Dlaczego warto iść na studia na kierunku Kosmetologia w Trójmieście?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Kosmetologia w Trójmieście?
Kosmetologia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Kosmetologia w Trójmieście?

Od pewnego czasu łatwo zauważyć wzrost zainteresowania kosmetologią jako dyscypliną, a co się z tym wiąże również kosmetologią jako kierunkiem studiów. Za rosnącą popularnością stoi wzrost społecznej świadomości, a także łączenie piękna za zdrowiem i zdrowia z pięknem. Czemu mają służyć studia? Wykształceniu specjalistów, którzy będą pomagać chronić i dbać o zdrowie, uświadamiać jego istotę i wpływ na urodę.

Skoro domyślamy się już, że warto studiować Kosmetologię, to czy warto studiować w Trójmieście? Gdańsk, Sopot i Gdynia tworzą razem jeden z największych ośrodków akademickich w naszym kraju, a zatem miejsc do zdobywania wysokiej jakości wykształcenia jest całkiem sporo. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć i wybrać najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom ofertę dydaktyczną.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Wykształcenie zdobyte na studiach to przede wszystkim wiedza z zakresu nauk o zdrowiu, a także wiedza szczegółowa, praktyczna z obszaru kosmetologii. Studiując Kosmetologię można zdobyć wiedzę na temat budowy i funkcji organizmu – szczególnie skóry, poznać czynniki mające wpływ na jej stan oraz to, w jaki sposób się ona przed nimi chroni. To także wiedza na temat zastosowania zabiegów kosmetologicznych w leczeniu chorób i pielęgnacji skóry o zróżnicowanym zapotrzebowaniu, czy też wiedza dotycząca metod leczenia wielu chorób, w tym tych dermatologicznych.

Jak wyglądają programy kształcenia? Mówiąc krótko, są dość bogate. Zawierają w sobie takie zagadnienia jak: anatomia, biofizyka, higiena, mikrobiologia i immunologia, czy farmakologia. Oczywiście, zawierają także zagadnienia związane dokładnie z kosmetologią, czyli: kosmetologia pielęgnacyjna, dermatologia, chemia kosmetyczna, receptury kosmetyczne.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Kosmetologia to kierunek, którego celem jest wykształcenie specjalistów. Nauka będąca przygotowaniem do określonego zawodu musi być konkretna, czyli kłaść nacisk na pozyskanie umiejętności praktycznych. Jakie umiejętności zdobywają studenci Kosmetologii? Między innymi uczą się:

  • planować rodzaj zabiegu kosmetycznego,
  • stosować kosmetyki zgodnie z rozpoznaniem,
  • wykonywać zabiegi kosmetyczne, zabiegi pielęgnacyjne i upiększające,
  • prawidłowo odczytywać skład kosmetyku i ustalać jego zastosowanie.

 

Na tym jednak nie koniec. Studenci nabywają umiejętności również w zakresie:

  • przeprowadzania analizy kolorystycznej,
  • rozpoznawania chorobowych zmian skóry,
  • oceniania toksyczności kosmetyku w zależności od dawki i rodzaju aplikacji,
  • wykonywania różnego typu makijażu,
  • tuszowania defektów skóry.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Być może nie wszyscy wiedzą o tym, że kosmetologia jest dziedziną, która cieszyła się zainteresowaniem już w starożytności. Można zatem powiedzieć, że dzisiaj przeżywa odrodzenie, na dodatek na dużą skalę.

Kosmetologia jest dyscypliną, która wciąż się rozwija. Świadczą o tym między innymi specjalności, które bywają oferowane przez uczelnie. Ale wraz z rozwojem przybywa miejsc pracy. Po ukończeniu studiów można pracować w gabinecie kosmetycznym, gabinecie odnowy biologicznej, ośrodkach SPA i Wellness, placówkach uzdrowiskowych, ale również firmach przemysłu kosmetycznego i laboratoriach.

Warto zwrócić uwagę na to, że bardzo często w programach kształcenia zawarte są przedmioty dotyczące marketingu i ekonomii. Dlaczego? Aby przygotować studentów do prowadzenia własnej działalności.

WSZYSTKO O KIERUNKU KOSMETOLOGIA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)