Studia logistyczne Poznań

Studia logistyczne Poznań

Studia logistyczne Poznań

Największy wybór studiów

logistycznych w Poznaniu

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Studia logistyczne Poznań | woj. wielkopolskie

Studia logistyczne w Poznaniu to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu są Studia logistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI LOGISTYCZNE W POZNANIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI LOGISTYCZNE W POZNANIU

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne w Poznaniu

Aby dostać się na studia logistyczne w Poznaniu, musicie oczywiście podejść do konkursu świadectw i przedstawić dobrze i bardzo dobrze zdane egzaminy maturalne. Polecamy w szczególności zainteresować się nauką matematyki i języków obcych. Równie docenianym w rekrutacji przedmiotem jest geografia, dzięki której w sytuacji trudnej (słabych wyników z przedmiotów kluczowych) możecie poprawić swoją pozycję.

Matury w przypadku studiów logistycznych w Poznaniu są kluczowe. Nie ma możliwości zdobycia inną drogą miejsca na studiach logistycznych, niż poprzez przejście konkursu świadectw. Rekruterzy zaglądają tylko do papierowych wyników z egzaminów, dlatego tym bardziej uczulamy Was, abyście do matury podeszli poważnie i dobrze się do niej przygotowali.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W POZNANIUPOLECANE DLA CIEBIE

STUDIA LOGISTYCZNE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

B
I
L
N
P
S
T
Z
Rozwiń

Jak wyglądają studia logistyczne w Poznaniu?

Studia logistyczne w Poznaniu to studia przyszłości, przez wzgląd na kierunek pożądany we współczesnym świecie - umiejętności, jakie zdobędziecie studiując logistykę, pozwolą Wam śmiało zdobyć zatrudnienie w największych międzynarodowych przedsiębiorstwach! Dziś praktycznie żadna firma nie funkcjonuje bez sprawnych logistyków. To oni czuwają nad poprawnością przebiegu procesu produkcyjno-dystrybucyjnego, dbają o prawidłowość rachunków, dostaw, jakości świadczonych dostaw.

Studia logistyczne w Poznaniu wyróżniają się na rynku edukacyjnym w Polsce tym, że spora część z nich została opracowana wspólnie z takimi partnerami jak Żabka Polska, VGM, Transics, IlIm, i wieloma innymi znanymi i dużymi firmami, które bez wyspecjalizowanych logistyków nie mogłyby tak dobrze funkcjonować.

Studia logistyczne pozwolą Wam zdobyć nowoczesne umiejętności niezbędne w biznesie, pomogą Wam zrozumieć jak działa współczesny świat przesyłek,dostaw, produkcji. Poznacie zasady rachunkowości, sposoby prawidłowego księgowania stanów magazynowych, a także zrozumiecie jak ważny jest sam proces organizacji pracy.

Poznań to bardzo dobre miejsce do studiowania logistyki - przez wzgląd na szlaki transportowe, jakie przemykają przez miasto, jest to jeden z ważniejszych ośrodków logistycznych! Sprawdźcie, jakie kierunki studiów logistycznych macie do wyboru w Poznaniu!

 

Studia logistyczne w Poznaniu możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Jeżeli twoja przygoda ze studiowaniem kierunków logistycznych w Poznaniu ma się dopiero rozpocząć, staniesz przed wyborem studiów pierwszego stopnia. Mogą one mieć charakter trwających trzy lata studiów licencjackich lub trzyipółletniego kształcenia inżynierskiego.

Jeżeli zależy ci na zdobyciu wybranego tytułu naukowego, upewnij się, że ukończenie wybranego przez ciebie kierunku na jednej z poznańskich uczelni umożliwi ci jego uzyskanie. Następnie możesz kontynuować edukację na studiach magisterskich, które będą trwały półtora roku lub dwa lata lub zdecydować się na jeden z atrakcyjnych kierunków podyplomowych.

Przyszli studenci zastanowią się również, czy lepiej studiować stacjonarnie czy niestacjonarnie. Pierwszą z opcji wybiorą ci, którzy chcieliby skupić się głównie na nauce. Zajęcia i wykłady odbywają się w tym przypadku najczęściej od poniedziałku do piątku. Studia niestacjonarne mają charakter zjazdów odbywających się w weekendy, najczęściej co kilka tygodni, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez daną uczelnię w Poznaniu.

czytaj dalej studia w Poznaniu

 

Kierunki studiów logistycznych w Poznaniu

Poznańskie uczelnie wyższe starają się oferować kandydatom wysoką jakość kształcenia na wielu kierunkach logistycznych. Każdego roku kształcenie podejmuje wielu świeżo upieczonych maturzystów oraz osób chcących kontynuować naukę, dążąc tym samym do uzyskania nieocenionych na współczesnym rynku pracy kompetencji zawodowych. W ofercie pięciu uczelni w Poznaniu, które umożliwiają podjęcie kierunków logistycznych, nie mogło zabraknąć najpopularniejszych i najciekawszych propozycji.

Wśród studiów logistycznych, które biją rekordy popularności i pozwalają na zdobycie szerokiej wiedzy i umiejętności praktycznych, znajdziesz na przykład logistykę, towaroznawstwo czy handel międzynarodowy. Również osoby dążące do zgłębiania bardziej unikalnych kierunków znajdą coś dla siebie – zajmą się poznawaniem lotnictwa i kosmonautyki lub postawią na interdyscyplinarny rozwój w ramach edukacji na handlu międzynarodowym.

 

Popularne kierunki studiów logistycznych

 • Logistyka
 • Lotnictwo i kosmonautyka
 • Transport
 • Towaroznawstwo
 • Handel międzynarodowy

kierunki studiów w Poznaniu

 

Gdzie studiować kierunki logistyczne w Poznaniu?

Nie jest tajemnicą, że poznańskie ośrodki kształcenia cieszą się nieposzlakowaną opinią, a liczba kandydatów starających się o miejsce na wybranym kierunku każdego roku jest duża. Jeżeli interesują cię poznańskie kierunki logistyczne, będziesz miał do wyboru aż pięć uczelni wyższych, które posiadają w swojej ofercie słynną logistykę, interdyscyplinarny transport i spedycję, a także interesujący biznes międzynarodowy.

Na liście poznańskich szkół wyższych, na których podejmiesz studia logistyczne, znajdziesz zarówno placówki prywatne, jak i publiczne, a każda z nich wyróżnia się wysoką jakością kształcenia. Osoby chcące zadbać o wykształcenie techniczne powinny zdecydować się na Politechnikę Poznańską. Jeżeli marzysz o poznaniu ekonomicznych zagadnień w logistyce, wybierz naukę na Uniwersytecie Ekonomicznym. Wyższa Szkoła Logistyki to uczelnia skupiająca się głównie na dziedzinach logistycznych. Inne niepubliczne ośrodki kształcenia to Wyższa Szkoła Bankowa oraz Wyższa Szkoła Handlu i Usług.

 

Uczelnie na których można studiować kierunki logistyczne w Poznaniu

 • Politechnika Poznańska
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Logistyki
 • Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

 
Jakie kierunki logistyczne w Poznaniu wybrać, aby mieć dobrą pracę?

Obecnie niemal wszystkie przedsiębiorstwa i korporacje o różnym charakterze działania z chęcią zatrudniają wykwalifikowanych logistyków. Dzięki ich pracy wszelkie działania organizacyjne, kierownicze i zarządcze nabierają większej dynamiki, co przyczynia się do lepszych osiągnięć danej firmy. Nic więc dziwnego, że absolwenci kierunków logistycznych bez trudu znajdują dobrze płatną pracę z dobrymi perspektywami rozwoju posiadanych kompetencji na arenie międzynarodowej. Jaki kierunek logistyczny w Poznaniu wybrać, żeby mieć największe szanse na osiągnięcie sukcesu zawodowego? To zależy przede wszystkim od twoich aspiracji i posiadanych talentów.

Jako że aktualny rynek pracy jest elastyczny, zwłaszcza kiedy rozważasz związanie zawodowej przyszłości z areną międzynarodową, to każdy kierunek logistyczny może zapewnić ci atrakcyjne możliwości ukształtowania przyszłej kariery. Aby jak najlepiej wybrać specyfikę kształcenia, zastanów się nad kilkoma elementarnymi kwestiami.

Pierwszą z nich są twoje zainteresowania – chciałbyś zajmować się zarządzaniem zespołami logistyków czy raczej wolisz pracę niezależnego spedytora? Marzysz o koordynowaniu łańcuchów dostaw czy aspirujesz do objęcia wysokich stanowisk kierowniczych? Odpowiedź na te pytania właściwie nakieruje cię na charakter przyszłego kierunku kształcenia.

Zanim aplikujesz na studia logistyczne zapoznaj się z programem kształcenia wszystkich pięciu uczelni wyższych w Poznaniu. Następnie przeanalizuj siatkę programową każdego z oferowanych kierunków pod kątem swoich mocnych i słabych stron. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych rozczarowań wynikających z niedopasowania studiów do własnych predyspozycji.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej

 • Logistyk
 • Spedytor
 • Koordynator zespołu operacji
 • Specjalista ds. logistyki i zakupów
 • Kontroler oddziału
 • Specjalista ds. celnych
 • Kierownik magazynu logistycznego
 • Logistyk wewnętrzny
 • Specjalista ds. spedycji i logistyki
 • Kierownik logistyki

 

Jeżeli będziesz zaangażowany w proces kształcenia na wybranym kierunku logistycznym, a dodatkowo postarasz się o zdobywanie unikalnych kompetencji na własną rękę, zyskasz ogromną przewagę na współczesnym rynku pracy, co przełoży się na liczne atrakcyjne propozycje zawodowe. Pamiętaj, że dobra praca to nie tylko taka, która przynosi wysokie dochody, ale przede wszystkim zapewnia możliwość dalszego rozwoju zawodowego, przynosi satysfakcję oraz motywuje do działania.

czytaj dalej jakie studia wybrać
 
Jak wybrać uczelnię wyższą w Poznaniu?

Jednym z kluczowych pytań, na które odpowiedź może być problematyczna dla przyszłych kandydatów na studia logistyczne, to jak wybrać uczelnię wyższą? W Poznaniu odnajdziesz zarówno wysokiej jakości uczelnie publiczne, jak Politechnikę Poznańską oraz Uniwersytet Ekonomiczny jak i prywatne – Wyższą Szkołę Bankową, Wyższą Szkołę Logistyki i Wyższą Szkołę Handlu i Usług. Planując kształcenie w Poznaniu sprawdź dokładnie, która z uczelni posiada kierunek logistyczny najbliższy twoim zainteresowaniom.

Nie zapomnij również o przeanalizowaniu rankingów poznańskich uczelni wyższych oraz zapoznaniu się z opiniami studentów i absolwentów, którzy również zdecydowali się na wybór jednej z poznańskich ośrodków akademickich. Właściwy wybór uczelni wyższej może przełożyć się na twój sukces akademicki i zawodowy. Dlatego tak ważne jest, aby podejść do procesu decyzyjnego na poważnie, analizując wszelkie „za” i „przeciw” oraz zastanawiając się nad swoimi oczekiwaniami. Ważne jest, aby twój wybór był samodzielny i niepodyktowany gwałtownymi emocjami, które w krótkim czasie mogą nabrać zupełnie innego charakteru.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię
 
Czy warto iść na studia logistyczne w Poznaniu?

Zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych specjalistów od dowolnego obszaru związanego z logistyką jest obecnie bardzo duże. Szeroka oferta programowa w zakresie różnorodnych propozycji kształcenia logistycznego, jakie są proponowane przez poszczególne poznańskie ośrodki akademickie sprawia, że każdy świeżo upieczony maturzysta oraz osoba chcąca kontynuować kształcenia wyższe, bez trudu znajdzie coś dla siebie.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że umiejętności i szeroka wiedza teoretyczna, którą można zdobyć podczas studiowania logistyki, spedycji, lotnictwa i kosmonautyki czy biznesu międzynarodowego sprawdzą się nie tylko podczas wykonywania obowiązków zawodowych, ale również w życiu prywatnym. Wiele przedmiotów jest ukierunkowanych na poszerzenie zdolności do sprawnego rozwiązywania skomplikowanych problemów logicznych oraz wyposażenie przyszłych absolwentów w kompetencje interpersonalne, zarządcze i dotyczące właściwego organizowania działań własnych i zespołów ludzkich. Nawet jeśli nie zwiążesz zawodowej przyszłości z branżą logistyczną, z powodzeniem wykorzystasz zdobyte kompetencje w innych obszarach związanych z karierą.

Mimo wszelkich niezaprzeczalnych atutów idących w parze z wyborem kierunków logistycznych na ścieżkę swojego rozwoju, wiele osób zastanawia się, czy warto iść na właśnie takie studia w Poznaniu? Odpowiedź na to i podobne pytania nigdy nie będzie jednoznaczna, ponieważ należy ją dopasować indywidualnie do jednostki.

Każdy przyszły student powinien zastanowić się, czy dysponuje takimi predyspozycjami, jak na przykład dobre zorganizowanie, wysokie kompetencje zarządcze, umiejętność podejmowania właściwych decyzji pod presją czasu oraz zdolności interpersonalne, które pozwolą na skuteczne porozumiewanie się z innymi osobami.

Wszystkie wymienione zdolności zostaną ukształtowane podczas procesu kształcenia, jednak ich posiadanie już na wstępie istotnie zwiększa szanse na odniesienie sukcesu. Zanim wybierzesz kształcenie na studiach logistycznych w Poznaniu zastanów się również, czy chcesz związać swoją przyszłość z tym miastem. Chociaż wyróżnia je wysoka jakość edukacji oraz obecność wielu miejsc kultury i rozrywki, nie każdy zdoła się w nim odnaleźć

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach logistycznych

Logistyka to studia dla osób mających naturalną zdolność organizacji i pojmowania przestrzeni. Logistycy to dziś pożądani specjaliści znajdujący zatrudnienie przede wszystkim w dużych firmach międzynarodowych, zajmujących się produkcją i dystrybucją dóbr. To praca dla osób dobrze pojmujących pojęcie procesu i jego elementy. To ludzie dbający o odpowiedni przepływ informacji i odpowiedni proces produkcji, wprowadzają zmiany, projektują produkty i ich wytwarzanie, transport, spedycje, magazynowanie, jak i kompletację, sprzedaż i dystrybucję.

Zarządzają czasem i pracą innych. Opracowują strategie. Korporacje międzynarodowe stale poszukują specjalistów, którzy rzeczywiście znają się na logistyce i są w stanie wziąć odpowiedzialność za przebieg całych procesów np. dystrybucji produkowanych przezeń rzeczy.

Oprócz dużych firm, większość rozwijających się e-commerce, jak i organizacji zarządzających np. dostarczaniem żywności do ludzi, także zatrudnia logistyków. Dziś dziedzina ta święci triumfy, dzięki międzynarodowej przedsiębiorczości i systemowi dostarczania produktów szybko i sprawnie na drugi koniec świata.

Każdy sklep sprzedający określone produkty potrzebuje osoby, która będzie zarządzać magazynem, zamówieniami, polityką zwrotów, pilnowaniem, czy aby na pewno produkt dotrze do zamawiającego czy kupującego. Praca po studiach logistycznych to pewnik!

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)