Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

 • ORGANIZACJA PRODUKCJI FILMOWEJ I TELEWIZYJNEJ

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: I stopnia I stopnia
  czas trwania: 3 lata 3 lata
  tytuł zawodowy: licencjat licencjat

  Produkcja filmu czy programu telewizyjnego to długi i złożony proces. Aby pracować w zawodach związanych z produkcją filmową i telewizyjną należy posiadać szeroką wiedzę, zarówno w zakresie artystycznym, jak i organizacyjnym, zarządczym i prawnym. Czy istnieje kierunek, który łączy wszystkie aspekty tworzenia dzieła filmowego? Tak. Takim kierunkiem jest Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej. Można go studiować w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

  Studenci tego kierunku zapoznają się z całym procesem produkcji filmów i programów telewizyjnych, czyli od pomysłu do wyświetlania na kinowym, czy telewizyjnym ekranie. Poznają zawody planu filmowego, a także etapy produkcji filmowej i telewizyjnej od scenariusza, poprzez realizację zdjęć na post produkcji kończąc. Ponadto, uczą się pracować ze scenarzystami, reżyserami, aktorami, dziennikarzami, realizatorami zdjęć i dźwięku, scenografami i montażystami. 

  Jakie przedmioty znajdują się w programie studiów? Między innymi: podstawy wiedzy o filmie, kultura audiowizualna, historia kina powszechnego, reżyseria filmu dokumentalnego, nowe media, organizacja i finansowanie kultury w Polsce, technologia produkcji filmowej, kierownictwo produkcji filmowej, media na świecie, organizacja i ekonomika produkcji filmowej, źródła finansowania telewizji, planowanie kosztów produkcji filmu.

  Studia na kierunku Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej mają wymiar praktyczny, a do realizacji zajęć wykorzystywane jest studio telewizyjne, wyposażone w kamery, profesjonalne oświetlenie i scenografię, zestawy do realizacji dźwięku, stanowiska montażowe w systemie Final Cut Pro i Adobe Production Premium, a także mikser obrazu i dźwięku.

  Absolwenci Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej potrafią planować, kosztorysować i rozliczać produkcję, a także dogłębnie znają przestrzeń techniki, technologii produkcji filmowej i telewizyjnej, jak również aspektów prawnych produkcji. Wiedza i umiejętności pozyskane na studiach przygotowują ich do podjęcia pracy w charakterze producenta filmowego, producenta telewizyjnego, kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej, kierownika planu, asystenta reżysera, script-continuiti, a także organizatora imprez i widowisk.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (0)