Logistyka
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Pokaż
Studia logistyczne w Lublinie możesz podjąć w 4 uczelniach publicznych: Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Politechnice Lubelskiej, Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych:. Lubelskiej Akademii WSEI, Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej, niestacjonarnej oraz online, których program nauczania trwa od 3 do 6 lat.
Studia logistyczne Lublin | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne, online |
Poziom studiów | studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie |
Czas trwania | od 3 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie) |
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia logistyczne w Lublinie w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy, geografia, matematyka, informatyka, fizyka, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.
Kierunki studiów | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Inżynieria logistyki | stacjonarne | I stopnia |
Logistyka | stacjonarne, niestacjonarne | I stopnia, II stopnia |
Logistyka - studia wojskowe | stacjonarne | jednolite |
Transport | stacjonarne, niestacjonarne, online | I stopnia, II stopnia |
Transport - studia online | online | I stopnia |
Transport i logistyka | stacjonarne, niestacjonarne | I stopnia, II stopnia |
Kierunki logistyczne:
TRANSPORT
TRANSPORT - STUDIA ONLINE
Wybierasz się na studia logistyczne do Lublina? To już dziś zacznij dogłębnie studiować geografię i matematykę. To przedmioty najlepiej wyceniane w ramach konkursu świadectw organizowanego rokrocznie na uczelniach wyższych.
Dobre wyniki z wybranych przedmiotów maturalnych to jedyna możliwa opcja dostania się na studia wyższe. Jeśli zależy Wam akurat na studiach logistycznych, sprawdźcie na stronie wybranej uczelni, jakie przedmioty oceniają najlepiej i przygotujcie się do nich jak tylko umiecie. Bądźcie uważni, każdego roku wytyczne i wymagania danego kierunku mogą się zmienić.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie na rok 2023/2024 musieli uzyskać conajmniej 100 punktów na transport i logistykę.
czytaj dalej progi punktowe na studia
Przyjęcie na poszczególne kierunki z obszaru studiów logistycznych odbywa się w ramach limitu miejsc w oparciu o listę rankingową kandydatów objętych postępowaniem kwalifikacyjnym.
Limity miejsc na popularnych kierunkach logistycznych w Lublinie:
Inżynieria logistyki:
Logistyka:
Transport i logistyka:
*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Trudno jest jednoznacznie powiedzieć ile kosztują studia, ponieważ uzależnione jest to od kilku czynników, a do najważniejszych należą: w której uczelni się kształcimy oraz w jakim trybie odbywamy zajęcia. Studia podlegają pewnym zasadom i na ich podstawie bezpłatne są wyłącznie studia stacjonarne organizowane przez uczelnie publiczne. Pozostałe formy nauki są płatne, czyli: studia niestacjonarne w uczelniach publicznych oraz studia stacjonarne i studia niestacjonarne w uczelniach niepublicznych.
Logistyka:
*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Wyniki postępowań kwalifikacyjnych ogłaszane są w lipcu. A kiedy dokładnie? Terminy publikowania wyników ustalane są indywidualnie przez każdą uczelnię. Aby dowiedzieć się czegoś więcej, wystarczy zalogować się do internetowego systemu rejestracji kandydata.
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie:
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).
Składanie dokumentów rekrutacyjnych jest bardzo proste, chociaż należy trzymać się pewnych zasad. Po pierwsze, dokumenty należy złożyć w formie wymaganej przez uczelnię. Najczęściej dokumenty składane są osobiście, albo wysyłane pocztą tradycyjną lub przesyłane pocztą elektroniczną. Ważne jest, aby w dostarczanym zestawie niczego nie brakowało.
Etap składania dokumentów rekrutacyjnych rozpoczyna się od uzyskania informacji o zakwalifikowaniu do przyjęcia na studia. Składanie dokumentów, tak jak każdy etap postępowania kwalifikacyjnego, posiada jasno określone ramy czasowe. Co ważne, należy się do nich dostosować. Niezłożenie dokumentów albo spóźnienie może mieć poważne konsekwencje. Nawet skreślenie z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie:
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Studia logistyczne w Lublinie to kierunki studiów, które skupiają się wokół przepływu materiałów, surowców w toku produkcji, wszelkiego typu ładunków, ruchu osobowego i towarowego oraz ruchu turystycznego. To kierunki nastawione na poznanie funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych, a także zasad zarządzania specjalistycznymi funkcjami oraz procesami logistycznymi.
Najpopularniejsze kierunki logistyczne w Lublinie: Logistyka, Transport, Transport i logistyka, Inżynieria logistyki.
Praca po studiach logistycznych
Absolwenci studiów logistycznych odnajdują się w pracy między innymi w przedsiębiorstwach dystrybucyjnych i handlowych, firmach spedycyjnych, centrach logistycznych, instytucjach administracji publicznej, firmach transportowych.
Zarobki
Średnie zarobki w Lublinie na popularnych stanowiskach związanych z logistyką i transportem wahają się od 3900 zł do 7700 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od stażu pracy, stanowiska, firmy, miejscowości).
Studia logistyczne w Lublinie to jeden z technicznych kierunków związanych ze sprzedażą, transportem oraz lejkiem sprzedażowym. Studia logistyczne przygotują Cię do pracy w branży handlowej, sprzedażowej, przemysłowej i oczywiście transportowej.
Pracę znajdziesz w firmach, które zajmują się nie tylko produkcją danego produktu, ale i jego dystrybucją. Studia logistyczne to połączenie nauki o zarządzaniu z wypracowaniem konkretnych umiejętności do organizowania sobie życia w jak najprostszy sposób. Im krótszą drogę przejdzie produkt, tym większy zysk osiągnie właściciel firmy.
Podczas studiów logistycznych dowiecie się jak wykorzystać nowinki technologiczne i informatycznego do sprawnego zarządzania logistyką i transportem oraz jak zaplanować działania całego zespołu, nimi zarządzać i mieć wszystko pod kontrolą.
Studia logistyczne w Lublinie mają bardzo praktyczny wymiar, są co najmniej przyjemne i odpowiednio zaprojektowane - tak, by absolwenci czuli jak wiele umiejętności zdobyli podczas nauki i jak wykorzystać spore ilości teorii naukowych w życiu zawodowym. Sprawdźcie, jakie kierunki oferują Wam uczelnie wyższe w Lublinie.
Studia logistyczne w Lublinie możemy podzielić na:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Kierunki logistyczne w Lublinie możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają do siedmiu semestrów. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające do trzech semestrów. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę, którą możesz uzyskać na studiach pierwszego stopnia.
Lubelskie uczelnie oferują także kształcenie podyplomowe. W ramach studiów podyplomowych możesz kształcić się na takich kierunkach jak, chociażby eksploatacja pojazdów szynowych i infrastruktury kolejowej czy też zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie. Podyplomowo poszczególne kierunki możesz realizować niestacjonarnie w trakcie dwóch bądź trzech semestrów.
Studia tego typu przeznaczone są dla osób, które mają już stopień poświadczający wykształcenie wyższe. Kształcenie na studiach logistycznych odbywa się zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Dziennie możesz studiować od poniedziałku do piątku, zaocznie zaś w weekendy. To Ty decydujesz, w jakiej formie chcesz zdobywać edukację wyższą.
czytaj dalej studia w Lublinie
Studia logistyczne w Lublinie to przestrzeń kształcenia, w której odnajdą się osoby wyróżniające się kreatywnością, zdolnością dynamicznego rozwiązywania problemów oraz analitycznymi umysłami, jak również chcące zagłębić się w zagadnienia związane z zarządzaniem, organizacją, efektywnością procesów oraz globalnym wymiarem gospodarki. Studia logistyczne w Lublinie są trudne, ponieważ kładą nacisk na zdobycie wiedzy interdyscyplinarnej czyli złożonej z wielu dyscyplin, jak również licznych umiejętności. Studenci poruszają się po zagadnieniach: metod zarządzania, ekonometrii w procesach logistycznych, rachunkowości, ekonomiki transportu, inżynierii ruchu. Warto zaznaczyć, że kierunki należące do tego obszaru kształcenia realizowane są w podziale na stopnie, przy czym pierwszy stopień dzieli się na studia licencjackie i inżynierskie. Oznacza to, że studenci studiów inżynierskich muszą jeszcze poznać wiele zagadnień technicznych, w tym między innymi: źródła napędu w transporcie, budowę pojazdów czy diagnostykę techniczną.
W Lublinie znajdziesz takie kierunki logistyczne jak logistyka, transport, transport i logistyka, inżynieria logistyki. Uczelnie proponują kształcenie w języku polskim, ale i w angielskim (logistics). Kierunki anglojęzyczne otwierają absolwentów na prężne działanie na arenie międzynarodowej. Wyspecjalizowana kadra akademicka dba o wysoki poziom kształcenia, a ustalane programy studiów tworzone są także na podstawie oczekiwań współczesnych pracodawców.
Studia logistyczne obfitują w fascynujące specjalizacje, które pozwolą Ci zdobyć dodatkowe kwalifikacje zawodowe i wiedzę niezbędną podczas wykonywania wymarzonego zawodu. Lubelskie placówki akademickie przygotowują także propozycje kształcenia podyplomowego, do którego zaliczyć można, na przykład zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie lub psychologię transportu. Poszczególne propozycje realizowane są w sposób interdyscyplinarny, co pozwala zdobyć umiejętności w różnych dziedzinach.
Kierunki logistyczne w Lublinie - rekrutacja 2024/2025:
czytaj dalej kierunki studiów w Lublinie
Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: urządzeń, obiektów i systemów logistycznych, a także systemów informatycznych stosowanych do wspomagania realizacji procesów logistycznych. Absolwenci studiów logistycznych odnajdują się w pracy w centrach logistycznych, firmach spedycyjnych, służbach mundurowych, branży e-commerce.
Poszczególne kierunki logistyczne możesz realizować na bardzo wielu uczelniach w Lublinie, a każda z nich odznacza się unikatowym charakterem kształcenia. Studia związane z logistyką bądź transportem znajdziesz, chociażby na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, Politechnice Lubelskiej, w Lotniczej Akademii Wojskowej.
Poszczególne wydziały są doskonale przygotowane merytorycznie i technicznie do prowadzenia zajęć w zakresie nauk technicznych i logistycznych. Kierunki związane z logistyką i naukami jej pokrewnymi znajdziesz na uczelniach prywatnych i publicznych. Warto zapoznać się z ofertą edukacyjną każdej placówki.
Sprawdź, co proponuje Uniwersytet Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji. Prócz zajęć teoretycznych uczelnie przewidują wielogodzinną, a niejednokrotnie kilkumiesięczną praktykę zawodową. Zweryfikuj poszczególne propozycje kształcenia ośrodków akademickich w Lublinie.
Gdzie studiować kierunki logistyczne w Lublinie:
czytaj dalej uczelnie w Lublinie
Kierunki logistyczne - uczelnie publiczne (państwowe) w Lublinie
czytaj dalej uczelnie publiczne w Lublinie
Kierunki logistyczne - uczelnie niepubliczne (prywatne) w Lublinie
czytaj dalej uczelnie prywatne w Lublinie
Można śmiało stwierdzić, że studia logistyczne są w cenie. Absolwenci tego typu kształcenia są poszukiwani w różnych branżach i dziedzinach gospodarki. Na rynku pracy pojawia się coraz więcej stanowisk, które wymagają wiedzy z zakresu logistyki i transportu. Wybierając kierunek studiów, warto kierować się zapotrzebowaniem na danego specjalistę. Pracodawcy otwarcie podkreślają kogo szukają i jakich umiejętności oczekują od absolwentów.
Możliwe ścieżki Twojej przyszłej kariery zawodowej:
Absolwenci studiów logistycznych w zależności od realizowanego kierunku bądź specjalizacji zatrudniani są w firmach i sklepach internetowych, firmach komunikacyjnych, firmach transportowych, firmach spedycyjnych, instytucjach rządowych i samorządowych, zajmujących się funkcjonowaniem branży TSL (Transport/Spedycja/Logistyka), w centrach usług logistycznych.
Zajmują się strategiami funkcjonowania przedsiębiorstw, rodzajami konkurencji na rynkach krajowych i zagranicznych, funkcjonowaniem łańcucha dostaw, zarządzaniem przedsiębiorstwami i zarządzaniem łańcuchem dostaw. Decydując się na kształcenie w danym zakresie, pomyśl o tym, co najbardziej Cię interesuje.
Studiowanie tego, co jest związane z Twoimi pasjami lub tego, co faktycznie wydaje Ci się ciekawe, zwiększa chęć do zdobywania wykształcenia wyższego i nowych umiejętności. Postaw na satysfakcję zawodową i studiuj kierunek nie tylko opłacalny, ale i fascynujący. To Twój wybór.
czytaj dalej jakie studia wybrać
W Lublinie znajdziesz wiele uczelni, które proponują kształcenie w zakresie logistyki i nauk jej pokrewnych. Szczególną uwagę zwróć na placówki, które skupiają się na praktycznym podejściu i dają najwięcej możliwości na rozwój. Pamiętaj także, że oferty przedstawiane przez poszczególne ośrodki są oryginalne, dlatego nie wszędzie znajdziesz takie same propozycje studiów.
Warto zweryfikować proponowane plany kształcenia, by podjąć najtrafniejszą decyzję odnoszącą się do realizowania kierunku na danej uczelni. Pamiętaj, że zupełnie inaczej będzie wyglądała logistyka na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w stosunku do logistyki realizowanej w Lotniczej Akademii Wojskowej.
Sprawdź jakie możliwości rozwoju gwarantuje Ci dana placówka akademicka, to znaczy, czy masz szansę na wymianę krajową i międzynarodową, czy możesz wziąć udział w konferencji naukowej, jakie zajęcia pozauczelniane proponuje dana placówka. Zweryfikuj również dostęp do najnowszych technologii, a także proponowane programy stażowe i stypendialne.
Studia logistyczne cieszą się sporą popularnością, ponieważ uchodzą za perspektywiczne. To prawda, zapotrzebowanie na specjalistów w tym obszarze nie słabnie i taki trend pozwala odpowiedzieć na postawione pytanie: studia logistyczne w Lublinie to studia z przyszłością. Absolwenci studiów logistycznych w Lublinie mogą pracować na rozmaitych stanowiskach, nie tylko w branży TSL, czyli poświęconej transportowi, spedycji i logistyce. Zdobyte wykształcenie mogą wykorzystać także w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych, sektorze finansowym i ubezpieczeniowym, doradztwie biznesowym, administracji publicznej czy agencjach badawczych.
Studia to jeden z najważniejszych etapów w życiu człowieka, który dąży do wiedzy i samorozwoju. Jest to czas zbierania doświadczeń egzystencjalnych i zawodowych, a także zawierania przyjaźni i znajomości istotnych dla naszej tworzącej się kariery zawodowej.
Studia w Lublinie wypełnione są godzinami spędzanymi w bibliotekach, pracowniach komputerowych, laboratoriach. Władze miasta wiedzą jednak, że nie tylko nauką chce żyć student, dlatego przygotowują różnego rodzaju atrakcje – od wydarzeń kulturalnych i sportowych, po festiwale naukowe i imprezy masowe. Na absolwentów studiów logistycznych czeka także wiele perspektyw na pracę nie tylko w Lublinie, ale w całej Polsce.
Uczelnie w porozumieniu z największymi firmami i przedsiębiorstwami przygotowują programy stażowe i oferty praktyk, a także opracowują programy studiów na podstawie oczekiwań przyszłych pracodawców swoich absolwentów. Władze uczelni zachęcają studentów do brania udziału w konferencjach naukowych, grantach badawczych, kołach naukowych.
Kadra akademicka dąży do intelektualnego rozwoju swoich podopiecznych, a także wspiera ich udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach badawczych bądź wymianach krajowych/międzynarodowych. Lublin dąży do innowacji i pragnie zapewnić maturzystom i studentom dobry start na rynku pracy oraz różnorodne możliwości rozwoju. Warto wybrać kierunki logistyczne w Lublinie, zwłaszcza że realizowane są na uczelniach reprezentujących wysoki poziom kształcenia.
Kim jest wykształcony logistyk i w jakiej roli może się odnaleźć? Główne miejsca zatrudnienia logistyków to branża transportowa i logistyczna. Wszelkiego rodzaju punkty logistyczne, magazyny, punkty przeładowań, eksportu i importu - to miejsca, w których logistycy są zatrudniani na szeroką skalę. Logistycy wchodzą w rolę specjalistów do spraw zakupów, zamówień, zarządzania flotą i dostawami.
Bardzo cenieni są również specjaliści zajmujący się projektowaniem drogi produktu - od idei powstania po proces dystrybucji i reklamy. Logistycy zatrudniani są w wielkich sieciach sprzedażowych, takich jak H&M, Reserved czy Auchan. Weźmiecie odpowiedzialność za tak zwany lejek sprzedażowy oraz rozsądne plany transportowe.
Wykształconych i doświadczonych logistyków wciąż brakuje, dlatego jeśli tylko interesują CIę wymienione wcześniej kwestie, to wybierz się na studia logistyczne - czy to w Lublinie czy w innym mieście. Z pewnością będzie to dobra inwestycja w przyszłość, patrząc na fakt coraz szerszych i dalszych kooperacji z zagranicznymi przedsiębiorcami.
Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.
Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie
Studia logistyczne możesz realizować na Wydziale Ekonomicznym w Lublinie na Uniwersytecie Marie Curie Skłodowskiej:
logistyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie również zaprasza na studia logistyczne na kierunku:
transport i logistyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
Politechnika Lubelska prowadzi studia logistyczne na Wydziale Mechanicznym, gdzie studiować możecie:
TEMATY POWIĄZANE |
Jakie studia logistyczne wybrać
Jakie przedmioty zdawać na maturze
Studia logistyczne na Wydziale Ekonomicznym UMCS
Studia logistyczne na Wydziale Mechanicznym POLLUB
Studia logistyczne na Wydziale Inżynierii Produkcji UP w Lublinie
Pod moją miejscowościa w tamtym roku powstał duży kompleks magazynów i połączenie z autostradą. Jeżeli chodzi o oferty pracy to z dnia na dzień wpadło chyba z kilkadziesiąt. Obecnie jestem pracownikiem magazynu, ale szef kieruje mnie na studia, żebym mógł zmienić stanowisko. Zdecydowałem się na WSKZ, bo tam są studia online a sama uczelnia ma dobrą renomę. Ten sektor mocno się rozwija i cieszę się, że będę mógł i studiować i pracować.