Architektura wnętrz - Poznań

Architektura wnętrz - Poznań

Architektura wnętrz - Poznań

Studia w Poznaniu na kierunku

architektura wnętrz

Odkryj kierunek architektura wnętrz w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Architektura wnętrz studia Poznań | woj. wielkopolskie

Chyba nie istnieje na świecie człowiek, który nie lubiłby być otoczony przez atrakcyjne wizualnie środowisko. Z tego względu coraz większa część społeczeństwa decyduje się na zasięgnięcie porady u profesjonalnych architektów wnętrz, zdolnych do zagospodarowania przestrzeni funkcjonalnych i estetycznych jednocześnie.

W związku z powyższym nikogo nie dziwi zapotrzebowanie na abiturientów studiów na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu, którzy za pomocą swojego wizjonerskiego spojrzenia na świat oraz wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, będą zdolni do sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Dla kogo te studia

Pomimo faktu, że kierunki studiów w Poznaniu charakteryzują się ogromną różnorodnością, a interdyscyplinarność niektórych sprawia, że wiele osób jest w stanie dopasować swoje zainteresowania i oczekiwania na przyszłość do całej procedury edukacyjnej, nie istnieje jeden konkretny odłam nauki, który pasowałby każdemu. Analogicznie jest z Architekturą wnętrz. Wobec tego jaki powinien być kandydat, który z pewnością odnajdzie siebie na tym kierunku?

Na studiach architektonicznych i artystycznych liczy się przede wszystkim talent plastyczny i poczucie szeroko pojętej estetyki. Ponadto każdy z przyszłych studentów powinien mieć zdolność do szybkiego i skutecznego przyswajania wiedzy matematycznej. Jeśli czujesz, że opis ten idealnie do ciebie pasuje, bez wahania aplikuj na Architekturę wnętrz w Poznaniu!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Politechnika Poznańska

     Politechnika Poznańska

     Politechnika Poznańska

     Kierunek architektura wnętrz możesz studiować na:

     Wydział Architektury PP

     Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Architektura wnętrz w Poznaniu?

     Uczelnie w Poznaniu, które zdecydowały się na włączenie studiów na kierunku Architektura wnętrz do kanonu oferowanych kierunków, ustalają własne zasady dotyczące rekrutacji. Dlatego też warto pamiętać, żeby tuż przed aplikacją na wymarzony kierunek prześledzić stronę internetową danej uczelni w poszukiwaniu ewentualnych zmian.

     Żeby zasilić szeregi studentów Architektury wnętrz na wybranej uczelni w Poznaniu, należy wykazać się nie tylko dobrą znajomością treści matematycznych oraz zagadnień językowych, udowodnioną w trakcie egzaminu maturalnego, ale również pomyślnie przejść sprawdzian artystycznych umiejętności praktycznych.

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     Harmonogram rekrutacji +

     Myślisz o studiach w Poznaniu na kierunku architektura wnętrz? Zapoznaj się zatem doskonale z harmonogramem rekrutacji, by w przyszłości żaden z terminów nie był dla ciebie zaskoczeniem. Nie od dziś wiadomo, że dokładne zapoznanie się z harmonogramem rekrutacji powinno być jedną z najważniejszych rzeczy, jakie wykonują kandydaci na studia. Przyszli studenci najpierw rejestrują się na internetowych platformach rekrutacyjnych, które zostały przygotowane przez uczelnie. Mogą tego dokonywać jeszcze przed ogłoszeniem wyników maturalnych, ponieważ już na przełomie kwietnia oraz maja.

     Studia na kierunku architektura wnętrz są znacznie bardziej wymagające od innych kierunków, ponieważ osoby nimi zainteresowane, muszą przystąpić także do egzaminów wstępnych. Tuż po ogłoszeniu wyników matur, czyli w lipcu, kandydaci dowiadują się, czy zakwalifikowali się do dalszego etapu rekrutacji. Ma on formę sprawdzianu praktycznych umiejętności z zakresu rysunku oraz wyobraźni przestrzennej. Odbywa się on na ogół w połowie lipca. Dopiero zsumowanie punktów z matur i tego egzaminu określa, czy dana osoba dostała się na studia w Poznaniu na kierunku architektura wnętrz.

     Uczelnie w Poznaniu bardzo często otwierają także dodatkowe etapy rekrutacji na te kierunki studiów, na które nie zostały wypełnione limity miejsc. Tak dzieje się również w przypadku architektury wnętrz. Dodatkowe etapy rekrutacji odbywają się w sierpniu oraz we wrześniu, trzeba mieć jednaj świadomość, że na ten prestiżowy kierunek dostają się wyłącznie najlepsi i najbardziej uzdolnieni abiturienci szkół średnich.

     Dokumenty rekrutacyjne +

     Kiedy już znajdziesz się na listach osób przyjętych, musisz pamiętać, że terminowe dostarczenie niezbędnych dokumentów do dziekanatu stanowi bardzo ważny krok w procedurze rekrutacyjnej. Powinien wziąć to pod uwagę każdy z kandydatów na studia wyższe. Odpowiednie dokumenty trzeba dostarczyć na ogół już po ogłoszeniu list osób przyjętych na studia. Jeżeli ten krok zostanie przez ciebie pominięty, to zostaniesz skreślony z listy zakwalifikowanych kandydatów. Zorientuj się odpowiednio wcześnie, jakie dokumenty dostarczyć w pierwszej kolejności. Szczegółowe informacje na ich temat znajdziesz zawsze na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Trzon tych dokumentów jest jednak na ogół bardzo podobny i muszą się pośród nich znaleźć obowiązkowo:

     • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
     • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
     • aktualna fotografia;
     • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
     • różnego rodzaju podpisane umowy.

     Pamiętaj również o tym, by sprawdzić, czy w przypadku rekrutacji na studia na kierunku architektura wnętrz nie musisz odpowiednio wcześnie dostarczyć portfolio z twoim dorobkiem artystycznym.

     Opłaty rekrutacyjne +

     To bardzo ważny etap kwalifikacji, ponieważ opłaty rekrutacyjne w Polsce mają charakter obowiązkowy i musisz ich dokonać, gdy aplikujesz na wybraną przez siebie uczelnię. Opłaty za studia w Poznaniu na kierunku architektura wnętrz będą wyższe niż w przypadku innych kierunków, ponieważ obejmują jeszcze dodatkowo egzamin wstępny (a w tym część udostępnionych materiałów), więc wahają się na ogół od około 100 do 150 zł. Opłaty rekrutacyjne możesz uiścić za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych. Pamiętaj jednak, by dokonać je odpowiednio wcześnie i potwierdzenie przelewu dostarczyć do dziekanatu uczelni.

     Przedmioty kwalifikacyjne +

     Studia na kierunku architektura wnętrz mają profil zarówno ścisły, jak i artystyczny, więc plastyczne umiejętności studentów zostaną sprawdzone przede wszystkim podczas egzaminów wstępnych. Oczywiście by do nich przystąpić, trzeba posiadać świadectwo maturalne z pozytywnymi wynikami z egzaminów. Oprócz podstawowych przedmiotów możesz zastanowić się, które z dodatkowych przedmiotów warto zdawać na poziomie rozszerzonym, by ułatwić sobie naukę w przyszłości – może to być matematyka, fizyka, czy nawet historia sztuki.

     Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

     Wszystkie uczelnie w Poznaniu mają wewnętrzne przeliczniki punktów kwalifikacyjnych – zapoznaj się z ich szczegółami na stronach internetowych ośrodków akademickich. Warto pamiętać jednak, że zawsze w procesie rekrutacji najwyżej punktowane są przedmioty zgodne z wymogami kwalifikacji na dany kierunek. Oprócz tego znacznie wyżej cenione są te przedmioty, które zdawane były przez maturzystów na poziomie rozszerzonym. W przypadku studiów na kierunku architektura wnętrz liczą się także wyniki, jakie kandydaci otrzymali podczas egzaminów wstępnych. Wyniki z matur i egzaminów wstępnych zostaną ze sobą zsumowane.

     Olimpiady oraz konkursy +

     Studia na kierunku architektura wnętrz wymagają wielu uzdolnień plastycznych, więc możesz je zaprezentować przykładowo podczas Olimpiady Artystycznej w sekcji plastyki. Wzięcie udziału w olimpiadzie przedmiotowej to bardzo interesująca propozycja dla osób, których wiedza oraz umiejętności znacznie wykraczają poza mury szkoły średniej. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku studiów artystycznych nie mają one aż takiego znaczenia, ponieważ predyspozycje kandydatów zostaną bardzo wyraźnie określone podczas egzaminów wstępnych.

     KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W POZNANIU

     POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ARCHITEKTURA WNĘTRZ

     WAŻNE TEMATY

     Jak wyglądają studia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu

     Studia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu ze względu na swoją interdyscyplinarność, stawiają na wykształcenie w każdym z przyszłych absolwentów szerokich kompetencji, umożliwiających podjęcie pracy w zawodzie.

     Edukację na tych studiach można podzielić na dwa uzupełniające się bloki. Jeden z nich będzie zawierał się w szeroko pojętych sztukach artystycznych oraz zgłębianiu ich przede wszystkim od strony praktycznej. Każdy ze studentów będzie miał okazję do kształcenia swojego talentu pod okiem profesjonalistów oraz wzbogacania warsztatu o całkiem nowe style malarskie, rzeźbiarskie i kolażowe.

      

     Program studiów

     Zajęcia teoretyczne i związane z bardziej techniczną stroną tego kierunku wprowadzą cię w świat obliczeń matematycznych i fizycznych – bowiem przygodę z Architekturą wnętrz w Poznaniu rozpoczniesz od przypomnienia posiadanej już wiedzy z zakresu tych przedmiotów, a w późniejszym czasie uzupełnisz ją o bardziej specyficzne aspekty kierunkowe. Poznasz również historię zgłębianego kierunku, dzięki czemu zrozumiesz jego główne założenia.

     Architektura wnętrz to również zgłębienie teorii w postaci historii sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem owoców pracy najwybitniejszych architektów na przestrzeni wieków. Poznanie historii studiowanej dziedziny pozwoli każdemu ze studentów na odnalezienie własnej drogi twórczej aż na sam szczyt mistrzostwa.

     Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

     ARCHITEKTURA WNĘTRZ POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

     ARCHITEKTURA WNĘTRZ POZNAŃ STUDIA NIESTACJONARNE

     Ile trwają studia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu

     Ile trwają studia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu

     Studia w Poznaniu na kierunku Architektura wnętrz można podjąć w ramach studiów pierwszego oraz drugiego stopnia. Pierwsza opcja jest przeznaczona dla osób nieposiadających wcześniejszego doświadczenia ze szkolnictwem wyższym lub takich, którym nie udało się uzyskać wyższego wykształcenia.

     Studia licencjackie będą trwały sześć semestrów, czyli trzy lata i zostaną zwieńczone otrzymaniem przez każdego z absolwentów uprawnień do podjęcia pracy w zawodzie.

     Ukończenie studiów magisterskich drugiego stopnia zajmie studentom dwa lata i w znacznym stopniu uzupełni posiadaną już wiedzę, przez co staną się atrakcyjnymi pracownikami współczesnego rynku pracy.

     Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

     ARCHITEKTURA WNĘTRZ POZNAŃ STUDIA I STOPNIA

     ARCHITEKTURA WNĘTRZ POZNAŃ STUDIA II STOPNIA

     Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Architektura wnętrz w Poznaniu

     Architektoniczne studia w Poznaniu to doskonały wybór dla ludzi posiadających zamiłowanie do gospodarowania nawet najmniejszej przestrzeni. Jednak każdy, kto chciałby dołączyć do zaszczytnego grona studentów Architektury wnętrz, powinien zgłębić nieco informacji na temat procedur rekrutacyjnych, obowiązujących ten kierunek studiów.

      

     Wymagania rekrutacyjne

     Architektura wnętrz należy do nielicznych kierunków, których proces rekrutacyjny składa się z dwóch etapów. Ze względu na swoją interdyscyplinarność, polegającą na łączeniu w sobie technicznych zagadnień opartych na dorobku naukowym najwybitniejszych matematyków oraz części artystycznej, zapewniającej doskonałą estetykę wytwarzanych projektów.

     Żeby dostać się na studia pierwszego stopnia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu, należy wykazać się bardzo szeroką wiedzą matematyczną i z zakresu języka obcego oraz udowodnić ją podczas egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Ponadto każdy z kandydatów będzie zobowiązany do przystąpienia do egzaminu wstępnego, sprawdzającego zdolności plastyczne, niezbędne do bycia kompetentnym studentem i pracownikiem swojego zawodu.

      

     Potrzebne dokumenty

     Kiedy otrzymasz informację, że cała rekrutacja zakończyła się dla ciebie pomyślnie i będziesz mógł rozpocząć studia na kierunku Architektura wnętrz już w październiku, a przede wszystkim jeśli nie chcesz zostać skreślony z listy studentów, będziesz musiał zgromadzić plik potrzebnych do zwieńczenia całego procesu aplikacji dokumentów.

     Na początek skieruj swoje kroki ku fotografowi, celem wykonania zdjęcia o standardowych wymiarach dla dokumentów, które znajdzie się w twojej legitymacji studenckiej. Należy również dostarczyć oryginał świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia wraz z kserokopiami.

     Należy pamiętać, że procedury rekrutacyjne mogą się zmieniać na przestrzeni czasu, dlatego śledzenie strony internetowej wybranej uczelni odpowiednio wcześnie przed rekrutacją pozwoli ci na bycie przygotowanym na wszystko.

     zasady rekrutacji na studia

     Jaka praca po studiach na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu?

     Jaka praca po studiach na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu?

     Uczelnie w Poznaniudecydujące się na wprowadzenie Architektury wnętrz do kanonu oferowanych kierunków, stawiają przede wszystkim na uposażenie studentów w taką wiedzę i umiejętności, które w jak najdokładniejszy sposób odpowiedzą na zapotrzebowanie dzisiejszego rynku pracy.

     Wobec tego na jakie zatrudnienie będzie mógł liczyć każdy z absolwentów? Wiele będzie zależało od jego osobistych predyspozycji i upodobań, bowiem szerokość wachlarza możliwości zapewni szansę na dokonanie najwłaściwszego z możliwych wyborów.

     Jako absolwent opisywanego kierunku będziesz mógł zatrudnić się w międzynarodowych korporacjach związanych z urządzaniem wnętrz i użytkowej przestrzeni mieszkalnej. Staniesz przed zadaniem wykonywania jak najdokładniejszych projektów architektonicznych w sposób zrozumiały i czytelny dla wszystkich podwykonawców.

     Dla  absolwentów najbardziej niezależnych i posiadających zacięcie biznesowe, otworzy się furtka do możliwości założenia własnej działalności gospodarczej. Wykonywanie projektów na zlecenia klientów prywatnych oraz firm pozwoli na pięcie się po szczeblach drabiny społecznego prestiżu i godnych zarobków.

     Zatrudnienie w pracowniach architektonicznych zagwarantuje możliwość podjęcia współpracy z najlepszymi architektami i innymi ludźmi, trudniącymi się pokrewnymi profesjami. Jeśli tylko posiadasz minimum kompetencji interpersonalnych, pozwalających na podjęcie pracy w większym zespole, być może będzie to idealne wyjście dla ciebie.

     Architekci wnętrz ponadto będą mogli zatrudnić się w:

     • Biurach projektowych
     • Agencjach architektonicznych
     • Handlu i reklamie

     Jakie opinie mają studia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu?

     Sprawdzenie opinii dotyczących interesującego nas kierunku studiów pozwala z dużym prawdopodobieństwem oszacować, czy warto zgłębiać daną dziedzinę wiedzy.

     Dominika, absolwentka studiów na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu, mówi:

     „Przy wybieraniu kierunku studiów kierowałam się przede wszystkim jego przyszłościowością. Jestem bardzo pragmatyczną osobą i tego też oczekiwałam od swoich studiów. Architekturę wnętrz w Poznaniu ukończyłam trzy lata temu, a obecnie prowadzę własną, dobrze prosperującą firmę. Polecam ten kierunek każdemu.”

     23 Uczelnie w Poznaniu

     Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

     Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

     Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

      

      

     Komentarze (0)