Finanse i rachunkowość - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Finanse i rachunkowość - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Finanse i rachunkowość - Gdańsk, Gdynia, Sopot
Dodaj do ulubionych

26.01.2023

Finanse i rachunkowość studia – Gdańsk, Gdynia, Sopot | woj. pomorskie

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Trójmieście to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Uczelnie

W Trójmieście finanse i rachunkowość możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Zarządzania UG) oraz 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym (zaocznym) lub online.
 
Opis kierunku
Finanse i rachunkowość w Trójmieście to interdyscyplinarnie tworzony kierunek studiów, który odpowiada na potrzeby rynku gospodarczego i rynku pracy. Zajęcia prowadzone są przez teoretyków i praktyków zajmujących się finansami i rachunkowością. Studenci mają okazję wybrać specjalizację, która pozwoli zdobyć potrzebne do pracy kompetencje. Nabywają lub rozwijają predyspozycje językowe, zwłaszcza w zakresie języka obcego branżowego (najczęściej angielskiego), który ułatwia zatrudnienie w międzynarodowych firmach.
Finanse i rachunkowść należą do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrane były przez ponad 13,4 tys. kandydatów (o 356 więcej niż rok wcześniej).
 
Specjalności
Współczesne studia z finansów i rachunkowości charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku finanse i rachunkowość w Trójmieście: bankowość i doradztwo finansowe, finance and accounting, menedżer finansowy ... specjalności na finansach i rachunkowości w Trójmieście >
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Trójmieście na kierunku finanse i rachunkowość w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: geografia, historia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku finanse i rachunkowość w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 4900 zł do 6200 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku finanse i rachunkowość w Trójmieście >
 
Praca po studiach
Absolwenci zatrudniani są w charakterze doradców finansowych, analityków finansowych, pracowników służby cywilnej, administracji samorządowej, specjalistów ds. podatków, brokerów ubezpieczeniowych, specjalistów ds. ubezpieczeń w podmiotach gospodarczych i jednostkach sektora finansów publicznych.

czytaj dalej wszystko o Finanse i rachunkowość - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek finanse i rachunkowość

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Finanse i rachunkowość stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online
Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Finanse i rachunkowość stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online
Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Finanse i rachunkowość stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Finanse i rachunkowość stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Finanse i rachunkowość w Trójmieście? 

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Aby wyczytać swoje nazwisko na liście przyjętych na studia, należy najpierw wziąć udział w konkursie świadectw. W nim liczą się: geografia, historia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie. Warto jednak dokładnie sprawdzić system kwalifikacji, gdyż może on się różnić w zależności od wybranej uczelni. Szczegółowe informacje pozyskasz na stronie internetowej wybranej uczelni w Trójmieście.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku finanse i rachunkowość w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • geografia,
 • historia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Finanse i rachunkowość w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Aktualności rekrutacyjne

Jak wyglądają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście

Spróbuj wyobrazić sobie świat bez pieniędzy, w którym za wykonywaną pracę otrzymuje się wynagrodzenie w postaci zebranej i przygotowanej żywności, gdzie nic nie ma swojej ceny. Niezwykle trudne, prawda? Właśnie teraz powinieneś uświadomić sobie, że pieniądze zaczęły dominować ludzkie życie stosunkowo niedawno – biorąc pod uwagę czas istnienia człowieka na naszej planecie, to kwestie finansowe zaczęły być regulowane naprawdę niedawno.

Obecnie wszyscy korzystamy z usług bankowych, niemal każdy z nas posiada własną kartę kredytową lub debetową, regularnie otrzymuje wynagrodzenie za swoją pracę w formie przelewów na konto, coraz częściej korzystamy również z bankowości elektronicznej, niezwykle ułatwiającej codzienne funkcjonowanie.

Mimo wszystko znaczna część społeczeństwa nie wie tak naprawdę, w jaki sposób funkcjonują wszelkie udogodnienia związane z finansami oraz jaką drogę musi pokonać pieniądz, zanim trafi do naszej kieszeni. Wszyscy słyszeliśmy o gospodarce rynkowej, lecz nie wszyscy rozumiemy jej zasady. Finanse to dziedzina, która może wydawać się skomplikowana, ale nie dla tych, którzy planują wejść w nią znacznie głębiej, studiując.

Finanse i rachunkowość w krótkim czasie stały się jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Nie ma się co dziwić przyszłym studentom, chcącym zgłębiać tajniki tego kierunku, bowiem spektrum perspektyw zawodowych, roztaczanych tuż po ukończeniu edukacji, jest niewyobrażalnie szerokie.

 

Czego się nauczysz na studiach

Kierunek Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to możliwość zdobycia wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu między innymi:

 • finansów i rachunkowości przedsiębiorstw
 • instytucji ubezpieczeniowych, finansowych,
 • funkcjonowania rynków finansowych
 • wykorzystywania ich instrumentów.

Studenci uczą się przygotowania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych. 

Kierunek Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to studia pierwszego i drugiego stopnia, prowadzące absolwentów do pracy w instytucjach finansowych i niefinansowych.

 

Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku finanse i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym lub online. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Poszczególne ośrodki akademickie starają się podążać za najnowszymi rozwiązaniami edukacyjnymi, dlatego oferują kształcenie także online, to jest naukę przez Internet.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Dla kogo te studia

Studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na kierunku Finanse i rachunkowość są, jak sama nazwa wskazuje, przede wszystkim dla osób szczególnie zainteresowanych dzisiejszym rynkiem gospodarczym, a zwłaszcza jego finansową kwestią. Ponadto każdy z przyszłych kandydatów powinien dysponować szeroką wiedzą matematyczną – niestety, wbrew pozorom podstawowe umiejętności ograniczające się do zdolności dodania do siebie dwóch liczb zdecydowanie nie wystarczą.

Jeśli czujesz, że powyższy opis w idealny sposób odzwierciedla twoją osobę, a swoją przyszłość chciałbyś związać z kierunkiem Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, to nie wahaj się dłużej i już dzisiaj rozpocznij przygotowania do egzaminu maturalnego, aby wypaść jak najlepiej i pokonać konkurencję!

Zastanawiasz się, czego dokładnie możesz spodziewać się po studiach na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście? Interdyscyplinarność tego kierunku sprawi, że ani jednego dnia spędzonego na uczelni nie będzie można nazwać nudnym – wszystko dzięki wysoce wykwalifikowanym wykładowcom, którzy dzięki opracowanym przez siebie materiałom dydaktycznym, uposażą cię w przewidzianą dla tego kierunku wiedzę i umiejętności.

Studia te, jak zresztą niektóre inne, będziesz mógł podjąć stacjonarnie lub zaocznie. Pierwsza z opcji jest zdecydowanym numerem jeden większości przyszłych studentów, którzy stawiają na regularność nauki, zapewnianej przez równomierne rozłożenie zajęć i wykładów w trakcie pięciu dni roboczych w tygodniu.

Studia niestacjonarne najczęściej wybierają osoby, które posiadają już jakieś zobowiązania, zwykle zawodowe, i chcieliby pogodzić zdobywanie wyższego wykształcenia z pracą na etat. Nie jest to jednak regułą. Wielu studentów z innych powodów marzy o kształceniu weekendowym. Wybór ten nierozerwalnie wiąże się z tym, że jest płatny.

 

Program studiów i przedmioty

Niezależnie od wyboru trybu studiów, nauka na nich będzie wyglądała bardzo podobnie, a sylwetka absolwentów każdego z nich nie powinna się znacząco różnić między sobą. Szczegółowa siatka studiów zależy w głównej mierze od regulamiu danej uczelni, dlatego wybór miejsca podjęcia edukacji jest istotny w dalszej perspektywie.

Wymagania na kierunek Finanse i rachunkowość w Gdańsku są niemałe, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi:

 • matematyka,
 • statystyka,
 • ekonometria,
 • prawo,
 • rachunkowość,
 • finanse,
 • finanse publiczne,
 • finanse przedsiębiorstwa,
 • bankowość,
 • rynki finansowe,
 • ubezpieczenia.

 

Finanse i rachunkowość to codzienne wykonywanie skomplikowanych obliczeń na liczbach, analizowanie rynków finansowych, zgłębianie trudnej sztuki statystyki, ekonometrii i wielu innych pokrewnych dziedzin nauki. Dlatego jako przyszły student tego kierunku powinieneś być gotów na ogrom wyzwań z nim związanych.

Ile trwają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście

Ile trwają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Kierunki studiów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zwykle można podzielić na takie, które trwają pięć lat lub dłużej w ramach studiów jednolitych oraz na dzielące się na dwa komplementarne etapy, gdzie ukończenie pierwszego z nich pozwala na podjęcie pracy w zawodzie.

Finanse i rachunkowość należą do tego drugiego, znacznie szerszego zbioru wszystkich istniejących kierunków. Co to oznacza w praktyce? Że każdy ze studentów pierwszego stopnia będzie musiał pozytywnie przejść każdy z sześciu etapów nauki, trwającej łącznie 3 lata, i obronić pracę licencjacką.

Studia drugiego stopnia na tym kierunku będą stanowiły swego rodzaju uzupełnienie treści przyswojonej w ranach pierwszego etapu edukacji, a na ich ukończenie poświęcisz półtora roku lub dwa lata życia.

Finanse i rachunkowość w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister

Jaka praca po studiach na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Na to pytanie będziesz w stanie po części odpowiedzieć sobie jeszcze w trakcie studiów, bowiem liczne praktyki, odbywane w miejscach pracy starszych kolegów, którzy obronę prac licencjackich i magisterskich mają już za sobą, dadzą ci idealny pogląd na możliwości zawodowe oferowane przez ten kierunek studiów.

Studia ekonomiczne na kierunku Finanse i rachunkowość oferują duże możliwości zawodowe. Absolwent znajdzie zatrudnienie jako:

 • doradca finansowy,
 • analityk finansowy,
 • broker ubezpieczeniowy,
 • pracownik izby skarbowej,
 • specjalista do spraw podatków,
 • księgowy, analityk rynku walutowego,

 

oraz w wielu innych miejscach, między innymi we własnej firmie, co jest doskonałym wariantem dla absolwentów dążących do jak największej niezależności i braku podporządkowania rządom wymagającego szefostwa.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Finanse i rachunkowość?

Po ukończeniu studiów na kierunku Finanse i rachunkowość absolwenci mają przed sobą szerokie perspektywy zawodowe w sektorze związanym z szeroko pojętymi finansami. Absolwenci najczęściej decydują się na podjęcie pracy m.in. w bankach, firmach konsultingowych, firmach ubezpieczeniowych, administracji, Urzędach Skarbowych, a także decydują się na otworzenie własnej działalności gospodarczej, która świadczy usługi z zakresu księgowości. Absolwenci mogą objąć takie stanowiska jak np. księgowa, doradca finansowy oraz specjalista do spraw finansów. Ile średnio zarabiają miesięcznie i jakie obowiązki do nich należą?

 

Księgowa

Absolwenci Finansów i rachunkowości mogą zostać np. księgowymi po ukończeniu odpowiedniej specjalności. Osoba na stanowisku księgowej lub księgowego może pracować w Urzędach Skarbowych, firmach prywatnych w działach zajmujących się finansami oraz mogą otworzyć własną działalność i świadczyć usługi z zakresu księgowości i doradztwa finansowego czy podatkowego. Czym zajmuje się księgowa? Odpowiada ona za rozliczanie m.in. faktur i rachunków oraz wprowadzaniem danych do systemów wykorzystywanych w księgowości i rozliczaniem ich np. z Urzędami Skarbowymi. Najważniejszym zadaniem księgowej jest dopilnowanie wszelkich formalności i obowiązku podatkowego danej firmy. Mediana zarobków księgowej wynosi około 4820 zł brutto miesięcznie.

 

Doradca finansowy

Po ukończeniu studiów absolwenci mogą również pracować jako doradcy finansowi. Doradca finansowy może znaleźć zatrudnienie m.in. w bankach, firmach ubezpieczeniowych i wszystkich innych przedsiębiorstwach związanych z finansami. Zajmuje się on kontrolą aktualnej oferty firmy, a także stanu finansowego klientów, aby móc im doradzić najlepsze rozwiązanie przy wyborze usługi. Doradca finansowy zajmuje się również podpisywaniem umów i gromadzeniem niezbędnych danych i ich weryfikacją. Mediana zarobków doradcy finansowego wynosi około 4810 zł brutto miesięcznie.

 

Specjalista do spraw finansów

Absolwenci mogą także znaleźć zatrudnienie jako specjaliści do spraw finansów. Osoby na stanowisku specjalista do spraw finansów mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w firmach ubezpieczeniowych, bankach, firmach konsultingowych oraz urzędach. Do obowiązków specjalisty do spraw finansów możemy zaliczyć konsultowanie z klientami ich stanu finansowego ich firmy poprzez wykonywaną uprzednio analizę. Następnie opracowuje on nową strategię rozwoju firmy w zakresie finansów. Mediana zarobków specjalisty do spraw finansów wynosi około 5000 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (marzec 2022)

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

Gdzie studiować na kierunku finanse i rachunkowość w Trójmieście?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Gdańskim oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych, Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku oraz Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni.

 

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Gdański oferuje 150 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UG oraz uczelniach niepublicznych. Ceny wahają się od 4900 zł do 6200 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek finanse i rachunkowość w Trójmieście:

 

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

 

Limity miejsc

Uczelnie w Trójmieście, które oferują finanse i rachunkowość, podobnie jak na innych kierunkach studiów, ustalają limit miejsc. W przypadku Uniwersytetu Gdańskiego jest ich to 150.

Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci finanse i rachunkowość w Trójmieście? Rekrutacja na uczelnie w Trójmieście opiera się na konkursie świadectw.

Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na finanse i rachunkowość w Trójmieście, to m.in.: geografia, historia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

Limity miejsc na kierunku finanse i rachunkowość w Trójmieście: 

 • Uniwersytet Gdański (Wydział Zarządzania): 150

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Finanse i rachunkowość w Trójmieście w trybie stacjonarnym w uczelniach publicznych jest bezpłatna. Z kolei w formie niestacjonarnej niezależnie od wybranej uczelni zawsze są płatne. W przypadku uczelni prywatnych czesne wymagane jest także za studia stacjonarne. 

Ceny czesnego uzależnione są od poszczególnych uczelni, jednak każda z nich oferuje możliwość rozłożenia go na raty. 

Wybór trybu studiów należy do studenta i uzależniony jest od indywidualnych preferencji kandydata na administrację w Trójmieście.

Ceny studiów na kierunku finanse i rachunkowość w Trójmieście:   

 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni: od 6200 zł 
 • Sopocka Akademii Nauk Stosowanych: od 5700 zł 
 • Uniwersytet Gdański (Wydział Zarządzania): 5400 zł 
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku: od 4900 zł 
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni: od 4900 zł 

 *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Po zarejestrowaniu się na finanse i rachunkowość w Trójmieście kandydaci muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników. Kiedy można spodziewać się wyników rekrutacji na poszczególnych uczelniach w Trójmieście?

Terminy opublikowania list osób zakwalifikowanych na finanse i rachunkowość w Trójmieście, jak i na inne kierunki studiów, ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie. Gdzie można znaleźć wyniki?

Kandydaci informację o zakwalifikowaniu się na finanse i rachunkowość w Trójmieście będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów).W systemie IRK można również znaleźć takie informacje jak, uzyskana ilość punktów, zajęte miejsce, czy nawet ilość chętnych jaka przypadała na jedno miejsce. 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Trójmieście: 

 • Uniwersytet Gdański (Wydział Zarządzania): do 22.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Po ogłoszeniu wyników na finanse i rachunkowość w Trójmieście, kandydaci będą musieli złożyć dokumenty rekrutacyjne do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Jak należy złożyć dokumenty rekrutacyjne na uczelnie w Trójmieście?

Kandydaci na finanse i rachunkowość muszą złożyć osobiście komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Istnieje również opcja wysłania dokumentów pocztą tradycyjną – liczy się wtedy data nadania listu. 

Kandydaci na finanse i rachunkowość w Trójmieście powinni zadbać o to, aby dokumenty były w odpowiedniej formie i kompletne.

Jakie dokumenty należy zabrać? Są to m.in. m.in.: podanie na studia i oświadczenie, oryginał świadectwa dojrzałości, zdjęcie do legitymacji, a także dowód osobisty do wglądu.

Więcej informacji na temat dokumentów i rekrutacji można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Po ogłoszeniu wyników rekrutacji kandydaci, którzy dostali się na finanse i rachunkowość w Trójmieście muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. 

W jakim terminie należy złożyć dokumenty na kierunek finanse i rachunkowość w Trójmieście? Uczelnie rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zwykle zaraz po ogłoszeniu listy osób zakwalifikowanych. Kandydaci na dostarczenie ich mają zwykle około kilku dni.

W przypadku niedopilnowania terminu przez kandydata istnieje ryzyko skreślenia z listy zakwalifikowanych, podobnie jak w przypadku, kiedy dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie. 

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Trójmieście: 

 • Uniwersytet Gdański (Wydział Zarządzania):

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek finanse i rachunkowość:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Sopocka Akademia Nauk Stosowanych stacjonarne, niestacjonarne, online studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Gdański (Wydział Zarządzania UG) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni stacjonarne, niestacjonarne, online studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na Finanse i Rachunkowość w Trójmieście

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na Finanse i Rachunkowość w Trójmieście

Rekrutacja na uczelnie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to niejednokrotnie skomplikowany proces, którego tajniki znają tylko wtajemniczeni. Jeśli chciałbyś stać się jednym z nich i wkroczyć na nowy etap edukacji i zarazem całego swojego życia, powinieneś uważnie zapoznać się z poniższą treścią – prawdopodobnie rozwieje większość twoich wątpliwości sprawiając, że aplikacja na opisywany kierunek będzie czystą przyjemnością.

Przedmiotami, na jakie warto zwrócić uwagę podczas nauki i zmagań z egzaminem maturalnym, aby zwiększyć swoje szanse na dostanie się do szeregu studentów tego kierunku na większości uczelni w Trójmieście, będą: matematyka, informatyka, język obcy nowożytny. Warto podejść do nauki na poważnie, gdyż konkurencja z pewnością będzie spora.

Otwartą furtkę do rozpoczęcia studiów na Finansach i rachunkowości będą mieli ci, którym poszczęściło się na olimpiadach przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim i uzyskali tytuł finalisty i laureata. Otrzymają oni stuprocentowy wynik maturalny bez konieczności podchodzenia do egzaminu, o ile nie jest to wymagane do uzyskania świadectwa maturalnego.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem, jaki musi wykonać każdy z przyszłych studentów, aby mieć jakiekolwiek szanse na dostanie się na wymarzony kierunek studiów, jest zgłoszenie swojej kandydatury za pomocą elektronicznego formularza, zawartego na stronie internetowej wybranej przez siebie uczelni. Za pośrednictwem internetowej rejestracji pochwalisz się uzyskanymi na maturze wynikami lub ocenami otrzymanymi na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia.

 

Potrzebne dokumenty

Drugim i ostatnim już krokiem, zamykającym całe postępowanie rekrutacyjne, jest zebranie od osób, których nazwiska znajdują się na zaszczytnej liście przyjętych na kierunek Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, pliku potrzebnych dokumentów.

Jeśli należysz do grona szczęśliwców, którzy będą mieli możliwość rozpoczęcia swoich zmagań ze szkolnictwem wyższym już od października, to postaraj się zorganizować zdjęcie o wymiarach 35X45mm, świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny to dokumenty, których najprawdopodobniej będziesz do zwieńczenia postępowania rekrutacyjnego.

 

STUDIA W TRÓJMIEŚCIE - ważne informacje

kierunki studiów w Trójmieście

studia w Trójmieście

 

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - ważne informacje

finanse i rachunkowość studia

finanse i rachunkowość studia online

finanse i rachunkowość studia online w Trójmieście

studia ekonomiczne w Trójmieście

studia ekonomiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście?

Wybraliśmy Finanse i rachunkowość jako kierunek studiów. Co dalej? Należy jeszcze wiedzieć, gdzie chcemy się uczyć. W którym mieście? Rozwiewając wątpliwości zapytajmy: Jakie ma kierunek Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie opinie?

Magdalena, studentka pierwszego roku Finansów i rachunkowości w Trójmieście, mówi:

„Studiuję w Gdańsku, bo to oznacza prestiż. Świetne uczelnie, świetni wykładowcy, wiele możliwości rozwoju. Podchodzę do tematu studiów bardzo poważnie, bo one mogą być trampoliną do kariery zawodowej, więc uczę się najlepiej jak potrafię, by nie zmarnować swojej szansy.”

Poziom i tryb studiów


Kierunki ekonomiczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Rozwiń

Popularne kierunki ekonomiczne niestacjonarne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Wydział Nauk Społecznych, Wydział Humanistyczny, Wydział Teologiczny oraz Wydział Prawa i Administracji UŚ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJq50dkTbOFkcR6qGXE6SyeGo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/397da-US-Katowice.jpg Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJuZqGraPpD0cRMBocD0T8VY8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d8caa-awl-wroclaw.jpg Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu