Dlaczego warto iść na studia na kierunku Logistyka w Poznaniu?

Komentarze (1)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Logistyka w Poznaniu?

Komentarze (1)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku Logistyka w Poznaniu?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Logistyka w Poznaniu?

Logistyka to zagadnienie, którego nie da się wymazać ze słownika. Wiedzą o tym ci, którzy wybierają ją jako kierunek studiów. Od pewnego czasu Logistyka przeżywa wzrost zainteresowania i trudno się temu dziwić. Jest to kierunek ciekawy, oferujący zdobycie wiedzy interdyscyplinarnej, a więc złożonej z wielu elementów.

Osoby decydujące się na studia logistyczne w Poznaniu otrzymują spory wybór dotyczący miejsc kształcenia. Logistyka jest bowiem realizowana zarówno w uczelniach publicznych, jak i niepublicznych szkołach wyższych.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Logistyka w Poznaniu jest dyscypliną złożoną z wielu elementów, a zatem studenci tego kierunku mogą otrzymać szerokie wykształcenie. Zdobywana na studiach wiedza dotyczy przede wszystkim funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych, zarządzania współczesnymi organizacjami gospodarczymi, czy zasad sterowania przepływami informacji, środków finansowych, zasobów ludzkich i materialnych.

Będąc studentem Logistyki musimy być przygotowani na intensywną naukę. Programy kształcenia są bogate, a odnaleźć w nich możemy zagadnienia związane między innymi z:

  • zarządzaniem produkcją i usługami,
  • zarządzaniem łańcuchem dostaw,
  • infrastrukturą logistyczną,
  • ekonomiką transportu.

 

Co zrozumiałe, w harmonogramach nie może zabraknąć przedmiotów dotyczących logistyki zaopatrzenia, logistyki produkcji, logistyki dystrybucji, jak również takich dziedzin jak ekonomia, matematyka, marketing, czy towaroznawstwo.

Studenci Logistyki w Poznaniu mogą liczyć na szeroki wybór specjalności. Mogą rozwijać zainteresowania w zakresie inżynierii systemów logistycznych, technologii mobilnych w logistyce, czy logistyki handlu i dystrybucji.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Studenci Logistyki nabywają umiejętności przede wszystkim w zakresie projektowania systemów logistycznych i procesów logistycznych, jak również zarządzania specjalistycznymi funkcjami logistycznymi. Rozwijają umiejętności w obszarze posługiwania się systemami informatycznego wspomagania zarządzania logistycznego, zarządzania kosztami, zarządzania finansami.

Lista nabywanych podczas studiów umiejętności na tym się nie kończy. Studenci uczą się zarządzania procesem produkcyjnym oraz usługami z wykorzystaniem narzędzi komputerowego wspomagania, wykorzystywania metod ilościowych w zarządzaniu zasobami materiałowymi, określania istoty efektywnej obsługi klienta, stosowania mierników pracy transportu, czy projektowania procesów gospodarczych i zarządzania nimi.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Logistyka to kierunek perspektywiczny, który otwiera szerokie morze możliwości zawodowych. Studenci przygotowują się do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych, jednostkach administracyjnych.

Co istotne, wiedza i umiejętności związane z logistyką cenione są na całym świecie. Z bardzo dobrą znajomością języka obcego można znaleźć zatrudnienie również poza granicami kraju.

Sprawdź

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

WSZYSTKO O KIERUNKU LOGISTYKA - POZNAŃ

Komentarze (1)

Ilona odpowiedz

Właśnie rozważam zapisanie się na ten kierunek na WSKZ, bo znajoma tam studiuje logistykę online i mówiła, że ciekawe studia i tryb też fajny, wiec czemu nie, zawsze to jakaś oszczędność czasu i pieniędzy. :D