Studia logistyczne Poznań

Studia logistyczne Poznań

Studia logistyczne Poznań

Największy wybór studiów

logistycznych w Poznaniu

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować

Studia logistyczne Poznań | woj. wielkopolskie

Studia logistyczne w Poznaniu to studia przyszłości, przez wzgląd na kierunek pożądany we współczesnym świecie - umiejętności, jakie zdobędziecie studiując logistykę, pozwolą Wam śmiało zdobyć zatrudnienie w największych międzynarodowych przedsiębiorstwach! Dziś praktycznie żadna firma nie funkcjonuje bez sprawnych logistyków. To oni czuwają nad poprawnością przebiegu procesu produkcyjno-dystrybucyjnego, dbają o prawidłowość rachunków, dostaw, jakości świadczonych dostaw.

Studia logistyczne w Poznaniu wyróżniają się na rynku edukacyjnym w Polsce tym, że spora część z nich została opracowana wspólnie z takimi partnerami jak Żabka Polska, VGM, Transics, IlIm, i wieloma innymi znanymi i dużymi firmami, które bez wyspecjalizowanych logistyków nie mogłyby tak dobrze funkcjonować. Studia logistyczne pozwolą Wam zdobyć nowoczesne umiejętności niezbędne w biznesie, pomogą Wam zrozumieć jak działa współczesny świat przesyłek,dostaw, produkcji. Poznacie zasady rachunkowości, sposoby prawidłowego księgowania stanów magazynowych, a także zrozumiecie jak ważny jest sam proces organizacji pracy.

Poznań to bardzo dobre miejsce do studiowania logistyki - przez wzgląd na szlaki transportowe, jakie przemykają przez miasto, jest to jeden z ważniejszych ośrodków logistycznych! Sprawdźcie, jakie kierunki studiów logistycznych macie do wyboru w Poznaniu!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA LOGISTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI LOGISTYCZNE W POZNANIU

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne w Poznaniu

Aby dostać się na studia logistyczne w Poznaniu, musicie oczywiście podejść do konkursu świadectw i przedstawić dobrze i bardzo dobrze zdane egzaminy maturalne. Polecamy w szczególności zainteresować się nauką matematyki i języków obcych. Równie docenianym w rekrutacji przedmiotem jest geografia, dzięki której w sytuacji trudnej (słabych wyników z przedmiotów kluczowych) możecie poprawić swoją pozycję.

Matury w przypadku studiów logistycznych w Poznaniu są kluczowe. Nie ma możliwości zdobycia inną drogą miejsca na studiach logistycznych, niż poprzez przejście konkursu świadectw. Rekruterzy zaglądają tylko do papierowych wyników z egzaminów, dlatego tym bardziej uczulamy Was, abyście do matury podeszli poważnie i dobrze się do niej przygotowali.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI LOGISTYCZNE NIESTACJONARNE W POZNANIU

STUDIA LOGISTYCZNE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach logistycznych

Logistyka to studia dla osób mających naturalną zdolność organizacji i pojmowania przestrzeni. Logistycy to dziś pożądani specjaliści znajdujący zatrudnienie przede wszystkim w dużych firmach międzynarodowych, zajmujących się produkcją i dystrybucją dóbr. To praca dla osób dobrze pojmujących pojęcie procesu i jego elementy. To ludzie dbający o odpowiedni przepływ informacji i odpowiedni proces produkcji, wprowadzają zmiany, projektują produkty i ich wytwarzanie, transport, spedycje, magazynowanie, jak i kompletację, sprzedaż i dystrybucję.

Zarządzają czasem i pracą innych. Opracowują strategie. Korporacje międzynarodowe stale poszukują specjalistów, którzy rzeczywiście znają się na logistyce i są w stanie wziąć odpowiedzialność za przebieg całych procesów np. dystrybucji produkowanych przezeń rzeczy.

Oprócz dużych firm, większość rozwijających się e-commerce, jak i organizacji zarządzających np. dostarczaniem żywności do ludzi, także zatrudnia logistyków. Dziś dziedzina ta święci triumfy, dzięki międzynarodowej przedsiębiorczości i systemowi dostarczania produktów szybko i sprawnie na drugi koniec świata.

Każdy sklep sprzedający określone produkty potrzebuje osoby, która będzie zarządzać magazynem, zamówieniami, polityką zwrotów, pilnowaniem, czy aby na pewno produkt dotrze do zamawiającego czy kupującego. Praca po studiach logistycznych to pewnik! 

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA LOGISTYCZNE

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)