Dlaczego warto iść na studia na kierunku dietetyka w Łodzi?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku dietetyka w Łodzi?
Dietetyka - Łódź

Dlaczego warto iść na studia na kierunku dietetyka w Łodzi?

Dietetyka – to jeden z tych kierunków, który zyskuje na popularności wraz ze zwiększającą się świadomością na temat zdrowego i zbilansowanego żywienia. Co warto wiedzieć więc o studiach w Łodzi? Na początku warto przeanalizować, jakie wykształcenie i umiejętności można otrzymać. To one stanowią się bowiem punktem wyjścia dla znalezienia dobrej pracy!

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Studia dietetyczne w Łodzi są realizowane w najpopularniejszym trybie dwustopniowym. Kształcenie I stopnia pozwala zdobyć podstawową wiedzę i kwalifikacje, a ich absolwenci otrzymują tytuł zawodowy licencjata.

W tym momencie mogą oni wybrać także, czy chcą kontynuować naukę czy może chcą poświęcić się wyłącznie pracy. Studia II stopnia są warte rozważenia, pozwalają uzupełnić bowiem umiejętności oraz uzyskać najbardziej pożądany tytuł magistra.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Przyszli dietetycy podczas kształcenia na łódzkich uczelniach otrzymują nie tylko bogaty bagaż wiedzy teoretycznej. Największe znaczenie będą mieć bowiem umiejętności zawodowe związane z zakresem żywienia człowieka zarówno zdrowego, jak i chorego.

Studenci dietetyki uczą się, jak dbać o profilaktykę i leczenie chorób żywieniowo-zależnych oraz poznają techniki, które można wykorzystywać swobodnie w poradnictwie żywieniowym. W trakcie kształcenia na kierunku takim jak dietetyka studenci rozwijają również kompetencje miękkie pozwalające na świadomą pracę z klientami oraz pacjentami.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Współcześnie zwiększa się nasza świadomość na temat racjonalnego odżywiania. Z wielu źródeł napływają jednak sprzeczne informacje na temat tego, jakie diety są najlepsze, jakich produktów należy się wystrzegać w przypadku konkretnych jednostek chorobowych.

Zamiast podchodzić do odżywiania intuicyjnie, lepiej więc zwrócić się o pomoc do specjalisty, czyli do dietetyka. W ostatnim czasie zawód ten cieszy się więc coraz większą popularnością. Studenci tak chętnie wybierają więc studia dietetyczne, bo będzie na nich czekać praca w poradniach, placówkach medycznych czy zakładach żywienia zbiorowego.

 

WSZYSTKO O KIERUNKU DIETETYKA - ŁÓDŹ

Komentarze (0)