Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Architektura w Trójmieście?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Architektura w Trójmieście?
Architektura - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Architektura w Trójmieście?

Kto decyduje się studiować Architekturę? Osoby z głowami pełnymi pomysłów, a także uzdolnione w konkretnych dziedzinach. Architekturę wybiera się po to, by nauczyć się realizować marzenia. Wybiera się także po to, by rozwijać swoją indywidualność.

Kandydaci na studia architektoniczne w Trójmieście otrzymają wiele możliwości rozwoju. Otrzymają bardzo dobre warunki do pozyskania wiedzy i umiejętności. Otrzymają stosowne narzędzia do tego, by zostać profesjonalistami.

 

Komu studia na kierunku Architektura przyniosą najwięcej satysfakcji?

Architektura jest kierunkiem, którego nie można obrać przez przypadek, metodą losowania, czy z braku innych pomysłów. Nie tylko dlatego, że aby móc go studiować należy zazwyczaj przejść choć krótki egzamin. Przede wszystkim dlatego, iż jest to kierunek specyficzny, a specyficzny oznacza, iż nie jest dla każdego.

Studia przynoszą satysfakcję wtedy, kiedy wybrane są świadomie, a także z konkretnych przyczyn. Przynoszą satysfakcję, gdy obierane są z powodu pasji, zainteresowań i chęci rozwijania umiejętności. Siłę do nauki daje cel, jakieś pragnienie. Nietrudno zgadnąć, iż pragnieniem przynajmniej połowy studentów jest to, aby zostać architektem i nie móc odpędzić się od propozycji projektów.

 

Sylwetka studenta Architektury.

Architektura to kierunek dla wytrwałych. Naukę można porównać do budowania, ponieważ każdy semestr stanowi kolejny stopień do osiągnięcia celu. Architektura to także kierunek dla dokładnych, uważnych i skrupulatnych, jak również tych, którzy mają w sobie wiele motywacji do działania.

Nauki jest sporo, a na dodatek z różnych dyscyplin. Studenci Architektury mierzą się z geometrią wykreślną, rysunkiem architektonicznym, mechaniką budowli, historią architektury powszechnej, czy też prawem w procesie inwestycyjnym. Muszą potrafić poruszać się zarówno po przestrzeni sztuk pięknych, jak i ekonomiki i organizacji procesów inwestycyjnych.

Warto podkreślić, że student Architektury pozostaje studentem do końca życia. Mówiąc jaśniej, architektura jest dziedziną, która się rozwija, zmienia, modyfikuje. Nawet wiele lat po zakończeniu studiów warto być na bieżąco z tym, co dzieje się w branży.

 

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku Architektura?

Architektura chętnie wybierana jest z wielu powodów. Oczywiście, pierwszym i najważniejszym jest chęć bycia architektem, a jego praca nie należy do zajęć nudnych. To ciągłe wyzwania, dynamiczny rozwój i szerokie możliwości awansu. A za awansem idą zarobki. Najlepsi i najpopularniejsi architekci to dobrze opłacana grupa fachowców.

To, co przyciąga do studiowania Architektury to także fakt, iż na wiedzę i umiejętności z jej zakresu zawsze będzie popyt. Rozwój społeczeństw przekłada się na niemal nieustanną rozbudowę miast. To chyba zrozumiałe, że ludzie zawsze będą potrzebowali budynków, w których będą mogli mieszkać, czy też spotykać się towarzyszko.

Za studiowaniem tego kierunku przemawia także to, iż jest to dyscyplina indywidualna, pozwalająca realizować własne pomysły i projekty. A ponadto, dzięki niej można zostawić coś po sobie na kolejne pokolenia.

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)