryczną i jej zastosowaniem. Dlatego, jeśli odnajdujesz się w przedmiotach ścisłych, a przede wszystkim w fizyce, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie. W ofercie Politechniki Warszawskiej możemy znaleźć kilka specjalności, które zostały dostosowane do zainteresowań studentów oraz współczesnego rynku pracy, są to m.in.:

  • elektroenergetyka,
  • elektromechatronika pojazdów i maszyny elektryczne,
  • elektronika przemysłowa,
  • systemy wbudowane,
  • technika świetlna i multimedialna,
  • technika wysokich napięć i kompatybilność elektromagnetyczna.

Wybierając kierunek studiów Elektrotechnika w Warszawie, będziesz mieć szansę na poznanie od podstaw zagadnień z zakresu przedmiotów ścisłych, elektroniki, a także nauk technicznych. W kolejnych etapach studiów będziesz zgłębiać swoją wiedzę, co pozwoli ci na zostanie specjalistą w wybranej przez ciebie dziedzinie. W trakcie studiów poznasz m.in. jak projektować instalacje elektryczne oraz jakich materiałów użyć, aby instalacja była bezpieczna. W programie zajęć przewidziano wiele godzin zajęć teoretycznych, ale także i praktycznych, które są niezwykle ważne na tym kierunku studiów.

Program studiów na kierunku Elektrotechnika opiera się na przedmiotach z zakresu bloku ogólnego oraz bloku specjalnościowego. W bloku ogólnym możemy znaleźć takie przedmioty jak m.in. matematyka, dyskretna, analiza matematyczna, fizyka, maszyny i napędy elektryczne, język obcy oraz instalacje elektryczne. Zajęcia z zakresu specjalności ciężko jednoznacznie określić, ponieważ mogą się one różnić między sobą w zależności od wybranej specjalności. Dodatkowo studenci są również zobligowani do zaliczenia obowiązkowych praktyk zawodowych w wybranej przez siebie firmie bądź instytucji.

Absolwenci kierunku studiów Elektrotechnika mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w elektrowniach, elektrociepłowniach, jednostkach naukowo-badawczych, biurach projektowych, firmach serwisowych, a także w biurach zajmujących się projektowaniem.in. instalacji elektrycznych i elektrotechnicznych. 

Dowiedz się więcej 

WSZYSTKO O KIERUNKU ELEKTROTECHNIKA - WARSZAWA

Komentarze (0)