Kto idzie na studia na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie?

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie?

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie?

Kto idzie na studia na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie?

Automatyka i robotyka jest jednym z chętniej wybieranych kierunków inżynieryjnych. Uczelnie w Warszawie aktywnie odpowiadają na to zainteresowanie maturzystów i przygotowują atrakcyjne propozycje kształcenia. Czy będą one jednak satysfakcjonujące dla każdego przyszłego studenta? Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przeanalizować więc swoje predyspozycje oraz zainteresowania – to one mogą stanowić największą podpowiedź, czy studia techniczne takie jak automatyka i robotyka będą odpowiednio dopasowane do indywidualnych oczekiwań intelektualnych!

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Każdy maturzysta, który wybiera studia wyższe, powinien zastanowić się najpierw, jakie towarzyszą ma na co dzień zainteresowania oraz jakie przedmioty sprawiają mu najwięcej satysfakcji w trakcie nauki. Przyszli studenci automatyki i robotyki powinni skupić się więc na szlifowaniu swoich umiejętności ścisłych. Największe znaczenie w procesie rekrutacji odgrywają bowiem przedmioty takie jak matematyka, fizyka czy informatyka. Warto również poświęcić nieco czasu na naukę języka obcego nowożytnego.

Osobom wybierającym kierunki inżynieryjne mogą ułatwić naukę zainteresowania oscylujące wokół nowinek technologicznych. Nie oznacza to jednak, że będą one najmocniej rzutować na jakość nauki. Do predyspozycji, które być może przydadzą się przyszłym inżynierom, warto zaliczyć chociażby precyzję i skrupulatność.

 

Program kształcenia, realizowane przedmioty, praktyki

Przyszli studenci, którzy jeszcze nie do końca mają świadomość, jak będzie wyglądać ich kształcenie wyższe, mogą zapoznać się także z programem dydaktycznym. Warto zorientować się, jakie przedmioty pojawiają się w siatce zajęć. Da to choć ogólny obraz tego, jak przebiegać będzie nauka studentów automatyki i robotyki. Do najważniejszych przedmiotów podstawowych można zaliczyć oczywiście: matematykę, fizykę, analizę matematyczną czy algebrę liniową. Ich doskonała znajomość sprawi, że studentom dużo łatwiej będzie opanować zagadnienia pojawiające się na przedmiotach takich jak:

  • wytrzymałość materiałów;
  • grafika inżynierska – geometria wykreślania;
  • teoria i technika sterowania;
  • podstawy konstrukcji maszyn;
  • czy techniki wytwarzania – obróbka bezubytkowa itd.

Warto podkreślić, że na studentów automatyki i robotyki w Warszawie czekać będą przede wszystkim ćwiczenia praktyczne. Przyszli inżynierowie będą odbywać także praktyki w różnorodnych przedsiębiorstwach. Będzie to doskonały czas, by zdobyć nie tylko pierwsze doświadczenie zawodowe, lecz również by nauczyć się, jak posiadane umiejętności przekuwać w faktyczne działanie.

 

Dlaczego studia na kierunku automatyka i robotyka są popularne?

Popularność kierunków studiów w Warszawie takich jak automatyka i robotyka ma związek przede wszystkim z postępującymi procesami modernizacji zachodzących w sektorze przemysłowym. Nowe technologie chętnie wykorzystywane są także w wielu innych obszarach – medycynie, budownictwie czy motoryzacji. To generuje więc nieustanne zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru automatyki i robotyki. Będą oni posiadać bowiem unikalne kwalifikacje pozwalające na świadome wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych.

Studenci wybierają kierunki takie jak automatyka i robotyka, ponieważ mają świadomość, że tytuł zawodowy magistra inżyniera otworzy także przed nimi wiele różnorodnych drzwi zawodowego rozwoju. Będą na nich czekać przedsiębiorstwa przemysłowe i ośrodki badawcze nie tylko w Polsce, lecz również na całym świecie. Automatyka i robotyka jest również jedną z tych dziedzin, która będzie się nieustannie rozwijać i przeobrażać – w praktyce oznacza to, że nigdy nie straci na aktualności.

Sprawdź

WSZYSTKO O KIERUNKU AUTOMATYKA I ROBOTYKA - WARSZAWA

Komentarze (0)