Architektura wnętrz - Poznań

Architektura wnętrz - Poznań

Architektura wnętrz studia Poznań | woj. wielkopolskie

Chyba nie istnieje na świecie człowiek, który nie lubiłby być otoczony przez atrakcyjne wizualnie środowisko. Z tego względu coraz większa część społeczeństwa decyduje się na zasięgnięcie porady u profesjonalnych architektów wnętrz, zdolnych do zagospodarowania przestrzeni funkcjonalnych i estetycznych jednocześnie.

W związku z powyższym nikogo nie dziwi zapotrzebowanie na abiturientów studiów na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu, którzy za pomocą swojego wizjonerskiego spojrzenia na świat oraz wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, będą zdolni do sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Dla kogo te studia

Pomimo faktu, że kierunki studiów w Poznaniu charakteryzują się ogromną różnorodnością, a interdyscyplinarność niektórych sprawia, że wiele osób jest w stanie dopasować swoje zainteresowania i oczekiwania na przyszłość do całej procedury edukacyjnej, nie istnieje jeden konkretny odłam nauki, który pasowałby każdemu. Analogicznie jest z Architekturą wnętrz. Wobec tego jaki powinien być kandydat, który z pewnością odnajdzie siebie na tym kierunku?

Na studiach architektonicznych i artystycznych liczy się przede wszystkim talent plastyczny i poczucie szeroko pojętej estetyki. Ponadto każdy z przyszłych studentów powinien mieć zdolność do szybkiego i skutecznego przyswajania wiedzy matematycznej. Jeśli czujesz, że opis ten idealnie do ciebie pasuje, bez wahania aplikuj na Architekturę wnętrz w Poznaniu!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Kierunek architektura wnętrz możesz studiować na:

Wydział Architektury PP

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Architektura wnętrz w Poznaniu?

Uczelnie w Poznaniu, które zdecydowały się na włączenie studiów na kierunku Architektura wnętrz do kanonu oferowanych kierunków, ustalają własne zasady dotyczące rekrutacji zgodnie z odgórnymi ustaleniami Ministerstwa. Dlatego też warto pamiętać, żeby tuż przed aplikacją na wymarzony kierunek prześledzić stronę internetową danej uczelni w poszukiwaniu ewentualnych zmian.

Żeby zasilić szeregi studentów Architektury wnętrz na wybranej uczelni w Poznaniu, należy wykazać się nie tylko dobrą znajomością matematycznych zagadnień, udowodnioną w trakcie egzaminu maturalnego, ale również pomyślnie przejść sprawdzian artystycznych umiejętności praktycznych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu ze względu na swoją interdyscyplinarność, stawiają na wykształcenie w każdym z przyszłych absolwentów szerokich kompetencji, umożliwiających podjęcie pracy w zawodzie.

Edukację na tych studiach można podzielić na dwa uzupełniające się bloki. Jeden z nich będzie zawierał się w szeroko pojętych sztukach artystycznych oraz zgłębianiu ich przede wszystkim od strony praktycznej. Każdy ze studentów będzie miał okazję do kształcenia swojego talentu pod okiem profesjonalistów oraz wzbogacania warsztatu o całkiem nowe style malarskie, rzeźbiarskie i kolażowe.

Zajęcia teoretyczne i związane z bardziej techniczną stroną tego kierunku wprowadzą cię w świat skomplikowanych obliczeń matematycznych i fizycznych – bowiem przygodę z Architekturą wnętrz w Poznaniu rozpoczniesz od przypomnienia posiadanej już wiedzy z zakresu tych przedmiotów, a w późniejszym czasie uzupełnisz ją o bardziej specyficzne aspekty kierunkowe.

Architektura wnętrz to również zgłębienie teorii w postaci historii sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem owoców pracy najwybitniejszych architektów na przestrzeni wieków. Poznanie historii studiowanej dziedziny pozwoli każdemu ze studentów na odnalezienie własnej drogi twórczej aż na sam szczyt mistrzostwa.

 

Ile trwają studia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu

Studia w Poznaniu na kierunku Architektura wnętrz można podjąć w ramach studiów pierwszego oraz drugiego stopnia. Pierwsza opcja jest przeznaczona dla osób nieposiadających wcześniejszego doświadczenia ze szkolnictwem wyższym lub takich, którym nie udało się uzyskać wyższego wykształcenia.

Studia inżynierskie będą trwały siedem semestrów, czyli trzy i pół roku i zostaną zwieńczone otrzymaniem przez każdego z absolwentów uprawnień do podjęcia pracy w zawodzie.

Ukończenie studiów magisterskich drugiego stopnia zajmie studentom półtora roku i w znacznym stopniu uzupełni posiadaną już wiedzę, przez co staną się atrakcyjnymi pracownikami współczesnego rynku pracy.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Architektura wnętrz w Poznaniu

Architektoniczne studia w Poznaniu to doskonały wybór dla ludzi posiadających zamiłowanie do gospodarowania nawet najmniejszej przestrzeni. Jednak każdy, kto chciałby dołączyć do zaszczytnego grona studentów Architektury wnętrz, powinien zgłębić nieco informacji na temat procedur rekrutacyjnych, obowiązujących ten kierunek studiów.

 

Wymagania rekrutacyjne

Architektura wnętrz należy do nielicznych kierunków, których proces rekrutacyjny składa się z dwóch etapów. Ze względu na swoją interdyscyplinarność, polegającą na łączeniu w sobie technicznych zagadnień opartych na dorobku naukowym najwybitniejszych matematyków oraz części artystycznej, zapewniającej doskonałą estetykę wytwarzanych projektów.

Żeby dostać się na studia pierwszego stopnia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu, należy wykazać się bardzo szeroką wiedzą matematyczną i z zakresu języka obcego oraz udowodnić ją podczas egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Ponadto każdy z kandydatów będzie zobowiązany do przystąpienia do egzaminu wstępnego, sprawdzającego zdolności plastyczne, niezbędne do bycia kompetentnym studentem i pracownikiem swojego zawodu.

 

Potrzebne dokumenty

Kiedy otrzymasz informację, że cała rekrutacja zakończyła się dla ciebie pomyślnie i będziesz mógł rozpocząć studia na kierunku Architektura wnętrz już w październiku, a przede wszystkim jeśli nie chcesz zostać skreślony z listy studentów, będziesz musiał zgromadzić plik potrzebnych do zwieńczenia całego procesu aplikacji dokumentów.

Na początek skieruj swoje kroki ku fotografowi, celem wykonania zdjęcia o standardowych wymiarach dla dokumentów, które znajdzie się w twojej legitymacji studenckiej. Na biurko komisji rekrutacyjnej należy również dostarczyć oryginał świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia wraz z kserokopiami.

Należy pamiętać, że procedury rekrutacyjne mogą się zmieniać na przestrzeni czasu, dlatego śledzenie strony internetowej wybranej uczelni odpowiednio wcześnie przed rekrutacją pozwoli ci na bycie przygotowanym na wszystko.

 

Jaka praca po studiach na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu?

Uczelnie w Poznaniu, decydujące się na wprowadzenie Architektury wnętrz do kanonu oferowanych kierunków, stawiają przede wszystkim na uposażenie studentów w taką wiedzę i umiejętności, które w jak najdokładniejszy sposób odpowiedzą na zapotrzebowanie dzisiejszego rynku pracy.

Wobec tego na jakie zatrudnienie będzie mógł liczyć każdy z absolwentów? Wiele będzie zależało od jego osobistych predyspozycji i upodobań, bowiem szerokość wachlarza możliwości zapewni szansę na dokonanie najwłaściwszego z możliwych wyborów.

Jako absolwent opisywanego kierunku będziesz mógł zatrudnić się w międzynarodowych korporacjach związanych z urządzaniem wnętrz i użytkowej przestrzeni mieszkalnej. Staniesz przed zadaniem wykonywania jak najdokładniejszych projektów architektonicznych w sposób zrozumiały i czytelny dla wszystkich podwykonawców.

Dla  absolwentów najbardziej niezależnych i posiadających zacięcie biznesowe, otworzy się furtka do możliwości założenia własnej działalności gospodarczej. Wykonywanie projektów na zlecenia klientów prywatnych oraz firm pozwoli na pięcie się po szczeblach drabiny społecznego prestiżu i godnych zarobków.

Zatrudnienie w pracowniach architektonicznych zagwarantuje możliwość podjęcia współpracy z najlepszymi architektami i innymi ludźmi, trudniącymi się pokrewnymi profesjami. Jeśli tylko posiadasz minimum kompetencji interpersonalnych, pozwalających na podjęcie pracy w większym zespole, być może będzie to idealne wyjście dla ciebie.

Architekci wnętrz ponadto będą mogli zatrudnić się w:

  • Biurach projektowych
  • Agencjach architektonicznych
  • Handlu i reklamie

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu?

Sprawdzenie opinii dotyczących interesującego nas kierunku studiów pozwala z dużym prawdopodobieństwem oszacować, czy warto zgłębiać daną dziedzinę wiedzy.

Dominika, absolwentka studiów na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu, mówi:

„Przy wybieraniu kierunku studiów kierowałam się przede wszystkim jego przyszłościowością. Jestem bardzo pragmatyczną osobą i tego też oczekiwałam od swoich studiów. Architekturę wnętrz w Poznaniu ukończyłam trzy lata temu, a obecnie prowadzę własną, dobrze prosperującą firmę. Polecam ten kierunek każdemu.”

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W POZNANIU

 

 

Komentarze (0)