Ekonomia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Ekonomia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Ekonomia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Gdańsku na kierunku

ekonomia 

Odkryj ekonomię w Gdańsku i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Ekonomia studia – Gdańsk, Gdynia, Sopot | woj. pomorskie

Studia na kierunku ekonomia w Trójmieście to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie Gdańskim, Politechnice Gdańskiej oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ekonomia, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Gdański oferuje 300 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne studia oferuje również Politechnika Gdańska. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UG oraz uczelni niepublicznej. Ceny wahają się od 3300 zł do 4900 zł za pierwszy rok studiów.

 

Studia w Trójmieście na kierunku ekonomia umożliwią Ci zdobycie wiedzy i umiejętności istotnych w działach analiz i prognoz, a także działach związanych z zarządzaniem, z transportem, logistyką, controllingiem i audytowaniem. Będziesz miał/a okazję nabyć wiedzę matematyczną, statystyczną, a także zgłębisz elementy rachunkowości i analityki finansowej. Będziesz uczęszczać również na zarządzanie finansami, informatykę, organizację i prowadzenie procesów transportowo-logistycznych.

Absolwenci mogą poszczycić się interdyscyplinarnym wykształceniem, które obejmuje wiedzę ekonomiczną, finansową i zarządczą. Zatrudniani są w zakresie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi oraz materialnymi w przedsiębiorstwach różnych branż, w jednostkach doradczych oraz organizacjach i instytucjach publicznych i pozarządowych w kraju i za granicą.

czytaj dalej wszystko o Ekonomia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek ekonomia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Jednostka prowadząca

Ekonomia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne
Sopocka Szkoła Wyższa

Sopocka Szkoła Wyższa

Jednostka prowadząca

Ekonomia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie ekonomia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Jednostka prowadząca

Międzynarodowe stosunki gospodarcze stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze

Uniwersytet Morski w Gdyni

Uniwersytet Morski w Gdyni

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Ekonomia w Trójmieście

Proces kwalifikacyjny opiera się na konkursie świadectw. Najważniejszym przedmiotem jest matematyka, a wśród przedmiotów dodatkowych funkcjonują: geografia, historia, język polski, język obcy nowożytny. Warto dokładnie sprawdzić system kwalifikacji, gdyż może on się różnić w zależności od wybranej uczelni. Szczegółowe informacje zgłębisz poprzez zapoznanie się z regulaminem wybranej placówki edukacyjnej.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku ekonomia w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • geografia,
 • historia,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka
 • wiedza o społeczeństwie

 

Wymagania na kierunek Ekonomia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie są wysokie, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Ekonomia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

EKONOMIA GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA I STOPNIA

EKONOMIA GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

EKONOMIA GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA STACJONARNE

EKONOMIA GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku Ekonomia w Trójmieście

Ekonomia to niełatwa dziedzina, skoro niejedna znacząca w świecie osoba nie radzi sobie z jej zasadami. Gospodarowanie zasobami finansowymi, ludzkimi, materialnymi, znajomość metod analitycznych – wśród takich haseł można się łatwo zagubić, a przecież to tylko kropla w olbrzymim, ekonomicznym morzu. W jaki sposób zrozumieć tę dziedzinę? Studiując ją w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Jednym z niewątpliwych atutów tego kierunku jest ich ogromna wszechstronność, wynikająca w głównej mierze z jego interdyscyplinarności. Dlatego każdy z przyszłych absolwentów studiów ekonomicznych może mieć pewność, że zostanie w trakcie zdobywania wyższego wykształcenia uposażony w szereg umiejętności i wiedzy, które pozwolą na zdobycie przyszłościowej pracy, zgodnej z kierunkiem kształcenia.

Popularność studiów ekonomicznych, implikowana przez ambicje młodych ludzi do rozwijania się w potrzebnym współczesnemu rynkowi pracy kierunku, z oczywistych względów sprawia, że konkurencja na Ekonomię w Trójmieście jest bardzo duża. Dlatego jeśli chcesz zgłębiać właśnie tę dziedzinę wiedzy, powinieneś już dzisiaj zacząć przygotowania do egzaminu maturalnego z wiodących dla tego kierunku przedmiotów.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Studia ekonomiczne  to przekazanie wiedzy, umiejętności i kompetencji w wymiarze makroekonomicznym i mikroekonomicznym. Zakłada przygotowanie do przeprowadzania analiz dostępnych lub tworzonych informacji wspierających podejmowanie racjonalnych decyzji ekonomicznych w różnych sektorach i segmentach rynku.

To wiele specjalności, dzięki którym studenci nabywają umiejętności. Jakie? Na przykład:

 • tworzenia analiz rynkowych,
 • przeprowadzania audytu efektywności działania przedsiębiorstw,
 • efektywnego funkcjonowania w gospodarce elektronicznej,
 • planowania i prowadzenia operacji transportowo- logistycznych.

I wiele, wiele innych. Kierunek Ekonomia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to przygotowanie do wykonywania zawodu ekonomisty, podzielone na studia pierwszego i drugiego stopnia, które można podjąć w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku ekonomia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku ekonomia w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Studia ekonomiczne w Gdańsku, Gdyni i Sopocie należą obecnie do najczęściej wybieranych ścieżek kształcenia przez maturzystów i studentów chcących wzbogacić swoje kompetencje. Nic w tym dziwnego, bowiem Ekonomia wiąże się z pewnym prestiżem i daje gwarancję godnego życia w dowolnym miejscu świata.

Zatem, czy absolutnie każdy z nas może zostać dobrze prosperującym ekonomistą? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle trudna. Ciężka praca i ambicje pozwalają niejednokrotnie na osiągnięcie niemożliwego, jednak ludziom z pewnymi cechami łatwiej będzie odnieść sukces niż innym.

Jeśli jesteś wszechstronnie uzdolniony, matematyka to twoja pasja, ale nauki społeczne i humanistyczne nigdy nie stanowiły większego problemu, interesujesz się gospodarką zarówno krajową, jak i światową, a ponadto marzysz o niezwykle rozwijającym kierunku studiów, który pozwoli na spełnienie marzeń o dynamicznej karierze? To Ekonomia może okazać się strzałem w dziesiątkę! Nie wahaj się dłużej i aplikuj.

Studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na kierunku Ekonomia, podobnie jak niektóre inne kierunki studiów na większości uczelni wyższych, można podjąć stacjonarnie lub niestacjonarnie. Dla większości studentów wybór zdaje się oczywisty – statystyki pokazują, że znaczna część z nich decyduje się na podjęcie studiów dziennych, ze względu na brak konieczności naruszania własnego budżetu – ta forma studiów jest bezpłatna.

Studia niestacjonarne, choć wiążą się z niezbyt korzystnym zobowiązaniem w postaci konieczności uiszczania systematycznych opłat semestralnych, to niosą za sobą również wiele korzyści. Jedną z nich, będącą jednocześnie głównym argumentem przemawiającym za wyborem tych studiów, jest możliwość zdobywania wykształcenia kierunkowego w ramach zajęć i wykładów, które odbywają się wyłącznie w weekendy, najczęściej co dwa lub trzy tygodnie. W ten sposób zaistnieje możliwość pogodzenia nauki z innymi obowiązkami. Konkurencja, a więc i progi punktowe, są w tym przypadku zazwyczaj nieco niższe.

Pomimo tego, że Ekonomię można zaliczyć do kanonu nauk ekonomicznych, to swoje główne założenia opiera na filarach pracy matematyków. To niespotykane połączenie tworzy wyjątkowy kierunek studiów, znajdujący wspólny mianownik dla kilku pozornie niemożliwych do połączenia dziedzin wiedzy.

 

4. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Gdańsku, Gdyni i Sopociektóre zdecydowały się na włączenie Ekonomii do zbioru oferowanych przez siebie dziedzin kształcenia, poprzez zaproponowaną siatkę studiów dążą do wykształcenia w przyszłych absolwentów szeregu wiadomości, użytecznych w przyszłym życiu zawodowym. Naukę rozpoczniesz prawdopodobnie od poszerzenia posiadanych wiadomości matematycznych o całkiem nowe zagadnienia statystyczne i analityczne, pozwalające na prawidłowe wdrożenie się w tajniki rynków współczesnej gospodarki.

Jako że Ekonomia jest nauką mającą wyjaśnić sposoby wykorzystywania bardzo szeroko pojętych zasobów przed jednostki i społeczeństwo, niezbędne do gruntownego jej zrozumienia jest przyswojenie wiedzy z pogranicza psychologii oraz socjologii. Przy okazji zdobywania tej wiedzy dowiesz się nieco o funkcjonowaniu ludzkiego umysłu, co okaże się cenne w codziennym życiu.W trakcie studiów będziesz musiał się zmierzyć z nie małą liczbą przedmiotów do zaliczenia na której znajdują się, między innymi:

 • zarządzanie strategiczne,
 • fundusze europejskie w biznesie,
 • lobbing gospodarczy,
 • technologie informatyczne w e-biznesie,
 • prawo i bezpieczeństwo w gospodarce elektronicznej,
 • zarządzanie finansami przedsiębiorstw,
 • innowacje w gospodarce światowej,
 • regionalna i lokalna polityka gospodarcza.
Ile trwają studia na kierunku Ekonomia w Trójmieście

Ile trwają studia na kierunku Ekonomia w Trójmieście

Studia na kierunku ekonomia w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Czas trwania, jakim charakteryzują się poszczególne kierunki studiów w Gdańsku, Gdyni i Sopocieróżnią się w zależności od specyfiki danego rodzaju edukacji, dlatego uczelnie oferujące interesujący nas dział wiedzy nie mają zazwyczaj większego wpływu na regulowanie czasu, jaki należy poświęcić na zdobycie upragnionego wykształcenia.

Ekonomia należy do grona kierunków niejednolitych, co w praktyce oznacza, że całokształt oferowanej do przyswojenia wiedzy jest rozłożony równomiernie na dwa etapy, przy czym ukończenie pierwszego daje kompetencje wystarczające do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

Studia pierwszego stopnia na kierunku Ekonomia w Trójmieście będą trwały sześć semestrów, a więc trzy lata, a każdy z absolwentów będzie mógł pochwalić się dyplomem licencjata.

Ukończenie magisterskich, dwuletnich studiów ekonomicznych, uzupełni posiadaną wiedzę i zwiększy atrakcyjność absolwenta na rynku pracy.

Jaka praca po studiach na kierunku Ekonomia w Trójmieście

Jaka praca po studiach na kierunku Ekonomia w Trójmieście

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Ekonomia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Po zapoznaniu się z wcześniejszymi akapitami artykułu powinieneś już wiedzieć, że zatrudnienie, jakiego możesz się spodziewać po ukończeniu tego kierunku, będzie dawało możliwość ciągłego kształcenia, a szerokość wyboru dostępnych miejsc pozwoli na dopasowanie swoich zainteresowań do oczekiwań pracodawcy.

Absolwenci bez trudu znajdą zatrudnienie w:

 • przedsiębiorstwach,
 • bankach,
 • instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych,
 • administracji centralnej i lokalnej,
 • firmach konsultingowych,
 • organizacjach non- profit,

a także podjąć niezależne od nikogo zatrudnienie we własnej firmie, oferującej usługi ściśle powiązane z kierunkiem kształcenia. Jak sam widzisz, możliwości zawodowe, stwarzane przez studia ekonomiczne w Trójmieście, mają bardzo duży zasięg.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Ekonomia?

Absolwenci kierunku studiów Ekonomia mają przed sobą szeroką ścieżkę kariery, ponieważ na ekonomistów czeka wiele stanowisk w różnych branżach, które są związane z biznesem. Najczęściej szukają oni pracy np. w bankowości, firmach ubezpieczeniowych lub konsultingowych, uczelniach, urzędach lub organizacjach rządowych i obejmują oni takie stanowiska jak m.in. analityk finansowy, ekonomista czy doradca biznesowy. Za co są odpowiedzialni na co dzień i ile wynoszą ich miesięcznie zarobki?

 

Analityk finansowy

Analityk finansowy może pracować np. w firmach konsultingowych, bankach, przedsiębiorstwach lub w działach zajmujących się finansami. Odpowiada on najczęściej za obliczanie ryzyka finansowego, które może wynikać z podjętych operacji finansowych lub inwestycji. Tworzy również analizy ekonomiczne, a następnie je weryfikuje i doradza w zakresie bezpieczeństwa lub opłacalności np. inwestycji. Analityk finansowy może tworzyć także plany inwestycyjne i strategie finansowe dla firm. Mediana zarobków analityka finansowego wynosi około 6910 zł brutto miesięcznie.

 

Ekonomista

Ekonomista może podjąć pracę w urzędach, firmach, bankach, a także na szkołach wyższych jako wykładowca. W pracy odpowiada on za przygotowanie analiz ekonomicznych oraz prognoz i po ich weryfikacji, na ich podstawie doradza dalsze działania, jakie powinna podjąć firma w zakresie np. finansów i inwestycji. Pracując jako wykładowca, jest on odpowiedzialny za prowadzenie zajęć dydaktycznych na ekonomii i kierunkach jej pokrewnych. Mediana zarobków ekonomisty wynosi około 5620 zł brutto miesięcznie.

 

Doradca biznesowy

Doradca biznesowy może znaleźć zatrudnienie w bankach, firmach konsultingowych i innych zajmujących się finansami. Na co dzień odpowiada on za analizowanie sytuacji finansowej klientów i podpowiada jakie rozwiązania finansowe lub inwestycje byłyby dla nich najlepsze. Mediana zarobków doradcy biznesowego wynosi około 5880 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl/ praca.pl (wrzesień 2021)

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

Gdzie studiować na kierunku ekonomia w Trójmieście?

 

Ekonomia studia w Trójmieście - uczelnie:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

 

1. Uczelnie publiczne (państwowe)

Uniwersytet Gdański

Studia na kierunku Ekonomia oferowane przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego realizowane są w systemie dwustopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 300 osób)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi około 4900 zł)

 

Osoby, które interesują się naukami ścisłymi i wpływem ekonomii na gospodarkę mogą być zainteresowane kierunkiem studiów Ekonomia. Uniwersytet Gdański oferuje swoim studentom kilka specjalności, które mają zapewnić studentom możliwość rozwoju w interesujących ich kierunku, są to:

 • teoria przedsiębiorstw,
 • ekonomika transportu i logistyka,
 • biznes elektroniczny,
 • innowacyjność w gospodarce,
 • polityka gospodarza i strategia przedsiębiorczości.

 

Studiując Ekonomię, zdobędziesz wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych i finansów co świetnie przygotuje cię do podjęcia przyszłej pracy. W trakcie studiów będziesz uczyć się o mechanizmach rządzących gospodarką oraz jak wpływa na nią ekonomia. Poznasz również niezbędne zagadnienia z zakresu prawa m.in. finansowego, które są niezbędne przy pracy w placówkach odpowiedzialnych np. za ubezpieczenia oraz finanse. Zdobędziesz również szczegółową wiedzę z zakresu swojej specjalności.

Przedmioty, które czekają na studentów Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim, dotyczą wiedzy z zakresu m.in. zarządzania, prawa, ekonomii, matematyki, polityki gospodarczej, języka obcego na poziomie B2 oraz finansów. Studenci są także zobligowani do odbycia praktyk w wybranej przez siebie instytucji.

Absolwenci mogą założyć własną firmę lub podjąć zatrudnienie m.in. w bankach, przedsiębiorstwach, firmach konsultingowych lub ubezpieczeniowych. Ścieżka kariery może również zależeć od wybranej specjalności w trakcie studiów.

Dowiedz się więcej

 

Politechnika Gdańska

Ekonomia jest ofertą Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej i jest realizowana w systemie jednostopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (studia bezpłatne)
 • niestacjonarnym

 

Kierunek studiów Ekonomia może być interesującym rozwiązaniem dla osób, które chcą rozwijać się w zakresie gospodarki i ekonomii, a w przyszłości chciałyby podjąć zatrudnienie w bankach, administracji lub w instytucjach odpowiedzialnych za finanse. Studenci Ekonomii są także przygotowani do otworzenia własnej działalności gospodarczej.

Wybierając kierunek studiów Ekonomia, dostaniesz świetne przygotowanie z zakresu nauk ekonomicznych oraz będziesz rozwijać się w zakresie matematyki i finansów, dzięki czemu będziesz mógł zostać specjalistą z różnych dziedzin ekonomii. W trakcie zajęć nauczysz się wykonywać analizy ekonomiczne oraz prognozy, które są niezbędne dla współczesnej gospodarki, ponieważ dzięki temu można przewidzieć i zapobiec zagrożeniom, które mogą negatywnie wpłynąć na gospodarkę. Poznasz również narzędzia i nowoczesne metody, które są wykorzystywane w pracy ekonomisty.

Program studiów przewiduje wiele przedmiotów ścisłych, na których opiera się ekonomia. Są to m.in. mikroekonomia, matematyka, matematyka finansowa, bankowość, język obcy oraz finanse. W programie przewidziane są również obowiązkowe praktyki, które studenci mogą je odbywać w urzędach, bankach oraz instytucjach odpowiedzialnych za finanse.

Po uzyskaniu dyplomu absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w przedsiębiorstwach, administracji, bankowości, firmach ubezpieczeniowych i konsultingowych oraz w instytucjach odpowiedzialnych za finanse.

Dowiedz się więcej

 

Uniwersytet Morski w Gdyni

Ekonomię możesz również studiować w ramach kierunku Zarządzanie, które jest oferowane przez Wydział Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i realizowane jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym
 • niestacjonarnym

 

Kierunek studiów Zarządzanie skierowany jest dla osób, które interesują się tematyką marketingu, ekonomii, a także czują, że odnajdą się w roli lidera. W ofercie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni możesz znaleźć specjalności, które pozwolą ci na rozwinięcie wiedzy z zakresu interesujących cię dziedzin, są to m.in.:

 • informatyka gospodarcza,
 • systemy transportowe i logistyczne,
 • turystyka i hotelarstwo,
 • ekonomia menedżerska.

Wybierając kierunek studiów Zarządzanie o specjalności ekonomia menedżerska, zdobędziesz szeroką wiedzę nie tylko z zakresu ekonomii i marketingu, ale także z finansów, ekonomii i prowadzenia przedsiębiorstwa. W trakcie studiów zostaniesz przygotowany do zarządzania przedsiębiorstwami i przeprowadzenia analiz biznesowych na potrzeby swoich klientów. Będziesz również przygotowany do zarządzania zespołem oraz do dobierania jego członków, a także będziesz doskonalić swoje umiejętności językowe na poziomie B2, co umożliwi ci swobodną komunikację w środowisku międzynarodowym.

Jako student będziesz uczęszczać na zajęcia z zakresu m.in. ekonomii, zarządzania, prawa gospodarczego, języka obcego oraz finansów.

Po ukończeniu studiów będziesz mógł podjąć pracę np. w korporacjach, przedsiębiorstwach, firmach konsultingowych i ubezpieczeniowych na stanowiskach odpowiedzialnych za prognozy i analizy ekonomiczne, a także za zarządzanie zespołem.

Dowiedz się więcej

 

2. Uczelnie niepubliczne (prywatne)

Sopocka Szkoła Wyższa

Studia na kierunku Ekonomia proponowane przez Wydział Ekonomii i Finansów Sopockiej Szkoły Wyższej realizowane są w systemie jednostopniowym. Są to trzyletnie studia licencjackie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi około 3300 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi około 3300 zł)

 

Ekonomia jest kierunkiem studiów, na którym odnajdą się osoby, które są zainteresowane rozwojem gospodarki oraz tym, co na nią wpływa. Mogą oni znaleźć zatrudnienie w wielu sektorach, dlatego, jeśli interesuje cię praca na stanowiskach kierowniczych oraz powiązanych z finansami to Ekonomia może być dla ciebie ciekawą propozycją. Sopocka Szkoła Wyższa oferuje swoim studentom klika specjalności, dzięki czemu mogą oni wyspecjalizować się w interesującej ich dziedzinie, są to:

 • ekonomia i zarządzanie firmą rodzinną,
 • ekonomia menedżerska,
 • transport i logistyka,
 • finanse i ekonomia biznesu.

 

Wybierając Ekonomię, będziesz rozwijać się w zakresie gospodarki oraz rynków i ekonomii, które są ze sobą powiązane, dlatego też w czasie zajęć nauczysz się analizować zachodzące procesy i sytuację gospodarczą w państwie. Dodatkowym atutem Ekonomii na Sopockiej Szkole Wyższej są przedmioty, które wprowadzą cię w świat organizowania i logistyki.

W trakcie studiów będziesz uczęszczać na przedmioty z różnych dziedzin, które często są uzależnione od specjalizacji. Są to m.in., mikroekonomia, logistyka, bankowość, język obcy na poziomie B2, finanse oraz makroekonomia.

Absolwenci mogą szukać zatrudnienia np. w bankach, firmach konsultingowych, organizacjach rządowych, ale także i w agencjach reklamowych i przedsiębiorstwach z sektora usług.

Dowiedz się więcej

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Ekonomia w Trójmieście

Zanim ostatecznie zdecydujesz się na aplikację na Ekonomię w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, powinieneś dobrze zapoznać się z obowiązującymi regułami, aby mieć pewność, czy jest to właściwy kierunek dla ciebie. Przedmiotami wiodącymi, czyli takimi, które warto zdać na rozszerzeniu, aby zwiększyć swoje szanse na zajęcie jednego z przewidzianych dla studentów miejsc, będą na większości uczelni: matematyka, język obcy nowożytny, historia, wiedza o społeczeństwie.

 

Proces rekrutacji

Kiedy nabierzesz pewności, że osiągnięte przez ciebie wyniki maturalne lub oceny uzyskane na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia będą adekwatne do wymagań narzuconych przez wybraną przez ciebie uczelnię, to śmiało możesz zgłosić swoją kandydaturę za pomocą formularza ze strony internetowej, w zakładce „internetowa rejestracja kandydatów”.

Pamiętaj, aby uważnie wypełniać poszczególne rubryki formularza oraz podawać wyłącznie prawdziwe informacje odnośnie swoich wyników – prawda i tak prędzej czy później wyjdzie na jaw, a nieuwaga może skutkować skreśleniem z listy studentów.

 

Potrzebne dokumenty

Do sfinalizowania całej rekrutacji, czyli prościej mówiąc – aby nie zostać skreślonym z listy przyjętych, należy w odpowiednim terminie donieść plik potrzebnych dokumentów. Będziesz potrzebował:

 • Świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia
 • Kserokopii powyższych dokumentów
 • Fotografii o standardowych wymiarach, jak do dokumentów

 

STUDIA W TRÓJMIEŚCIE - ważne informacje

kierunki studiów w Trójmieście

studia w Trójmieście

 

EKONOMIA - ważne informacje

ekonomia studia

ekonomia studia online

studia ekonomiczne w Trójmieście

studia ekonomiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Ekonomia w Trójmieście

Przed dokonaniem wyboru należy dokładnie sprawdzić miejsce, w którym chcemy studiować. Warto wtedy zadawać jak najwięcej pytań, wśród których powinno znaleźć się następujące: jakie ma kierunek Ekonomia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie opinie?

Jarosław, student trzeciego roku Ekonomii w Trójmieście, mówi:

„Ekonomia się zmienia i jest to jej najciekawszy aspekt. Wynikają z niego różne sytuacje, na które trzeba być przygotowanym. Kolejnym atutem tego kierunku jest jego wszechstronność oraz to, że po jego ukończeniu będę doskonale przygotowany do pełnienia wybranej przez siebie roli zawodowej. Studiowanie Ekonomii w Trójmieście to przygotowanie w niepewnym, zmieniającym się świecie. Szczerze polecam ten kierunek wszystkim zainteresowanym.”

Kierunki ekonomiczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Rozwiń

Popularne kierunki ekonomiczne niestacjonarne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

Komentarze (0)