Logistyka - Poznań

Logistyka - Poznań

Logistyka - Poznań

Studia w Poznaniu

logistyka

Odkryj logistykę w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Logistyka studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku logistyka w Poznaniu to inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Poznańskiej oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej. 

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku logistyka, w roku akademickim 2021/2022, Politechnika Poznańska oferuje 120 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Bezpłatne nauczanie oferuje również Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PUT, UE w Poznaniu oraz uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 4780 zł do 5260 zł za pierwszy rok studiów.

 

Studenci kierunku logistyka w Poznani rozwiną specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk społecznych, ekonomicznych i technicznych. Ponadto nauczą się zarządzać zasobami ludzkimi, jakością, usługami oraz procesem produkcyjnym, logistycznym i transportowym. Dowiedzą się także, w jaki sposób rozwiązywać problemy logistyczne w przedsiębiorstwie, a także nadzorować cały łańcuch dostaw.

Absolwenci studiów logistycznych znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, projektowych i doradczych. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z jednostkami gospodarczymi i administracyjnymi, centrami logistycznymi, firmami transportowymi oraz magazynami.

czytaj dalej wszystko o Logistyka - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek logistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Wyższa Szkoła Logistyki

Wyższa Szkoła Logistyki

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Poznaniu

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Jednostka prowadząca

Transport stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku transport

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Międzynarodowe stosunki gospodarcze stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze

Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu

Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Germanistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku germanistyka

Wyższa Szkoła Logistyki

Wyższa Szkoła Logistyki

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Logistyka w Poznaniu?

Żeby dostać się na uczelnie w Poznaniu, które oferują możliwość podjęcia Logistyki, należy wykazać się dość szeroką wiedzą matematyczną oraz z języka obcego nowożytnego. Niektóre uczelnie biorą pod uwagę również wynik egzaminu maturalnego np. z geografii i fizykii.

Szczęśliwcy, którym udało się uzyskać tytuł finalisty lub laureata olimpiad przedmiotowych o zakresie ogólnopolskim, będą mieli znacznie ułatwiony start na każdą uczelnię – otrzymają bowiem stuprocentowy wynik z matury bez konieczności podchodzenia do egzaminu, jeśli nie jest on konieczny do zdobycia świadectwa maturalnego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Logistyka w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

LOGISTYKA POZNAŃ STUDIA I STOPNIA

LOGISTYKA POZNAŃ STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

LOGISTYKA POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

LOGISTYKA POZNAŃ STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku Logistyka w Poznaniu

 

 

Mimo, że wielu z nas codziennie mija olbrzymie samochody na drogach. niewielu jednak domyśla się skąd i dokąd one zmierzają. Czy jadą z towarami by zapełnić półki świeżym chlebem? A może właśnie wiozą potrzebne lekarstwa do aptek? Któż z nas zastanawiał się, jak działa i funkcjonuje logistyka? Z czym dokładnie wiąże się ta dziedzina wiedzy?

Na wiele z tych pytań odpowiadają uczelnie w Poznaniu, oferując swoim przyszłym studentom właśnie ten kierunek. dlaczego logistyka jest taka ważna? Ponieważ dzięki niej nie brakuje nam towarów w sklepach, a szeroko pojęty transport jest dzisiaj jedną z najlepiej rozwijających się branż na świecie. Jest ona na tyle dynamiczna, że niemal każdy po zakończonych studiach na kierunku logistyka, powinien bez problemu znaleźć pracę.

Największe polskie i zagraniczne firmy wciąż szukają specjalistów w tej dziedzinie, a oferty na rynku pracy pojawiają się jak grzyby po deszczu. Dzięki temu wyżej wymienione studia, cieszą się niesłabnącą sławą oraz stałym zainteresowaniem.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

 

Wiedza

W trakcie studiów można dowiedzieć się jaki jest charakter procesów logistycznych, a także współczesne jej kierunki. Przyszły student pozna metody, narzędzia i techniki wykorzystywane w logistyce, a także rodzaje transportu.

Dzięki tym studiom młody człowiek będzie potrafił zarządzać małą grupą ludzi, nauczy się czym jest spedycja, udoskonalając przy tym swój warsztat. Przyszły student poznam wybrane koncepcje funkcjonowania logistyki, pod kątem ekonomicznym, społecznym i technicznym. Zrozumie także, jakie są zasady ochrony własności przemysłowej.

 

Umiejętności

W trakcie kształcenia student nauczy się prawidłowo interpretować zjawiska logistyczne a także zachodzące w nim procesy. Pozna, jak analizować przyczyny i jego przebieg oraz interpretować i wykorzystywać podstawową wiedzę teoretyczną. Z

dobyte umiejętności będzie rozwijał, korzystając ze źródeł krajowych i zagranicznych oraz umiejętności te będzie pogłębiał. Studiowanie logistyki nauczy go pracy w grupie. Podczas studiów, słuchacz udoskonali swój język angielski, tak bardzo potrzebny w realizowaniu się w późniejszej pracy.

 

Kompetencje społeczne

Po zakończeniu studiów absolwent będzie miał świadomość swojej wiedzy i umiejętności, która ułatwi mu pozycjonowanie swojej postawy w grupie. Doskonale poradzi sobie w grupie specjalistów, a także jako samodzielny pracownik. Przyszły logistyk będzie wiedział, jak radzić sobie w sytuacjach stresowych, a także dowie się jak pracować pod presją czasu.

Niestraszne mu będzie podejmowanie szybkich decyzji, a co za tym idzie nabierze pewności siebie w swoich działaniach.

 

Program studiów i przedmioty

Poznańskie uczelnie wyższe tak przygotowały swój program studiów, by każdy absolwent tego kierunku miał niezbędną wiedzę i potrzebne umiejętności, aby poradzić sobie w pracy o podobnym profilu. Zagadnienia dotyczące transportu spedycji i logistyki samej w sobie będą tutaj szeroko rozwijane. Główny jednak nacisk będzie kładziony na nauki ścisłe – matematykę oraz fizykę.

To właśnie te dwie dziedziny będą omawiane najbardziej szczegółowo, a profesorowie dołożą wszelkich starań, by przekazać swoim studentom jak najbardziej rozszerzoną wiedzę.

 

Przedmioty wdrażane przez większość uczelni w Poznaniu to:

 • Zarządzanie produktem i usługami
 • Projektowanie procesów
 • Logistyka zaopatrzenia
 • Infrastruktura logistyczna
 • Inżynieria materiałowa

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Logistyka to bardzo specyficzna dziedzina–rozwijająca się bardzo dynamicznie i nie lubiąca stania w miejscu. Taki właśnie powinien być przyszły student tego kierunku. Musi on lubić zmiany, które w późniejszej pracy będą nieodzownym elementem zagadnień logistycznych.

Bardzo ważna jest tutaj odporność na stres–wiele decyzji należy podejmować w kilku chwilach, a decyzje te mogą wpływać na całym siatkę późniejszych wydarzeń. Jedną z ważniejszych cech, jaką powinien posiadać przyszły student logistyki jest umiejętność planowania i organizacji swojej pracy. Poprzez natłok wydarzeń, można niejednokrotnie pogubić się w swoich planach i zamiarach, a dobry logistyk powinien takie wydarzenia redukować.

W branży tej bardzo ważna jest terminowość. Dotyczy to nie tylko swoich działań, ale także zlecania w pracy innym. Tak naprawdę logistyka opiera się na kalendarzu i czasie, który niestety czasami bywa bezlitosny. Kandydat na te studia, powinien także odznaczać się precyzją. Jest to niezwykle ważna cecha, jeśli młody człowiek chciałby zostać w przyszłości spedytorem. Koordynowanie dostaw, łączenie ich z nadawcą i odbiorcą, a także kalkulacja kosztów to bardzo złożone procesy, wymagające olbrzymiej precyzji.

Ile trwają studia na kierunku Logistyka w Poznaniu

Ile trwają studia na kierunku Logistyka w Poznaniu

Studia na kierunku Logistyka w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia w Poznaniu na kierunku Logistyka należą do szerokiego grona kierunków, które dzielą się na dwa komplementarne etapy, tworzące spójną całość. Studia pierwszego stopnia na tym kierunku mogą zostać zwieńczone uzyskaniem przez absolwentów dyplomu inżyniera.

Jeśli marzy ci się rola inżyniera logistyki – wybierzesz trwające od trzy i pół roku do czterech lat studia.

Studia magisterskie drugiego stopnia na kierunku Logistyka będą swoistym uzupełnieniem czasu trwania pierwszego stopnia edukacji do pięciu lat. W praktyce oznacza to, że inżynierowie będą potrzebować od półtora roku do dwóch lat.

Gdzie studiować na kierunku logistyka w Poznaniu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek logistyka w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

 

1. Uczelnie publiczne (państwowe)

Politechnika Poznańska

Studia na kierunku Logistyka odbywają się na Wydziale Inżynierii i Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – są to 3,5-letnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie 1,5 roczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc 120 osób)
 • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 4800 zł)

 

Kierunek studiów Logistyka jest przeznaczony dla osób, które interesują się zagadnieniami logistycznymi, matematyką oraz dla tych, którzy myślą logicznie i analityczne. Istotna jest także terminowość i precyzja. Studiując Logistykę na Politechnice Poznańskiej, możesz wybrać jedną z podanych specjalności, są to: logistyka łańcuchów dostaw, logistyka przedsiębiorstwa, managing enterprise of the future.

Studiując Logistykę, pozyskasz wiedzę z zakresu funkcjonowania owoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania, a także zdobędziesz umiejętności rozwiazywania problemów logistycznych za pomocą metod i technik inżynierskich.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Logistyki to m.in. grafika inżynierska, logistyka, podstawy zarządzania, wprowadzenie do techniki, fundamentals of management, maszynoznawstwo, zarządzanie zapasami, prawo, ekonomika i organizacja transportu, logistyka dystrybucji, technika technologiczna i infrastruktura logistyczna oraz badania marketingowe.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie jako logistyk, spedytor czy asystent handlowy w firmach logiczno-spedycyjnych, przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych lub w jednostkach sektora publicznego.

Dowiedz się więcej

 

Politechnika Poznańska – Logistyka jako specjalność

Studia na kierunku Transport odbywają się na Wydziale Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – są to 3,5-letnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie 1,5 roczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne
 • niestacjonarne

Kierunek studiów Transport jest przeznaczony dla osób, które zainteresowane są przedmiotami ścisłymi, pracą twórczą w technice oraz mają zdolności organizacyjne. Na Politechnice Poznańskiej można wybrać jedną ze specjalizacji: logistyka transportu, transport chłodniczy, transport drogowy, transport niskoemisyjny oraz transport szynowy.

Studiując kierunek studiów Transport o specjalizacji logistyka transportu, zdobędziesz kompetencje umożliwiające organizację systemów transportowych, spełniających oczekiwania społeczeństwa, korzystnych ekonomicznie i minimalizujących szkodliwy wpływ środków transportu na środowisko. Zdobędziesz umiejętność twórczego myślenia i posługiwania się zaawansowaną wiedzą z zakresu organizacji i projektowania systemów, procesów i technologii transportu drogowego i szynowego. Nauczysz się zarządzać zespołem i placówkami eksploatacyjnymi transportu.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w zakładach eksploatujących pojazdy różnego typu, w bazach transportowych przedsiębiorstw realizujących zadania szeroko pojętej logistyki, w centrach logistycznych, przedsiębiorstwach zajmujących się sprzedażą i serwisem pojazdów oraz przewozem osób i towarów w różnych działach gospodarki.

Dowiedz się więcej

 

Uniwersytet Ekonomiczny

Kierunek studiów Logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu realizowany jest w systemie dwustopniowym – są to 3-letnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie 2-letnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (studia bezpłatne)
 • niestacjonarne

 

Studia na kierunku Logistyka przeznaczone są dla osób interesujących się logistyką, technologią, ekonomią oraz spedycją. Na tym kierunku odnajdą się także osoby, które myślą logicznie i analitycznie.

Studiując Logistykę na Uniwersytecie Ekonomicznym, poznasz zagadnienia związane z zarządzaniem procesami logistycznymi wewnątrz przedsiębiorstwa i w łańcuchach dostaw. Zdobędziesz umiejętności przeprowadzania analiz ekonomicznych, projektowania i zarządzania w odniesieniu do procesów logistycznych, nauczysz się posługiwania systemami informatycznymi wspomagającymi zarządzanie logistyczne, a także diagnozowania i projektowania systemów zarzadzania łańcuchami dostaw.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego to m.in. grafika inżynierska, logistyka, podstawy zarządzania, wprowadzenie do techniki, zarządzanie zapasami, prawo, ekonomika i organizacja transportu, logistyka dystrybucji, technika technologiczna i infrastruktura.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie na stanowiskach operacyjnych w różnych działach przedsiębiorstw, w firmach spedycyjnych, logistycznych, transportowych, a także w firmach doradczych, konsultingowych oraz w pionach logistyki przedsiębiorstw. Mogą także pracować jako logistycy lub spedytorzy.

Dowiedz się więcej

 

Uniwersytet Ekonomiczny – jako specjalność na kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze

Kierunek studiów Międzynarodowe stosunki gospodarcze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu realizowany jest w systemie dwustopniowym – są to 3 letnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie 2 letnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (studia bezpłatne)
 • niestacjonarne

 

Kierunek studiów Międzynarodowe stosunki gospodarcze przeznaczony jest dla osób zainteresowanych ekonomią, gospodarką oraz przedmiotami ścisłymi. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu możesz wybrać takie specjalności jak: international management in emerging markets, logistyka międzynarodowa, przedsiębiorstwo i dyplomacja gospodarcza w Europie oraz biznes międzynarodowy.

Studia na kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze o specjalności logistyka międzynarodowa, należą do jednych z najbardziej dynamicznie rozwijających się nauk o zarządzaniu. Jest to nauka interdyscyplinarna, ściśle związana z biznesem międzynarodowym. Studiując na Uniwersytecie Ekonomicznym, zostaniesz przygotowany do pracy w obszarze logistyki, zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji, będziesz pracować w zespołach projektowych, brać udział w wykładach biznesowych praktyków oraz w praktykach i stażach w przedsiębiorstwach.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie jako logistycy lub spedytorzy oraz na stanowiskach operacyjnych w różnych działach przedsiębiorstw, w firmach spedycyjnych, logistycznych, transportowych, a także w firmach doradczych i konsultingowych.

Dowiedz się więcej

 

2. Uczelnie niepubliczne (prywatne)

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Kierunek studiów Logistyka na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu realizowany jest w systemie dwustopniowym – są to 3,5-letnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie 1,5 roczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne cena za pierwszy rok studiów 5250 zł)
 • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 4900 zł)

 

Kierunek studiów Logistyka przeznaczony jest dla osób zainteresowanych przedmiotami ścisłymi, myślących analitycznie i logicznie, a także precyzyjnych i terminowych. Na Wyższej Szkole Bankowej masz do wyboru takie specjalizacje jak: logistyka i spedycja międzynarodowa, logistyka w małych i średnich przedsiębiorstwach, zarządzanie flotą i spedycją drogową oraz international forwarding.

Studiując Logistykę na Wyższej Szkole Bankowej, zrozumiesz, jak działa współczesny transport i magazynowanie, poznasz zasady wyznaczania celów logistyki zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji, poznasz podstawy projektowania i zarządzania infrastrukturą logistyczną, przy czym będziesz wykorzystywać aplikacje informatyczne stosowane w logistyce takie jak: SAP i FlexSim.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Logistyki na WSB to m.in. język obcy, podstawy logistyki, podstawy ekonomii, podstawy marketingu i badań marketingowych, podstawy zarządzania, matematyka, wprowadzenie do techniki, zarządzanie produkcją, ekologistyka, logistyka dystrybucji, podstawy finansów przedsiębiorstw, organizacja i ekonomika przedsiębiorstw oraz magazynowanie i zarzadzanie zapasami.

Absolwenci mogą szukać zatrudnienia jako logistyk, spedytor czy asystent handlowy w firmach logiczno-spedycyjnych, w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych lub w jednostkach sektora publicznego.

Dowiedz się więcej

 

Wyższa Szkoła Logistyki

Kierunek studiów Logistyka na Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu realizowany jest w systemie dwustopniowym – są to 3,5-letnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera lub licencjata, a następnie 1,5 roczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 5260 zł)
 • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 4780 zł)

 

Na Logistyce odnajdą się osoby zainteresowane przedmiotami ścisłymi takimi jak matematyka, sprzedażą, logistyką, spedycją. Są to studia dla osób myślących analitycznie i logicznie. Na Wyższej Szkole Logistyki możesz wybrać jedną z podanych specjalności: transport i spedycja, logistyka handlu i dystrybucji, inżynieria systemów logistycznych, oraz e-commerce i technologie mobilne w logistyce.

Studiując kierunek studiów Logistyka na Wyższej Szkole Logistyki, zdobędziesz wiedzę z zakresu: logistyki globalnej, logistyki zaopatrzenia, logistyki dystrybucji, logistyki transportu, logistyki marketingowej, ekologistyki, logistyki odzysku oraz e-logistyki. Poznasz także zarządzanie systemem logistycznym przedsiębiorstw, metody statystyczne oraz ekonometryczne.

Przedmioty, z jakimi możesz się zmierzyć, studiując Logistykę: metody planowania i sterowania produkcją, lean management, eksploatacja i utrzymanie ruchu, intralogistyka i transport wewnętrzny, logistyka przedsiębiorstw dystrybucyjnych, strategie i struktury w handlu, systemy i sieci dystrybucji, oraz systemy informatyczne w handlu i dystrybucji.

Jako absolwent będziesz mógł podjąć prace m.in. w przedsiębiorstwach produkcyjnych lub usługowych, w przedsiębiorstwach energetycznych, technologiczno-konstrukcyjnych oraz centrach zaopatrzenia. Możesz także pracować jako logistyk lub spedytor.

Dowiedz się więcej

 

Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu

Kierunek studiów Logistyka na Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu realizowany jest w systemie dwustopniowym – są to 3-letnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie 2-letnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne
 • niestacjonarne

 

Studia na kierunku Logistyka skierowane są dla osób dynamicznych, zadaniowych, zaradnych, komunikatywnych, potrafiących pracować w grupie i pod presją czasu, a także dla tych interesujących się przedmiotami ścisłymi. Posiadane predyspozycje oraz wiedza zdobyta w toku studiów pozwoli uzyskać wszechstronne wykształcenie w jednym z najbardziej rozwojowych zawodów na rynku pracy.

Kierunek studiów Logistyka na Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu wprowadzi cię w świat biznesu, ekonomii, transportu oraz zasad prowadzenia firmy. Umiejętności zdobędziesz podczas ćwiczeń, wykładów, praktyk oraz wizyt w przyszłych miejscach pracy.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Logistyki to m.in. ekonomika i organizacja transportu, logistyka dystrybucji, technika technologiczna, grafika inżynierska, logistyka, podstawy zarządzania oraz wprowadzenie do techniki.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie na stanowiskach operacyjnych w różnych działach przedsiębiorstw: zakupów, planowania, produkcji, magazynowania, dystrybucji, marketingu, sprzedaży, usług posprzedażowych, w firmach spedycyjnych, logistycznych, transportowych, w firmach doradczych, konsultingowych, w pionach logistyki przedsiębiorstw, w centrach logistycznych.

Dowiedz się więcej

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Logistyka w Poznaniu

Proces rekrutacji

Aby dostać się na poznańską uczelnię, należy najpierw zalogować się i założyć profil kandydata na wybranej przez siebie szkole wyższej. Następnie trzeba uiścić opłatę rekrutacyjną, w wysokości podanej na stronie internetowej. kolejnym krokiem jest doniesienie do dziekanatu wybranej uczelni niezbędnych dokumentów–uwaga!

Należy zrobić to w terminie podanym przez wybraną szkołę wyższą. W przeciwnym razie, nawet najlepszy wynik na maturze nie zapewni nam miejsca na liści studentów. Niewywiązanie się z terminu wiąże się z usunięciem z listy przyszłych adeptów logistyki!

Niemniej, polecamy sprawdzić na stronie wybranej uczelni wyższej, jak wygląda rekrutacja.

 

Jakie przedmioty brane są pod uwagę

Każda uczelnia ma swoje wymagania jeśli chodzi o przedmioty, które są brane pod uwagę w trakcie rekrutacji. Zalecamy sprawdzić te informacje na stronie internetowej wybranej uczelni. trzeba jednak powiedzieć, że logistyka to kierunek interdyscyplinarny, dla tego przedmioty brane pod uwagę to między innymi biologia, fizyka, informatyka, język polski i matematyka.

Maturzysta zdający te przedmioty na poziomie rozszerzonym zapewni sobie lepszy rezultat podczas rekrutacji. Dobrze jest także, wziąć udział w olimpiadzie przedmiotowej, która zapewni miejsce na liście studentów (jeśli jest się finalistą bądź laureatem).

 

Wymagane dokumenty

Na każdej z wybranej uczelni, wymagane dokumenty są podobne. Zwykle, jest to:

 • Dowód tożsamości
 • Wypełniony formularz rekrutacyjny
 • Dwa zdjęcia
 • Formularz RODO

 

Radzimy jednak sprawdzić wymagania osobiście.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Logistyka w Poznaniu?

Jaka praca po studiach na kierunku Logistyka w Poznaniu?

Przyszły logistyk nie powinien obawiać się o pracę po studiach–największe polskie i zagraniczne firmy oferujące swoje towary wciąż poszukują najlepszych specjalistów tej dziedziny. Wystarczy włączyć komputer, a w wyszukiwarce wpisać frazę „logistyka praca” by zobaczyć, że zajęć po tym kierunku nie brakuje.

Na rynku istnieje bowiem wiele firm z obszaru TSL (transport– spedycja– logistyka), które oferują pracę osobom o zdolnościach komunikacyjnych i interpersonalnych. Bardzo ważna jest tutaj współpraca z innymi ludźmi oraz firmami, które tworząc jedną załogę mogą pomóc pracownikowi w stworzeniu dobrego teamu.

Kolejnym miejscem, w którym absolwent studiów W Poznaniu mógłby znaleźć pracę jest agencja celna. Niezbędna jest tutaj jednak znajomość przepisów granicznych, cierpliwość i stalowe nerwy. Pomysłowość przemytników bywa naprawdę zaskakująca, więc niejednokrotnie należy zachować spokój w trakcie kontroli. Jeśli więc pasjonują cię postępowania w razie przestępstwu granicznych, jest to dobry kierunek!

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku logistyka

Gdzie można ubiegać się o pracę? W firmach logistyczno-spedycyjnych, branży TSL a także w przedsiębiorstwach produkcyjnych usługowych lub jednostkach sektora publicznego. Absolwent logistyki może poradzić sobie prowadząc albo pracując w sklepie internetowym jako specjalista do spraw logistyki.

Im więcej jest miejsc, w których można ubiegać się o pracę, tym pracodawcy są hojniejsi, wypłacając dobre wynagrodzenie swoim pracownikom. Dzięki temu logistyka cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród potencjalnych kandydatów na te studia.

 

Przykładowe stanowiska po studiach na kierunku logistyka

 • Spedytor krajowy lub międzynarodowy
 • asystent handlowy
 • dyspozytor
 • logistyk
 • planista
 • pracownik magazynu
 • celnik

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Logistyka?

Absolwenci kierunku studiów Logistyka mają przed sobą szeroki wybór miejsc pracy. Najczęściej wybieranymi zawodami przez absolwentów jest: logistyk spedytor oraz planista. Jakie obowiązki do nich należą i ile zarabiają?

Logistyk

Odpowiada za organizację, planowanie oraz kontrolę pracy, zapewnia działanie wszystkich funkcji logistycznych w firmie, koordynuje pracę magazynu i zaopatrzenia, odpowiada także za działania firmy w zakresie importu oraz eksportu materiałów i surowców. Mediana zarobków logistyka to 3970 zł brutto.

Spedytor

Do obowiązków spedytora zalicza się obsługa ubezpieczeniowa przesyłek, przygotowywanie dokumentacji transportowej, wybór środka transportu, zabezpieczenie przesyłki na czas przewozu, rozliczanie zleceń oraz optymalizacja łańcucha transportowego poprzez negocjowanie stawek i pilnowania budżetu. Mediana zarobków spedytora to 5150 zł brutto.

Planista

Do obowiązków planisty należy przeprowadzanie analiz, porównań i zestawień niezbędnych do prawidłowego sformułowania planów produkcji, planowanie i uruchamianie zleceń produkcyjnych, koordynowanie realizacji zleceń produkcyjnych, monitorowanie stanów magazynowych oraz nadzór nad realizacją planów produkcji i bieżąca korekta założeń produkcyjnych. Mediana zarobków planisty wynosi 5360 zł brutto.

Źródło: wynagrodzenia.pl/ praca.pl (sierpień 2021)

 

Pamiętaj, że wynagrodzenia mogą się różnić pomiędzy sobą, na co ma wpływ wiele czynników. Wahania w stawkach zależą od wykształcenia, stażu pracy, ukończonych kursów, doświadczenia, wielkości firmy, a nawet miejsca pracy – stawki różnią się w zależności od regionu i miasta.

Jakie opinie mają studia na kierunku Logistyka w Poznaniu?

Nie ma lepszej drogi do przekonania się o renomie interesującego nas kierunku studiów niż poprzez poznanie opinii na jego temat.

Katarzyna, absolwentka studiów na kierunku Logistyka w Poznaniu, mówi:

„Dlaczego zdecydowałam się na Logistykę? Przez długi czas zastanawiałam się jaki właściwie kierunek chciałabym podjąć. Do Logistyki przekonała mnie jej wszechstronność, fakt, że aby być specjalistą w tym fachu, należy opanować w dobrym stopniu kilka pozornie niezależnych od siebie dziedzin nauki. A ja bardzo lubię wyzwania. Tuż po ukończeniu studiów udało mi się zdobyć zatrudnienie w dobrze prosperującej firmie logistycznej, a w przyszłości mam nadzieję na założenie własnej działalności.”

Popularne kierunki logistyka i transport w Poznaniu

Kierunki logistyka i transport w Poznaniu

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)