Automatyka i robotyka - Warszawa

Automatyka i robotyka - Warszawa

Automatyka i robotyka - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

automatyka i robotyka

Odkryj kierunek  automatyka i robotyka w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Automatyka i robotyka studia Warszawa | woj. mazowieckie

Przyszło nam żyć w czasach, w których wszelka działalnośc ludzka powoli wypierana jest przez nowoczesne urządzenia, mechanizmy i roboty. Nikt nie wyobraża sobie przeciętnego gospodarstwa domowego, w którym brakuje pralki, zmywarki, suszarki, a niekiedy nawet specjalistycznych technologii zarządzania bezpieczeństwem gospodarstwa.

Nowoczesne wynalazki, tworzone i udoskonalane przez sztab naukowców, służą każdemu człowiekowi i dzięki powszechnej dostępności stają się coraz tańsze, a tym samym dostępne dla kieszeni przeciętnego Kowalskiego. To zwiększa popyt, a celem współczesnej gospodarki jest jego zaspokojenie.

Czy ktoś jest w stanie wyobrazić sobie, że dynamiczny postęp technologiczny nagle zwalnia, albo całkowicie się zatrzymuje? Nie. Dlatego, Automatyka i robotyka to wciąż jeden z najchętniej wybieranych kierunków kształcenia.

Zawiera on w sobie wiele zagadnień, wśród których należy wymienić:

 • informatykę
 • analizę sygnałów regulacji automatycznej
 • robotykę
 • algorytmy decyzyjne i obliczeniowe

Szerokie zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy na wykształconych fachowców, absolwentów kierunków technicznych, implikuje konieczność wykształcenia coraz większej ich liczby. Swoistą odpowiedzią na to zapotrzebowanie oraz zainteresowanie samych przyszłych studentów podjęciem przyszłościowej kariery są studia na kierunku Automatyka i robotyka.

Chętni do podjęcia studiów oferowanych przez uczelnie w Warszawie będą mieli spore pole manewru - niektóre uczelnie w Warszawie oferują możliwość ich podjęcia. Należy pamiętać, że dostać się nie jest łatwo – rok rocznie liczba kandydatów przewyższa liczbę dostępnych miejsc. Automatyka i robotyka należy do najchętniej wybieranych kierunków technicznych w Warszawie.

 

Czego nauczysz się w trakcie studiów

Studia techniczne w Warszawie to zdobycie szerokiej wiedzy, w parze z którą idą także niezbędne umiejętności. Studenci uczą się korzystać ze sprzętu komputerowego w ramach użytkowania profesjonalnego oprogramowania inżynierskiego, jak i opracowywania własnych aplikacji i sterowników logicznych.

Kierunek Automatyka i robotyka w Warszawie to nauka wykorzystywania nowoczesnego sprzętu i oprogramowania, aby projektować i konfigurować dostępne systemy robotyczne, ale także tworzyć własne rozwiązania. Wszystko realizowane na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Dla kogo te studia

Od zawsze byłeś wielkim miłośnikiem przedmiotów ścisłych? W domu pełniłeś odpowiedzialną rolę złotej rączki, zdolnej do naprawy niedziałających sprzętów? Jesteś ambitny i wizja podjęcia nauki na jednym z najtrudniejszych kierunków ścisłych nie napawa cię przerażeniem? Zależy ci na dobrze płatnej, ale i wymagającej pracy? Jeśli tak, to studia w Warszawie na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie z pewnością spełnią twoje oczekiwania!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK AUTOMATYKA I ROBOTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Automatyka i robotyka w Warszawie?

     Jak wygląda rekrutacja na kierunek Automatyka i robotyka w Warszawie? Biletem wstępu na studia inżynierskie w Warszawie jest, wszystkim dobrze znany, konkurs świadectw. Najważniejszym przedmiotem, branym pod uwagę jest matematyka, w gronie przedmiotów dodatkowych znajdują się: fizyka, informatyka, chemia i biologia. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni, czy wydziału.

     Wymagania na kierunek Automatyka i robotyka w Warszawie są wysokie, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi: przetwarzanie sygnałów, grafika inżynierska, symulacja i modelowanie komputerowe, komputerowe wspomaganie projektowania, systemy operacyjne czasu rzeczywistego.

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     Harmonogram rekrutacyjny +

     Studia w Warszawie na kierunku automatyka i robotyka należą do najpopularniejszego grona kierunków inżynieryjnych. Znajdują się one w kręgu zainteresowań wielu absolwentów szkół średnich, którzy chcą wziąć udział w procedurze rekrutacyjnej. By było to możliwe, muszą oni odpowiednio wcześnie zorientować się, jak wygląda harmonogram rekrutacyjny. Studenci zapisywać się na studia mogą już w maju, to czy zostaną przyjęci, zależy jednak nie od daty zgłoszenia, lecz od liczby punktów uzyskanych na maturze.

     Pierwszy etap rekrutacji kończy się na ogół tuż po otrzymaniu wyników maturalnych, czyli w lipcu. Wtedy przyszli studenci składają dokumenty na studia i mogą w spokoju oczekiwać na październik. Studia na kierunku budownictwo w Warszawie są bardzo elitarne i gwarantują stabilne zatrudnienie w przyszłości, więc kandydatów jest wielu, a liczba miejsc ograniczona.

     Pamiętaj, że jeżeli nie dostałeś się na wymarzone studia w pierwszym terminie, to jeszcze nic straconego. Uczelnie w Warszawie przygotowują na ogół jeszcze dodatkowy termin rekrutacji na przełomie sierpnia i września, który pozwala na przyjęcie dodatkowej puli osób.

     Dokumenty rekrutacyjne +

     Składanie dokumentów to bardzo ważny czas podczas procedury rekrutacyjnej. Pamiętaj, że to, że dostałeś się na wymarzone studia, to dopiero wstęp do twojej intelektualnej przygody. By ją przypieczętować, powinieneś dostarczyć do dziekanatu zestaw podstawowych dokumentów. Pamiętaj, że ich brak oznacza automatyczną rezygnację ze studiów. Jeżeli zostaniesz skreślony z listy studentów na tym etapie, będziesz musiał ubiegać się o ponowne przyjęcie podczas dodatkowego etapu rekrutacji. Każda z uczelni ma swoją podstawową bazę dokumentów, ich trzon jednak rzadko się różni, więc gdy będziesz przygotowywać swoją teczkę, pamiętaj, by znalazły się w niej przede wszystkim:

     • świadectwo maturalne polskiego systemu oświaty;
     • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza system oświaty (jeżeli takie posiadasz);
     • aktualna fotografia;
     • różnego rodzaju umowy;
     • potwierdzenie opłat rekrutacyjnych.

     Szczegółowe informacje na temat tego, co dostarczyć do dziekanatu, znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Wszystkie informacje, które się na nich pojawiają, śledź uważnie.

     Opłaty rekrutacyjne +

     Dziś większość ośrodków akademickich w Polsce wprowadza opłatę rekrutacyjną dla kandydatów. Oznacza to, że musisz ją uiść w momencie, gdy decydujesz się wziąć udział w procedurze rekrutacyjnej. Opłata ta oscyluje na ogół w granicach od 85 do 100 zł za kierunek. Możesz ją dokonać przy pomocy płatności elektronicznych, przelewu lub za pośrednictwem poczty. Pamiętaj, że wiążącą datą jest czas księgowania takiego przelewu – jeżeli spóźnisz się z nim, twoja kandydatura być może w ogóle nie zostanie uwzględniona w procesie rekrutacji.

     Przedmioty kwalifikacyjne +

     Studia na kierunku automatyka i robotyka są wyjątkowo wymagające i od kandydatów wymaga się już na poziomie rekrutacji, by zaprezentowali rozbudowaną wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych. Wśród nich powinny się znaleźć: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia lub informatyka. Pamiętaj także o doskonałym przygotowaniu z dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego, ponieważ on również bardzo często uwzględniany jest w procedurze rekrutacyjnej. Nie zwlekaj i swoje przygotowania zacznij odpowiednio wcześnie.

     Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

     Wyniki maturalne, które zostaną poznane przez kandydatów, to dopiero początek na drodze rekrutacyjnej. Otóż każda z uczelni ustala swój indywidualny przelicznik punktów maturalnych. To indywidualny system, który uwzględnia przedmioty, jakie zdawane były przez kandydatów oraz ich poziom. Maturzyści mają do wyboru dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony. Poziom rozszerzony zawsze punktowany jest dużo wyżej, więc to szczególnie na nim powinieneś się skupiać.

     Olimpiady oraz konkursy +

     Ambitni uczniowie szkół średnich powinni także pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To niekonwencjonalna propozycja, która dla laureatów i finalistów otwiera drogi do znalezienia się na listach osób przyjętych poza kolejnością. Pamiętaj jedynie, że twoja wiedza musi wykraczać poza mury szkoły średniej. Musisz mieć także świadomość, że nawet bycie laureatem olimpiady nie zwalnia cię z obowiązku przystąpienia do egzaminu maturalnego, jeśli chcesz kandydować na studia. W przypadku studiów na kierunku automatyka i robotyka rozważ:

     • Olimpiada Matematyczna
     • Olimpiada Wiedzy Technicznej i Wynalazczości;
     • Olimpiada Fizyczna;
     • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej itd.

     Jak wyglądają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie?

     Zastanawiasz się, jak będzie wyglądała twoja przyszła nauka na studiach na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie? Musisz pamiętać, że większość kierunków studiów w Warszawie niesie za sobą konieczność solidnego przyłożenia się do nauki. Prestiż miasta oraz większości warszawskich uczelni powoduje, że warszawscy absolwenci są bardzo chętnie zatrudniani we wszystkich gałęziach przemysłu.

     Studia inżynierskie w Warszawie na kierunku Automatyka i robotyka są jednym z najchętniej wybieranych kierunków technicznych w Warszawie i nic w tym dziwnego, bowiem możliwości zawodowe, które niesie za sobą ich ukończenie są bardzo obiecujące.

     W związku z tym, że Automatyka i robotyka to studia oparte w głównej mierze na dorobku nauk ścisłych, walka z najtrudniejszymi egzaminami może być bardzo często nierówna i wymagająca pod względem ilości poświęconego na zrozumienie zagadnień czasu. Jednak efekty będą tego warte.

      

     Program studiów

     Przygodę ze studiami na tym kierunku rozpoczniesz od przypomnienia sobie zagadnień matematycznych oraz fizycznych, wyniesionych z poprzednich lat edukacji. Będzie stanowiło to podstawę pod rozwój bardziej specjalistycznych kompetencji, mających przełożenie na efektywność pracy w zawodzie.

     Zajęcia praktyczne, prowadzone przez wykwalifikowanych techników, często absolwentow studiów na kierunku Automatyka i robotyka, wdrożą cię w podstawy programowania w kilku wybranych, najczęściej używanych językach.

     W ramach praktyk na późniejszych etapach edukacji, będziesz miał okazję obserwować pracę starszych kolegów, tworzących specjalistyczne oprogramowanie oraz podzespoły, które następnie zostają umieszczone w skomplikowanych elektronicznych konstrukcjach maszynowych.

     Dzięki temu nauczysz się od podszewki, w jaki sposób przeprowadzać konieczne prace renowacyjne w obrębie podzespołów elektronicznych, zgłębisz trudną sztukę budowania konstrukcji, będących swoistą obudową dla podzespołów maszyn oraz dowiesz się, w jaki sposób naprawiać uszkodzone w fizyczny sposób części.

      
     Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na wybranej uczelni:

     AUTOMATYKA I ROBOTYKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

     AUTOMATYKA I ROBOTYKA WARSZAWA STUDIA ZAOCZNE

      

     automatyka i robotyka studia warszawa

      

     Ile trwają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie?

     Każdy kandydat na studia pierwszego stopnia na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie będzie musiał przygotować się na siedem semestrów intensywnej nauki w ramach uzyskania tytułu inżyniera w przyszłości.

     Jeśli pierwszy stopień studiów masz już za sobą, ale ambicja nie pozwala ci na spoczęcia na laurach, będziesz mógł kontynuować naukę na drugim stopniu Automatyki i robotyki w Warszawie. Wówczas twoja nauka będzie trwała trzy semestry, a więc półtora roku, a twoje edukacyjne trudy zostaną wynagrodzone uzystaniem tytułu magistra.

      

     Sprawdź gdzie znajdziesz studia I i II stopnia na wybranej uczelni:

     AUTOMATYKA I ROBOTYKA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

     AUTOMATYKA I ROBOTYKA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA

      

     Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Automatyka i robotyka w Warszawie?

     Zanim podejmiesz ostateczną decyzję w kwestii wyboru studiów na warszawskich uczelniach, warto, abyś zapoznał się z programem oferowanym przez każdą z nich. Pozwoli ci to na uniknięcie ewentualnych przykrych zaskoczeń, a także pozwoli się dobrze przygotować do samego procesu rekrutacji.

     Jeśli jesteś zdecydowany na podjęcie studiów pierwszego stopnia na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie, podejdź na poważnie do nauki matematyki, fizyki i informatyki, bowiem właśnie te przedmioty są wiodącymi na większości warszawskich uczelni, oferujących możliwość podjęcia studiów na tym kierunku.

     Znacznie ułatwioną sprawę będą mieli laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych o szczeblu ogólnopolskim, gdyż automatycznie na egzaminie maturalnym otrzymają stuprocentowy wynik bez konieczności przystąpienia.

     Jeśli nie miałeś okazji wygrać żadnego konkursu, a wciąż chciałbyś zasilić grono studentów Automatyki i robotyki jednej z warszawskich uczelni, to nic straconego! W procesie rekrutacji weźmiesz udział w konkursie świadectw maturalnych, na podstawie których zostaną wybrani najlepsi.

     Jeśli ukończyłeś wcześniej techniczne studia pierwszego stopnia i chciałbyś dalej kształcić się na Automatyce i robotyce, w procesie rekrutacji będą brane pod uwagę oceny z dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia.

      

     Proces rekrutacji

     Żeby zgłosić swoją kandydaturę na Automatykę i robotykę w Warszawie, należy wziąć udział w elektronicznej rejestracji kandydatów, gdzie będziesz miał okazję pochwalić się uzyskanymi na maturze wynikami bądź ocenami z wcześniejszej ścieżki edukacji.

     Kiedy zostaną już ogłoszone listy szczęśliwców, którzy od października będą mieli szansę ozpocząć studia na wybranej warszawskiej uczelni, a na jednej z nich odnajdziesz swoje nazwisko, pozostanie ci już tylko najprzyjemniejszy z wszystkich etapów, a mianowicie kompletowanie i dostarczanie potrzebnych dokumentów.

     Będziesz potrzebował ksera świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografii o standardowych wymiarach 35X45mm oraz wypełnionego formularza rejestracyjnego.

     zasady rekrutacji na studia

      

     automatyka i robotyka Warszawa studia

      

     Jaka praca po studiach na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie?

     Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie? Z pewnością bardzo ciekawą, wymuszającą podejmowanie ciągłych działań na drodze do samorozwoju oraz dobrze płatną.

     Absolwenci znajdą zatrudnienie w firmach i instytucjach wykorzystujących systemy automatyki i robotyki, co jest przykładem jednej z najtrudniejszych ścieżek zawodowych po tym kierunku. Jeśli aspirujesz do podjęcia kariery naukowej w innym zakresie niż tylko ten biologiczno-chemiczny, będziesz mógł zatrudnić się w instytucjach naukowo- badawczych również jako absolwent warszawskiej Automatyki i robotyki.

     Ponadto wykorzystasz umiejętność posługiwaniem się pismem technicznym oraz tworzeniem skomplikowanych, aczkolwiek zrozumiałych dla innych pracowników branży oraz podwykonawców projektów we wszelkiego rodzaju biurach projektowych. Centra naukowo-badawcze w zakresie dynamiki układów mechanicznych będą ci wdzięczne za zasilenie grona pracowników o posiadane przez ciebie umiejętności oraz równie istotną wiedzę teoretyczną.

     Będziesz mógł także poszukać zatrudnienia w ośrodkach medycznych i ochrony pracy, a także otworzyć własną działalność gospodarczą, opartą na dowolnym odłamie ukończonego przez ciebie kierunku.

      

     Jakie opinie mają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie?

     Wybór kierunku kształcenia może być trudny. Wybór miejsca kształcenia jeszcze trudniejszy. Ułatwiając kandydatom na studia proces decyzyjny, zadajmy pytanie: Jakie ma kierunek Automatyka i robotyka w Warszawie opinie?

      

     Piotrek, student Automatyki i robotyki mówi:

     „Każdy kto jest zainteresowany tworzeniem urządzeń, czy układów i systemów będzie w siódmym niebie. Automatyka i robotyka w Warszawie to wciągające studia, na których można realizować własne pasje i studia, po których czeka na absolwentów ciekawa praca.”

      

     KIERUNKI INŻYNIERSKIE - TECHNICZNE W WARSZAWIE

     biotechnologia
     fotonika
     informatyka
     Rozwiń

     59 Uczelni w Warszawie

     Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

     Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

     Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

     Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie     # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

      

     Jakie studia inżynierskie wybrać

     Studia na kierunku automatyka i robotyka - wszystko co musisz wiedzieć

     Studia inżynierskie w Warszawie

     Politechnika Warszawska kierunki

     Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

     Co zdawać na maturze

      

     Komentarze (0)