Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Logistyka w Lublinie?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Logistyka w Lublinie?
Logistyka - Lublin

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Logistyka w Lublinie?

Studenci Logistyki w Lublinie otrzymują możliwość zdobywania szerokiej wiedzy podczas zajęć, ale także poszerzania horyzontów w toku innych aktywności. Mogą uczestniczyć w projektach badawczych i konsultingowych, strategicznych grach decyzyjnych, symulacjach zjawisk gospodarczych, jak również w szkoleniach przygotowujących do prowadzenia działalności gospodarczej, szkoleniach z zakresu inwestycji giełdowych, czy w treningach umiejętności interpersonalnych.

 

Komu studia na kierunku Logistyka przyniosą najwięcej satysfakcji?

Studia logistyczne przyniosą największą satysfakcję tym, którzy posiadają pomysł na to, czym chcieliby zająć się w przyszłości. Warto jest określić sobie jakiś cel, ponieważ dążenie do niego ułatwia naukę, daję energię i motywuje do osiągania jak najlepszych wyników.

Istotne wydaje się także rozeznanie w zakresie kształcenia. Przed wyborem kierunku i uczelni warto dokładnie zapoznać się z katalogami dydaktycznymi, aby wiedzieć czego dokładnie będziemy się uczyć. Logistyka to dyscyplina złożona, zatem nie można zakładać, że na studiach poznamy wyłącznie zasady zarządzania łańcuchem dostaw i tylko w obrębie tego tematu będziemy się poruszać. Mówiąc krótko, musimy być przygotowani na zdobywanie wiedzy dotyczącej wielu zagadnień, od matematyki po ekonomikę transportu.

 

Sylwetka studenta Logistyki.

Logistyka to kierunek, w którym funkcjonują różne dyscypliny. W układance tej współgrają ze sobą: zarządzanie, ekonomia, finanse, rachunkowość. Z powodu specyfiki kierunku dobrze jest mieć dość szerokie zainteresowania, a także posiadać umiejętności związane z „królową nauk”, czyli matematyką.

W logistyce najlepiej odnajdą się osoby dokładne, skrupulatne, które potrafią zarządzać swoim czasem. Warto wyrobić w sobie umiejętność pracy pod presją czasu, szybkiego podejmowania decyzji, trafnego analizowania i selekcjonowania informacji. Dobrze jest również posługiwać się podstawowymi narzędziami informatycznymi.

Studenci Logistyki zwykle nie narzekają na nudę. Realizowane programy kształcenia są bogate i często rozbudowane o specjalności. Poznają nowoczesne technologie wykorzystywane w logistyce, metody planowania i sterowania produkcją, zasady modelowania systemów logistycznych, czy zasady zarządzania kosztami.

 

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku Logistyka?

Logistyka jest chętnie wybieranym kierunkiem, ponieważ oferuje zdobycie wiedzy praktycznej, stanowiącej podstawę pracy w wielu interesujących oraz istotnych zawodach. Najważniejszy obszar, czyli branża TSL charakteryzuje się rozwojem, a co za tym idzie ciągłymi poszukiwaniami zdolnych do pracy wykształconych specjalistów.

Dyplom ukończenia studiów może otworzyć wiele drzwi. Absolwenci Logistyki mogą odpowiadać nie tylko za takie czynności jak transport i magazynowanie. Możliwości zawodowych jest znacznie, znacznie więcej. Zdobyte wykształcenie może prowadzić do objęcia takich stanowisk jak: analityk w obszarach analizy danych logistycznych, analizy łańcucha dostaw, dystrybucji, analiz rynkowych, analiz systemów logistycznych, specjalista do spraw planowania, analityk rynku.

WSZYSTKO O KIERUNKU LOGISTYKA - LUBLIN

Komentarze (0)