English philology - Gdańsk

English philology - Gdańsk

English philology - Gdańsk
Dodaj do ulubionych

25.10.2022

English philology studia Gdańsk - 2022 | woj. pomorskie

Studia na kierunku English philology to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku english philology w Gdańsku
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku English philology dają studentom możliwość zdobycia kompetencji z języka angielskiego na wysokim poziomie, a także wiedzy o języku angielskim, jego historii oraz o kulturze i literaturze krajów anglojęzycznych. Studia prowadzone są w języku angielskim.

 

Praca po studiach

Studia w Gdańsku na kierunku English philology dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w branży turystycznej, a także w międzynarodowych korporacjach, gdzie wymagana jest praktyczna znajomość języka angielskiego.

czytaj dalej wszystko o English philology - Gdańsk

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku jest kierunek ENGLISH PHILOLOGY

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Ateneum w Gdańsku

Akademia Ateneum w Gdańsku

English philology stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia w Gdańsku na kierunek English philology wymaga od kandydatów zdanego egzaminu maturalnego. W regulaminie nie zostały jednak wskazane konkretne wymagane przedmioty maturalne. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia przed kandydatem rekrutacja na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

English philology w Gdańsku

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ENGLISH PHILOLOGY?

English philology to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Gdańsku, adresowany do osób, które posiadają kompetencje z języka angielskiego na odpowiednim poziomie, ale chcą je zwiększyć. Program studiów zakłada, że studenci zdobędą umiejętności i wiedzę m.in. z zakresu językoznawstwa, zwłaszcza językoznawstwa stosowanego, a także literaturoznawstwa, kulturoznawstwa, historii oraz polityki krajów anglojęzycznych.

Kierunki studiów w Gdańsku takie jak English philology dają studentom również możliwość zdobycia kompetencji w zakresie języka angielskiego w środowisku zawodowym oraz słownictwa specjalistycznego. Studia prowadzone są w języku angielskim.


1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku English philology możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Głównym celem studiów na kierunku English philology jest przekazanie studentom wiedzy i umiejętności w zakresie języka angielskiego tak, aby zyskali oni kompetencje językowe na wysokim poziomie. Studenci tego kierunku mogą zdobywać umiejętności w zakresie praktycznej nauki języka angielskiego, m.in. dotyczące leksyki, konwersacji, pisania czy fonetyki.

Program studiów zakłada również, że studenci zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu językoznawstwa, pragmatyki, literaturoznawstwa czy semantyki. Zajęcia na kierunku English philology dotyczą również historii literatury brytyjskiej i amerykańskiej.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Gdańsku na kierunku English philology: British and American literature history, British and US history and culture, introduction to linguistics.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ENGLISH PHILOLOGY?

Studia na kierunku English philology trwają 3 lata (studia I stopnia).

English philology w Gdańsku - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ENGLISH PHILOLOGY

Kierunki studiów takie jak English philology dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy wszędzie tam, gdzie przydatne mogą okazać się kompetencje z języka angielskiego na wysokim poziomie, a więc na przykład w branży turystycznej, przedsiębiorstwach różnych branż działających na rynkach międzynarodowych czy w branży hotelarskiej. Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie również jako tłumacze, a po uzyskaniu dodatkowych uprawnień – tłumacze przysięgli, np. w biurach tłumaczeń albo w jednostkach administracji samorządowej i rządowej. Po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji mogą również zajmować się nauczaniem języka angielskiego.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku English philology:

  • branża turystyczna,
  • międzynarodowe przedsiębiorstwa,
  • branża hotelarska,
  • tłumacz,
  • tłumacz przysięgły,
  • biura tłumaczeń,
  • jednostki administracji samorządowej i rządowej,
  • nauczyciel języka angielskiego.

Kierunki filologiczne w Gdańsku

iberystyka
Rozwiń

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia