Dlaczego warto iść na studia na kierunku Architektura wnętrz w Trójmieście?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Architektura wnętrz w Trójmieście?
Architektura wnętrz - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Architektura wnętrz w Trójmieście?

Architektura wnętrz wydaje się kierunkiem przyszłościowym. Na wiedzę i umiejętności z jego obszaru zapotrzebowanie rośnie, a rynek wydaje się chłonny i głodny nowych specjalistów i nowych rozwiązań. To, co zachęca do studiowania to przede wszystkim fakt, iż architektura wnętrz to dziedzina indywidualna, w której można się wykazać.

Studia w Trójmieście oferują nie tylko interesujące i rozbudowane programy kształcenia. Dają także możliwość rozwijania umiejętności poprzez uczestnictwo w różnego typu projektach, spotkaniach z przedstawicielami środowiska architektonicznego, czy konkursach.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Wykształcenie zdobywane na studiach to przede wszystkim wiedza i umiejętności w zakresie świadomego i odpowiedzialnego kształtowania najbliższego otoczenia człowieka. Oznacza to, że obszar kształcenia jest niezwykle szeroki i obejmuje między innymi tworzenie projektów wnętrz, grafiki i wzornictwa o wysokiej jakości artystycznej, funkcjonalno- programowej, ergonomicznej, technicznej oraz ekologicznej.

Programy kształcenia są zwykle bardzo bogate, a realizowane przedmioty dotyczą rysunku, malarstwa, rzeźby, budownictwa, czy konstrukcji budowlanych. Można w nich odnaleźć także zagadnienia związane z oświetleniem, projektowaniem mebli, czy projektowaniem wystaw. Przykładowymi przedmiotami, które figurują w planach zajęć są: ergonomia, rysunek architektoniczno- budowlany, geometria wykreślna, materiałoznawstwo, instalacje budowlane. To wszystko ma przygotować późniejszego absolwenta do twórczej pracy projektowej w pełnym zakresie zagadnień wchodzących w zakres architektury wnętrz- w jej kontekście użytkowym i kulturowym.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Lista nabywanych przez studentów umiejętności jest bardzo długa. Co na tej liście można znaleźć? Między innymi umiejętności w zakresie:

  • aranżacji przestrzeni i formy,
  • dobierania odpowiednich struktur i rozwiązań technicznych,
  • operowania modelami wymiarowymi człowieka w ujęciu statycznym i dynamicznym.

 

Na tym oczywiście nie koniec. Studenci Architektury wnętrz uczą się także:

  • posługiwania się światłem,
  • wykonywania prac projektowych,
  • formułowania czytelnego przekazu architektonicznego za pomocą rysunku, modelu lub zapisu komputerowego,
  • wpisywania projektowanych mebli w istniejący kontekst wnętrz,
  • tworzenia komunikatów wizualnych.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Trudno wyobrazić sobie, aby specjalista w zakresie architektury wnętrz narzekał na nudę. Przestrzeń, w której może pracować jest całkiem szeroka, bowiem może projektować różnego rodzaju meble, wnętrza samochodów, wnętrza samolotów, wystawy, stanowiska na targi międzynarodowe, scenografie, czy wnętrza budynków użyteczności publicznej, bądź prywatnych domów. Mówiąc krótko, jest w czym wybierać.

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)