FLOSSING W LECZENIU ZABURZEŃ RUCHOMOŚCI TKANEK MIĘKKICH ORAZ TERAPII I PROFILAKTYCE URAZÓW SPORTOWYCH⋮ |
Rekrutacja |
stopień: ()
tryb:
Pokaż więcej
Flossing to nowoczesna metoda pracy z tkanką miękką dająca nowe możliwości w terapii kontuzji oraz zaburzeń tkanek miękkich. Została ona wynaleziona by wspomagać zarówno osoby uprawiające sport jak i borykające się z uszkodzeniami narządu ruchu. Praca na tkankach za pomocą elastycznych taśm oraz odpowiednio dobranych ruchów daje efekty w postaci:
- poprawy zakresu ruchu
- poprawy mikrokrążenia w rejonie zabiegu
-przyspieszenia procesów gojenia
-natychmiastowego zmniejszenia bolesności w rejonie zabiegu
-odczucia lekkości i płynności ruchu
ZWIŃ
JOGA HORMONALNA - WARSZTATY⋮ |
Rekrutacja |
stopień: ()
tryb:
Pokaż więcej
Ćwiczenia jogi hormonalnej oddziałują na całe ciało, a w szczególności na :
Jogę hormonalną powinny ćwiczyć kobiety :
ZWIŃ
MASAŻ SPORTOWY I JEGO ZASTOSOWANIE W LECZENIU I PROFILAKTYCE URAZÓW⋮ |
Rekrutacja |
stopień: ()
tryb:
Pokaż więcej
Kurs prezentuje zastosowanie technik masażu w prewencji i leczeniu najczęstszych urazów sportowych oraz przygotowaniu przedstartowym zawodników. Pokazuje techniki wykonania masażu w przypadku rekonwalescencji po operacyjnym leczeniu kontuzji sportowych u zawodników różnych dyscyplin sportowych jak i w profilaktyce takich urazów. Zawiera wiadomości dotyczące wskazań, przeciwwskazań do stosowania poszczególnych technik masażu.
ZWIŃ
MOBILIZACJA NARZĘDZIOWA TKANEK MIĘKKICH⋮ |
Rekrutacja |
stopień: ()
tryb:
Pokaż więcej
Mając na uwadze dobro i zdrowie naszej społeczności, w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, zmuszeni jesteśmy odwołać kursy zaplanowane do końca czerwca. Proponujemy Państwu przepisanie się na kolejny dostępny termin.
Terapia Narzędziowa Tkanek Miękkich, przedstawia koncepcje pracy z ciałem pacjenta przy zastosowaniu narzędzi ze stali chirurgicznej. IASTM stanowi formę terapii manualnej wykorzystywanej przez fizjoterapeutów na całym świecie. Stosowanie narzędzi w terapii manualnej pozwala na łagodzenie bólu o charakterze mięśniowo-powięziowym oraz zmniejszanie dolegliwości ze strony układu ruchu.
Dzięki temu z powodzeniem można wykorzystywać tą technikę w codziennej praktyce fizjoterapeutycznej. Terapia IASTM wpływa również na poprawę efektów wydolności fizycznej w wielu dziedzinach sportu.
ZWIŃ
ORYGINALNE SZKOLENIE KINESIOTAPING KT1/KT2⋮ |
Rekrutacja |
stopień: ()
tryb:
Pokaż więcej
Taping Metoda Kinesio® stosuje się na mięśniach w celu złagodzenia bólu i stanów zapalnych, odciążenia przemęczonych mięśni i wsparcia ich pracy przez cały dzień. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod tapingu sportowego, który opiera się na usztywnianiu stawów w celu ich stabilizacji na czas wzmożonego wysiłku, taping Kinesio® nie ogranicza ruchu.
Taśmy Kinesio® Tex stosuje się w leczeniu wszelkich dolegliwości, począwszy od bólu głowy, a kończąc na bólach stop. Najczęstsze przykłady to rehabilitacja sportowa, zespół cieśni nadgarstka, bóle pleców (nadwichnięcia, wypadanie dysku), schorzenia kolan i barków i wiele innych.
ZWIŃ
ROZLUŹNIANIE MIĘSNIOWO-POWIĘZIOWEGO⋮ |
Rekrutacja |
stopień: ()
tryb:
Pokaż więcej
Technika rozluźniania mięśniowo-powięziowego jest jedną z najskuteczniejszych form rozluźniania układu powięziowego bądź mięśniowo-powięziowego, przy czym w przeciwieństwie do wielu form terapii wykonywana jest w sposób niezwykle subtelny i bezpieczny.
Celem rozluźniania mięśniowo-powięzowego, nazywanego “uwalnianiem” mięśniowo-powięziowym (ang. myofascial release) jest usunięcie restrykcji tkankowych w ciele, co przynosi długotrwałe efekty. W rozluźnianiu mięśniowo-powięziowym nie koncentrujemy się na miejscu bólu lecz na zaburzeniach w układzie powięziowym, który stanowi nierozerwalną całość.
Podstawą terapii z wykorzystaniem rozluźniania mięśniowow-powięziowego jest badanie palpacyjne i techniki manualne wykonywane z dostosowaniem się do stanu klinicznego pacjenta.
Podczas trzydniowego kursu rozluźniania mięśniwo-powięziowego nauczysz się oceniać układ powięziowy pod kątem występowania restrykcji, które powstają wskutek stanów zapalnych, unieruchomienia, przeciążeń, urazów czy nadmiernego napięcia emocjonalnego. Nauczysz się jak łagodnie, ale jednocześnie stanowczo pracować w różnych sytuacjach klinicznych.
ZWIŃ
SUCHE IGŁOWANIE - DRY NEEDLING⋮ |
Rekrutacja |
stopień: ()
tryb:
Pokaż więcej
Suche igłowanie to zabieg polegający na nakłuwaniu punktów spustowych w celu ich deaktywacji. Zabieg wykonywany jest sterylną igłą do akupunktury o różnej długości w zależności od okolicy poddawanej leczeniu (od 15mm do 75mm). Zabieg ma na celu wywołanie reakcji podrażnienia danego punktu i wywołanie odruchowego skurczu mięśnia poddawanego igłowaniu tzw. „twich”, a w rezultacie rozluźnienie punktu mięśniowo-powięziowego i eliminację bólu.
Zabieg jest skuteczny ze względu na możliwość głębszej penetracji tkanek za pomocą igły niż za pomocą rąk terapeuty. W trakcie kursu uczestnik nabędzie praktyczne umiejętności bezpiecznej pracy z pacjentem za pomocą igieł do akupunktury.
ZWIŃ
TERAPIA POWIĘZIOWA W SPORCIE⋮ |
Rekrutacja |
stopień: ()
tryb:
Pokaż więcej
Podczas tego kursu poznasz nowy sposób diagnozowania i terapii urazów mięśniowo-powięziowych w sporcie. Terapia powięziowa będzie opierać się na praktycznym zastosowaniu odpowiednich technik manualnych oraz diagnozie bazującej na interpretacji objawów klinicznych, palpacji i sposobu opisywania bólu.
Dzięki swojej skuteczności terapia powięziowa jest idealna dla każdego praktyka leczącego urazy sportowe, urazy mięśni, skręcenia, złamania, zwichnięcia, zapalenia ścięgna Achillesa, zespoły bolesne barku, łokcia oraz schorzenia kręgosłupa.
Szkolenie to zawiera szereg technik mocno inwazyjnych, nakierowanych na leczenie konkretnych dysfunkcji powięziowych w sporcie, w oparciu o objawy somatyczne pacjenta. Dzięki takiemu połączeniu szkolenie wyposaży uczestników w narzędzia do terapii, które znajdą szerokie zastosowanie w leczenia zespołów i dolegliwości bólowych narządu ruchu.
ZWIŃ
TERAPIA TKANEK MIĘKKICH W OPARCIU O TAŚMY ANATOMICZNE⋮ |
Rekrutacja |
stopień: ()
tryb:
Pokaż więcej
Celem kursu jest praktyczne zastosowanie technik manualnych w układzie mięśniowo-powięziowym w celu likwidacji oraz leczenia wielu dolegliwości bólowych narządu ruchu i dysfunkcji tkanek miękkich. Szereg technik na niniejszym szkoleniu opiera się na koncepcji Taśm Anatomicznych Thomasa W. Myersa.
Terapia tkanek miękkich jest dla wszystkich specjalistów pracujących z ludzkim ciałem. Przedstawiona zostanie teoretyczna i praktyczna metodyka terapia tkanek miękkich w oparciu o Taśmy Anatomiczne, która pomoże zrozumieć i rozwiązać dysfunkcje strukturalne a także wzbogaci warsztat terapeutyczny.
Kurs ten rozwija umiejętności palpacyjne oraz manualne techniki mięśniowo – powięziowe. Celem szkolenia jest podniesienie umiejętności w zakresie diagnozowania i leczenia dysfunkcji tkanek miękkich, oparte na najnowszych metodach terapeutycznych.
ZWIŃ
USG W PRAKTYCE FIZJOTERAPEUTY⋮ |
Rekrutacja |
stopień: ()
tryb:
Pokaż więcej
Podczas kursu uczestnik zaznajomi się z rozpoznawaniem podstawowych patologii narządu ruchu: tendinopatii, zapalenia kaletek, uszkodzeń więzadłowych, chrzęstnych, mięśniowych i wykonywaniem podstawowych pomiarów ultrasonograficznych. Należy pamiętać, że niekiedy obszary definiowane jako zmienione obrazowo pozostają nieme klinicznie, dlatego na kursie połączymy wnioskowanie kliniczne, badanie funkcjonalne i diagnostykę obrazową co pozwoli nam stwierdzić, która struktura wpływa na dolegliwości pacjenta. Dodatkowo na szkoleniu poznamy podstawy fizjoterapii inwazyjnej z wykorzystaniem USG: przezskórnej elektrolizy i suchego igłowania.
ZWIŃ
Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie