Studia logistyczne Lublin

Studia logistyczne Lublin

Studia logistyczne Lublin

Największy wybór studiów

logistycznych w Lublinie

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia logistyczne Lublin | woj. lubelskie

Studia logistyczne w Lublinie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie są Studia logistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI LOGISTYCZNE W LUBLINIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI LOGISTYCZNE W LUBLINIE

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne w Lublinie

Wybierasz się na studia logistyczne do Lublina? To już dziś zacznij dogłębnie studiować geografię i matematykę. To przedmioty najlepiej wyceniane w ramach konkursu świadectw organizowanego rokrocznie na uczelniach wyższych.

Dobre wyniki z wybranych przedmiotów maturalnych to jedyna możliwa opcja dostania się na studia wyższe. Jeśli zależy Wam akurat na studiach logistycznych, sprawdźcie na stronie wybranej uczelni, jakie przedmioty oceniają najlepiej i przygotujcie się do nich jak tylko umiecie. Bądźcie uważni, każdego roku wytyczne i wymagania danego kierunku mogą się zmienić.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W LUBLINIEPOLECANE DLA CIEBIE

STUDIA LOGISTYCZNE W LUBLINIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia logistyczne w Lublinie?

Studia logistyczne w Lublinie to jeden z technicznych kierunków związanych ze sprzedażą, transportem oraz lejkiem sprzedażowym. Studia logistyczne przygotują Cię do pracy w branży handlowej, sprzedażowej, przemysłowej i oczywiście transportowej.

Pracę znajdziesz w firmach, które zajmują się nie tylko produkcją danego produktu, ale i jego dystrybucją. Studia logistyczne to połączenie nauki o zarządzaniu z wypracowaniem konkretnych umiejętności do organizowania sobie życia w jak najprostszy sposób. Im krótszą drogę przejdzie produkt, tym większy zysk osiągnie właściciel firmy. 

Podczas studiów logistycznych dowiecie się jak wykorzystać nowinki technologiczne i informatycznego do sprawnego zarządzania logistyką i transportem oraz jak zaplanować działania całego zespołu, nimi zarządzać i mieć wszystko pod kontrolą.

Studia logistyczne w Lublinie mają bardzo praktyczny wymiar, są co najmniej przyjemne i odpowiednio zaprojektowane - tak, by absolwenci czuli jak wiele umiejętności zdobyli podczas nauki i jak wykorzystać spore ilości teorii naukowych w życiu zawodowym. Sprawdźcie, jakie kierunki oferują Wam uczelnie wyższe w Lublinie.

 

Studia logistyczne w Lublinie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Kierunki logistyczne w Lublinie możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają do siedmiu semestrów. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające do trzech semestrów. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę, którą możesz uzyskać na studiach pierwszego stopnia.

Lubelskie uczelnie oferują także kształcenie podyplomowe. W ramach studiów podyplomowych możesz kształcić się na takich kierunkach jak, chociażby eksploatacja pojazdów szynowych i infrastruktury kolejowej czy też zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie. Podyplomowo poszczególne kierunki możesz realizować niestacjonarnie w trakcie dwóch bądź trzech semestrów.

Studia tego typu przeznaczone są dla osób, które mają już stopień poświadczający wykształcenie wyższe. Kształcenie na studiach logistycznych odbywa się zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Dziennie możesz studiować od poniedziałku do piątku, zaocznie zaś w weekendy. To Ty decydujesz, w jakiej formie chcesz zdobywać edukację wyższą.

czytaj dalej studia w Lublinie

 

Kierunki studiów logistycznych w Lublinie

W Lublinie znajdziesz takie kierunki logistyczne jak logistyka, transport, transport i logistyka, inżynieria logistyki. Uczelnie proponują kształcenie w języku polskim, ale i w angielskim (logistics). Kierunki anglojęzyczne otwierają absolwentów na prężne działanie na arenie międzynarodowej. Wyspecjalizowana kadra akademicka dba o wysoki poziom kształcenia, a ustalane programy studiów tworzone są także na podstawie oczekiwań współczesnych pracodawców.

Studia logistyczne obfitują w fascynujące specjalizacje, które pozwolą Ci zdobyć dodatkowe kwalifikacje zawodowe i wiedzę niezbędną podczas wykonywania wymarzonego zawodu. Lubelskie placówki akademickie przygotowują także propozycje kształcenia podyplomowego, do którego zaliczyć można, na przykład zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie lub psychologię transportu. Poszczególne propozycje realizowane są w sposób interdyscyplinarny, co pozwala zdobyć umiejętności w różnych dziedzinach.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów logistycznych w Lublinie:

 • inżynieria logistyki
 • logistics
 • logistyka
 • transport
 • transport i logistyka

czytaj dalej kierunki studiów w Lublinie

 

Gdzie studiować kierunki logistyczne w Lublinie?

Poszczególne kierunki logistyczne możesz realizować na bardzo wielu uczelniach w Lublinie, a każda z nich odznacza się unikatowym charakterem kształcenia. Studia związane z logistyką bądź transportem znajdziesz, chociażby na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, Politechnice Lubelskiej, w Lotniczej Akademii Wojskowej.

Poszczególne wydziały są doskonale przygotowane merytorycznie i technicznie do prowadzenia zajęć w zakresie nauk technicznych i logistycznych. Kierunki związane z logistyką i naukami jej pokrewnymi znajdziesz na uczelniach prywatnych i publicznych. Warto zapoznać się z ofertą edukacyjną każdej placówki.

Sprawdź, co proponuje Uniwersytet Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji. Prócz zajęć teoretycznych uczelnie przewidują wielogodzinną, a niejednokrotnie kilkumiesięczną praktykę zawodową. Zweryfikuj poszczególne propozycje kształcenia ośrodków akademickich w Lublinie.

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki logistyczne w Lublinie:

 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa
 • Politechnika Lubelska
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

 

Jak wybrać studia logistyczne w Lublinie, aby mieć dobrą pracę?

Można śmiało stwierdzić, że studia logistyczne są w cenie. Absolwenci tego typu kształcenia są poszukiwani w różnych branżach i dziedzinach gospodarki. Na rynku pracy pojawia się coraz więcej stanowisk, które wymagają wiedzy z zakresu logistyki i transportu. Wybierając kierunek studiów, warto kierować się zapotrzebowaniem na danego specjalistę. Pracodawcy otwarcie podkreślają kogo szukają i jakich umiejętności oczekują od absolwentów.

 

Możliwe ścieżki Twojej przyszłej kariery zawodowej:

 • pracownik działu logistyki
 • specjalista ds. zakupów
 • spedytor krajowy i międzynarodowy
 • menedżer ds. transportu
 • menedżer łańcucha dostaw
 • sprzedawca usług logistycznych
 • kierownik działu logistyki i zakupów
 • analityk procesów logistycznych
 • menedżer ds. obsługi klienta
 • dyspozytor w transporcie międzynarodowym

 

Absolwenci studiów logistycznych w zależności od realizowanego kierunku bądź specjalizacji zatrudniani są w firmach i sklepach internetowych, firmach komunikacyjnych, firmach transportowych, firmach spedycyjnych, instytucjach rządowych i samorządowych, zajmujących się funkcjonowaniem branży TSL (Transport/Spedycja/Logistyka), w centrach usług logistycznych.

Zajmują się strategiami funkcjonowania przedsiębiorstw, rodzajami konkurencji na rynkach krajowych i zagranicznych, funkcjonowaniem łańcucha dostaw, zarządzaniem przedsiębiorstwami i zarządzaniem łańcuchem dostaw. Decydując się na kształcenie w danym zakresie, pomyśl o tym, co najbardziej Cię interesuje.

Studiowanie tego, co jest związane z Twoimi pasjami lub tego, co faktycznie wydaje Ci się ciekawe, zwiększa chęć do zdobywania wykształcenia wyższego i nowych umiejętności. Postaw na satysfakcję zawodową i studiuj kierunek nie tylko opłacalny, ale i fascynujący. To Twój wybór.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Lublinie?

W Lublinie znajdziesz wiele uczelni, które proponują kształcenie w zakresie logistyki i nauk jej pokrewnych. Szczególną uwagę zwróć na placówki, które skupiają się na praktycznym podejściu i dają najwięcej możliwości na rozwój. Pamiętaj także, że oferty przedstawiane przez poszczególne ośrodki są oryginalne, dlatego nie wszędzie znajdziesz takie same propozycje studiów.

Warto zweryfikować proponowane plany kształcenia, by podjąć najtrafniejszą decyzję odnoszącą się do realizowania kierunku na danej uczelni. Pamiętaj, że zupełnie inaczej będzie wyglądała logistyka na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w stosunku do logistyki realizowanej w Lotniczej Akademii Wojskowej.

Sprawdź jakie możliwości rozwoju gwarantuje Ci dana placówka akademicka, to znaczy, czy masz szansę na wymianę krajową i międzynarodową, czy możesz wziąć udział w konferencji naukowej, jakie zajęcia pozauczelniane proponuje dana placówka. Zweryfikuj również dostęp do najnowszych technologii, a także proponowane programy stażowe i stypendialne.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia logistyczne w Lublinie?

Studia to jeden z najważniejszych etapów w życiu człowieka, który dąży do wiedzy i samorozwoju. Jest to czas zbierania doświadczeń egzystencjalnych i zawodowych, a także zawierania przyjaźni i znajomości istotnych dla naszej tworzącej się kariery zawodowej.

Studia w Lublinie wypełnione są godzinami spędzanymi w bibliotekach, pracowniach komputerowych, laboratoriach. Władze miasta wiedzą jednak, że nie tylko nauką chce żyć student, dlatego przygotowują różnego rodzaju atrakcje – od wydarzeń kulturalnych i sportowych, po festiwale naukowe i imprezy masowe. Na absolwentów studiów logistycznych czeka także wiele perspektyw na pracę nie tylko w Lublinie, ale w całej Polsce.

Uczelnie w porozumieniu z największymi firmami i przedsiębiorstwami przygotowują programy stażowe i oferty praktyk, a także opracowują programy studiów na podstawie oczekiwań przyszłych pracodawców swoich absolwentów. Władze uczelni zachęcają studentów do brania udziału w konferencjach naukowych, grantach badawczych, kołach naukowych.

Kadra akademicka dąży do intelektualnego rozwoju swoich podopiecznych, a także wspiera ich udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach badawczych bądź wymianach krajowych/międzynarodowych. Lublin dąży do innowacji i pragnie zapewnić maturzystom i studentom dobry start na rynku pracy oraz różnorodne możliwości rozwoju. Warto wybrać kierunki logistyczne w Lublinie, zwłaszcza że realizowane są na uczelniach reprezentujących wysoki poziom kształcenia.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach logistycznych

Kim jest wykształcony logistyk i w jakiej roli może się odnaleźć? Główne miejsca zatrudnienia logistyków to branża transportowa i logistyczna. Wszelkiego rodzaju punkty logistyczne, magazyny, punkty przeładowań, eksportu i importu - to miejsca, w których logistycy są zatrudniani na szeroką skalę. Logistycy wchodzą w rolę specjalistów do spraw zakupów, zamówień, zarządzania flotą i dostawami.

Bardzo cenieni są również specjaliści zajmujący się projektowaniem drogi produktu - od idei powstania po proces dystrybucji i reklamy. Logistycy zatrudniani są w wielkich sieciach sprzedażowych, takich jak H&M, Reserved czy Auchan. Weźmiecie odpowiedzialność za tak zwany lejek sprzedażowy oraz rozsądne plany transportowe.

Wykształconych i doświadczonych logistyków wciąż brakuje, dlatego jeśli tylko interesują CIę wymienione wcześniej kwestie, to wybierz się na studia logistyczne - czy to w Lublinie czy w innym mieście. Z pewnością będzie to dobra inwestycja w przyszłość, patrząc na fakt coraz szerszych i dalszych kooperacji z zagranicznymi przedsiębiorcami.

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MARIE CURIE SKŁODOWSKIEJ STUDIA LOGISTYCZNE

Studia logistyczne możesz realizować na Wydziale Ekonomicznym w Lublinie na Uniwersytecie Marie Curie Skłodowskiej:

 • logistyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

Dowiedz się więcej>

 


UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W LUBLINIE STUDIA LOGISTYCZNE

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie również zaprasza na studia logistyczne na kierunku:

 • transport i logistyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

Dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA LUBELSKA STUDIA LOGISTYCZNE

Politechnika Lubelska prowadzi studia logistyczne na Wydziale Mechanicznym, gdzie studiować możecie:

 • Transport - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie - studia podyplomowe

Dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)