Architektura wnętrz - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Architektura wnętrz - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia na kierunku architektura wnętrz w Gdańsku | Gdyni | Sopocie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Architektura wnętrz stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Architektura wnętrz stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

20.11.2023

Architektura wnętrz studia 2023 – Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot) | woj. pomorskie

Architektura wnętrz w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) to 3-letnie lub 3,5-letnie studia I stopnia (licencjackie i inżynierskie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na architekturze wnętrz w Trójmieście w 2023 r. zaczynają się od 9800 zł za pierwszy rok studiów.

Architektura wnętrz - Gdańsk, Gdynia, Sopot
Studia na kierunku architektura wnętrz w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na architekturze wnętrz oferują zdobycie wykształcenia, łączącego wiedzę architektoniczną i artystyczną. W toku studiów studenci uczą się rysunku i rzeźby oraz zdobywają podstawy projektowania. Studiując na architekturze wnętrz poza zdolnościami praktycznymi, rozwiniesz też umiejętność kreatywnego i innowacyjnego realizowania zadań. Absolwenci tego kierunku zdolni są do projektowania nie tylko wystaw czy mebli, ale też miejsc pracy i rekreacji.

Ukończenie studiów na kierunku architektura wnętrz daje możliwość zatrudnienia w pracowniach projektowych, firmach produkujących wyposażenie wnętrz, agencjach reklamowych, a nawet w muzeach i galeriach sztuki. Absolwenci posiadają kompetencje zarówno do projektowania jak i nadzorowania inwestycji.

 

Uczelnie

W Trójmieście architekturę wnętrz możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Trójmieście na kierunku architektura wnętrz w roku akademickim 2023/2024 najczęściej brany pod uwagę jest wynik egzaminu praktycznego oraz rozmowy kwalifikacyjnej. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku architektura wnętrz w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 9800 złWykaz opłat za studia na kierunku architektura wnętrz w Trójmieście >
 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Architektura wnętrz w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Rekrutacja na studia architektoniczne to skomplikowany proces, różniący się od procedur przeznaczonych dla większości kierunków studiów. Żeby mieć szansę na dołączenie do grona studentów tego prestiżowego kierunku, należy przejść przez dwustopniową rekrutację. Jej pierwszą składową jest przystąpienie do egzaminu maturalnego i uzyskanie jak najlepszych rezultatów.

Drugim etapem jest praktyczny sprawdzian wstępny, badający artystyczne, niezbędne do praktykowania opisywanej dziedziny wiedzy, umiejętności plastyczne. Jedynie ci kandydaci, których prace wyróżnią się na tle innych, będą mieli szansę na rozpoczęcie opisywanego kierunku studiów.

Procedury rekrutacyjne mogą ulegać zmianom na przestrzeni czasu, a także różnić się w zależności od wybranej uczelni w Trójmieście. Dlatego niezwykle ważne jest, abyś był na bieżąco z aktualnymi ustaleniami, które możesz śledzić za pośrednictwem strony internetowej wybranego ośrodka akademickiego.'

 

Architektura wnętrz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku - przedmioty maturalne

Osoby, które chcą rozpocząć naukę na kierunku architektura wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku , podczas rekrutacji 2023/2024 muszą przystąpić do egzaminu wstępnego, który polega na przeglądzie prac kandydata, wykonaniu zadania egzaminacyjnego oraz rozmowie kwalifikacyjnej. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na architekturę wnętrz w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Trójmieście przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Aktualności rekrutacyjne

Opis kierunku

Kierunek architektura wnętrz w Trójmieście umożliwi Ci zdobycie wszechstronnej wiedzy z zakresu sztuk pięknych. Nauczysz się tworzyć projekty wnętrz, grafiki i wzornictwa o wysokiej jakości artystycznej, funkcjonalno-programowej, ergonomicznej, technicznej i ekologicznej. Zajęcia odbywają się w dostosowanych do tego pracowniach malarstwa i rysunku, rzeźby, prototypownia, pracowniach nowych mediów.
Wśród trójmiejskich uczelni publicznych architektura wnętrz znalazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (ponad 100 zgłoszeń - 5 osób na miejsce).
 

Praca po studiach

Absolwenci architektury wnętrz mają możliwość podjęcia pracy w instytucjach projektowych, jednostkach administracji samorządowej, jednostkach kultury, w doradztwie i konsultacjach w projektach architektury, urbanistyki, architektury krajobrazu, gospodarki przestrzennej i planowania przestrzennego.
 

Program studiów i przedmioty

Siatka zajęć oraz założenia programowe ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie w Trójmieście. Studenci uczęszczają na zajęcia z rysunku, projektowania architektury, makietowania, wspomagania komputerowego, technik prezentacji projektów. Mogą wybrać kierunek wiodący, to znaczy tworzenie mebli, wnętrz miejskich, scenografii.

Zajęcia odbywają się w przystosowanych do tego salach wykładowych, pracowniach komputerowych i artystycznych. Studenci poznają nowoczesne technologie w sztukach projektowych oraz ich powiązania z tradycjami rzemiosł artystycznych, które są związane z projektowaniem przestrzeni kulturowych. Uczą się projektować nowoczesne przestrzenie i formy użytkowe, również w zakresie obiektów pływających (jachty, statki, okręty) i krajobrazu kulturowego regionu Pomorza.

W programie studiów na kierunku Architektura wnętrz znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • projektowanie architektury wnętrz
 • projektowanie przestrzeni wystawienniczych
 • podstawy projektowania mebla
 • struktury rzeźbiarskie, malarstwo
 • fotografika
 • kolor w kreacji wnętrza
 • historia architektury
 • historia sztuki
 • projektowanie komputerowe 2D i 3D

 

Ogólne cele kształcenia

Studia na kierunku architektura wnętrz to dziedzina np. projektowania przestrzeni wewnętrznych, w tym pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, handlowych, a także wystawowych i publicznych. Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania, wizualizacji, technologii oraz materiałów wykończeniowych. W trakcie nauki studenci uczą się projektowania wnętrz, w tym analizy przestrzeni, dobierania kolorów i materiałów, projektowania oświetlenia, aranżacji mebli oraz tworzenia wizualizacji 2D i 3D.

Ważnym elementem kształcenia jest także nauka technologii budowlanych, materiałów wykończeniowych oraz projektowania instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych. Do predyspozycji na studia na kierunku architektura wnętrz należy między innymi umiejętność przestrzennego myślenia, kreatywność, umiejętność pracy z narzędziami komputerowymi, zmysł estetyczny oraz zdolności manualne. Wiedza z zakresu rysunku i malarstwa, jak również znajomość języków obcych, w szczególności angielskiego, będą również bardzo pomocne w przyszłej pracy na tym kierunku.

Absolwenci kierunku architektura wnętrz mają szerokie perspektywy zawodowe. Mogą pracować jako projektanci wnętrz, dekoratorzy, styliści wnętrz, a także konsultanci ds. aranżacji wnętrz w firmach budowlanych, architektonicznych, meblowych oraz w dziale projektowym w sklepach meblowych i wnętrzarskich. Ponadto, absolwenci mogą prowadzić własne biura projektowe oraz pracować jako nauczyciele w szkołach artystycznych i technicznych.Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz w Trójmieście?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz, w roku akademickim 2023/2024, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnym. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni niepublicznej. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 9800 zł.

Kierunek architektura wnętrz - uczelnie w Trójmieście

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

 

Limity miejsc

Każdego roku jest wielu chętnych, którzy chcą dostać się na architekturę wnętrz. Jednak jak na każdy inny kierunek studiów, również i w tym przypadku obowiązują limity miejsc ustalane przez uczelnie w Trójmieście.

Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci architektury wnętrz w Trójmieście? Rekrutacja na uczelnie w Trójmieście na kierunek architektura wnętrz opiera się na egzaminie wstępnym oraz na wyniku rozmowy kwalifikacyjnej.  

Limity miejsc na kierunku architektura wnętrz w Trójmieście: 

 • Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku: 

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia

Architektura wnętrz w Trójmieście w trybie stacjonarnym w uczelniach publicznych jest bezpłatna – podobnie, jak inne kierunki studiów.

Studia stacjonarne są świetną opcją dla osób, które chcą się w pełni poświecić studiowaniu, a przy tym mieć wolne weekendy.

Z kolei studia niestacjonarne niezależnie od wybranej uczelni i kierunku studiów zawsze są płatne. Warto mieć również na uwadze, że uczelnie prywatne wymagają czesnego w przypadku studiów niestacjonarnych, jak i stacjonarnych. 

Ceny czesnego uzależnione są od ustaleń poszczególnych uczelni. Oferują one jednak możliwość rozłożenia czesnego na raty.  

Architektura wnętrz studia w Trójmieście - ceny 2023:   

 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych: od 9800 zł   

 *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci po zarejestrowaniu się na architekturę wnętrz w Trójmieście, a także po przystąpieniu do egzaminu wstępnego oraz rozmowy kwalifikacyjnej muszą czekać na ogłoszenie wyników.

Terminy opublikowania list osób zakwalifikowanych na architekturę wnętrz w Trójmieście uzależnione są od poszczególnych uczelni. Gdzie można znaleźć informację o wyniku?

Kandydaci na architekturę wnętrz informację o zakwalifikowaniu się na studia w Trójmieście będą mogli znaleźć w swoim indywidualnym profilu w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów).System IRK umożliwia kandydatom również dostęp do takich informacji, jak: uzyskana ilość punktów, zajęte miejsce, a także ilość chętnych jaka przypadała na jedno miejsce. 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2023 w uczelniach publicznych w Trójmieście: 

 • Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku: lipiec 2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Jak i gdzie należy złożyć dokumenty rekrutacyjne? Po ogłoszeniu wyników na architekturę wnętrz w Trójmieście, kandydaci, którzy zakwalifikowali się na studia będą musieli złożyć dokumenty rekrutacyjne do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne na architekturę w Trójmieście?

Proces rekrutacji na architekturę wnętrz w Trójmieście opiera się na egzaminie wstępnym i rozmowie kwalifikacyjnej. Niezbędne może okazać się również portfolio.

Kandydaci, którzy są zdecydowani na studiowanie architektury wnętrz muszą w terminie złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Uczelnie zazwyczaj ustalają, aby kandydaci stawiali się osobiście, jednak dla osób, które nie mogą się pojawić na wydziale istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną – liczy się wtedy data nadania listu.

Kandydaci na architekturę wnętrz w Trójmieście powinni zadbać o to, aby dokumenty były kompletne.  

Informacje, jakie dokumenty należy zabrać można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Po ogłoszeniu wyników rekrutacji na studia w Trójmieście kandydaci, którzy dostali się na architekturę wnętrz w Trójmieście muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. 

Uczelnie zazwyczaj rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zaraz po ogłoszeniu listy osób zakwalifikowanych. Uczelnie zwykle przeznaczają około kilku dni ma dostarczenie dokumentów. Terminy te są również ustalane indywidualnie przez uczelnię. Po dostarczeniu dokumentów udostępniane są już końcowe listy studentów, którzy rozpoczną studia już w październiku.

Terminy składania dokumentów na studia 2023 w uczelniach publicznych w Trójmieście: 

 • Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku: 

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek architektura wnętrz:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku (Wydział Architektury) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Sopocka Akademia Nauk Stosowanych stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Jakie opinie mają studia na kierunku Architektura wnętrz w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Coraz poważniej rozważasz podjęcie studiów na kierunku Architektura wnętrz w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, ale wciąż nie wiesz, czy warto? Opinie twoich starszych kolegów, którzy w przeszłości zdecydowali się na ten kierunek, z pewnością wiele ci rozjaśnią.

Aleksandra, studentka pierwszego roku Architektury wnętrz w Trójmieście, mówi:


„Pracowałam ciężko, aby dostać się na Architekturę wnętrz. Równie ciężko pracuję każdego dnia na zajęciach oraz w domu, kiedy trzeba wykonać projekty na zaliczenie. Jednak wiem, że to wszystko się opłaci, bo jest to jeden z najlepszych kierunków studiów. A jeśli połączymy Architekturę wnętrz i Trójmiasto, otrzymamy coś doskonałego. Polecam każdemu zainteresowanemu!”

Poziom i tryb studiów


19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
 • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie