Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Architektura wnętrz w Trójmieście?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Architektura wnętrz w Trójmieście?
Architektura wnętrz - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Architektura wnętrz w Trójmieście?

Dlaczego idziemy na studia na kierunku Architektura wnętrz? Aby kształcić się w temacie, który nas interesuje i pozwala rozwijać umiejętności; umiejętności konkretne, które stanowią fundament przyszłego zawodu.

A dlaczego warto studiować Architekturę wnętrz w Trójmieście? Przede wszystkim dlatego, że główny nacisk kładziony jest na kształcenie w zakresie sztuki użytkowej, co pozwala absolwentom na uzyskanie konkretnego zawodu umożliwiającego pracę na własny rachunek. Ponadto, zajęcia ze studentami prowadzą między innymi uznani artyści i architekci praktycy, co tylko zachęca do intensywniejszej nauki.

 

Komu studia na kierunku Architektura wnętrz przyniosą najwięcej satysfakcji?

Architektura wnętrz jest kierunkiem, który śmiało określić można mianem konkretnego. Oznacza to, że kształcenie ma przygotować do konkretnej działalności, konkretnego zawodu, obowiązków w jasno określonej przestrzeni. Jest to kierunek praktyczny, nastawiony na wykształcenie fachowców.

To wszystko oznacza, że Architektura wnętrz przyniesie największą satysfakcję tym, którzy chcą trudnić się tą profesją. Trudno wyobrazić sobie to, aby kandydat na ten kierunek nie miał planów z nim związanych. Wydaje się to niemożliwe. Nie da się studiować Architektury wnętrz z przypadku, czy też z braku innych pomysłów. Zwłaszcza, że przed ogłoszeniem się studentem należy zazwyczaj przejść jakiś egzamin, bądź rozmowę kwalifikacyjną.

 

Sylwetka studenta Architektury wnętrz.

Studenci Architektury wnętrz powinni mieć nie tylko szerokie zainteresowania, ale już pewne umiejętności na starcie. Różnorodność jest bardzo wskazana, ponieważ dziedzina ta stanowi pewną mieszankę, w której odnaleźć można zagadnienia związane zarówno ze sztuką, jak i budownictwem. Co warto podkreślić, niektóre umiejętności potrzebne są nie tylko do tego, aby poradzić sobie na studiach, ale potrzebne do tego, aby w ogóle się na nie dostać. Rysunek, czy malarstwo – bez nich studiowanie tego kierunku jest wręcz niemożliwe, ponieważ w postępowaniu kwalifikacyjnym należy złożyć teczkę zawierającą własne prace.

 

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku Architektura wnętrz?

Architektura wnętrz staje się coraz popularniejszym kierunkiem studiów, ponieważ na działalność w tym zakresie rośnie popyt na rynku. Związane jest to przede wszystkim z tym, że coraz większą uwagę przywiązujemy do tego, jak mieszkamy, w jakiej przestrzeni pracujemy, jakie meble pasują do wnętrza, czy jakie oświetlenie jest najbardziej dla nas przyjazne. Wystrój, aranżacja, ergonomia to słowa, które zyskują na znaczeniu. Dlatego też zawód architekta wnętrz rośnie w siłę.

Architektura wnętrz jest kierunkiem chętnie wybieranym ponieważ pozwala realizować własne pomysły, pozwala rozwijać umiejętności niezbędne do twórczego, indywidualnego działania, daje podstawy do tego, aby w przyszłości być szefem dla samego siebie. Jest to też po prostu kierunek ciekawy, łączący różne zagadnienia. Interesują się nim osoby o plastycznych uzdolnieniach, jak również osoby o zainteresowaniach związanych z budownictwem.

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)