Kosmetologia studia w Trójmieście

Komentarze (0)

Kosmetologia studia w Trójmieście

Komentarze (0)
Kosmetologia studia w Trójmieście

Kosmetologia studia w Trójmieście

Niektóre uczelnie w Gdańsku, Gdyni i Sopociektóre zdecydowały się odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy na absolwentów studiów kosmetologicznych, poprzez zaoferowanie możliwości podjęcia właśnie tego kierunku, ustalają własny program nauczania, którego efekty są mimo wszystko bardzo zbliżone, przez co każdy absolwent będzie miał równe szanse w oczach pracodawców.

Kiedy dbanie o swój wygląd fizyczny, regularne uczęszczanie na zabiegi kosmetyczne i kosmetologiczne, korzystanie z usług fryzjera oraz stylisty przestało być domeną wyłącznie kobiet, a rozszerzyło spektrum swojego zasięgu również na męską część społeczeństwa, studia na kierunku Kosmetologia stały się jednym z najchętniej wybieranych dróg edukacji przez przyszłych maturzystów.

Nic w tym dziwnego – przyszłościowość tego kierunku jest nie do zakwestionowania i potwierdza ją szerokie grono absolwentów, którzy znaleźli idealne dla siebie miejsce na wymagającym rynku pracy, zarówno w kraju, jak i za granicą.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Kosmetologia to dziedzina pełna wyzwań, niespodzianek, ale i przyjemności wynikającej z pomagania innym, dlatego wiedza, którą będziesz musiał przyswoić jako student tego medycznego kierunku będzie interdyscyplinarna i złożona. Przedmiotami, które z dużym prawdopodobieństwem spotkasz na swojej drodze ku ukończeniu Kosmetologii w Trójmieście, będą:

  • Fizjologia i patofizyka
  • Histologia
  • Mikrobiologia i immunologia
  • Farmakologia
  • Estetyka
  • Fizjoterapia i masaż
  • Receptura kosmetyczna

 

2. Dla kogo te studia

Kosmetologia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie z pewnością okaże się interesującą propozycją dla wszystkich tych, którzy chcieliby połączyć przyjemne z pożytecznym – zdobywanie skomplikowanej wiedzy medycznej, która przyda się w przyszłym życiu zawodowym, z praktykami kosmetologicznymi w różnych miejscach pracy kosmetologa.

Jeśli fascynują cię nauki medyczne, szczególnie związane ze skórą człowieka, cenisz walory estetyczne i chciałbyś zapewniać dobre samopoczucie w tej kwestii swoim przyszłym klientom, jesteś empatyczny i gotowy na spotkanie klientów o różnych cechach i charakterze, a ponadto kosmetologia to coś, co chciałbyś praktykować – nie wahaj się dłużej i aplikuj!

 

3. Tryb studiów

Wielu przyszłych studentów chciałoby uniknąć studiowania od poniedziałku do piątku i w miarę możliwości dopasować zdobywanie wykształcenia w ramach wybranego kierunku do istniejących już, szeroko pojętych zobowiązań życiowych, najczęściej dotyczących pracy. Ukłonem w stronę pracujących na pełen etat studentów są studia niestacjonarne, na których nauka odbywa się podczas weekendowych zjazdów. Mają one miejsce najczęściej co dwa lub trzy tygodnie, co można sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

Powyższy wybór będzie się wiązał z obowiązkiem opłacania każdego semestru edukacji. Informacje o cenach za czesne, możliwości rozłożenia opłat na raty, ewentualnych zniżkach i promocjach, można zgłębić zapoznając się z regulaminem wybranej placówki akademickiej.

Studia stacjonarne to wybór numer jeden znacznej większości absolwentów szkół średnich, dlatego jeśli zdecydujesz się na dokonanie właśnie jego, przygotuj się na starcie z dużym gronem konkurencji. Niewątpliwą zaletą studiów stacjonarnych jest możliwość zgłębiania kierunkowej wiedzy systematycznie i w sposób ciągły.

 

4. Wiedza i umiejętności

Jako że Kosmetologię można śmiało zaliczyć do kanonu nauk medycznych, to każdy z absolwentów powinien przyswoić ogólną, podstawową wiedzę z zakresu tych nauk, wzbogaconą o solidne przygotowanie kierunkowe, które umożliwi w sposób świadomy i odpowiedzialny podjąć pracę w zawodzie.

Poznanie podstaw fizjologii, anatomii, genetyki oraz patologii w obszarze zdrowia rozpocznie twoją przygodę na opisywanym kierunku studiów. Dzięki gruntownym podstawom psychologicznym będziesz w stanie zapewnić należyte wsparcie emocjonalne oraz opiekę pacjentom borykającym się z chorobami psychosomatycznymi.

To i wiele, wiele więcej tylko na Kosmetologii w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

 

Warto wiedzieć przed rekrutacją

Jednym z najbardziej stresujących momentów w życiu każdego młodego człowieka, chcącego podjąć kształcenie w ramach studiów wyższych, jest ich wybór oraz perspektywa przystąpienia do procedury rekrutacyjnej. Dlatego aby oszczędzić sobie niepotrzebnej dawki dodatkowych negatywnych emocji, warto odpowiednio się przygotować. A jak? Czytając poniższy paragraf.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem, którego wykonanie przybliży cię do zasilenia grona studentów Kosmetologii, będzie zgłoszenie swojej kandydatury, za pośrednictwem znajdującego się na stronie internetowej wybranej uczelni, formularza. W tym celu musisz znać, uzyskane podczas zmagań maturalnych, wyniki lub zdobyte w trakcie pierwszego etapu edukacji oceny. Mają one kluczowe znaczenie w procesie rekrutacji, gdyż decydują o przyjęciu na studia medyczne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot).

Odgórnie otwartą furtkę do zasilenia grona studentów będą mieli laureaci lub finaliści konkursów przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim. Nagrodą za ich ponadprzeciętne osiągnięcia będzie stuprocentowy wynik z matury najczęściej na poziomie rozszerzonym.

Po wykonaniu tego pierwszego i zarazem najtrudniejszego kroku, jakim jest decyzja o wyborze uczelni i aplikacja na nią, przed tobą już tylko względnie długi czas oczekiwania na werdykt w sprawie zakwalifikowania się na wybrany kierunek oraz skompletowanie pliku potrzebnych dokumentów.

 

Potrzebne dokumenty

Jeśli twoje nazwisko znalazło się na liście przyjętych na Kosmetologię w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, to znaczy, że od października będziesz mógł rozpocząć wymarzoną edukacją, a co za tym idzie, nowy etap w życiu. Aby nie zostać wykluczonym z grona przyjętych, będziesz potrzebował:

  • Świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia
  • Kserokopii jednego z powyższych dokumentów
  • Fotografii o wymiarach 35X45mm

 

Praca po studiach

Studia medyczne na kierunku kosmetologia to gwarancja uzyskania dobrze płatnej, stabilnej pracy, która będzie obfitowała w ogromną liczbę codziennych wyzwań. Wobec tego gdzie właściwie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów na kierunku Kosmetologia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie?

Czy potrafisz sobie wyobrazić dobrze prosperujący gabinet kosmetologiczny bez kosmetologa? To niemożliwe. Stąd wniosek nasuwa się sam – każdy z absolwentów Kosmetologii będzie mógł zatrudnić się w istniejącym już prywatnym lub publicznym gabinecie związanym z kierunkiem kształcenia lub otworzyć swój własny, jeśli tylko ma odrobinę zacięcia do prowadzenia swojego biznesu.

Gabinety medycyny estetycznej to nie tylko miejsce przeprowadzania skomplikowanych operacji przeprowadzanych przez sztab chirurgów plastycznych, poprawiających wygląd i samopoczucie pacjentów, ale również szansa dla kosmetologów na wykazanie się szerokimi umiejętnościami w zakresie pielęgnacji skóry z różnymi problemami.

A skoro już o skórze mowa – każdy z absolwentów Kosmetologii w Trójmieście będzie mógł nawiązać współpracę z najwybitniejszymi dermatologami w szpitalach, przychodniach i gabinetach lekarskich, oferując pacjentom fachową opiekę nie tylko nad problemami skórnymi, ale również nad ich samopoczuciem, dzięki zgłębieniu podstaw psychologii w trakcie edukacji na studiach.

Ponadto jeśli ukończysz studia medyczne na kierunku Kosmetologia, będziesz mógł świadczyć swoje usługi podczas pracy ze sportowcami i innymi ludźmi, chcącymi zaznać nieco relaksu w gabinetach odnowy biologicznej, SPA, czy fitness.

Spektrum wyboru przyszłej ścieżki zawodowej, jakie oferuje ukończenie studiów na kierunku Kosmetologia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, umożliwi każdemu z absolwentów uniknięcie przedwczesnego wypalenia zawodowego dzięki dopasowaniu miejsca pracy do osobistych zainteresowań i predyspozycji.

Sprawdź

Kierunki studiów w Trójmieście

WSZYSTKO O KIERUNKU KOSMETOLOGIA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)