Logistyka - Lublin

Logistyka - Lublin

Studia na kierunku logistyka w Lublinie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Logistyka stopień: (I) (II) , czas trwania: 2 lata • 3 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Lubelska Akademia WSEI

Lubelska Akademia WSEI

Logistyka stopień: (I) , czas trwania: 3,5 roku ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Lotnicza Akademia Wojskowa

Lotnicza Akademia Wojskowa

Logistyka stopień: (I) (II) , czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Lotnicza Akademia Wojskowa

Lotnicza Akademia Wojskowa

Studia wojskowe stopień: (jednolite) , czas trwania: 5 lat

Specjalności na kierunku logistyka - studia wojskowe

Politechnika Lubelska

Wydział Mechaniczny POLLUB stopień: (I) (II) , czas trwania: 3,5 roku •

Specjalności na kierunku transport

23.08.2024

Logistyka studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Logistyka w Lublinie to 3-letnie lub 3,5-letnie studia I stopnia (licencjackie lub inżynierskie) oraz 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 6 różnych specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu logistyka. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu zarządzania jakością czy infrastruktury logistycznej.

Logistyka - Lublin
Studia na kierunku logistyka w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku logistyka koncentrują się na tematach związanych z zarządzaniem i organizacją procesów w łańcuchu dostaw. W trakcie kształcenia studenci uczą się w projektowania operacji logistycznych zgodnie z międzynarodowymi standardami oraz zdobywają praktyczne umiejętności w obszarze magazynowania i kontrolowania przepływu towarów. Program studiów obejmuje różnorodne przedmioty, takie jak towaroznawstwo, analiza infrastruktury logistycznej czy wykorzystanie systemów informatycznych w logistyce. Ponadto, studenci rozwijają kompetencje nie tylko w dziedzinie ekonomii i matematyki, ale także w umiejętnościach perswazyjnych i prezentacji.

Po ukończeniu studiów na kierunku logistyka, absolwenci mogą podjąć pracę nie tylko w centrach logistycznych, firmach produkcyjnych oraz firmach transportowych i spedycyjnych, ale także w innych sektorach gospodarki, takich jak handel, usługi, czy sektor publiczny. Mogą pełnić role kierowników łańcucha dostaw, specjalistów ds. planowania produkcji, analityków logistycznych, czy też zajmować się optymalizacją procesów logistycznych w organizacjach. Ponadto, mogą wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej w dziedzinie logistyki i transportu.

Studia na kierunku logistyka w Lublinie można podjąć na 3 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej), a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2024/2025 na UMCS wyniósł 126 punktów. 

Gdzie studiować kierunek logistyka w Lublinie

W Lublinie logistykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 3 uczelniach publicznychUniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Lotniczej Akademii Wojskowej, Politechnice Lubelskiej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, Lubelskiej Akademii WSEI

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku logistyka, w roku akademickim 2024/2025, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oferuje 84 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Bezpłatne nauczanie oferuje również Lotnicza Akademia Wojskowa. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni prywatnej. 

Kierunek logistyka - uczelnie w Lublinie

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek logistyka w Lublinie

W procesie rekrutacji na studia w Lublinie na kierunku logistyka w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: geografia, matematyka, język obcylogistyka Lublin - przedmioty maturalne

Kierunek logistyka w Lublinie cieszy się dużą popularnością wśród proponowanych kierunków studiów. Studia logistyczne zapewniają gruntowne wykształcenie i wiele możliwości pracy w przyszłości. Ponieważ kandydatów na jedno miejsce jest bardzo wielu, postaraj się o jak najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Wybrane przedmioty warto zdawać na poziomie rozszerzonym, a wśród nich zwróć uwagę na matematykę, język obcy nowożytny, historię, geografię, informatykę, chemię, fizykę, wiedzę o społeczeństwo. Dodatkowych punktów może dostarczyć Ci także udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

 

Logistyka Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - przedmioty maturalne

Kandydaci na studia na kierunku logistyka w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w roku 2024/2025 muszą wykazać się wynikami z dwóch przedmiotów maturalnych: języka obcego nowożytnego oraz matematyki albo historii, albo geografii. dowiedz się więcej

Logistyka Lotnicza Akademia Wojskowa - przedmioty maturalne

Lotnicza Akademia Wojskowa w rekrutacji 2024/2025 na kierunek logistyka uwzględnia wyniki z dwóch przedmiotów maturalnych: języka obcego nowożytnego oraz matematyki albo informatyki, albo fizyki, albo chemii, albo wiedzy o społeczeństwie, albo geografii. dowiedz się więce

 

Rekrutacja na logistykę w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Lublinie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku logistyka w Lublinie

Studia na kierunku logistyka w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie lub inżynierskie, które trwają trzy lata lub trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku lub dwa lata.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Lublinie - kierunek logistyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Lotnicza Akademia Wojskowa (Studia cywilne) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Lubelska Akademia WSEI (Wydział Administracji i Nauk Społecznych) więcej
Lubelska Akademia WSEI (Wydział Transportu i Informatyki) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Ekonomiczny UMCS) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Programy kształcenia uzależnione są od specyfiki uczelni i obfitują w przedmioty, których podłożę stanowi matematyka, na przykład: finanse i rachunkowość, statystyka, mikroekonomia, makroekonomia i wiele innych.

W programie studiów na kierunku logistyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • systemów transportowych i technicznych aspektów transportu,
  • zarządzania przedsiębiorstwem,
  • zarządzania jakością w logistyce,
  • wewnętrznego audytu logistycznego i mapowania procesów,
  • towaroznawstwa,
  • infrastruktury logistycznej
  • i wielu innych.

Studia logistyczne przewidują konkretne profile jak na przykład: logistyka międzynarodowa, inżynieria systemów logistycznych, zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie. Pamiętaj o tym, że każda uczelnia ma inną ofertę specjalności, a jest ona uzależniona od zainteresowania studentów. Wykaz specjalizacji warto śledzić na stronach ośrodków akademickich w Lublinie.

Absolwenci zdobywają wiedzę teoretyczną, która w praktyce pozwala formułować i analizować problemy logistyczne związane z organizacją i otoczeniem rynkowym. Rozwijane umiejętności ułatwiają także poprawną analizę przyczyn i przebiegu konkretnych procesów i zjawisk społeczno-gospodarczych. Studenci rozwijają kompetencje kierownicze i zarządcze, co pozwala im nie tylko pracować w konkretnych firmach czy branżach, ale i otworzyć własną działalność gospodarczą.

 

Nabywane umiejętności

Absolwenci kierunku logistyka są przygotowani m.in. do tworzenia koncepcji obsługi logistycznej w krajowym i międzynarodowym obrocie towarowym czy do zarządzania procesem wyboru i kontraktowania dostawców usług logistycznych. Logistycy mogą szukać zatrudnienia np. w: przedsiębiorstwach transportowych, działach zaopatrzenia i planowania zapasów, centrach logistycznych, firmach spedycyjnych, jednostkach zaopatrzenia i zbytu, hurtowniach czy w zagranicznych i międzynarodowych instytucjach związanych z transportem.

Studenci logistyki zgłębiają zagadnienia związane m.in. z zarządzaniem, matematyką, ekonomią, informatyką czy techniką. Uczestnicy zajęć mierzą się jednak także z przedmiotami o charakterze społecznym i humanistycznym. Uczestnicy zajęć poznają np. prawo transportowe, a także normy i zasady obowiązujące na rynku polskim i międzynarodowym. Studenci tego kierunku rozumieją, czym jest przewaga konkurencyjna w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych.

Studia na kierunku logistyka przygotowują uczniów do pracy w różnych branżach, takich jak np. produkcja, handel, transport czy logistyka. Absolwenci kierunku mogą znaleźć zatrudnienie jako m.in. menedżerowie logistyki, kierownicy magazynów, specjaliści ds. transportu, planiści produkcji czy analitycy logistyczni. Logistyka przygotowuje absolwentów kompleksowo do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej – zarówno w kraju, jak i za granicą.

Polecane:

 

Jakie są specjalności na logistyce w Lublinie

Współczesne studia z logistyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia. 

Popularne specjalności na kierunku logistyka w Lublinie: logistyka wojskowasprzęt wojskowy, transport powietrznylogistyka w e-commercezarządzanie obsługą na lotnisku...

Sprawdź specjalności na logistyce w Lublinie

 

Po jakim profilu na kierunek logistyka w Lublinie

Na kierunku logistyka w Lublinie najlepiej odnajdą się absolwenci szkół średnich o profilu matematyczno-przyrodniczym. Wiedza z przedmiotów takich jak matematyka, fizyka oraz informatyka dostarczy podstawowych umiejętności i wiedzy potrzebnych do zrozumienia zagadnień związanych z logistyką. Ponadto znajomość geografii, historii, wiedzy o społeczeństwie oraz języków obcych nowożytnych może być również pomocna.

Najczęściej wymaganymi przedmiotami na kierunek logistyka w Lublinie są matematyka, fizyka, informatyka oraz język obcy nowożytny. Kandydaci powinni sprawdzić konkretne wymagania rekrutacyjne poszczególnych uczelni, ponieważ mogą się one różnić.

Sprawdź 

 

Czy studia na kierunku logistyka w Lublinie są trudne

Trudność studiów na kierunku logistyka w Lublinie zależy od indywidualnych predyspozycji studenta oraz jego zaangażowania. Program kształcenia na tym kierunku obejmuje szeroki zakres zagadnień związanych z zarządzaniem łańcuchem dostaw, planowaniem produkcji, analizą danych oraz technologią informacyjną. Studenci będą mieli do czynienia zarówno z aspektami teoretycznymi, jak i praktycznymi logistyki.

Niektóre przedmioty mogą być bardziej wymagające, takie jak matematyka stosowana w analizie danych logistycznych czy technologie informacyjne wspierające procesy logistyczne. Kluczem do sukcesu będzie systematyczna nauka oraz umiejętność aplikacji teoretycznej w praktyce.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na logistyka w Lublinie

Studia na kierunku logistyka w Lublinie charakteryzują się interdyscyplinarnością. Trudność poszczególnych przedmiotów może zależeć od osobistych zainteresowań i zdolności studenta. Jednakże do najbardziej wymagających przedmiotów zaliczają się zazwyczaj te związane z matematyką, zwłaszcza przy analizie danych logistycznych oraz technologiach informacyjnych stosowanych w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Studenci mogą napotkać trudności w przedmiotach takich jak fizyka zastosowana w logistyce czy geografia ekonomiczna. Kluczem do przyswojenia materiału będzie regularna nauka oraz umiejętność praktycznego stosowania wiedzy teoretycznej.

 

Czy studia na kierunku logistyka w Lublinie to studia z przyszłością

Absolwenci studiów logistycznych w Lublinie mogą liczyć na owocną karierę zawodową. Współczesna gospodarka globalna wymaga wykwalifikowanych specjalistów od zarządzania łańcuchem dostaw i logistyki. Kierunek logistyka oferuje szerokie perspektywy zatrudnienia w różnych sektorach gospodarki, w tym w firmach logistycznych, przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlu oraz usługach.

Absolwenci mogą pełnić funkcje takie jak analityk logistyczny, specjalista ds. planowania produkcji, menedżer logistyki, czy też konsultant ds. łańcucha dostaw. Umiejętności zdobyte podczas studiów, takie jak analiza danych, zarządzanie operacyjne oraz technologie informacyjne, są cenione na rynku pracy.

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na logistyce w Lublinie

Trudność w dostaniu się na studia logistyczne w Lublinie zależy od wielu czynników, takich jak liczba miejsc na kierunku, wyniki egzaminu maturalnego oraz konkretne wymagania rekrutacyjne uczelni. Kluczowe znaczenie ma średnia ocen ze świadectwa maturalnego, szczególnie z matematyki, fizyki, informatyki oraz języka obcego nowożytnego. Im wyższe wyniki z kluczowych przedmiotów liczących się podczas rekrutacji, tym większe prawdopodobieństwo dostania się na wymarzone studia!

Kandydaci powinni dokładnie sprawdzić wymagania poszczególnych uczelni, bowiem mogą się one nieco różnic. Udział w olimpiadach przedmiotowych może dodatkowo zwiększyć szanse na przyjęcie na studia logistyczne.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku logistyka w Lublinie jest matematyka

Matematyka jest ważnym przedmiotem na studiach logistycznych w Lublinie. Umiejętność posługiwania się matematycznymi metodami analitycznymi jest kluczowa w analizie danych logistycznych, optymalizacji procesów transportowych oraz planowaniu produkcji.

Studenci będą mieli styczność z matematyką stosowaną w statystyce, teorii prawdopodobieństwa oraz analizie operacyjnej. Znajomość matematyki umożliwi im skuteczne modelowanie procesów logistycznych i podejmowanie trafnych decyzji zarządczych w tym zakresie, dlatego studenci powinni swobodnie posługiwać się tą królową nauk.

 

Logistyka studia podyplomowe w Lublinie

Absolwenci studiów licencjackich lub magisterskich (dowolnego kierunku studiów) mogą uzupełnić lub zdobyć nowe kwalifikacje uczęszczając na studia podyplomowe z zakresu logistyki. Są to zazwyczaj studia płatne, które trawją od 2 do 4 semestrów.

Sprawdź 

Ile trwają studia na kierunku logistyka w Lublinie

Studia na kierunku Logistyka w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia).

Sprawdź

Logistyka w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 3,5 roku licencjat / inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister

Jaka praca po logistyce

Po ukończeniu studiów można podjąć pracę w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych. Absolwenci znajdą zatrudnienie w centrach logistycznych, firmach transportowych i spedycyjnych czy w magazynach.

Absolwenci studiów w Lublinie na kierunku logistyka pracują w firmach transportowych, instytucjach administracji publicznej, firmach logistycznych, instytucjach państwowych. Pełnią różne funkcje na stanowiskach związanych z infrastrukturą, biznesem, usługami, doradztwem, produkcją, dystrybucją czy przemysłem.

Zdobytą wiedzę i umiejętności absolwenci wykorzystują w pracy w firmach i sklepach internetowych, firmach komunikacyjnych, firmach transportowych, firmach spedycyjnych, instytucjach rządowych i samorządowych, które zajmują się funkcjonowaniem branży TSL (Transport/Spedycja/Logistyka) czy też w centrach usług logistycznych. Studia logistyczne oferują wiele możliwości pracy, a studenci po ukończeniu tego kierunku mogą liczyć na bardzo atrakcyjne zarobki.

czytaj dalej jaka praca po logistyce

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po logistyce w Lublinie

Absolwenci kierunku logistyka w Lublinie mają dobre perspektywy zatrudnienia. Współczesna gospodarka poszukuje wykwalifikowanych specjalistów od zarządzania łańcuchem dostaw, co stwarza liczne możliwości zawodowe dla absolwentów.

Absolwenci mogą znaleźć pracę jako analitycy logistyczni, specjaliści ds. planowania produkcji, menedżerowie logistyki, czy też konsultanci ds. łańcucha dostaw. Perspektywy zawodowe są szerokie i obejmują zarówno sektor prywatny - firmy logistyczne, handel, produkcja, jak i publiczny - administracja, instytucje państwowe zajmujące się logistyką. Praktyki oraz staże odbyte podczas studiów zwiększają atrakcyjność absolwentów na rynku pracy. Dlatego warto już budować swoje doświadczenie zawodowe podczas studiów.

 

Ile zarabia się po logistyce

Logistyka uchodzi za perspektywiczny kierunek, który przygotowuje do pracy w rozmaitych miejscach. Osoby posiadające szeroką wiedzę logistyczną pracują między innymi w: przedsiębiorstwach produkcyjnych, firmach transportowych oraz centrach logistycznych. Co warto zaznaczyć, posiadając logistyczne wykształcenie można pracować na różnych stanowiskach i zajmować się różnymi aspektami działalności; od planowania zamówień i dostaw po obsługę klienta. A ile zarabiają absolwenci Logistyki?

Średnie zarobki absolwentów Logistyki w 2024 roku:

  • specjalista do spraw logistyki: 5650 złotych
  • kierownik magazynu: 5880 złotych
  • przedstawiciel handlowy: 6000 złotych
  • doradca klienta: 4400 złotych

Jak wygląda rekrutacja na logistykę w Lublinie

W czasie studiów na kierunku logistyka studenci rozwiną wszechstronną wiedzę z zakresu nauk społecznych, ekonomicznych oraz nauk o zarządzaniu. Ponadto nauczą się zarządzania procesami logistycznymi oraz łańcuchem dostaw. Dowiedzą se także, w jaki sposób wykorzystywać techniki i metody inżynierskie w codziennej praktyce zawodowej oraz nadzorować problemy logistyczne w przedsiębiorstwie. 

Logistyka należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2023/2024 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 10,5 tys. kandydatów (o 545 mniej niż rok wcześniej).

Logistyka - rekrutacja na uczelniach w Lublinie:

sprawdź rekrutacja na studia w Lublinie

 

Jakie przedmioty liczą się na studia na logistyce w Lublinie

Na studia logistyczne w Lublinie najważniejsze są wyniki z przedmiotów maturalnych takich jak matematyka, fizyka, informatyka oraz język obcy nowożytny. Znajomość geografii, historii, wiedzy o społeczeństwie oraz chemii może być również pomocna. Przyszli kandydaci na studia powinni podejmować świadome decyzje już na etapie wyboru przedmiotów maturalnych.

Kandydaci powinni dokładnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi poszczególnych uczelni, aby maksymalnie zwiększyć swoje szanse na przyjęcie na studia logistyczne. Im wyższe wyniki, tym większe prawdopodobieństwo dostania się na wymarzone studia, dlatego uczniowie szkół średnich powinni sumiennie przygotować się do egzaminów.

 

Limity miejsc

Jak zostać studentem logistyki w Lublinie? Każda z uczelni w Lublinie ustala odgórne limity miejsc na każdy z kierunków studiów – w przypadku logistyki jest to około 84 miejsc.  

Rekrutacja na uczelnie wyższe w Lublinie opiera się na konkursie świadectw, na podstawie, którego powstaje lista rankingowa – dlatego na studia mogą dostać się tylko najlepsi z kandydatów. Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na logistykę, to: chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, matematyka, historia oraz wiedza o społeczeństwie.

Limity miejsc na kierunku logistyka w Lublinie:

  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: 84
  • Lotnicza Akademia Wojskowa: 30

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Po zarejestrowaniu się na logistykę w Lublinie kandydaci muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników rekrutacji. Kiedy można spodziewać się informacji o przyjęciu na studia?

Daty opublikowania list osób zakwalifikowanych ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie w Lublinie.

Kandydaci informację o przyjęciu na logistykę w Lublinie będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK. Dodatkowo w systemie można znaleźć informację o uzyskanej ilości punktów oraz o zajętym miejscu.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie:

  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: 16 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Kandydaci, którzy zakwalifikowali się na logistykę w Lublinie, muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Dlaczego jest to aż tak ważny etap? Brak kompletu dokumentów lun niedostarczenie ich w terminie może skutkować wykreśleniem z listy osób zakwalifikowanych. 

Uczelnie najczęściej decydują się, aby kandydaci osobiście dostarczyli dokumenty, jednak istnieje również możliwość wysłania ich pocztą.  

Co kandydaci powinni ze sobą zabrać? Świadectwo dojrzałości, zdjęcie do legitymacji, podania i oświadczenia, dowód osobisty, a także zaświadczenia np. potwierdzające wyniki w konkurach. Więcej informacji można znaleźć na stornach poszczególnych uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Po zakwalifikowaniu się na logistykę w Lublinie nadchodzi etap składania dokumentów przez kandydatów. Kiedy należy złożyć dokumenty?

Uczelnie zazwyczaj rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zwykle zaraz po ogłoszeniu listy rankingowej. Kandydaci na dostarczenie ich mają zwykle około kilku dni.

W przypadku niedostarczenia dokumentów w terminie istnieje ryzyko skreślenia kandydata z listy zakwalifikowanych. Podobnie może wydarzyć się w przypadku, kiedy to dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie.

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie:

  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: od 17 do 22 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Ile kosztują studia na kierunku logistyka w Lublinie

Studia stacjonarne na kierunku logistyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. 

Logistyka studia w Lublinie - ceny 2024:

  •  

Sprawdź

 *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować logistykę w Lublinie

Logistykę można studiować stacjonarnie lub niestacjonarnie na dwóch lubelskich uczelniach publicznych: na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz w Lotniczej Akademii Wojskowej.

Studia stacjonarne, niestacjonarne lub online na kierunku logistyka podjąć można także w jednej uczelni prywatnej w Lublinie – w Lubelskiej Akademii WSEI.

Ponadto logistykę jako specjalność na innym kierunku podjąć można na następujących szkołach wyższych w Lublinie:

  • Lotnicza Akademia Wojskowa (logistyka – studia wojskowe)
  • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie (zarządzanie – studia online)
  • Politechnika lubelska (transport)

Gdzie studiować logistykę bezpłatnie w Lublinie

Studia bezpłatne na kierunku logistyka oferują dwie uczelnie publiczne w Lublinie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Lotnicza Akademia Wojskowa. Bezpłatne studia dotyczą tylko studiów stacjonarnych.

Gdzie studiować logistykę niestacjonarnie w Lublinie

Niestacjonarną naukę na kierunku logistyka oferują następujące szkoły wyższe w Lublinie:

  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Lotnicza Akademia Wojskowa
  • Lubelska Akademia WSEI

Dowiedz się więcej logistyka w Lublinie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na logistyce w Lublinie

Studia niestacjonarne na logistyce w Lublinie są płatne we wszystkich szkołach wyższych, a cena za jeden rok akademicki wynosi od 3990 zł do 4370 zł.ceny - logistyka Lublin >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

W Lublinie studia niestacjonarne na kierunku logistyka są płatne we wszystkich szkołach wyższych – zarówno prywatnych, jak i publicznych. Bezpłatną naukę na tym kierunku można podjąć w ramach studiów stacjonarnych na uczelni publicznej.

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Logistyka Lublin studia i stopnia

Logistyka Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Logistyka Lublin studia stacjonarne

Logistyka Lublin studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku logistyka w Lublinie

Logistyka w Lublinie

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Lublinie

Jakie opinie mają studia na kierunku logistyka w Lublinie?

Logistyka to kierunek, który cieszy się renomą, co jednocześnie wpływa na jego popularność wśród przyszłych kandydatów na studia.

Dominika, studentka drugiego roku studiów inżynierskich, wyjaśnia:

Jeśli chcesz organizować i zarządzać transportem i wszelkimi materiałami, które przepływają od państwa do państwa lub kursują od miasta do miasta, ten kierunek jest właśnie dla Ciebie. Specjalizuję się w logistyce międzynarodowej. Jest bardzo ciekawie.

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia logistyczne wybrać

Co zdawać na maturze

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia