Dietetyka Łódź

Dietetyka Łódź

Dietetyka Łódź

Studia w Łodzi na kierunku

dietetyka

Odkryj dietetykę w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dietetyka studia Łódź | woj. łódzkie

Dietetyka to dyscyplina, która coraz mocniej zyskuje na popularności. Może to być spowodowane koegzystencją dwóch biegunów. Na jednym, społeczeństwo próbuje odżywiać się zdrowiej, ucząc się przy tym odpowiedniego dobierania składników, a na drugim biegunie pojawia się ryzyko nadwagi, prowadzącej nierzadko do bardziej poważnych problemów ze zdrowiem.

Dietetyka w Łodzi to kierunek obejmujący wiedzę interdyscyplinarną, którą należy zaliczyć do obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu i nauk o kulturze fizycznej. Głównym założeniem nauki jest wykształcenie specjalistów w zakresie żywienia człowieka, którzy nie tylko wspomogą leczenie tzw. chorób dietozależnych, lecz także będą potrafili przeprowadzić kontrolę jakości produktu czy tworzenia potraw.

Dietetyka to istotna dziedzina, która porusza tematy zdrowego i racjonalnego odżywiania ludzi zdrowych, doboru właściwej diety w stanach chorobowych, czy psychologię odchudzania się. Dlatego, kierunek ten realizowany jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia. 

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI JEST KIERUNEK DIETETYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Kierunek dietetyka możesz studiować na:

Dietetyka

Jakie wymagania na kierunek Dietetyka w Łodzi?

Jak wygląda rekrutacja na Dietetykę w Łodzi? Aby otrzymać upragniony indeks należy przystąpić do konkursu świadectw. Najważniejszymi przedmiotami, będącymi biletem wstępu na studia, są matematyka, języka obcy, język polski, chemia i biologia. Warto dokładnie sprawdzić system kwalifikacji, gdyż może on się różnić w zależności od wybranej uczelni, bądź roku rekrutacji. Wymagania na kierunek Dietetyka w Łodzi obejmują różne dziedziny, między innymi dlatego, że w trakcie nauki studenci muszą przyswoić wiele materiału z różnych zagadnień. Jakie przedmioty występują w programie? Na przykład: biologia i parazytologia, podstawy immunologii, żywienie kliniczne, dietetyka pediatryczna, patomorfologia, psychologia otyłości i odchudzania się.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI MEDYCZNE W ŁODZI

Jaka praca po studiach na kierunku Dietetyka w Łodzi?

Jaka praca czeka na absolwentów Dietetyki w Łodzi? Mogą oni znaleźć zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, placówkach oświatowych, placówkach przemysłu spożywczego, zakładach produkujących wyposażenie i sprzęt gastronomiczny, czy organizacjach konsumenckich.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Dietetyka w Łodzi?

Wybór studiów, kierunku, a także miejsca nauki to decyzje, od których będzie zależeć nasza najbliższa przyszłość. Aby nie podejmować ich pochopnie zadajemy wiele pytań, aby upewnić się w swoim działaniu. Jakie ma kierunek Dietetyka w Łodzi opinie? Dagmara, studentka Dietetyki w Łodzi mówi:

„Dietetyka to coraz ważniejsza dziedzina. Społeczeństwo rzadko dba o swoje zdrowie, kondycję fizyczną, nie mówiąc o poprawnych nawykach żywieniowych. Uczę się, aby przynajmniej spróbować powstrzymać nieco ten mechanizm."

KIERUNKI MEDYCZNE W ŁODZI

farmacja
logopedia
Rozwiń

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku dietetyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Łodzi

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

 

Komentarze (0)