Automatyka i robotyka - Warszawa

Automatyka i robotyka - Warszawa

Automatyka i robotyka - Warszawa

Studia w Warszawie

automatyka i robotyka

Odkryj kierunek  automatyka i robotyka w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Automatyka i robotyka studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Warszawskiej w trybie stacjonarnym (dziennym).

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku automatyka i robotyka, w roku akademickim 2021/2022, Politechnika Warszawska oferuje 60 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

 

Automatyka i robotyka to studia, których program kształcenia będzie oscylował wokół nauk technicznych, w tym elektroniki, a także nauk informatycznych, fizycznych i matematycznych. Studenci nauczą się realizacji zadań projektowych i laboratoryjnych. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób zaprojektować algorytm, nowoczesne systemy sterowania oraz roboty przemysłowe.

Po ukończeniu studiów można podjąć zatrudnienie w przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym oraz zbrojeniowym. Absolwenci znajdą pracę w biurach projektowych, firmach konstrukcyjnych, przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz w ośrodkach badawczych. Co więcej mogą założyć własną działalność gospodarczą. 

 

czytaj dalej wszystko o Automatyka i robotyka - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek automatyka i robotyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Automatyka i robotyka +

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata,
tryb: stacjonarne

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa PW stopień: (II), czas trwania: 2 lata,
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku automatyka i robotyka

Uczelnie, gdzie automatyka i robotyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Automatyka i robotyka w Warszawie?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Automatyka i robotyka w Warszawie? Biletem wstępu na studia inżynierskie w Warszawie jest, wszystkim dobrze znany, konkurs świadectw.

Najważniejszym przedmiotem, branym pod uwagę jest matematyka, w gronie przedmiotów dodatkowych znajdują się: fizyka, informatyka, chemia i biologia. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni, czy wydziału.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku automatyka i robotyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • informatyka
 • język obcy
 • matematyka

 

Wymagania na kierunek Automatyka i robotyka w Warszawie są wysokie, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi: przetwarzanie sygnałów, grafika inżynierska, symulacja i modelowanie komputerowe, komputerowe wspomaganie projektowania, systemy operacyjne czasu rzeczywistego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Automatyka i robotyka w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

AUTOMATYKA I ROBOTYKA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

AUTOMATYKA I ROBOTYKA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

AUTOMATYKA I ROBOTYKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

AUTOMATYKA I ROBOTYKA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Jak wyglądają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie?

Przyszło nam żyć w czasach, w których wszelka działalnośc ludzka powoli wypierana jest przez nowoczesne urządzenia, mechanizmy i roboty. Nikt nie wyobraża sobie przeciętnego gospodarstwa domowego, w którym brakuje pralki, zmywarki, suszarki, a niekiedy nawet specjalistycznych technologii zarządzania bezpieczeństwem gospodarstwa.

Nowoczesne wynalazki, tworzone i udoskonalane przez sztab naukowców, służą każdemu człowiekowi i dzięki powszechnej dostępności stają się coraz tańsze, a tym samym dostępne dla kieszeni przeciętnego Kowalskiego. To zwiększa popyt, a celem współczesnej gospodarki jest jego zaspokojenie.

Czy ktoś jest w stanie wyobrazić sobie, że dynamiczny postęp technologiczny nagle zwalnia, albo całkowicie się zatrzymuje? Nie. Dlatego, Automatyka i robotyka to wciąż jeden z chętniej wybieranych kierunków kształcenia.

 

1. Na początek

Zastanawiasz się, jak będzie wyglądała twoja przyszła nauka na studiach na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie? Musisz pamiętać, że większość kierunków studiów w Warszawie niesie za sobą konieczność solidnego przyłożenia się do nauki. Prestiż miasta oraz większości warszawskich uczelni powoduje, że warszawscy absolwenci są chętnie zatrudniani we wszystkich gałęziach przemysłu.

Studia inżynierskie w Warszawie na kierunku Automatyka i robotyka są jednym z chętniej wybieranych kierunków technicznych w Warszawie i nic w tym dziwnego, bowiem możliwości zawodowe, które niesie za sobą ich ukończenie są bardzo obiecujące.

W związku z tym, że Automatyka i robotyka to studia oparte w głównej mierze na dorobku nauk ścisłych, walka z najtrudniejszymi egzaminami może być bardzo często nierówna i wymagająca pod względem ilości poświęconego na zrozumienie zagadnień czasu. Jednak efekty będą tego warte.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku automatyka i robotyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

3. Program studiów i przedmioty

Przygodę ze studiami na tym kierunku rozpoczniesz od przypomnienia sobie zagadnień matematycznych oraz fizycznych, wyniesionych z poprzednich lat edukacji. Będzie stanowiło to podstawę pod rozwój bardziej specjalistycznych kompetencji, mających przełożenie na efektywność pracy w zawodzie.

Zajęcia praktyczne, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę mają na celu przygotowanie do projektowania systemów automatyki i robotyki przy zastosowaniu nowoczesnych algorytmów obliczeniowych oraz sprzętu.

W ramach praktyk na późniejszych etapach edukacji, będziesz miał okazję obserwować pracę starszych kolegów, którzy specjalizują się w projektowaniu i implementacji algorytmów we współczesnych systemach automatyki i robotyki w różnych zastosowaniach.

 

W programie studiów na kierunku automatyka i robotyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Szerokie zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy na wykształconych fachowców, absolwentów kierunków technicznych, implikuje konieczność wykształcenia coraz większej ich liczby. Swoistą odpowiedzią na to zapotrzebowanie oraz zainteresowanie samych przyszłych studentów podjęciem przyszłościowej kariery są studia na kierunku Automatyka i robotyka.

Chętni do podjęcia studiów oferowanych przez uczelnie w Warszawie będą mieli spore pole manewru. Należy pamiętać, że dostać się nie jest łatwo – rok rocznie liczba kandydatów przewyższa liczbę dostępnych miejsc. Automatyka i robotyka należy do najchętniej wybieranych kierunków technicznych w Warszawie.

 

4. Nabywane umiejętności

Studia techniczne w Warszawie to zdobycie szerokiej wiedzy, w parze z którą idą także niezbędne umiejętności. Studenci uczą się korzystać ze sprzętu komputerowego w ramach użytkowania profesjonalnego oprogramowania inżynierskiego, jak i opracowywania własnych aplikacji i sterowników logicznych.

Kierunek Automatyka i robotyka w Warszawie to nauka wykorzystywania nowoczesnego sprzętu i oprogramowania, aby projektować i konfigurować dostępne systemy robotyczne, ale także tworzyć własne rozwiązania. Wszystko realizowane na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

5. Dla kogo te studia

Od zawsze byłeś wielkim miłośnikiem przedmiotów ścisłych? W domu pełniłeś odpowiedzialną rolę złotej rączki, zdolnej do naprawy niedziałających sprzętów? Jesteś ambitny i wizja podjęcia nauki na jednym z najtrudniejszych kierunków ścisłych nie napawa cię przerażeniem? Zależy ci na dobrze płatnej, ale i wymagającej pracy? Jeśli tak, to studia w Warszawie na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie z pewnością spełnią twoje oczekiwania!

Ile trwają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie?

Ile trwają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie?

Studia na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Każdy kandydat na studia pierwszego stopnia na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie będzie musiał przygotować się na siedem semestrów intensywnej nauki w ramach uzyskania tytułu inżyniera w przyszłości.

Jeśli pierwszy stopień studiów masz już za sobą, będziesz mógł kontynuować naukę na drugim stopniu Automatyki i robotyki w Warszawie. Wówczas twoja nauka będzie trwała trzy semestry, a więc półtora roku, a twoje edukacyjne trudy zostaną wynagrodzone uzystaniem tytułu magistra.

Gdzie studiować na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie?

 

Automatyka i robotyka studia w Warszawie - uczelnie:

 • Politechnika Warszawska
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Automatyka i robotyka w Warszawie?

Jakie przedmioty brane są pod uwagę

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję w kwestii wyboru studiów na warszawskich uczelniach, warto, abyś zapoznał się z programem oferowanym przez każdą z nich. Pozwoli ci to na uniknięcie ewentualnych przykrych zaskoczeń, a także pozwoli się dobrze przygotować do samego procesu rekrutacji.

Jeśli jesteś zdecydowany na podjęcie studiów pierwszego stopnia na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie, podejdź na poważnie do nauki matematyki, fizyki i informatyki, bowiem właśnie te przedmioty są wiodącymi na większości warszawskich uczelni, oferujących możliwość podjęcia studiów na tym kierunku.

 

Jak zdobyć maksymalną liczbę punktów

Znacznie ułatwioną sprawę będą mieli laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych o szczeblu ogólnopolskim, gdyż automatycznie na egzaminie maturalnym otrzymają stuprocentowy wynik bez konieczności przystąpienia.

 

Proces rekrutacji

Jeśli nie miałeś okazji wygrać żadnego konkursu, a wciąż chciałbyś zasilić grono studentów Automatyki i robotyki jednej z warszawskich uczelni, to nic straconego! W procesie rekrutacji weźmiesz udział w konkursie świadectw maturalnych, na podstawie których zostaną wybrani najlepsi.

Jeśli ukończyłeś wcześniej techniczne studia pierwszego stopnia i chciałbyś dalej kształcić się na Automatyce i robotyce, w procesie rekrutacji będą brane pod uwagę oceny z dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia.

 

Elektroniczna rejestracja kandydatów

Żeby zgłosić swoją kandydaturę na Automatykę i robotykę w Warszawie, należy wziąć udział w elektronicznej rejestracji kandydatów, gdzie będziesz mógł wprowadzić uzyskane na maturze wyniki bądź oceny z wcześniejszej ścieżki edukacji.

Kiedy zostaną już ogłoszone listy szczęśliwców, którzy od października będą mieli szansę ozpocząć studia na wybranej warszawskiej uczelni, a na jednej z nich odnajdziesz swoje nazwisko, pozostanie ci już tylko najprzyjemniejszy z wszystkich etapów, a mianowicie kompletowanie i dostarczanie potrzebnych dokumentów.

Będziesz potrzebował ksera świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografii o standardowych wymiarach 35X45mm oraz wypełnionego formularza rejestracyjnego.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie?

Jaka praca po studiach na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie?

Na absolwentów czekać będzie zatrudnienie przede wszystkim w firmach i przedsiębiorstwach produkcyjnych, które wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne. Automatyzacja i robotyzacja procesów dotyczy przykładowo sektora:

 • motoryzacyjnego;
 • rolniczego;
 • spożywczego;
 • maszynowego itd.

Specjaliści związani z automatyką i robotyką będą mogli zadbać o to, by między innymi w tych sektorach zachodziły przemyślane prace modernizacyjne. Wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych przyczyni się do rozwoju firmy i przyczyni się do umocnienia jej pozycji na rynku. Absolwenci automatyki i robotyki mogą ubiegać się o zatrudnienie na stanowiskach chociażby konstruktorów, programistów czy projektantów.

Osoby, które są zainteresowane dalszym rozwojem naukowym, będą mogły rozpocząć pracę w różnorodnych ośrodkach badawczych czy instytucjach naukowych, które czekają na nowych pracowników nie tylko w Polsce, lecz również na arenie międzynarodowej.

Jakie opinie mają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie?

Wybór kierunku kształcenia może być trudny. Wybór miejsca kształcenia jeszcze trudniejszy. Ułatwiając kandydatom na studia proces decyzyjny, zadajmy pytanie: Jakie ma kierunek Automatyka i robotyka w Warszawie opinie?

 

Piotrek, student Automatyki i robotyki mówi:

„Każdy kto jest zainteresowany tworzeniem urządzeń, czy układów i systemów będzie w siódmym niebie. Automatyka i robotyka w Warszawie to wciągające studia, na których można realizować własne pasje i studia, po których czeka na absolwentów ciekawa praca.”

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku automatyka i robotyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Warszawie

Politechnika Warszawska kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)