Studia architektoniczne Poznań

Studia architektoniczne Poznań

Studia architektoniczne Poznań

Największy wybór studiów

architektonicznych w Poznaniu

Odkryj kierunki architektorniczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia architektoniczne Poznań | woj. wielkopolskie

Studia architektoniczne to początek odpowiedzialnej kariery zawodowej - mało który kandydat na tego rodzaju studia, zdaje sobie sprawę, że w rękach architektów bardzo często leży los wielu ludzi - to architekci są odpowiedzialni za trwałość i bezpieczeństwo projektowanych budynków, oczywiście, inżynierowie budowlani również, jednak odpowiedzialność za główny projekt, wedle którego realizowana jest inwestycja, leży w rękach architektów. Nieco inaczej sytuacja rysuje się w przypadku architektów krajobrazu czy wnętrz, jednak i w tym przypadku wolności artystycznej mieć nie będziecie. Jeśli więc drzemie w Was dusza artysty, a słyszeliście, że na architekturze można dobrze zarobić, to nie idźcie tą drogą! Studia architektoniczne w Poznaniu z pewnością Was w pewnym momencie zweryfikują. Architektura to ciężki kawałek chleba, wymagający bardzo sumiennego przygotowania teoretycznego i praktycznego wizjonerstwa - jeśli połączycie te dwa czynniki, to macie szansę na sukces w swoim życiu zawodowym!

Studia architektoniczne w Poznaniu mogą być bardzo ciekawą przygodą, patrząc na charakter samego miasta - połączenia poniemieckich budowli z nowoczesną architekturą miejską, wpisującą się w krajobraz. Poznań to dość specyficzne miasto z koziołkami na ratuszu, ze starym rynkiem, zabytkowymi bramami, kamienicami oraz Twierdzą Poznań - jedną z trzech największych w Europie tego typu fortyfikacji, zbudowaną w XIX wieku i dokończoną na początku XX.. Miasto, rozdzielone wielką rzeką Wartą, łączy swoje części za pomocą 7 mostów drogowych i 3 kolejowych - ich budowa z pewnością była niemałym wyzwaniem dla architektów i budowniczych. Poznań został uznany w 2008 roku jako pomnik historii - mianem tym objęte zostały nie tylko tereny Starego Miasta. A takie zdobycze miasta i taka historia zobowiązuje, w szczególności studentów architektury do dokładnego “zbadania terenu” miasta akademickiego. Dlatego przyszli architekci -

Poznań to wspaniałe miejsce dla przyszłych projektantów naszej przestrzeni, wiele możecie się tu nauczyć, nie tylko z samej historii i z samych spacerów po mieście, ale również od wspaniałej kadry profesorskiej, prowadzącej swoich podopiecznych do zdobycia tytułu inżyniera architekta!

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W POZNANIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia architektoniczne w Poznaniu

Aby dostać się na upragnione studia architektoniczne w Poznaniu, musicie od dnia podjęcia tej jakże ważnej decyzji, ćwiczyć umiejętności rysunkowe. Bowiem oprócz samego konkursu świadectw, klasycznej formy rekrutacji, będziecie musieli przejść egzamin z rysunku i umiejętności technicznych, niezbędnych w pracy architekta. Dobre wyniki z egzaminów maturalnych oraz kompetencje rysunkowe (czytaj: talent i łut szczęścia), zapewnią Wam wyczekane miejsce na studiach architektonicznych w Poznaniu. Polecamy staranne przygotowanie się do egzaminu z rysunku - on tak naprawdę ma w rekrutacji decydującą rolę.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach architektonicznych

Gdzie znajdziecie zatrudnienie po studiach architektonicznych w Poznaniu? W najróżniejszych urzędach i instytucjach, w których architekci są niezbędni do wykonywania projektów, wydawania orzeczeń i pozwoleń. Architekci są licznie zatrudniani w jednostkach samorządu terytorialnego, jak i w jednostkach administracji centralnej. Wszelkie państwowe instytucje kontrolne na najróżniejszych szczeblach potrzebują wykształconych architektów z dyplomami i pozwoleniami. W rozwijającym się kraju, takim jak jest Polska, architekci są naprawdę niezbędni.

Przez wzgląd na ograniczoną ilość miejsc na studia architektoniczne nie tylko w Poznaniu, ale i w całej Polsce, jak i na trudny egzamin kwalifikacyjny, architektów wciąż jest w naszym kraju mało. Bardziej niezależni duchowo i artystycznie mogą poszukiwać pracy w biurach projektowych oraz firmach deweloperskich, w których zatrudniany jest cały sztab zdolnych inżynierów. Oprócz tego, oczywiście możecie pokusić się o założenie własnego biura projektowego, parającego się kompleksowym zadbaniem o budowę na przykład domku jednorodzinnego. Jako firma możecie startować w licznych przetargach organizowanych przez gminy i miasta, a także poszukiwać zleceń na własną rękę. Bez architektów ludzie nie mogą podjąć się żadnej budowy - może dlatego jest to tak dobry kierunek kształcenia?

STUDIA ARCHITEKTONICZNE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

Przede wszystkim studia architektoniczne w Poznaniu możecie realizować na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, jednej z największych uczelni tego miasta. Prowadzone są tu studia architektury, po których uzyskać tytuł inżyniera architekta - studia I i II stopnia, magisterskie (uzupełniające). Możecie wybrać się na studia stacjonarne, jak i niestacjonarne.

Studia architektoniczne prowadzi również Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Na Wydziale Architektury i Wzornictwa prowadzone są studia:

  • Architektura - studia I i II stopnia, stacjonarne, inżynierskie i magisterskie, elitarne - grupy liczą max. do 20 osób
  • Design krajobrazu - studia I i II stopnia, stacjonarne
  • Projektowanie mebla - studia I i II stopnia stacjonarne

Na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii możecie podjąć studia architektury wnętrz - studia I i II stopnia, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych oferuje kształcenie w ramach studiów licencjackich I stopnia stacjonarny i niestacjonarnych na kierunku Architektura wnętrz w specjalności projektowanie wnętrz.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)