matura informatyka 2020

Matura 2020. Informatyka

Od lat Informatyka należy do najpopularniejszych kierunków studiów, a co się z tym wiąże liczba osób zainteresowanych zdawaniem tego przedmiotu na maturze nie maleje. Jak wygląda matura z Informatyki? Zadania wykonuje się na komputerach, czy w arkuszach egzaminacyjnych? Jeśli chcecie wiedzieć wszystko na temat matury 2020 z tego przedmiotu, koniecznie przeczytajcie artykuł.

 

matura informatyka

 

1. Jak wygląda egzamin?

Informatyka, choć stanowi jedną z najważniejszych dziedzin współczesnego świata, nie jest na maturze przedmiotem obowiązkowym. Wszyscy chętni mogą wybrać go z grona przedmiotów dodatkowych i zdawać egzamin na jednym poziomie- rozszerzonym. Egzamin maturalny z informatyki sprawdza w jakim stopniu udało nam się opanować materiał zawarty w tzw. podstawie programowej, która to rozdziela stawiane przed nami wymagania na ogólne i szczegółowe.

Zadania, przed którymi stoją maturzyści mają na celu sprawdzenie w szczególności znajomości i umiejętności posługiwania się komputerem i jego oprogramowaniem oraz korzystania z sieci komputerowych, umiejętności wyszukiwania, gromadzenia i przetwarzania informacji, zasad współtworzenia zasobów w sieci, umiejętności komunikowania się przy pomocy komputera, jak również stosowania podejścia algorytmicznego do rozwiązywania różnych problemów. Czy to oznacza, że maturę z informatyki zdaje się przy użyciu komputerów?

Egzamin maturalny z tego przedmiotu ma formę pisemną i składa się z dwóch części. Pierwsza część polega na rozwiązywaniu zadań bez korzystania z komputera, natomiast druga część polega na rozwiązywaniu zadań z jego użyciem. Zadania w arkuszu egzaminacyjnym dobierane są w taki sposób, aby reprezentowały różnorodne wymagania i poziomy zaawansowania wiedzy, będą sprawdzały przede wszystkim umiejętności złożone, będą miały formę zamkniętą i otwartą.

Czym różnią się zadania w tych formach? Zadania zamknięte to zazwyczaj zadania wielokrotnego wyboru, w których musimy zaznaczyć prawidłową odpowiedź spośród zaproponowanych w treści, a zadania otwarte nakazują nam samodzielnie zbudować odpowiedź. Do egzaminu z omawianego przez nas przedmiotu może przystąpić każdy absolwent, niezależnie od typu szkoły, do której uczęszczał, oraz od przedmiotów, których uczył się w zakresie rozszerzonym.

 

matura informatyka ile trwa

 

2. Ile trwa egzamin z informatyki?

Egzamin maturalny z informatyki trwa łącznie 210 minut. Przebiega on wedle podziału na dwie części. Pierwsza część trwa 60 minut i obejmuje zestaw zadań rozwiązywanych bez użycia komputera, a druga część trwa 150 minut i polega na rozwiązywaniu zadań przy użyciu komputera. Arkusze egzaminacyjne do każdej części matury z informatyki będą zawierały około czterech zadań.

W drugiej części sprawdzianu osoby zdające będą pracowały na autonomicznym stanowisku komputerowym i będą mogły korzystać wyłącznie z programów i danych zapisanych na dysku twardym oraz na innych nośnikach stanowiących wyposażenie stanowiska lub otrzymanych z arkuszem. Naturalnie, jeśli ukończymy egzamin znacznie wcześniej, możemy opuścić salę przed upływem regulaminowego czasu.

 

3. Kiedy matura na poziomie podstawowym i rozszerzonym?

Informatyka jest przedmiotem, który należy do grona dodatkowych, czyli zdawanych wyłącznie na poziomie rozszerzonym. A kiedy możemy przystąpić do matury z tego przedmiotu? Egzamin z informatyki odbędzie się w środę, 17 czerwca, o godzinie 14:00. Dla tych, którzy nie przepadają za liczbą „17” dobrą wiadomością jest godzina sprawdzianu. Zdający będą mogli wyspać się porządnie i nie powinny wystąpić problemy z punktualnym stawieniem się na egzamin.

 

matura informatyka co trzeba wiedzieć

 

4. Jakie wymagania muszę spełnić, aby przystąpić do egzaminu z informatyki?

Matura nazywana jest egzaminem dojrzałości nie bez powodu. To pierwszy poważny sprawdzian w naszym życiu, a także czas, w którym musimy podjąć istotne decyzje i wykonać konkretne zadania, na długo przed wejściem na salę egzaminacyjną.

Na początku roku szkolnego wszyscy zainteresowani zdawaniem matury muszą tę chęć przedstawić na papierze. Na tym polega tzw. deklaracja maturalna, którą składa się u dyrektora szkoły. To jedyny nasz obowiązek związany z wypełnianiem formalności. Pozostałe wymagania dotyczą już naszej nauki i przygotowania do zdawania danego przedmiotu.

Warto podejść do tematu poważnie i świadomie wybrać przedmiot dodatkowy. Jeśli informatyka nas nie interesuje, a jedynymi umiejętności jakimi możemy się pochwalić to obsługa social mediów, to lepiej nie obierać tego przedmiotu, zwłaszcza że trzeba go zdawać na poziomie rozszerzonym. Wybór przedmiotu dodatkowego powinien być podyktowany zainteresowaniami i łatwością pozyskiwania wiedzy – jeśli przedmiot możemy wybrać samodzielnie, to dobrze jest wybrać taki, który rzeczywiście lubimy, a nauka nie sprawia nam kłopotów.

 

5. Czy warto zdawać maturę z informatyki na poziomie rozszerzonym?

Każdy maturzysta musi zapamiętać, że przedmioty dodatkowe charakteryzują się tym, że zdawane są wyłącznie na poziomie rozszerzonym. Na tej podstawie niełatwo odpowiedzieć na postawione pytanie, gdyż nie można zdawać informatyki na poziomie podstawowym. A jeśli można byłoby zdawać omawiany przez nas przedmiot na dwóch poziomach, to i tak warto byłoby pokusić się o maturę na wyższym poziomie.

Dlaczego? Informatyka to dzisiaj jedna z najważniejszych dyscyplin, która otacza nas niemal na każdym kroku. Poza tym, jest dziedziną, która rozwija się w błyskawicznym tempie. To wszystko sprawia, że tylko dzięki nauce i zdawaniu poziomu rozszerzonego jesteśmy w stanie dogonić wiadomości składające się na tę materię. Poziom podstawowy – gdyby funkcjonował – prawdopodobnie i tak nie przydałby się do niczego.

Informatyka jest takim zagadnieniem, w którym zawsze należy wiedzieć więcej, a podstawy wystarczają tylko tym, którzy i tak nie będą wiązali z nią swojej przyszłości.

 

6. Co da mi matura z informatyki?

Na powyższe pytanie trudno jest odpowiedzieć w kilku słowach. Dlaczego? Korzyści ze zdawania matury z omawianego przez nas przedmiotu jest bardzo wiele. Prawdopodobnie nikt nie jest w stanie dyskutować z opinią, że informatyka jest dyscypliną, która ma istotny wpływ na nasze życie. Na dodatek, dynamicznie się rozwija, wspiera inne dziedziny, a praca w jej obszarze jest zajęciem dobrze płatnym.

Matura z informatyki może być poważnym krokiem do zajęcia się nią zawodowo, profesjonalnie. Zainteresowania i pasja mogą przekuć się w zawód, bądź pomysł na życie. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że pilna nauka oraz matura z informatyki może być dobrą inwestycją. Inwestycją w nas samych i naszą przyszłość.

Ponadto, nasza bohaterka często występuje w gronie przedmiotów kwalifikacyjnych na studia, a jeśli już wybiera się ten przedmiot jako maturalny, to warto oprzeć na nim także kształcenie wyższe. Wiedza informatyczna może przydać się zawsze i wszędzie, niezależnie od tego w jakim kierunku będziemy chcieli się rozwijać i pracować.

To umiejętności, które gdzieniegdzie są niezbędną podstawą, bez których nie mamy szans na zdobycie konkretnej pracy. Zdawanie matury z informatyki to pogoń za współczesnością, odpowiedź na wymagania, które stawia przed nami dzisiejszy świat.

 

7. Czego nie da mi matura z informatyki?

Odpowiedź na to pytanie może być bardzo krótka, gdyż niełatwo wymienić minusy z nauki i zdawania informatyki na maturze. Ten przedmiot ma zdecydowanie więcej zalet niż wad, gdyż obraca się w sferze umiejętności praktycznych, wykorzystywanych na całym świecie.

Oczywiście, pilna nauka może nie dać nam chwili wytchnienia, ale osoby zdające informatykę na maturze to zazwyczaj pasjonaci tej dziedziny, którym nauka sprawia przyjemność i którym przyświeca myśl o tym, że im więcej będą wiedzieli, tym zwiększą swoją szansę nie tylko na egzaminie maturalnym, ale także później, na studiach i jeszcze później, na drodze zawodowej.

 

8. Co warto sprawdzić idąc na maturę z informatyki?

Matura to takie zagadnienie, na temat którego dobrze jest wiedzieć jak najwięcej. Warto zaznajomić się ze wszystkim, co nas dotyczy od strony organizacyjnej- będzie nam wtedy łatwiej skupić się wyłącznie na nauce. Reasumując, należy dokładnie sprawdzić harmonogram egzaminów i zapisać w widocznym miejscu datę i godzinę naszej matury. Nie wolno nam się spóźnić.

Matura jest egzaminem państwowym i nawet drobne spóźnienie może nas dyskwalifikować, czyli mówiąc wyraźniej, przez naszą opieszałość możemy nie przystąpić do egzaminu, a co za tym idzie, nie zaliczyć go. Co jeszcze warto sprawdzić? Jakie narzędzia pomocnicze możemy wykorzystywać podczas egzaminu. W przypadku matury z informatyki nie ma ich zbyt wielu – do naszej dyspozycji jest tylko prosty kalkulator.

Czy to wszystko? Od strony organizacyjnej tak. Pozostaje nam zatem jeszcze druga strona – naszych wiadomości. Dobrze jest sprawdzić swoją wiedzę na długo przed maturą. W Internecie dostępne są arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat, a także nie brakuje w sieci zwykłych quizów wiedzy, które także mogą poszerzyć świadomość naszej wiedzy.

Warto zrobić sobie własny egzamin, w domowym zaciszu, bez zbędnego stresu i obawy o wynik. Nawet jeśli nie pójdzie nam on zbyt dobrze, to będziemy wiedzieli jaki obszar materiału musimy zgłębić poważniej, aby już na prawdziwej maturze poradzić sobie z nim bez większych problemów.

 

9. Na które studia wymagana jest matura z informatyki?

Znaczna część maturzystów, na długo przed przystąpieniem do egzaminów, rozrysowuje w głowach plany dalszej edukacji. Wybierają kierunki studiów, uczelnie, a potem rozmyślają o tym, jak będzie wyglądała ich droga zawodowa. Słusznie. Matura to dopiero początek tej drogi, ale jakże istotny

. Czy omawiany przez nas przedmiot brany jest pod uwagę w procesach rekrutacji wyłącznie na studia informatyczne? Nie, choć rzeczywiście nie stanowi on podstawy kwalifikacyjnej zbyt dużej rzeszy kierunków. Matura z informatyki przyda się nam startując na takie kierunki studiów, jak: biotechnologia, biomonitoring i biotechnologie ekologiczne, fizyka techniczna, informatyka, geoinformacja, analiza danych, geomonitoring, gospodarka przestrzenna, grafika.

Należy pamiętać także o tym, że zestaw przedmiotów kwalifikacyjnych mogą się różnić w zależności od uczelni i jej profilu kształcenia.

zasady rekrutacji na studia 2020

 

SPRAWDŹ WYMAGANIA REKRUTACYJNE NA STUDIA

SPRAWDŹ JAK WYGLĄDA REKRUTACJA NA POSZCZEGÓLNYCH UCZELNIACH

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Politechnika Białostocka
Uniwersytet w Białymstoku
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Bielsko Białej

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Bydgoska Szkoła Wyższa
Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – Oddział w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Politechnika Częstochowska
Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Ateneum - Szkoła Wyższa w Gdańsku
Politechnika Gdańska
Polsko - Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku
Sopocka Szkoła Wyższa
Uniwersytet Gdański
Uniwersytet Morski w Gdyni
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni
Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej w Gdyni
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku
Gdański Uniwersytet Medyczny
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gorzowie Wielkopolskim

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – Filia w Gorzowie Wielk.
Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim

Rekrutacja na studia w Kaliszu

Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego w Kaliszu
Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego

Rekrutacja na studia w Katowicach i woj. śląskim

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
Filia Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego "Apeiron" w Katowicach
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
Politechnika Śląska w Gliwicach
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gliwicach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska
Społeczna Akademia Nauk w Kielcach
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Rekrutacja na studia w Koszalinie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
Politechnika Koszalińska

Rekrutacja na studia w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Akademia Ignatianum w Krakowie
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego "Apeiron" w Krakowie
Akademia Muzyczna w Krakowie
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie
Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Rekrutacja na studia w Lesznie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lotnicza Akademia Wojskowa
Politechnika Lubelska
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Rekrutacja na studia w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
Politechnika Łódzka
Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
Uniwersytet Łódzki
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego w Łodzi
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Opolu

Politechnika Opolska
Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu
Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu
Uniwersytet Opolski

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Collegium Da Vinci w Poznaniu
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Poznaniu
Politechnika Poznańska
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu
Wyższa Szkoła Logistyki
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Radomiu

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Rekrutacja na studia w Rybniku

Filia Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Rybniku

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Rzeszowie
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
Uniwersytet Rzeszowski
WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Siedlcach

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Rekrutacja na studia w Słupsku

Akademia Pomorska w Słupsku

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie
Akademia Sztuki w Szczecinie
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum
Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie
Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Rekrutacja na studia w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
Collegium Civitas w Warszawie
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie
Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
Politechnika Warszawska
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie
Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie
Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Uniwersytet Warszawski
VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie
Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z siedzibą w Warszawie
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Akademia Teatralna w Warszawie
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Rekrutacja na studia w mieście Wrocławiu

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
Coventry University Wroclaw
Dolnośląska Szkoła Wyższa
Dolnośląski Wydział Bezpieczeństwa i Nauk Społeczno-Prawnych WSBPI „Apeiron” we Wrocławiu
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Uniwersytet Wrocławski
Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu
Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Politechnika Wrocławska
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uniwersytet Zielonogórski

SPRAWDŹ JAK WYGLĄDA REKRUTACJA NA POSZCZEGÓLNYCH UCZELNIACH

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Politechnika Białostocka
Uniwersytet w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Bielsko Białej

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Bydgoska Szkoła Wyższa
Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – Oddział w Bydgoszczy
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Oddział w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Politechnika Częstochowska
Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Politechnika Gdańska
Uniwersytet Gdański
Uniwersytet Morski w Gdyni
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku
Gdański Uniwersytet Medyczny

Rekrutacja na studia w Gorzowie Wielkopolskim

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim

Rekrutacja na studia w Katowicach i woj. śląskim

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Politechnika Śląska w Gliwicach
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Rekrutacja na studia w Koszalinie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
Politechnika Koszalińska

Rekrutacja na studia w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Akademia Ignatianum w Krakowie
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Akademia Muzyczna w Krakowie
Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie
Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Politechnika Lubelska
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Rekrutacja na studia w Łodzi

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
Politechnika Łódzka
Uniwersytet Łódzki
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Opolu

Politechnika Opolska
Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu
Uniwersytet Opolski

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Politechnika Poznańska
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Radomiu

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
Uniwersytet Rzeszowski

Rekrutacja na studia w Słupsku

Akademia Pomorska w Słupsku

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie
Akademia Sztuki w Szczecinie
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Uniwersytet Szczeciński

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Rekrutacja na studia w Warszawie

Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
Politechnika Warszawska
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Uniwersytet Warszawski
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Akademia Teatralna w Warszawie
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Rekrutacja na studia w mieście Wrocławiu

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Uniwersytet Wrocławski
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Politechnika Wrocławska
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uniwersytet Szczeciński – Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze
Uniwersytet Zielonogórski

Komentarze (2)

xd odpowiedz

chyba twoj

TwójStaryRobol odpowiedz

Xd