Studia na kierunku administracja we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku administracja we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku administracja we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku administracja we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Przyszli studenci administracji we Wrocławiu będą mieć do wyboru dwa tryby kształcenia. Mogą zadecydować więc, czy chcą kształcić się stacjonarnie czy niestacjonarnie. Jak podjąć jednak racjonalną decyzję oraz co warto wiedzieć o każdym z tych trybów nauki? Niejeden maturzysta poszukuje odpowiedzi na te nurtujące pytania. Przed przystąpieniem do rekrutacji warto zapoznać się więc z charakterystyką każdego z tych trybów, by wybrać mądrze i świadomie.

 

Studia stacjonarne

Studia stacjonarne są wciąż najpopularniejszą propozycją kształcenia. Nie można się temu dziwić – studenci publicznych uczelni nie uiszczają bowiem opłat za czesne. To ważny czynnik ekonomiczny zwłaszcza u progu dorosłości, gdzie pojawiają się nowe, często niemałe wydatki związane chociażby z samodzielnym utrzymaniem. Należy pamiętać jednak, że taka finansowa oszczędność nie będzie dotyczyła studiów stacjonarnych, ale na uczelni niepublicznej. Wtedy już trzeba liczyć się z uiszczaniem opłat za czesne.

Warto przyjrzeć się również temu, jak wyglądać będzie organizacja zajęć w tym trybie. Studenci uczęszczają na wykłady i ćwiczenia praktyczne odbywające się poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni. Taka systematyczność daje szansę nie tylko na systematyczne zdobywanie wiedzy, lecz również na wolne weekendy, kiedy to można odpocząć czy cieszyć się ze spotkań organizowanych w gronie przyjaciół i znajomych.

 

Studia niestacjonarne

Rośnie jednak grupa zwolenników kształcenia niestacjonarnego. Należy pamiętać jednak, że opłaty w tym trybie obowiązują wszystkich studentów – tych, którzy wybrali zarówno uczelnie publiczne, jak i niepubliczne. Studia niestacjonarne dają jednak możliwość nauki osobom potrzebującym większej elastyczności. To dobre rozwiązanie także dla osób, które z różnych przyczyn nie znalazły się na listach osób przyjętych studiów stacjonarnych.

A jak wygląda organizacja zajęć w tym trybie? Studia niestacjonarne mogą odbywać się albo podczas weekendowych zjazdów albo wieczorowo. W ramach tej pierwszej formy studenci uczestniczą w zajęciach, które odbywają się przez cały dzień od piątku/soboty do niedzieli. Studia niestacjonarne wieczorowe wiążą się z wykładami i ćwiczeniami organizowanymi od poniedziałku do piątku. Należy pamiętać również o tym, że studenci niejednokrotnie zajęcia mają już wpisane w plan także w godzinach przedpołudniowych. Przed wyborem trybu niestacjonarnego warto sprawdzić więc na stronie internetowej uczelni, jak będzie wyglądać organizacja zajęć.

 

Jak podjąć decyzję?

Wybór trybu kształcenia nie zawsze jest prosty. Maturzyści, którzy nie wiedzą, jak wybrać studia prawnicze oraz ich organizację zajęć, mogą skorzystać z kilku podpowiedzi. Oto przykładowe z nich:

  • zaczerpnięcie porad na forach i grupach studenckich w mediach społecznościowych;
  • wzięcie udziału w drzwiach otwartych uczelni;
  • zwrócenie się do profesjonalisty takiego jak doradca zawodowy.

Każda z tych opcji wiąże się z możliwością zadania nurtujących pytań. Studenci, wykładowcy oraz doradcy dysponować będą praktycznymi wskazówkami. Studenci wyższych roczników na pewno też chętnie podzielą się własnymi doświadczeniami, co jest niezwykle cenne. Maturzyści podczas wyboru trybu kształcenia nie powinni zapominać o analizie własnej sytuacji ekonomicznej – pozwoli ona określić, czy studia niestacjonarne będą dobrym wyborem. Należy pamiętać, że opłaty za czesne sięgają często kilku tysięcy złotych za semestr kształcenia. Na stronie wybranej uczelni warto też sprawdzić aktualne promocje czy rabaty, które pozwalają na zmniejszenie czesnego.

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

​Studia prawnicze we Wrocławiu

​Studia we Wrocławiu

WSZYSTKO O KIERUNKU ADMINISTRACJA - WROCŁAW

Komentarze (0)