• TOWAROZNAWSTWO Stopień: I REKRUTACJA

  Uczelnie Łódź - kieurnek Towaroznawstwo
  Studiując towaroznawstwo można zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie oceny jakości produktów bezpośrednio wpływających na nasze zdrowie, takich jak: żywność, tekstylia i odzież, produkty farmaceutyczne i chemiczne oraz wyroby medyczne i higieniczne. Studia oferują przygotowanie do kształtowania jakości towarów i ich marki poprzez umiejętność doboru i oceny odpowiednich parametrów świadczących o przeznaczeniu danego produktu, zarówno w aspektach technologicznym, ekologicznym, ekonomicznym, jak i bezpieczeństwa. Studenci zdobywają wiedzę na temat procedur certyfikacji, atestacji oraz znakowania produktów, a także procedur związanych z kontrolą jakości, jak i regulacjami w zakresie ochrony konsumenta i konkurencji. Nabywają kompetencje niezbędne do pełnienia funkcji kierowniczych i kontrolnych w różnych organizacjach i instytucjach gospodarczych.
  Od naboru od roku 2017/2018 oferujemy dwie specjalności realizowane w systemie modułowym z możliwością uzyskania cenionych na rynku certyfikatów Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji PCBC.
  SPECJALNOŚĆ INŻYNIERIA JAKOŚCI
  Studenci mogą wybrać 2 z 4 modułów:
  • Inżynieria jakości innowacyjnych produktów biomedycznych i higienicznych
  • Inżynieria jakości innowacyjnych produktów tekstylnych
  • Inżynieria jakości współczesnych produktów chemicznych i farmaceutycznych
  • Inżyniera jakości żywności
  Na specjalności „inżynieria jakości” nauczysz się oceniać jakość produktów oraz uzyskasz wiedzę z zakresu wdrażania, dokumentowania i audytowania systemów zarządzania jakością.
  W ramach programu studiów możliwe będzie uzyskanie cenionych na rynku pracy certyfikatów Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji PCBC S.A:
  • Certyfikat „Asystenta systemu zarządzania jakością, który jest  jest potwierdzeniem:
  - znajomości podstaw zarządzania jakością,
  - przygotowania do pracy w dziale kontroli jakości,
  - przygotowania do prowadzenia auditów wewnętrznych w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych różnych branż
  • Certyfikat „Asystenta systemu zarządzania w laboratorium, który:
  - potwierdza przygotowanie do pracy w dziale związanym z zarządzaniem jakością w laboratorium
  - uprawnia do przeprowadzania auditów wewnętrznych systemu zarządzania w laboratoriach
  SPECJALNOŚĆ PROJEKTOWANIE I KOMERCJALIZACJA PRODUKTU
  - Studenci mają możliwość wyboru 2 z 4 modułów:
  - Projektowanie innowacyjnych produktów biomedycznych i higienicznych
  - Projektowanie innowacyjnych produktów tekstylnych
  - Projektowanie współczesnych produktów chemicznych i farmaceutycznych
  - Projektowanie zdrowej żywności
  Na specjalności projektowanie i komercjalizacja produktu nauczysz się oceny cyklu życia produktu (LCA) zdobędziesz wiedzę z zakresu zarządzania środowiskowego, ekoprojektowania, poznasz założenia gospodarki cyrkulacyjnej. Dowiesz się też jak z sukcesem sprzedać produkt na rynku.
  Na specjalności tej w ramach programu studiów możliwe będzie uzyskanie Certyfikatu asystenta systemu zarządzania środowiskowego Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji (PCBC) S.A
  • Certyfikatu asystenta systemu zarządzania środowiskowego Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji (PCBC) S.A, który potwierdza:
  - przygotowanie do pracy w dziale związanym z zarządzaniem środowiskowym uprawnia do przeprowadzania auditów wewnętrznych systemu zarządzania środowiskowego w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych różnych branż.
  Absolwent:
  Osoby, które ukończyły towaroznawstwo mogą być zatrudnione w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach przemysłowych na stanowiskach związanych z produkcją produktów żywnościowych i zarządzaniem jakością. Absolwenci znajdą także pracę w laboratoriach analitycznych i kontroli jakości oraz certyfikacji produktów spożywczych, jednostkach kontrolno-pomiarowych, ośrodkach badawczo-rozwojowych oraz jednostkach doradczych i projektowych, organach nadzoru urzędowego.  Mogą pracować jako menadżerowie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych i handlowych. Są specjalistami w jednostkach i laboratoriach akredytacyjnych i atestacyjnych oraz specjalistami ds. systemu zarządzania jakością. Pracują jako rzeczoznawcy, audytorzy instytucji certyfikujących, specjaliści ds. polityki produktowej, specjaliści ds. eksportu, marketingu i badań rynkowych, zaopatrzenia, innowacji. Znajdą zatrudnienie w zakładach produkcyjnych przemysłu chemicznego, w szczególności w działach kontroli jakości, marketingu, badań rynkowych, logistyki, badań i rozwoju produktów.

   

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Towaroznawstwo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  • Matematyka
  • Język obcy
  • Fizyka lub chemia

  Dowiedz się więcej

Opinie (6)

asia Ocena

Chciałam studiować na znaczącej, prestiżowej uczelni i koniecznie kierunek Towaroznawstwo. Wybrałam Politechnikę Łódzką, przede wszystkim, ze względu na oferowane specjalności. Podjęłam decyzję i przeprowadziłam się do Łodzi. A skąd? Z Elbląga. To chyba najlepiej świadczy o tym, jakim silnym magnesem edukacyjnym jest Politechnika Łódzka

trela Ocena

tutaj można zobaczyć, jak to wszystko wyglądało: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1612814,Na-co-zwracac-uwage-kupujac-ubranka-dla-dzieci

x Ocena

czym się zajmują... http://kurier.pap.pl/depesza/163850/

Towaroznawca 2 Ocena

Też nie byłam zachwycona tak długimi praktykami ale jak się okazało, wcale nie musi to być minus wręcz przeciwnie. Taki czas pozwolił zarówno mi poznać firmę jak i firma mogła docenić moje umiejętności. 3 tygodnie praktyk to były może czas na podawanie kawy i układanie dokumentów przez 12 tygodni można już się czegoś nauczyć konkretnego... P.S. Praktyki wcale nie musza być bezpłatne ;)

towaroznawca Ocena

Praktyki bezpłatne 12 tygodni, żeby znaleźć firmę która z chęcia przyjmię to też sporo zachodu, kierunek moze i ciekawy jednak cieżko z pracą po tym.4 lata inżynierki zdecydowanie za długo. Plus to wybór 4 specjalizacji

marek Ocena

dużą zaletą kierunku są laboratoria - kierunek jest prowadzony przez 4 wydziały (3 techniczne), dzięki czemu jest wiele dostępnych pracowni laboratoryjnych. tematy prac są ciekawe, a większość praktykantów zostaje w pracy po ukończeniu studiów (uczelnia pomaga znaleźć pracodawcę, u którego odbywa się staż, zgodnie z wybraną specjalnością). naprawdę warto! wpiszcie na fb "kolegium towaroznawstwa", to się przekonacie!


STACJONARNE


Studia I stopnia: