• FIZJOTERAPIA W PEDIATRII - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Program studiów obejmuje wszelkie aspekty fizjoterapii w pediatrii od profilaktyki poprzez ocenę funkcjonalną, po fizjoterapeutyczne metody specjalne. Dodatkowo program studiów zawiera m.in. dziedziny podstawowe, takie jak: semiologia schorzeń wieku dziecięcego, ocena rozwoju dziecka, psychologia rozwoju dziecka i obszerny blok dotyczący współczesnych specjalistycznych metod neurofizjologicznych wykorzystywanych w rehabilitacji dziecięcej.

  W trakcie studiów poruszane będą także problemy rehabilitacji mowy, rehabilitacji oddechowej oraz właściwie prowadzonej pielęgnacji, wspomagającej prawidłowy rozwój dziecka. Ponadto słuchacze będą  doskonalili umiejętności z zakresu metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, metody Integracji Odruchów według programu INPP, elementów integracji sensorycznej, Masażu Shantali, terapii dzieci autystycznych, terapii ręki a także pływania niemowląt i kinesiotapingu.

  Istotnym elementem studiów jest uwrażliwienie słuchaczy na problemy związane z psychologią rozwoju dziecka oraz związaną z tym specyfiką procesu usprawniania i stymulowania rozwoju dziecka. Od kandydatów na studia a potem naszych Słuchaczy oczekiwać będziemy refleksyjnej postawy, wrażliwości i głębokiego zrozumienia szczególnej sytuacji niepełnosprawnego dziecka i jego rodziny.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 • HOLISTYCZNA OPIEKA OKOŁOPORODOWA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Holistyczna Opieka Okołoporodowa to pierwsze tego typu studia podyplomowe w Polsce o bogatej i wszechstronnej ofercie z zakresu opieki w okresie ciąży i połogu. Posiadamy już niemal 100 zadowolonych absolwentów, profesjonalnie przygotowanych do pracy zarówno z kobietą jak i całą jej rodziną w tym wyjątkowym okresie.

  Studia te zostały stworzone w odpowiedzi na głęboką potrzebę poszerzenia swoich kompetencji ze strony osób reprezentujących wymienione powyżej grupy zawodowe, wiążących swoją przyszłość z pracą z kobietą w wyjątkowym okresie życia, jakim jest ciąża i połóg, wspieraniem rodziny przygotowującej się na przyjęcie swojego nowego członka oraz towarzyszeniem im w pierwszych miesiącach po narodzinach.

  Bardzo bliska jest nam idea holistycznego spojrzenia na kobietę w ciąży, na mające narodzić się dziecko oraz na rodzinę postrzeganą jako całość – wraz z jej najbliższym otoczeniem. Z tego powodu w programie studiów oprócz przedmiotów klasycznych – ugruntowujących oraz poszerzających wiedzę z zakresu Położnictwa, Dietetyki oraz Poradnictwa Laktacyjnego – znalazło się też Kangurowanie i noszenie niemowląt w chuście wiązanej, a także Masaż Shantali - wspierający budowanie więzi pomiędzy rodzicami i dzieckiem.

  Ponadto w czasie trwania studiów słuchacze będą mogli zapoznać się z technikami, które sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu kobiety ciężarnej, co wpływa na bardziej świadome przygotowanie na przyjście dziecka: Masaż kobiety w ciąży i połogu, Taniec Hula, Aktywność fizyczna dla kobiet w ciąży (elementy WATSU, aqua aerobik i inne).

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 • KOMPLEKSOWA TERAPIA MANUALNA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Cele i zakres merytoryczny

  Terapia manualna polega na umiejętnym wykorzystaniu szeregu technik manualnych w celu usunięcia napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego i kostno-stawowego w sposób bardzo łagodny i bezpieczny dla pacjenta. Składa się z oceny funkcjonalnej pacjenta, precyzyjnej diagnostyki aparatu ruchu, oceny układu mięśniowo-powięziowego i kostno-stawowego oraz zastosowaniu odpowiedniej terapii w różnych jednostkach chorobowych. Może być stosowana samodzielnie bądź jako uzupełnienie innych form terapii.

  Studia podyplomowe realizowane w formie zajęć teoretyczno-praktycznych skierowane są do osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu terapii manualnej. Główny nacisk położony jest na zdobycie przez studenta umiejętności praktycznych pozwalających na ich sprawne i skuteczne wykorzystywanie w praktyce klinicznej.

  Słuchacz pozna współcześnie wykorzystywane formy terapii oparte na najnowszych osiągnięciach nauki w modelu EBM i EBP. Program studiów zapewnia słuchaczowi poznanie kompleksowej diagnostyki i terapii zaburzeń w układzie mięśniowo-powięziowym i kostno-stawowym. Wykładowcy, wieloletni praktycy wzbogacą zajęcia i program swoją osobą i doświadczeniem klinicznym. 

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 • MEDYCYNA OSTEOPATYCZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe z medycyny osteopatycznej skierowane są do osób zainteresowanych zwiększeniem swojej wiedzy oraz umiejętności z zakresu diagnozowania oraz leczenia potencjalnych pacjentów. Program studiów został stworzony w taki sposób, aby absolwent mógł czuć się pewnie jako specjalista pierwszego kontaktu. Będzie mógł leczyć pacjenta na każdym etapie choroby, stosując w miarę potrzeby program krótko (postępowanie przeciwbólowe), średnio (poprawa funkcji) lub długoterminowy (edukacja, profilaktyka), biorąc pod uwagę aktualny stan kliniczny chorego.

  Program studiów obejmuje przede wszystkim zajęcia praktyczne. Słuchacz będzie rozwijał swoje umiejętności palpacyjne oraz pozna skuteczne techniki osteopatyczne.

  W czasie zajęć słuchacz dowie się jak zebrać obiektywny i wyczerpujący wywiad oraz jak właściwie i kompleksowo przeprowadzić badanie przedmiotowe pacjenta, a następnie zastosować indywidualnie dobraną terapię. Zagadnienia poruszane na zajęciach będą obejmowały również anatomię, fizjologię, biomechanikę,  embriologię, farmakoterapię, dietetykę, radiologię, semiologię.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 • ORTOPODOLOGIA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe Ortopodologia

  • Pierwsze tego typu studia podyplomowe w Polsce, które łączą diagnostykę, podologię pielęgnacyjno-leczniczą i terapie fizjoterapeutyczne!!!
  • Największa liczba godzin praktycznych
  • Wyselekcjonowana kadra specjalistów z całej Polski

  „Podolog przeciwdziała powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp, a także planuje i przeprowadza kurację w przypadku już istniejących dolegliwości. Tym, co wyróżnia podologa spośród innych specjalistów zajmujących się stopami, jest ścisła współpraca z lekarzami rożnych specjalności, dla których jest partnerem” [definicja Polskiego Towarzystwa Podologicznego].

  Ortopodologia wybiega znacznie dalej niż podologia, gdyż poza postępowaniem pielęgnacyjno-leczniczym ułatwia diagnozę korzystając z wysokospecjalistycznej aparatury diagnostycznej i porusza wieloaspektowe postępowanie w zaburzeniach biomechaniki stopy, paluchach koślawych, płaskostopiu, tendencjach do urazów (ostroga piętowa, zapalenia ścięgna Achillesa, zapalenie ścięgna podeszwowego) oraz stanach przeciążeniowych.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Opinie (21)

Kuba Ocena odpowiedz

Drogo i zero empatii. Władze uczelni do kitu. Zawiedli podczas pandemii. Nie polecam, włożycie w tą uczelnię dużo kasy i na nagle zaczną się problemy, a wam będzie żal kasy i ślepo zgodzicie się na wszystko

Milena Ocena odpowiedz

Nie dajcie się nabrać. 1,2 rok będzie super, a jak już wiele tysiączków im zapłacicie, to na wyższych latach pokazują pazurki. Wtedy, gdy pojawi się problem to nasze Babcie Rektorki powiedzą Wam, że studia prywatne nie są dla biednych, że ich pomysły trzeba akceptować, a jak się nie podoba to zabierać dokumenty na państwowe uczelnie. My studenci 3 roku kosmetologii, fizjoterapii i innych kierunków teraz tego doświadczamy. Nie ma zrozumienia, nie ma empatii. Szkoda.

Michał Ocena odpowiedz

Sale są bardzo nowoczesne i mamy bardzo dużo zajęć praktycznych. Kiedy szukaliśmy miejsca na praktyki, szkoła bardzo nam pomagała i nie było nie potrzebnego stresu. Fajna szkoła, która nie ma w zwyczaju nie potrzebnie stresować studentów.

Maja Ocena odpowiedz

Świetna szkoła, która ma bardzo fajne podejście do studenta. Sama bardzo dobrze wspominam studiowanie w tym miejscu i teraz pracuje w zawodzie w jakim chciałam. Bardzo dużo dało mi wiele godzin praktyki oraz duży wybór kursów. Zdecydowanie polecam, zwłaszcza tym co chcą się rozwijać.

Julia Ocena odpowiedz

Uczelnia droga, ceny europejskie, ale zajęcia średnie. Specjalnie walą 2, żeby pieniądze za warunki wyciągać. Wykładowcy się raczej nie wysyłają, szczególnie Ci z awf

Ola Ocena odpowiedz

Fajne podejście do studentów i bardzo duży wybór kursów dodatkowych. Jest bardzo dużo nowoczesnych sal i sprzętów, które ułatwiają naukę. Widać, że stawiają na praktykę.

Kasia Ocena odpowiedz

Uwielbiam to miejsce. Czuje się tutaj jak u siebie i robię to co lubię. Zgadzam się ze wcześniejszymi komentarzami i dodam tylko, że nie ma co bać się tu sesji. Wykładowcy chcą aby zdawać i nie robią nic specjalnie, aby było inaczej. Moja pierwsza sesja już za mną i cała zdana.

Robert Ocena odpowiedz

Uczelnia daje studentom dużo możliwości rozwoju, widać, że nie stawiają tylko na teorię. Dużo praktyki przyda się w zawodzie i widać po zajęciach, że na to stawiają. Bardzo jestem zadowolony ze studiowania tutaj. Sale są nowoczesne, a wykładowcy podchodzą do studenta z odpowiednim luzem. Polecam

Adam Ocena odpowiedz

Jestem zadowolony, że wybrałem tę uczelnię. Dużo zajęć praktycznych, kursów i sposobów na rozwój.

Tysia Ocena odpowiedz

Zdecydowanie polecam uczelnie! Bardzo dużo uczy i nie sprawia, że się niepotrzebnie czymś stresujesz. Przygotowanie do sesji w tym miejscu nie jest takie straszne. Polecam :)

Amelia Ocena odpowiedz

Bardzo dobra uczelnia, która oferuje studentom wiele dróg kształcenia. Jest wiele godzin praktyki, ćwiczeń i dodatkowych kursów. Ja jestem bardzo zadowolona

Iga Ocena odpowiedz

Bardzo fajna uczelnia, ze świetnym podejściem do studentów. Bardzo lubię tu przychodzić i jeszcze nie miałam dnia, w którym nie chciałam tu przychodzić.

Renia Ocena odpowiedz

Kierunek Fizjoterapia jest bardzo przyjemny. Jeśli serio cię to interesuje, na pewno spodoba się to jak tu nauczają. Jest sporo godzin praktycznych, dzięki czemu w przyszłości na pewno użyje się tych umiejętności. Wykładowcy są świetni, nawet na wykładach nie nudzą, ciągle trzymają kontakt ze studentem. W dziekanacie zawsze pomogą, a z płatnościami nigdy nie miałam problemu.

Hanna Ocena odpowiedz

Uwielbiam robić to czego się tutaj uczę. Wiążę z tym swoją przyszłość i ciesze się, że jest to tak fajnie przekazywane. Niektóre uczelnie potrafią zniechęcić do tego co nas interesuje, ale tutaj jest całkowicie inaczej. Spędzam sporo godzin na zajęciach praktycznych i zdobywam cenne umiejętności. Dzięki temu, że robię to co lubię czas na uczelni leci mi bardzo szybko i bardzo rzadko się nudzę.

Ada Ocena odpowiedz

Najlepsze pomnienia jakie mam to właśnie z tej uczelni. Żałuję, że to już za mną bo chętnie bym tam wróciła.

Dawid Ocena odpowiedz

Bardzo fajne miejsce. Studia jak studia, ale jestem bardzo zadowolony z dużej ilości zajęć praktycznych. Teoria nie pomoże, jak będzie trzeba zacząć pracować. Praktyka dużo nas uczy i jest ciekawa. Wykładowcy wiedzą jak dotrzeć do młodzieży i można się z nimi dogadać. Z płatnościami nie ma problemów.

Edyta Ocena odpowiedz

Kurs masażu tkanek Głębokich z Panem Marcinem Wytrążkiem to była moja najlepsze decyzja. Dużo się nauczyłam i zaskoczyło mnie też ile wiedzy ma ten człowiek. Jestem bardzo zadowolona i bardzo polecam kursy w tym miejscu.

Zenek Ocena odpowiedz

Bardzo inspirujące miejsce i ludzie, którzy prowadzą zajęcia. Wszystko było na najwyższym poziome. Uczęszczałem na zajęcia flossingu w sporcie i uważam, że to bardzo praktyczna wiedza.

Ania Ocena odpowiedz

Mnie z kolei do tej szkoły wysłała moja mama powiedziała że muszę spełniać swoje marzenia o zostaniu terapeutą i tam właśnie się zaczeło. Tam uczestniczyłam w kursie anatomia palpacyjna i flossing w sporcie i mega dużo wyniosłam z tych zajęć . Teraz jestem na stażu w zawodzie jaki od zawsze chciałam zgłębiać

Ela Ocena odpowiedz

Też uczęszczałam na kurs terapii wisceralnej jamy brzucha i dodatkowo na flossing w sporcie i naprawdę mogę z czystym sumieniem polecić. Te kursy przygotowały mnie do mojej pracy i dzięki nim dostałam tą wymarzoną.

Artek Ocena odpowiedz

Naprawdę bardzo polecam WSEIT przed wszystkim kurs z terapii wisceralnej jamy brzucha z Marty Ryan oraz seminarium z anatomii sekcyjnej byłam i bardzo wszystkim interesującym się tematem polecam