Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście?
Finanse i rachunkowość - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście?

To, co przyciąga do studiowania Finansów i rachunkowości to przede wszystkim szansa na ciekawy zawód. Po ukończeniu nauki można zostać doradcą finansowym, analitykiem finansowym, referentem do spraw finansowych, pracownikiem biura maklerskiego. Można znaleźć zatrudnienie w wielu miejscach, na różnego rodzaju stanowiskach. Istotne jest to, aby być dobrym w tym, co się robi.

Aby nauczyć się bycia dobrym należy wybrać odpowiednie studia. W Trójmieście o to nie jest trudno, ponieważ w tym dużym ośrodku akademickim Finanse i rachunkowość można studiować w uczelniach publicznych i niepublicznych. Atutem studiów w Trójmieście jest także szeroki obszar specjalności, w których każdy może rozwijać zainteresowania.

 

Komu studia na kierunku Finanse i rachunkowość przyniosą najwięcej satysfakcji?

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość przyniosą satysfakcję tym, którzy pragną wejść do świata finansów. Co ważne, pragnienie to nie jest wcale trudne do zrealizowania, ponieważ świat ten potrzebuje nowych, wykształconych specjalistów.

Finanse i rachunkowość to kierunek przede wszystkim dla tych, którzy nie boją się intensywnej nauki. To kierunek dla tych, którzy chcą zaznajomić się z pojęciami bankowości, rachunkowości finansowej, inwestycji, czy podatków przedsiębiorstwie. To kierunek specjalistyczny, mający na celu wykształcenie ludzi, którzy będą zajmować w przyszłości określone stanowiska.

 

Sylwetka studenta Finansów i rachunkowości.

Studenci Finansów i rachunkowości zdobywają wiedzę praktyczną. Programy kształcenia są ściśle powiązane z potrzebami praktyki gospodarczej, co daje gwarancje zdobycia wiedzy, którą po prostu się wykorzysta. Nietrudno się domyślić, iż studenci mają sporo nauki, bo harmonogramy zajęć wypełnione są niemal po brzegi. Zgłębiają zagadnienia związane między innymi z matematyką finansową, finansami publicznymi, finansami przedsiębiorstw, bankowością, czy ubezpieczeniami. Ale warto zauważyć, że studenci w Trójmieście otrzymują możliwość poszerzenia obszaru swoich wiadomości, za sprawą licznych specjalności.

Będąc studentem tego kierunku warto, a nawet należy interesować się światem finansów, mieć pewną wiedzę na temat podatków, kredytów i różnych procesów gospodarczych. Warto też posiadać umiejętności związane z matematyką, ponieważ wymagane będą zdolności posługiwania się rachunkiem macierzowym, czy rozwiązywania układów równań liniowych.

 

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku Finanse i rachunkowość?

Finanse i rachunkowość należą do grona najpopularniejszych kierunków. Trudno się temu dziwić, ponieważ jest to kierunek wartościowy, który może gwarantować ciekawą i dobrze płatną pracę. Osoby decydujące się na studia najczęściej posiadają plan, który zakłada zdobycie dyplomu i rozpoczęcie pracy w wymarzonym zawodzie.

Z bogatym bagażem wiedzy i szerokim wachlarzem umiejętności można zostać doradcą finansowym, czyli specjalistą, który dba o bezpieczeństwo finansów firmy i gwarantuje wsparcie w postaci porad i proponowanych rozwiązań. Można pełnić funkcję doradcy finansowego, który doradza klientom w delikatnych sprawa finansowych, czy prowadzi księgowość. Można też zostać analitykiem finansowym, czyli specjalistą, który wie, jak odpowiednio interpretować wykresy, raporty, czy obliczyć nawet najmniejszy ruch finansowy w firmie. Co najważniejsze, zawodów jest znacznie, znacznie więcej.

Możliwości zatrudnienia jest bardzo dużo, przede wszystkim dlatego, iż Finanse i rachunkowość to kierunek, który kładzie nacisk na pozyskanie konkretnych umiejętności praktycznych.

WSZYSTKO O KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)