Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Ekonomia w Trójmieście?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Ekonomia w Trójmieście?
Ekonomia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Ekonomia w Trójmieście?

Na studia można iść z wielu powodów. Co oczywiste decydujemy się na podjęcie kształcenia głównie z powodu chęci zdobycia wyższego wykształcenia, ale nie zawsze spoglądamy w przyszłość, łącząc zdobywaną wiedzę z karierą zawodową. Ale w przypadku kierunku takiego jak Ekonomia trudno nie mieć żadnych planów, i trudno opierać studiowanie wyłącznie na chęci uzyskania dyplomu.

Ekonomia otwiera możliwości. Z tą dziedziną związane są liczne zawody, które można wykonywać w wielu miejscach; od działów finansowych, po zakłady ubezpieczeń.

Osoby decydujące się na studia ekonomiczne w Trójmieście otrzymują szansę zdobywania różnorodnej wiedzy, jak również otrzymują wybór formy, w jakiej mogą to robić. Trójmiasto to jeden z największych i najprężniej funkcjonujących ośrodków akademickich, zatem każdy kandydat odnajdzie odpowiednią ofertę dydaktyczną, formę kształcenia oraz drogę specjalizacji.

 

Komu studia ekonomiczne przyniosą najwięcej satysfakcji?

Studia, niezależnie od wybranego kierunku, przynoszą satysfakcję wtedy, kiedy wybrane są świadomie. Mają być nie tylko obowiązkiem, ale też przyjemnością. A tę czerpać można tylko wtedy, gdy rozwijają nasze zainteresowania. Mówiąc inaczej, studia przynoszą satysfakcję wtedy, kiedy wybieramy je z własnej woli i chęci pogłębiania pasji.

Studia ekonomiczne zaś przyniosą satysfakcję osobom, które interesują się światem i to nie tylko światem pieniądza, podatków i procesów gospodarczych. Ekonomia to dyscyplina szeroka, w której mieszają się różnorakie zagadnienia, od polityki społecznej po zarządzanie. To, jak bardzo Ekonomia jest dziedziną obszerną pokazują między innymi zawody, jakimi mogą trudnić się absolwenci. Mogą wykonywać obowiązki analityka finansowego, audytora, doradcy biznesowego, pośrednika w obrocie nieruchomościami, czy specjalisty do spraw analiz kredytowych.

 

Sylwetka studenta Ekonomii.

Na studiach ekonomicznych najlepiej odnajdą się osoby, które zainteresowane są szeroko rozumianą gospodarką, czy światem finansów, a także osoby, które nie mają problemów z matematyką. Warto mieć także świadomość tego, jak wiele nauki nas czeka i jak szeroki materiał należy opanować. Niektórych kandydatów na studia zraża fakt, iż trzeba posiąść niemałą dawkę wiedzy teoretycznej. Ale jest to konieczne, gdyż wiedza ta stanowi fundament zrozumienia mechanizmów jakimi rządzi się ekonomia. Co zatem możemy jeszcze powiedzieć o studentach tego kierunku? Muszą być wytrwali.

 

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku Ekonomia?

Ekonomia jest chętnie wybieranym kierunkiem, ponieważ jest to dziedzina nieśmiertelna. Skupia w sobie zagadnienia, które nigdy nie przestaną mieć znaczenia. Podatki, PKB, inflacja, globalizacja…można wymieniać bez końca pojęcia, które będą miały wpływ na życie każdego człowieka.

Ekonomia jest popularna także dlatego, że otwiera wiele możliwości zawodowych. Z dyplomem w kieszeni można pracować na różnych stanowiskach, w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Ekonomia oferuje zdobycie wiedzy i umiejętności, które będą potrzebne zawsze i wszędzie.

WSZYSTKO O KIERUNKU EKONOMIA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)