Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Dietetyka w Trójmieście?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Dietetyka w Trójmieście?
Dietetyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Dietetyka w Trójmieście?

Bardzo łatwo zauważyć wzrost znaczenia dietetyki. Na półkach księgarń co chwilę pojawiają się nowe książki o cudownych dietach, w telewizji emitowane są programy o zdrowych produktach i pomysłach na ich przyrządzanie, a w Internecie bez trudu można natrafić na różnego rodzaju artykuły o zdrowych i niezdrowych produktach, albo o mitach i legendach związanych z owocami, warzywami, mięsem, czy cukrem. W natłoku informacji, na dodatek często zupełnie nieprawdziwych, pojawia się ktoś, kto posiada wiedzę i umiejętności do tego, by wypowiedzieć się na temat odżywiania i powiązanego z nim zdrowia. Tym kimś jest dietetyk.

Zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę rośnie. Ale czy jest to jedyny powód dla którego warto studiować Dietetykę? Nie. Jest to przede wszystkim kierunek ciekawy, ponieważ dotyczy każdego z nas.

 

Komu studia na kierunku Dietetyka przyniosą najwięcej satysfakcji?

Studia na kierunku Dietetyka przyniosą satysfakcję tym, którzy interesują się zdrowiem, a także wszystkimi zagadnieniami, które związane są z odżywianiem. Studia pozwolą im nie tylko na poszerzenie horyzontów i nabycie profesjonalnej wiedzy, ale również na rozwinięcie umiejętności praktycznych.

Dietetyka należy do grona tych kierunków, które możemy określić mianem specjalistycznych. Najwięcej motywacji do nauki będą miały zatem te osoby, które ze zdobywanym wykształceniem wiążą plany zawodowe.

 

Sylwetka studenta Dietetyki.

Dietetyka jest nauką medyczną, a zatem od studentów wymagana jest nie tylko determinacja w zdobywaniu wiedzy i osiąganiu jak najlepszych wyników, ale także pewne cechy osobowości, bez których trudno wyobrazić sobie działalność zawodową. Dietetyk powinien być otwarty, komunikatywny, a także cierpliwy i wyrozumiały. Z racji tego, że spoczywa na nim duża odpowiedzialność, a więc zdrowie pacjentów, powinien być skrupulatny, dokładny, staranny i precyzyjny w swoim działaniu.

Student Dietetyki powinien mieć oczy i uszy otwarte i dbać o to, aby jego wiedza była cały czas aktualna. Musi interesować się tym, jakie zmiany zachodzą w jego dyscyplinie, jakie nowości pojawiają się w jej przestrzeni, jakie badania są prowadzone. W pewnym sensie student Dietetyki nigdy nie przestaje tym studentem być. W zakresie nauk o zdrowiu trzeba być zawsze na bieżąco.

 

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku Dietetyka?

Dietetyka jest dziedziną, która od lat notuje wzrost popularności. Ta popularność nie wzięła się znikąd. To przede wszystkim efekt zmian, jakie zachodzą w społeczeństwie, które coraz baczniejszą uwagę przywiązuje do tego, w jaki sposób się odżywia i co wiąże się z nieprawidłowym odżywianiem, bądź zaburzeniami odżywiania. Na duże zainteresowanie tym kierunkiem ma również wpływ fakt, iż dietetycy cieszą się coraz większym zaufaniem, a zawód ten kojarzony jest z prestiżem.

Za studiowaniem Dietetyki przemawia również to, że z dyplomem w kieszeni można pracować w różnych miejscach. Na przykład? W placówkach ochrony zdrowia, gabinetach, centrach badań, laboratoriach, placówkach sportowych, zakładach produkcji żywności.

WSZYSTKO O KIERUNKU DIETETYKA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)