Finanse i rachunkowość - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Finanse i rachunkowość - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Finanse i rachunkowość - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Gdańsku

finanse i rachunkowość 

Odkryj finanse i rachunkowość w Gdańsku i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Finanse i rachunkowość studia – Gdańsk, Gdynia, Sopot | woj. pomorskie

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Trójmieście to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Gdańskim oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Gdański oferuje 150 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UG oraz uczelniach niepublicznych. Ceny wahają się od 4100 zł do 5600 zł za pierwszy rok studiów.

 

Finanse i rachunkowość w Trójmieście to interdyscyplinarnie tworzony kierunek studiów, który odpowiada na potrzeby rynku gospodarczego i rynku pracy. Zajęcia prowadzone są przez teoretyków i praktyków zajmujących się finansami i rachunkowością. Studenci mają okazję wybrać specjalizację, która pozwoli zdobyć potrzebne do pracy kompetencje. Nabywają lub rozwijają predyspozycje językowe, zwłaszcza w zakresie języka obcego branżowego (najczęściej angielskiego), który ułatwia zatrudnienie w międzynarodowych firmach.
Absolwenci zatrudniani są w charakterze doradców finansowych, analityków finansowych, pracowników służby cywilnej, administracji samorządowej, specjalistów ds. podatków, brokerów ubezpieczeniowych, specjalistów ds. ubezpieczeń w podmiotach gospodarczych i jednostkach sektora finansów publicznych.

czytaj dalej wszystko o Finanse i rachunkowość - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek finanse i rachunkowość

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Jednostka prowadząca

Finanse i rachunkowość stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online
Sopocka Szkoła Wyższa

Sopocka Szkoła Wyższa

Jednostka prowadząca

Finanse i rachunkowość stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online
Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Jednostka prowadząca

Finanse i rachunkowość stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Jednostka prowadząca

Finanse i rachunkowość stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Finanse i rachunkowość w Trójmieście? 

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Aby wyczytać swoje nazwisko na liście przyjętych na studia, należy najpierw wziąć udział w konkursie świadectw. W nim liczą się: geografia, historia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie. Warto jednak dokładnie sprawdzić system kwalifikacji, gdyż może on się różnić w zależności od wybranej uczelni. Szczegółowe informacje pozyskasz na stronie internetowej wybranej uczelni w Trójmieście.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku finanse i rachunkowość w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • geografia,
 • historia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Finanse i rachunkowość w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów


Jak wyglądają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście

Spróbuj wyobrazić sobie świat bez pieniędzy, w którym za wykonywaną pracę otrzymuje się wynagrodzenie w postaci zebranej i przygotowanej żywności, gdzie nic nie ma swojej ceny. Niezwykle trudne, prawda? Właśnie teraz powinieneś uświadomić sobie, że pieniądze zaczęły dominować ludzkie życie stosunkowo niedawno – biorąc pod uwagę czas istnienia człowieka na naszej planecie, to kwestie finansowe zaczęły być regulowane naprawdę niedawno.

Obecnie wszyscy korzystamy z usług bankowych, niemal każdy z nas posiada własną kartę kredytową lub debetową, regularnie otrzymuje wynagrodzenie za swoją pracę w formie przelewów na konto, coraz częściej korzystamy również z bankowości elektronicznej, niezwykle ułatwiającej codzienne funkcjonowanie.

Mimo wszystko znaczna część społeczeństwa nie wie tak naprawdę, w jaki sposób funkcjonują wszelkie udogodnienia związane z finansami oraz jaką drogę musi pokonać pieniądz, zanim trafi do naszej kieszeni. Wszyscy słyszeliśmy o gospodarce rynkowej, lecz nie wszyscy rozumiemy jej zasady. Finanse to dziedzina, która może wydawać się skomplikowana, ale nie dla tych, którzy planują wejść w nią znacznie głębiej, studiując.

Finanse i rachunkowość w krótkim czasie stały się jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Nie ma się co dziwić przyszłym studentom, chcącym zgłębiać tajniki tego kierunku, bowiem spektrum perspektyw zawodowych, roztaczanych tuż po ukończeniu edukacji, jest niewyobrażalnie szerokie.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Kierunek Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to możliwość zdobycia wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu między innymi:

 • finansów i rachunkowości przedsiębiorstw
 • instytucji ubezpieczeniowych, finansowych,
 • funkcjonowania rynków finansowych
 • wykorzystywania ich instrumentów.

Studenci uczą się przygotowania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych. 

Kierunek Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to studia pierwszego i drugiego stopnia, prowadzące absolwentów do pracy w instytucjach finansowych i niefinansowych.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku finanse i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 • studia online

 

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym lub online. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Poszczególne ośrodki akademickie starają się podążać za najnowszymi rozwiązaniami edukacyjnymi, dlatego oferują kształcenie także online, to jest naukę przez Internet.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na kierunku Finanse i rachunkowość są, jak sama nazwa wskazuje, przede wszystkim dla osób szczególnie zainteresowanych dzisiejszym rynkiem gospodarczym, a zwłaszcza jego finansową kwestią. Ponadto każdy z przyszłych kandydatów powinien dysponować szeroką wiedzą matematyczną – niestety, wbrew pozorom podstawowe umiejętności ograniczające się do zdolności dodania do siebie dwóch liczb zdecydowanie nie wystarczą.

Jeśli czujesz, że powyższy opis w idealny sposób odzwierciedla twoją osobę, a swoją przyszłość chciałbyś związać z kierunkiem Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, to nie wahaj się dłużej i już dzisiaj rozpocznij przygotowania do egzaminu maturalnego, aby wypaść jak najlepiej i pokonać konkurencję!

Zastanawiasz się, czego dokładnie możesz spodziewać się po studiach na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście? Interdyscyplinarność tego kierunku sprawi, że ani jednego dnia spędzonego na uczelni nie będzie można nazwać nudnym – wszystko dzięki wysoce wykwalifikowanym wykładowcom, którzy dzięki opracowanym przez siebie materiałom dydaktycznym, uposażą cię w przewidzianą dla tego kierunku wiedzę i umiejętności.

Studia te, jak zresztą niektóre inne, będziesz mógł podjąć stacjonarnie lub zaocznie. Pierwsza z opcji jest zdecydowanym numerem jeden większości przyszłych studentów, którzy stawiają na regularność nauki, zapewnianej przez równomierne rozłożenie zajęć i wykładów w trakcie pięciu dni roboczych w tygodniu.

Studia niestacjonarne najczęściej wybierają osoby, które posiadają już jakieś zobowiązania, zwykle zawodowe, i chcieliby pogodzić zdobywanie wyższego wykształcenia z pracą na etat. Nie jest to jednak regułą. Wielu studentów z innych powodów marzy o kształceniu weekendowym. Wybór ten nierozerwalnie wiąże się z tym, że jest płatny.

 

4. Porgram studiów i przedmioty

Niezależnie od wyboru trybu studiów, nauka na nich będzie wyglądała bardzo podobnie, a sylwetka absolwentów każdego z nich nie powinna się znacząco różnić między sobą. Szczegółowa siatka studiów zależy w głównej mierze od regulamiu danej uczelni, dlatego wybór miejsca podjęcia edukacji jest istotny w dalszej perspektywie.

Wymagania na kierunek Finanse i rachunkowość w Gdańsku są niemałe, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi:

 • matematyka,
 • statystyka,
 • ekonometria,
 • prawo,
 • rachunkowość,
 • finanse,
 • finanse publiczne,
 • finanse przedsiębiorstwa,
 • bankowość,
 • rynki finansowe,
 • ubezpieczenia.

 

Finanse i rachunkowość to codzienne wykonywanie skomplikowanych obliczeń na liczbach, analizowanie rynków finansowych, zgłębianie trudnej sztuki statystyki, ekonometrii i wielu innych pokrewnych dziedzin nauki. Dlatego jako przyszły student tego kierunku powinieneś być gotów na ogrom wyzwań z nim związanych.

Ile trwają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście

Ile trwają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Kierunki studiów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zwykle można podzielić na takie, które trwają pięć lat lub dłużej w ramach studiów jednolitych oraz na dzielące się na dwa komplementarne etapy, gdzie ukończenie pierwszego z nich pozwala na podjęcie pracy w zawodzie.

Finanse i rachunkowość należą do tego drugiego, znacznie szerszego zbioru wszystkich istniejących kierunków. Co to oznacza w praktyce? Że każdy ze studentów pierwszego stopnia będzie musiał pozytywnie przejść każdy z sześciu etapów nauki, trwającej łącznie 3 lata, i obronić pracę licencjacką.

Studia drugiego stopnia na tym kierunku będą stanowiły swego rodzaju uzupełnienie treści przyswojonej w ranach pierwszego etapu edukacji, a na ich ukończenie poświęcisz półtora roku lub dwa lata życia.

Jaka praca po studiach na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście?

Jaka praca po studiach na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Na to pytanie będziesz w stanie po części odpowiedzieć sobie jeszcze w trakcie studiów, bowiem liczne praktyki, odbywane w miejscach pracy starszych kolegów, którzy obronę prac licencjackich i magisterskich mają już za sobą, dadzą ci idealny pogląd na możliwości zawodowe oferowane przez ten kierunek studiów.

Studia ekonomiczne na kierunku Finanse i rachunkowość oferują duże możliwości zawodowe. Absolwent znajdzie zatrudnienie jako:

 • doradca finansowy,
 • analityk finansowy,
 • broker ubezpieczeniowy,
 • pracownik izby skarbowej,
 • specjalista do spraw podatków,
 • księgowy, analityk rynku walutowego,

 

oraz w wielu innych miejscach, między innymi we własnej firmie, co jest doskonałym wariantem dla absolwentów dążących do jak największej niezależności i braku podporządkowania rządom wymagającego szefostwa.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Finanse i rachunkowość?

Po ukończeniu studiów na kierunku Finanse i rachunkowość absolwenci mają przed sobą szerokie perspektywy zawodowe w sektorze związanym z szeroko pojętymi finansami. Absolwenci najczęściej decydują się na podjęcie pracy m.in. w bankach, firmach konsultingowych, firmach ubezpieczeniowych, administracji, Urzędach Skarbowych, a także decydują się na otworzenie własnej działalności gospodarczej, która świadczy usługi z zakresu księgowości. Absolwenci mogą objąć takie stanowiska jak np. księgowa, doradca finansowy oraz specjalista do spraw finansów. Ile średnio zarabiają miesięcznie i jakie obowiązki do nich należą?

 

Księgowa

Osoba na stanowisku księgowej lub księgowego może pracować w Urzędach Skarbowych, firmach prywatnych w działach zajmujących się finansami oraz mogą otworzyć własną działalność i świadczyć usługi z zakresu księgowości i doradztwa finansowego i podatkowego. Czym zajmuje się księgowa? Odpowiada ona za rozliczanie m.in. faktur i rachunków oraz wprowadzaniem danych do systemów księgowych i rozliczaniem ich z Urzędami Skarbowymi. Najważniejszym zadaniem księgowej jest dopilnowanie wszelkich formalności i obowiązku podatkowego danej firmy. Mediana zarobków księgowej wynosi około 4820 zł brutto miesięcznie.

 

Doradca finansowy

Doradca finansowy może znaleźć zatrudnienie m.in. w bankach, firmach ubezpieczeniowych i wszystkich innych przedsiębiorstwach związanych z finansami. Zajmuje się on kontrolą aktualnej oferty firmy, a także stanu finansowego klientów, aby móc im doradzić najlepsze rozwiązanie przy wyborze usługi. Doradca finansowy zajmuje się również podpisywaniem umów i gromadzeniem niezbędnych danych i ich weryfikacją. Mediana zarobków doradcy finansowego wynosi około 4810 zł brutto miesięcznie.

 

Specjalista do spraw finansów

Osoby na stanowisku specjalista do spraw finansów mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w firmach ubezpieczeniowych, bankach, firmach konsultingowych oraz urzędach. Do obowiązków specjalisty do spraw finansów możemy zaliczyć konsultowanie z klientami ich stanu finansowego ich firmy poprzez wykonywaną uprzednio analizę. Następnie opracowuje on nową strategię rozwoju firmy w zakresie finansów. Mediana zarobków specjalisty do spraw finansów wynosi około 5000 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (wrzesień 2021)

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

Gdzie studiować na kierunku finanse i rachunkowość w Trójmieście?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek finanse i rachunkowość w Trójmieście:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

 

1. Uczelnie publiczne (państwowe)

Uniwersytet Gdański

Finanse i rachunkowość znajdujące się w ofercie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 150 osób)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4350 zł)

 

Finanse i rachunkowość są skierowane dla osób, które interesują się finansami, a także gospodarką, która wiąże się z rachunkami. Kandydaci na ten kierunek nie powinni mieć problemów z matematyką, ponieważ to właśnie na tej dziedzinie opiera się ten kierunek studiów. W ofercie Uniwersytetu Gdańskiego możemy znaleźć dwie specjalności, takie jak:

 • finance and accouting,
 • financial analyst.

Dzięki nim studenci mogą rozwijać się w interesującej ich dziedzinie i przygotować się do podjęcia przyszłej pracy.

Jeśli podjąłeś decyzje o studiowaniu kierunku studiów Finanse i rachunkowość to będziesz mieć szansę na zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu matematyki, ekonomii, gospodarki oraz podstaw prawa, które jest podstawą w pracy np. księgowej. Dowiesz się również, jak funkcjonują instytucje odpowiedzialne za finanse i ubezpieczenia. W trakcie studiów będziesz stopniowo rozwijać swoje umiejętności matematyczne, jednak już początkowo muszą być na nieco wyższym poziomie, a trudniejsze równania matematyczne nie mogą być dla ciebie większym kłopotem.

Studenci Finansów i rachunkowości będą brać udział w zajęciach, które opierają się na takich dziedzinach jak m.in. matematyka, statystyka, prawo, rachunkowość, bankowość, język obcy oraz ubezpieczenia. Dodatkowo studenci są zobowiązani do podjęcia obowiązkowych praktyk, które mogą odbyć w bankach, instytucjach odpowiedzialnych za finanse, a nawet na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Po skończeniu studiów na kierunku Finanse i rachunkowość absolwenci mogą szukać zatrudnienia m.in. jako doradcy finansowi, księgowi, analitycy, specjaliści do spraw finansów i podatków oraz pracownicy Urzędu Skarbowego.

Dowiedz się więcej

 

2. Uczelnie niepubliczne (prywatne)

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Finanse i rachunkowość, które są propozycją Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni realizowane są w systemie dwustopniowym. Są to trzyletnie studia licencjackie oraz półtoraroczne studia magisterskie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5600 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5200 zł)

 

Kierunek Finanse i rachunkowość jest przeznaczony dla osób, które nie mają problemów z przedmiotami ścisłymi, a swoją przyszłość chciałyby związać np. z bankowością lub instytucjami odpowiedzialnymi za finanse. Dodatkowym atutem Finansów i rachunkowości na Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni są oferowane specjalności, dzięki którym studenci już w czasie studiów mogą obrać ścieżkę kariery, są to:

 • podatki i doradztwo podatkowe,
 • rachunkowość,
 • finanse i bankowość,
 • menedżer finansowy,
 • rachunkowość menedżerska.

 

Studiując Finanse i rachunkowość zdobędziesz wiedzę z zakresu nauk ścisłych jak: finanse, rachunkowość czy ekonomia, a także z nauk humanistycznych takich jak prawo. Wiedza prawna będzie opierać się na dziedzinach powiązanych z finansami, podatkami oraz ubezpieczeniami, ponieważ są to niezbędne informacje do późniejszej pracy w placówkach takich jak np. banki lub firmy ubezpieczeniowe. Studenci w czasie studiów poza rozwijaniem swoich umiejętności z zakresu matematyki i ekonomii, dowiedzą się również jak prowadzić własny biznes, a także poznają słownictwo specjalistyczne w wybranym języku obcym na poziomie B2.

Przedmioty, z jakimi mogą zetknąć się studenci Finansów i rachunkowości to m.in. międzynarodowe rynki finansowe, ekonomia, statystyka, zarządzanie płynnością finansową oraz rachunkowość.

Absolwenci po uzyskaniu dyplomu z Finansów i rachunkowości mogą znaleźć pracę m.in. w bankach, instytucjach pośrednictwa finansowego, firmach ubezpieczeniowych, a także mogą otworzyć własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

 

Sopocka Szkoła Wyższa

Kierunek studiów Finanse i rachunkowość realizowany przez Sopocką Szkołę Wyższą odbywa się w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4900 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4900 zł)

 

Jeśli interesujesz się gospodarką i szeroko pojętymi finansami, matematyka nie stanowi dla ciebie kłopotu oraz potrafisz myśleć analitycznie to kierunek Finanse i rachunkowość może być dla ciebie ciekawą propozycją. W ofercie Sopockiej Szkoły Wyższej możesz znaleźć kilka specjalności, takich jak:

 • zarządzanie finansami,
 • podatki i doradztwo podatkowe,
 • rachunkowość i controlling,
 • kadry i płace.

 

W trakcie studiów będziesz realizować program, który opiera się głównie na przedmiotach z zakresu finansów, rachunkowości, ekonomii, a także polityki gospodarczej i rynków. Dowiesz się jak analizować aktualną sytuację finansową oraz gospodarczą, a także jak zapobiec jej pogorszeniu i jak poprawić jej kondycje. Poznasz także mechanizmy, którymi rządzi się rynek krajowy oraz międzynarodowy, dzięki czemu w przyszłości będziesz mógł podjąć pracę w firmach na arenie międzynarodowej. Pomoże ci w tym również nauka języka obcego ze słownictwem specjalistycznym na poziomie B2.

Jako student Finansów i rachunkowości będziesz uczęszczać na dwa bloki zajęć – ogólny oraz ten dotyczący specjalności. Zajęcia ogólne będą dotyczyć m.in. mikroekonomii, makroekonomii, finansów, matematyki, analizy ryzyka finansowego oraz języka obcego. Natomiast blok zajęć specjalizacyjnych będzie uzależniony od wybranej przez ciebie specjalności.

Po ukończeniu studiów i uzyskaniu dyplomu, jako absolwent Finansów i rachunkowości możesz szukać zatrudnienia m.in. w bankach, administracji publicznej, firmach ubezpieczeniowych oraz w korporacjach międzynarodowych.

Dowiedz się więcej

 

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Finanse i rachunkowość, które są w ofercie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia licencjackie, a następnie są to dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4600 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4600 zł)

 

Na Finansach i rachunkowości z pewnością odnajdą się osoby, które mają zdolności w kierunku przedmiotów ścisłych takich jak matematyka, ponieważ Finanse i rachunkowość opierają się w głównej mierze właśnie na królowej nauk. W ofercie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku możemy znaleźć takie specjalności jak:

 • corporate finanse,
 • kadry i płace,
 • rachunkowość i finanse przedsiębiorstw,
 • rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw,
 • international financial services
 • analityk finansowy i rynkowy,
 • bankowość i innowacje finansowe.

 

Studenci w czasie zajęć będą uczyć się analitycznego myślenia, które będą mogli wykorzystywać przy wykonywaniu obowiązków np. księgowego. Program studiów został skonstruowany w taki sposób, aby studenci rozwinęli swoje umiejętności w zakresie matematyki, finansów oraz rachunkowości i ekonomii. Specjalności, dzięki specjalnie opracowanemu programowi, pozwolą studentom na zdobycie kwalifikacji w wybranej przez siebie dziedzinie.

Przedmioty, z jakimi mogą zmierzyć się studenci Finansów i rachunkowości opierają się m.in. na prawie, ekonomii, marketingu, polityce oraz rachunkowości i języku obcym.

Absolwenci po ukończeniu studiów mogą szukać zatrudnienia na takich stanowiskach jak m.in. broker ubezpieczeniowy, księgowy, specjalista do spraw finansów bankier, a także analityka finansowego.

Dowiedz się więcej

 

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni oferuje Finanse i rachunkowość w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze realizowane są trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4100 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4100 zł)

 

Jeśli interesujesz się finansami, rachunkami oraz polityką gospodarczą, a przedmioty takie jak matematyka, statystyka czy ekonomia nie są ci straszne to kierunek Finanse i rachunkowość mogą cię zainteresować. W ofercie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni możemy znaleźć takie specjalności jak:

 • kadry i płace,
 • corporate finance,
 • bankowość i innowacje finansowe,
 • rachunkowość i finanse przedsiębiorstw.

 

Studiując Finanse i rachunkowość rozwiniesz swoje umiejętności z zakresu nauk ścisłych oraz dowiesz się jak analizować sytuację finansową przedsiębiorstwa lub przepisy prawne z zakresu finansów. W trakcie studiów nauczysz się jak tworzyć biznesplany oraz opracowywać strategie finansowe, które mogą mieć na celu poprawę kondycji finansowej firmy. Nauczysz się również analizować obecną sytuację na rynku gospodarczym, dzięki czemu będziesz wiedzieć jak dostosować do niej działania firmy.

Studenci w czasie studiów na kierunku Finanse i rachunkowość będą mogli uczestniczyć w zajęciach takich jak m.in.: makroekonomia, marketing, mikroekonomia, rachunkowość, techniki sprzedaży, język obcy, a także rachunkowość. Dodatkowo studenci są zobowiązani do zrealizowania praktyk studenckich w wybranym przez siebie przedsiębiorstwie.

Absolwenci kierunku studiów Finanse i rachunkowość mogą szukać zatrudnienia m.in. w bankach, firmach ubezpieczeniowych i konsultingowych na takich stanowiskach jak np. księgowy, analityk czy doradca finansowy.

Dowiedz się więcej

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na Finanse i Rachunkowość w Trójmieście

Rekrutacja na uczelnie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to niejednokrotnie skomplikowany proces, którego tajniki znają tylko wtajemniczeni. Jeśli chciałbyś stać się jednym z nich i wkroczyć na nowy etap edukacji i zarazem całego swojego życia, powinieneś uważnie zapoznać się z poniższą treścią – prawdopodobnie rozwieje większość twoich wątpliwości sprawiając, że aplikacja na opisywany kierunek będzie czystą przyjemnością.

Przedmiotami, na jakie warto zwrócić uwagę podczas nauki i zmagań z egzaminem maturalnym, aby zwiększyć swoje szanse na dostanie się do szeregu studentów tego kierunku na większości uczelni w Trójmieście, będą: matematyka, informatyka, język obcy nowożytny. Warto podejść do nauki na poważnie, gdyż konkurencja z pewnością będzie spora.

Otwartą furtkę do rozpoczęcia studiów na Finansach i rachunkowości będą mieli ci, którym poszczęściło się na olimpiadach przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim i uzyskali tytuł finalisty i laureata. Otrzymają oni stuprocentowy wynik maturalny bez konieczności podchodzenia do egzaminu, o ile nie jest to wymagane do uzyskania świadectwa maturalnego.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem, jaki musi wykonać każdy z przyszłych studentów, aby mieć jakiekolwiek szanse na dostanie się na wymarzony kierunek studiów, jest zgłoszenie swojej kandydatury za pomocą elektronicznego formularza, zawartego na stronie internetowej wybranej przez siebie uczelni. Za pośrednictwem internetowej rejestracji pochwalisz się uzyskanymi na maturze wynikami lub ocenami otrzymanymi na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia.

 

Potrzebne dokumenty

Drugim i ostatnim już krokiem, zamykającym całe postępowanie rekrutacyjne, jest zebranie od osób, których nazwiska znajdują się na zaszczytnej liście przyjętych na kierunek Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, pliku potrzebnych dokumentów.

Jeśli należysz do grona szczęśliwców, którzy będą mieli możliwość rozpoczęcia swoich zmagań ze szkolnictwem wyższym już od października, to postaraj się zorganizować zdjęcie o wymiarach 35X45mm, świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny to dokumenty, których najprawdopodobniej będziesz do zwieńczenia postępowania rekrutacyjnego.

 

STUDIA W TRÓJMIEŚCIE - ważne informacje

kierunki studiów w Trójmieście

studia w Trójmieście

 

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - ważne informacje

finanse i rachunkowość studia

finanse i rachunkowość studia online

finanse i rachunkowość studia online w Trójmieście

studia ekonomiczne w Trójmieście

studia ekonomiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście?

Wybraliśmy Finanse i rachunkowość jako kierunek studiów. Co dalej? Należy jeszcze wiedzieć, gdzie chcemy się uczyć. W którym mieście? Rozwiewając wątpliwości zapytajmy: Jakie ma kierunek Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie opinie?

Magdalena, studentka pierwszego roku Finansów i rachunkowości w Trójmieście, mówi:

„Studiuję w Gdańsku, bo to oznacza prestiż. Świetne uczelnie, świetni wykładowcy, wiele możliwości rozwoju. Podchodzę do tematu studiów bardzo poważnie, bo one mogą być trampoliną do kariery zawodowej, więc uczę się najlepiej jak potrafię, by nie zmarnować swojej szansy.”

Kierunki ekonomiczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Rozwiń

Popularne kierunki ekonomiczne niestacjonarne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

Komentarze (0)