Architektura wnętrz studia w Poznaniu

Komentarze (0)

Architektura wnętrz studia w Poznaniu

Komentarze (0)
Architektura wnętrz studia w Poznaniu

Architektura wnętrz studia w Poznaniu

Chyba nie istnieje na świecie człowiek, który nie lubiłby być otoczony przez atrakcyjne wizualnie środowisko. Z tego względu coraz większa część społeczeństwa decyduje się na zasięgnięcie porady u profesjonalnych architektów wnętrz, zdolnych do zagospodarowania przestrzeni funkcjonalnych i estetycznych jednocześnie.

W związku z powyższym nikogo nie dziwi zapotrzebowanie na absolwentów studiów na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu, którzy za pomocą swojego wizjonerskiego spojrzenia na świat oraz wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, będą zdolni do sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

 

1. Studia

Pomimo faktu, że kierunki studiów w Poznaniu charakteryzują się ogromną różnorodnością, a interdyscyplinarność niektórych sprawia, że wiele osób jest w stanie dopasować swoje zainteresowania i oczekiwania na przyszłość do całej procedury edukacyjnej, nie istnieje jeden konkretny odłam nauki, który pasowałby każdemu. Analogicznie jest z Architekturą wnętrz. Wobec tego jaki powinien być kandydat, który z pewnością odnajdzie siebie na tym kierunku?

Na studiach architektonicznych i artystycznych liczy się przede wszystkim talent plastyczny i poczucie szeroko pojętej estetyki. Ponadto każdy z przyszłych studentów powinien mieć zdolność do szybkiego i skutecznego przyswajania wiedzy matematycznej. Jeśli czujesz, że opis ten idealnie do ciebie pasuje, bez wahania aplikuj na Architekturę wnętrz w Poznaniu!

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu ze względu na swoją interdyscyplinarność, stawiają na wykształcenie w każdym z przyszłych absolwentów szerokich kompetencji, umożliwiających podjęcie pracy w zawodzie.

Edukację na tych studiach można podzielić na dwa uzupełniające się bloki. Jeden z nich będzie zawierał się w szeroko pojętych sztukach artystycznych oraz zgłębianiu ich przede wszystkim od strony praktycznej. Każdy ze studentów będzie miał okazję do kształcenia swojego talentu pod okiem profesjonalistów oraz wzbogacania warsztatu o całkiem nowe style malarskie, rzeźbiarskie i kolażowe.

 

2. Program studiów

Zajęcia teoretyczne i związane z bardziej techniczną stroną tego kierunku wprowadzą cię w świat obliczeń matematycznych i fizycznych – bowiem przygodę z Architekturą wnętrz w Poznaniu rozpoczniesz od przypomnienia posiadanej już wiedzy z zakresu tych przedmiotów, a w późniejszym czasie uzupełnisz ją o bardziej specyficzne aspekty kierunkowe. Poznasz również historię zgłębianego kierunku, dzięki czemu zrozumiesz jego główne założenia.

Architektura wnętrz to również zgłębienie teorii w postaci historii sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem owoców pracy najwybitniejszych architektów na przestrzeni wieków. Poznanie historii studiowanej dziedziny pozwoli każdemu ze studentów na odnalezienie własnej drogi twórczej aż na sam szczyt mistrzostwa.

 

Warto wiedzieć przed rekrutacją

Architektoniczne studia w Poznaniu to doskonały wybór dla ludzi posiadających zamiłowanie do gospodarowania nawet najmniejszej przestrzeni. Jednak każdy, kto chciałby dołączyć do zaszczytnego grona studentów Architektury wnętrz, powinien zgłębić nieco informacji na temat procedur rekrutacyjnych, obowiązujących ten kierunek studiów.

 

Wymagania rekrutacyjne

Architektura wnętrz należy do nielicznych kierunków, których proces rekrutacyjny składa się z dwóch etapów. Ze względu na swoją interdyscyplinarność, polegającą na łączeniu w sobie technicznych zagadnień opartych na dorobku naukowym najwybitniejszych matematyków oraz części artystycznej, zapewniającej doskonałą estetykę wytwarzanych projektów.

Żeby dostać się na studia pierwszego stopnia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu, należy wykazać się bardzo szeroką wiedzą matematyczną i z zakresu języka obcego oraz udowodnić ją podczas egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Ponadto każdy z kandydatów będzie zobowiązany do przystąpienia do egzaminu wstępnego, sprawdzającego zdolności plastyczne, niezbędne do bycia kompetentnym studentem i pracownikiem swojego zawodu.

 

Potrzebne dokumenty

Kiedy otrzymasz informację, że cała rekrutacja zakończyła się dla ciebie pomyślnie i będziesz mógł rozpocząć studia na kierunku Architektura wnętrz już w październiku, a przede wszystkim jeśli nie chcesz zostać skreślony z listy studentów, będziesz musiał zgromadzić plik potrzebnych do zwieńczenia całego procesu aplikacji dokumentów.

Na początek skieruj swoje kroki ku fotografowi, celem wykonania zdjęcia o standardowych wymiarach dla dokumentów, które znajdzie się w twojej legitymacji studenckiej. Należy również dostarczyć oryginał świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia wraz z kserokopiami.

Należy pamiętać, że procedury rekrutacyjne mogą się zmieniać na przestrzeni czasu, dlatego śledzenie strony internetowej wybranej uczelni odpowiednio wcześnie przed rekrutacją pozwoli ci na bycie przygotowanym na wszystko.

 

Praca po studiach architektoniczne w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniudecydujące się na wprowadzenie Architektury wnętrz do kanonu oferowanych kierunków, stawiają przede wszystkim na uposażenie studentów w taką wiedzę i umiejętności, które w jak najdokładniejszy sposób odpowiedzą na zapotrzebowanie dzisiejszego rynku pracy.

Wobec tego na jakie zatrudnienie będzie mógł liczyć każdy z absolwentów? Wiele będzie zależało od jego osobistych predyspozycji i upodobań, bowiem szerokość wachlarza możliwości zapewni szansę na dokonanie najwłaściwszego z możliwych wyborów.

Jako absolwent opisywanego kierunku będziesz mógł zatrudnić się w międzynarodowych korporacjach związanych z urządzaniem wnętrz i użytkowej przestrzeni mieszkalnej. Staniesz przed zadaniem wykonywania jak najdokładniejszych projektów architektonicznych w sposób zrozumiały i czytelny dla wszystkich podwykonawców.

Dla  absolwentów najbardziej niezależnych i posiadających zacięcie biznesowe, otworzy się furtka do możliwości założenia własnej działalności gospodarczej. Wykonywanie projektów na zlecenia klientów prywatnych oraz firm pozwoli na pięcie się po szczeblach drabiny społecznego prestiżu i godnych zarobków.

Zatrudnienie w pracowniach architektonicznych zagwarantuje możliwość podjęcia współpracy z najlepszymi architektami i innymi ludźmi, trudniącymi się pokrewnymi profesjami. Jeśli tylko posiadasz minimum kompetencji interpersonalnych, pozwalających na podjęcie pracy w większym zespole, być może będzie to idealne wyjście dla ciebie.

Architekci wnętrz ponadto będą mogli zatrudnić się w:

  • Biurach projektowych
  • Agencjach architektonicznych
  • Handlu i reklamie

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ - POZNAŃ

Komentarze (0)