Kosmetologia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Kosmetologia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia na kierunku kosmetologia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

12.01.2024

Kosmetologia studia 2024 – Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot) | woj. pomorskie

Kosmetologia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 5 różnych specjalności. Studia można podjąć na 3 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na kosmetologii w Trójmieście w 2023 r. zaczynają się od 5500 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 na AWFiS wyniósł 8 punktów.

Kosmetologia - Gdańsk, Gdynia, Sopot
Studia na kierunku kosmetologia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kosmetologii oferują zdobycie wiedzy z zakresu nauk medycznych, chemicznych i farmaceutycznych. Program studiów zawiera zajęcia praktyczne, w trakcie których studenci uczą się przeprowadzania diagnozy, wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń oraz odczytują receptury kosmetyków. Studenci zdobywają też umiejętności społeczne, które wykorzystywane są do kontaktów z lekarzami oraz pacjentami.

Absolwenci kosmetologii mają duże możliwości znalezienia pracy. Kosmetolog może zatrudnić się w salonach odnowy biologicznej, gabinetach kosmetologicznych, centrach SPA & Wellness. Dodatkowo jest to zawód, który pozwala na przekwalifikowanie się na trychologa czy podologa. Wiedza z zakresu zarządzania zdobyta podczas studiów daje też możliwość otworzenia własnego gabinetu.

 

Uczelnie

W Trójmieście kosmetologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższychWyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku, Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Trójmieście na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane jest złożenie odpowiednich dokumentów. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Za naukę w uczelniach niepublicznych będziemy musieli zapłacić. Cena za pierwszy rok studiów wahają się od 5500 zł do 5700 zł. Wykaz opłat za studia na kierunku kosmetologia w Trójmieście >

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Kosmetologia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Kierunki studiów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie  wiążą się w wymaganiami, które są zależne między innymi od ich specyfiki. Żeby dostać się na studia medyczne w Trójmieście, takie jak na przykład Kosmetologia, musisz wykazać się doskonałą orientacją w tematyce nauk przyrodniczych podczas egzaminu maturalnego lub za pośrednictwem ocen uzyskanych na pierwszym etapie edukacji.

Należy pamiętać, że procedury rekrutacyjne mogą ulegać zmianom, a także różnić się w zależności od wybranej uczelni, dlatego postaraj się, aby być zawsze na bieżąco z aktualnymi ustaleniami, które sprawdzisz zapoznając się z regulaminem danego ośrodka akademickiego.

 

Kosmetologia Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku - przedmioty maturalne

W rekrutacji 2024/2025 na kierunek kosmetologia w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego brane są pod uwagę wyniki z języka polskiego i języka obcego. Ponadto kandydaci na ten kierunek studiów wśród przedmiotów maturalnych powinni także uwzględnić jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, chemia. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na kosmetologia w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Trójmieście przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku (Wydział Kultury Fizycznej) stacjonarne I stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Opis kierunku

Kierunek kosmetologia w Trójmieście umożliwi Ci zdobycie wiedzy z zakresu kosmetologii, dermatologii, anatomii oraz zarządzania gabinetem kosmetycznym. Studenci mają okazję nabyć najważniejsze umiejętności sprowadzające się do planowania i świadomego wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających na twarzy i ciało. Potrafią obsługiwać urządzenia kosmetyczne, oceniać działania kosmetyków, a także zajmować się higieną i prewencją zakażeń.
Wśród trójmiejskich uczelni publicznych kosmetologia znalazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku (217 zgłoszeń).
 

Praca po studiach

Absolwenci zatrudniani są w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej, SPA, przedsiębiorstwach, które zajmują się produkcją i dystrybucją kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych, uzdrowiskach i sanatoriach, laboratoriach firm farmaceutycznych i kosmetycznych.
 

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia i siatka zajęć na kierunku kosmetologia uzależnione są od wybranej uczelni i specjalności. W trakcie zdobywanego wykształcenia nauczysz się wykonywać kosmetyki na podstawie receptury, dokonując przy tym odpowiednich obliczeń chemicznych, a także ustalać wpływ składników danego produktu kosmetycznego na procesy biochemiczne, które zachodzą w skórze.

Zdobywana wiedza będzie niezbędna do właściwego rozpoznawania stanów chorobowych. Studia medyczne umożliwią Ci zdobycie wiedzy z zakresu kosmetologii, dermatologii, anatomii oraz zarządzania gabinetem kosmetycznym. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych pracowniach kosmetycznych, laboratoryjnych, komputerowych.

W programie studiów na kierunku Kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • fizjologia i patofizjologia
 • mechanizmy starzenia się skóry
 • mikrobiologia
 • aparatura w kosmetologii
 • dermatologia
 • farmakologia w kosmetologii
 • kosmetologia pielęgnacyjna 
 • podstawy prawne funkcjonowania gabinetu kosmetycznego
 • podstawy żywienia z elementami dietetyki
 • spa i wellness/ aromaterapia

 

Ile punktów na kosmetologię w Trójmieście

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na rok 2023/2024 musieli uzyskać co najmniej 8 punktów.

czytaj dalej progi na kosmetologię w Trójmieście

 

Ile osób na miejsce na kosmetologię w Trójmieście

Kosmetologia w Trójmieście należy do jednych z najbardziej popularnych kierunków w Trójmieście. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku aplikowało 217 kandydatów co oznacza, że o jedno miejsce ubiegało się prawie 2 kandydatów.

 

Ogólne cele kształcenia

Studia na kierunku kosmetologia to kierunek studiów związany z pielęgnacją urody, zdrowiem skóry, makijażem i innymi aspektami kosmetyki. Program nauczania na kierunku kosmetologia obejmuje przedmioty związane z biologią, chemią, dermatologią, fizjologią, mikrobiologią, kosmetologią medyczną, pielęgnacją skóry, makijażem, stylizacją paznokci, masaży i innymi. Studenci uczą się również o różnych typach skóry, problemach skórnych, technikach pielęgnacyjnych, używaniu specjalistycznego sprzętu kosmetycznego, etykiecie i prowadzeniu biznesu kosmetycznego.

Studenci kosmetologii zdobywają różnorodne umiejętności związane z pielęgnacją skóry, diagnozowaniem problemów skórnych, przeprowadzaniem różnych zabiegów kosmetycznych, makijażem, doradztwem kosmetycznym oraz prowadzeniem własnego gabinetu kosmetycznego. Nabywają również wiedzę z zakresu chemii kosmetycznej, anatomii skóry, fizjologii, dermatologii, mikrobiologii, kosmetologii medycznej, a także zdobywają umiejętności komunikacyjne, obsługi specjalistycznego sprzętu kosmetycznego i pracy z klientem.

Absolwenci kosmetologii mogą pracować w salonach kosmetycznych, salonach spa, gabinetach medycyny estetycznej, ośrodkach wellness, hotelach, klinikach dermatologicznych, a także mogą otworzyć swoje własne gabinety kosmetyczne. Kariera kosmetologa może być również związana z doradztwem kosmetycznym, prowadzeniem szkoleń czy pracą w dziale marketingu kosmetycznego.
 

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia w Trójmieście?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku oraz Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku.

Kierunek kosmetologia - uczelnie w Trójmieście

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

 

Limity miejsc

Kosmetologia cieszy się rosnącym zainteresowaniem, jednak jak na większość kierunków studiów liczba miejsc jest ograniczona.

Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci kosmetologii w Trójmieście? Rekrutacja na uczelnie w Trójmieście opiera się na konkursie świadectw – warto mieć na uwadze, że na studia dostaną się tylko najlepsi spośród kandydatów.     

Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na kosmetologię w Trójmieście, to m.in.: biologia, chemia, fizyka, informatyka, język obcy oraz matematyka.

Limity miejsc na kierunku kosmetologia w Trójmieście: 

 • Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku: 125

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia

Kosmetologia w Trójmieście w trybie stacjonarnym w uczelniach publicznych jest bezpłatna.

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku studiów niestacjonarnych bowiem są one płatne niezależnie od tego czy uczelnia jest prywatna czy państwowa. Istnieje jednak możliwość rozłożenia czesnego na raty,

Należy dodać, że w przypadku uczelni prywatnych czesne wymagane jest także za stacjonarną formę studiów.

Wybór trybu studiów należy do studenta i uzależniony jest od indywidualnych preferencji kandydata na kosmetologię w Trójmieście.

Kosmetologia studia w Trójmieście - ceny 2023:   

 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku: od 5500 zł
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku: od 5700 zł 

 *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Po tym, jak kandydaci zarejestrują się na kosmetologię w Trójmieście muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników. Kiedy można spodziewać się wyników rekrutacji na poszczególnych uczelniach w Trójmieście?

Terminy opublikowania list osób zakwalifikowanych ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie w Trójmieście. Gdzie można znaleźć wyniki na kosmetologię?

Kandydaci na kosmetologię mogą dowiedzieć się o zakwalifikowaniu na studia w Trójmieście logując się w swoim indywidualnym profilu w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów). W systemie IRK zawarte są również takie informacje jak, uzyskana ilość punktów oraz zajęte miejsce kandydata.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Trójmieście: 

 • Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Po ogłoszeniu wyników rekrutacji na kosmetologię w Trójmieście, nadchodzi czas składania przez kandydatów dokumentów rekrutacyjnych. Gdzie złożyć dokumenty? Kandydaci powinni dostarczyć je do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Kandydaci na kosmetologię muszą złożyć osobiście komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Dla osób, które nie mogą osobiście pojawić się na wydziale istnieje możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną – liczy się wtedy data nadania listu. 

Kandydaci na kosmetologię w Trójmieście powinni zadbać o to, aby dokumenty były w odpowiedniej formie i kompletne.

Niektóre z niezbędnych dokumentów, jakie przyszli studenci kosmetologii muszą mieć ze sobą to m.in.: podanie na studia i oświadczenie, oryginał świadectwa dojrzałości, zdjęcie do legitymacji, a także dowód osobisty do wglądu. W przypadku niektórych uczelni niezbędny może okazać się test sprawnościowy.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Kandydaci bez wątpienia długo oczekują na ogłoszenie wyników rekrutacji. Kandydaci, którzy dostali się na kosmetologię w Trójmieście muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. 

Kiedy należy złożyć dokumenty na kosmetologię w Trójmieście? Uczelnie rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zwykle zaraz po ogłoszeniu listy osób zakwalifikowanych. Kandydaci na dostarczenie ich mają zwykle około kilku dni.

Co może się stać w przypadku niedopilnowania terminu przez kandydata? Istnieje ryzyko skreślenia z listy zakwalifikowanych, podobnie jak w przypadku, kiedy dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie. 

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Trójmieście: 

 • Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować kosmetologię w Trójmieście

Kosmetologię w Trójmieście można studiować na jednej uczelni publicznej: Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku oraz na dwóch niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku oraz Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku. 
Niezależnie od wybranej uczelni każdy ze studentów kierunku kosmetologia zdobędzie rozległą wiedzę z zakresu wykonywania specjalistycznych zabiegów, a także z wybranej specjalności, która pozwoli na przygotowanie się do przyszłej pracy zawodowej.   
 

Gdzie studiować kosmetologię bezpłatnie w Trójmieście

Kosmetologię w Trójmieście bezpłatnie można studiować jedynie w formie stacjonarnej na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku.

Gdzie studiować kosmetologię niestacjonarnie w Trójmieście

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku kosmetologia w Trójmieście można podjąć na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku oraz Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku. Warto wziąć pod uwagę, że są one płatne. 

Ile kosztują studia niestacjonarne na kosmetologii w Trójmieście

Studia na kierunku Kosmetologia w Trójmieście w formie niestacjonarnej niezależnie od uczelni są płatne. Ceny na kierunku kosmetologia w Trójmieście wahają się od 5500 zł do 5700 zł za pierwszy rok studiów. Czesne można rozłożyć w ratach.  

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

W Trójmieście wszystkie studia w trybie niestacjonarnym (zaocznym) są płatne niezależnie czy oferowane są przez uczelnie publiczne czy niepubliczne. Jedyne studia jakie można podjąć bezpłatnie to studnia stacjonarne na uczelniach publicznych. 

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Gdańsk | Gdynia | Sopot studia i stopnia

Kosmetologia Gdańsk | Gdynia | Sopot studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Gdańsk | Gdynia | Sopot studia stacjonarne

Kosmetologia Gdańsk | Gdynia | Sopot studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Gdańsku | gdyni | sopocie

Kosmetologia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia na kierunku Kosmetologia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na kierunku Kosmetologia od początku ich utworzenia cieszą się niezachwianą renomą, którą najlepiej potwierdzają studenci oraz absolwenci tego innowacyjnego kierunku.

Jakub, student pierwszego roku Kosmetologii w Trójmieście, mówi:

„Moje zainteresowanie kosmetologią i naukami pokrewnymi kształtowało się u mnie przez wiele lat. Od zawsze chciałem studiować ten kierunek studiów po części dlatego, aby udowodnić rodzinie i znajomym, że ta dziedzina nauki nie jest przeznaczona wyłącznie dla kobiet. Przede mną jeszcze długa droga do ukończenia Kosmetologii, jednak już teraz wiem, że był to najlepszy z możliwych wyborów w moim życiu.”

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu