• PRAKTYCZNE ASPEKTY PRZETWARZANIA DANYCH POZYSKANYCH Z WYKORZYSTANIEM BEZZAŁOGOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH (BSP) - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe „PRAKTYCZNE ASPEKTY PRZETWARZANIA DANYCH POZYSKANYCH Z WYKORZYSTANIEM BEZZAŁOGOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH (BSP)” mają na celu doskonalenie i pogłębianie wiedzy dotyczącej szeroko pojętego wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych w gospodarce.

  Wiedza oraz umiejętności przekazane w zakresie umożliwiającym pracownikom instytucji branżowych, lub absolwentom studiów wyższych różnych specjalności poruszanie się w tej szerokiej tematyce przy realizacji bieżących zadań lub przy podejmowaniu decyzji o skutkach przestrzennych, środowiskowych lub gospodarczych. Zgłębienie wiedzy związanej z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych usprawni procesy w którym dane przestrzenne mogą okazać się decydującym czynnikiem przy końcowych decyzjach.

  Sektor BSP to jeden ze strategicznych i przyszłościowych sektorów z dużym potencjałem rozwoju. Nie ma wątpliwości, że ten sektor stanie się jednym z motorów napędowych nowoczesnej gospodarki. Kreowanie i wykorzystywanie usług BSP to wyzwanie, ale przede wszystkim szansa na rozwój dla miast i wsi. Obecnie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wiedzę umożliwiającą realizację zadań publicznych i projektowych z wykorzystaniem BSP. Tym bardziej wzrasta zapotrzebowanie na prowadzenie studiów podyplomowych obejmujących tą problematykę.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • ROZWÓJ OBSZARÓW WIEJSKICH ASPEKTY GOSPODAROWANIA PRZESTRZENIĄ I NIERUCHOMOŚCIAMI, ORAZ GEODEZYJNEGO URZĄDZANIA TERENÓW ROLNYCH I LEŚNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Wyświetl więcejZwiń

 • ZASTOSOWANIE WSPÓŁCZESNYCH METOD HYDROLOGII W INŻYNIERII I GOSPODARCE WODNEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe „Zastosowanie współczesnych metod hydrologii w inżynierii i gospodarce wodnej” mają na celu doskonalenie i pogłębianie wiedzy dotyczącej hydrologii i gospodarki wodnej w zakresie umożliwiającym projektowanie urządzeń hydrotechnicznych oraz wdrażania tzw. Ramowej Dyrektywy Wodnej i Dyrektywy Powodziowej. 

  Studia podyplomowe są skierowane do osób, które ukończyły studia wyższe (inżynierskie, licencjackie lub magisterskie). Dedykowane są głównie dla osób zatrudnionych w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie lub w wydziałach ochrony środowiska urzędów marszałkowskich i wojewódzkich oraz dla projektantów urządzeń budownictwa hydrotechnicznego, wodno-melioracyjnego i inżynierskich obiektów komunikacyjnych (mosty i przepusty).

  Zainteresowani podjęciem studiów podyplomowych mogą być również absolwenci, szczególnie technicznych i techniczno-przyrodniczych studiów wyższych oraz studiów z zakresu nauk o ziemi, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności w zakresie hydrologii, hydrogeologii, gospodarki wodnej, podstaw modelowania matematycznego procesów hydrologicznych, transportu rumowiska i propagacji fali wezbraniowej w korycie rzecznym, hydrometrii rzecznej, czy zastosowaniu metod statystycznych w hydrologii i meteorologii, a także znajomości podstawowych aktów prawnych i dyrektyw Unii Europejskiej w zakresie gospodarowania wodą. 

  Dowiedz sie więcej

  Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (21)

Magda Ocena odpowiedz

Warto wybrac studia tutaj, doświadczenie wykladowców- bezcenne

Patrycja Ocena odpowiedz

uczelnia nowoczesna, warunki do nauki moim zdaniem są jak najbardziej w porzadku

Ilona Ocena odpowiedz

Prawda, uczelnia bardzo dobrze skomunikowana, zero problemów z dojazdem a dla mnie to miało spore znaczenie

Piotr Ocena odpowiedz

Plus za darmowy parking dla studentów przy ul. Balickiej! Zajęcia na geodezji i kartografii w lokalizacji blisko zjazdu z autostrady. A jak ktoś jest eko to peron PKP blisko :) MPK też jeździ co chwilę.

Ula Ocena odpowiedz

Bardzo fajni wykladowcy, ogolnie wszyscy pracownicy uczelni są zawsze mili, usmiechnieci i zawsze chętni do pomocy

Milena Ocena odpowiedz

Zdecydowalam sie na nauke tutaj miedzy innymi na dogodny dojazd, dodatkowo poziom nauki bardzo mi odpowiada

Ola Ocena odpowiedz

Studiowałam geodezję na WIŚiG, studia ukończyłam bez jakiś problemów. Najlepiej wspominam zajęcia z geodezji z Dr Kudasem ❤️ był wymagający ale dało się go lubić

Zuza Ocena odpowiedz

UR naprawde daje spore mozliwosci, także jak komuś zalezy na rozwoju, to na pewno bedzie mial tutaj pole do popisu

Kinga Ocena odpowiedz

Juz od dluzszego czasu wiedzialam, ze chce studiować wlasnie tutaj, podoba mi sie atmosfera i to ze poziom jest wysoki

Monika Ocena odpowiedz

Fajny wybór kierunków, można wybrać coś, co jest ściśle związane z naszymi zainteresowaniami

Ilona Ocena odpowiedz

No zgadza sie, zajęć praktycznych jest naprawdę sporo i to jest fajne. Wykładowcom się chce angażować, także zajęcia są prowadzone w interesujący sposob, a nie sama sucha teoria

Marcin Ocena odpowiedz

Studiowanie geodezji na URK to był dobry wybór. Wiele ćwiczeń w terenie i nacisk na praktyczne nauczanie sprawił, że gdy podjąłem pracę szef był ze mnie zadowolony i od razu wylądowałem w ekipie terenowej a nie biurze.

Laura Ocena odpowiedz

Swietnie ze studiuję wlasnie tutaj ;) ludzie są bardzo w porzadku, zawsze chętni do pomocy

Agata Ocena odpowiedz

Uniwersytet z prawdziwego zdarzenia, nauki sporo , ale nie ma sie co dziwic jak poziom wysoki

Michał Ocena odpowiedz

Uczelnia spełnia moje oczekiwania, wyklady wiadomo, jedne ciekawsze, inne mniej, ale wazne, ze wykladowcy bardzo sie starają

Kaja Ocena odpowiedz

Wiele osob polecało mi tą szkole , w pazdzierniku zaczynam

Maja Ocena odpowiedz

Bardzo wysoki poziom i duzo nauki :)

Alicja Ocena odpowiedz

Ciekawe studia,bardzo fajni wykladowcy, naprawde ludzie z pojęciem o tym jak przekazywac wiedze

Karol Ocena odpowiedz

uczelnia mega, poziom odpwowiedni, wykladowcy dają rade, fajnie prowadzą zajęcia

Dominik Ocena odpowiedz

Dobrze wspominam czas na WIŚiG, gdzie studiowałem geodezję i kartografię. Pozdrowienia dla teamu prowadzącego geodezję i geodezję wyższą :)

Michał Ocena odpowiedz

fajny wydział, ludzie przyjaznie nastawieni :)