Fizjoterapia studia w Poznaniu

Komentarze (0)

Fizjoterapia studia w Poznaniu

Komentarze (0)
Fizjoterapia studia w Poznaniu

Jak wyglądają studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu

Żyjemy w czasach szaleńczego pędu codzienności, pracoholizmu i wysiłku ponad możliwości przeciętnego człowieka. Długie godziny spędzane w niefizjologicznych pozycjach, wymuszanych przez pracę biurową i fizyczną, ograniczenie aktywności fizycznej na korzyść samochodów i transportu publicznego, a nawet złe nawyki w kwestii spędzania wolnego czasu – wszystkie te czynniki mogą nieuchronnie prowadzić do bolesnych w skutkach wad postawy.

Nie tylko powyższe czynniki stanowią wyzwanie dla współczesnych fizjoterapeutów. Znaczna część społeczeństwa ma nieprzyjemność doświadczać przykrych dolegliwości wynikających z przewlekłych chorób narządów ruchu, czy niepełnosprawności.

Zapotrzebowanie na grono wyspecjalizowanych absolwentów studiów na kierunku Fizjoterapia nie maleje, natomiast znacząco rośnie zainteresowanie przyszłych studentów podjęciem edukacji właśnie w tym kierunku. Wszystko to sprawia, że konkurencja w procesie rekrutacji jest duża, a dostają się tylko najlepsi.

 

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Edukacja w ramach studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu to ciężka praca, do pełnego ukończenia której potrzeba zgłębienia szerokiej wiedzy z obszaru niemal wszystkich nauk medycznych. Dlatego studia medyczne uchodzą za jedne z najtrudniejszych.

Poza ogólnymi zagadnieniami z dziedziny ludzkiej fizjologii, anatomii, genetyki i biochemii, będziesz miał okazję wdrożyć się w specjalistyczne kwestie związane z wykonywaniem różnego rodzaju masaży, a psychologiczne podejście do pacjenta nie będzie mogło pozostać ci obce.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku fizjoterapia realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Zastanawiasz się nad podjęciem studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu, ale nie jesteś do końca przekonany, czy twoje predyspozycje osobiste pasują do sylwetki idealnego kandydata na te studia? Spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania, co być może rozwieje twoje wątpliwości.

Jesteś zainteresowany naukami medycznymi, a biologia i chemia zawsze były twoimi ulubionymi przedmiotami szkolnymi? Posiadasz dużą wytrzymałość fizyczną i kondycję, pozwalającą na spędzanie długiego czasu w pozycji stojącej? Chciałbyś związać swoją przyszłość z nauką medyczną?

Twierdząca odpowiedź przynajmniej na jedno pytanie może być początkiem wspaniałej przygodę ze studiami na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu!

Jeśli dotrwałeś do tego paragrafu artykułu, to z pewnością ciekawi cię, jak wyglądają studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu. Jak już wiesz, są to studia medyczne w Poznaniu, a więc niemal cała nauka w ich ramach będzie się opierała na dokonaniach najwybitniejszych biologów, chemików oraz fizyków.

Przygodę ze studiami rozpoczniesz od przypomnienia wyniesionych z poprzednich etapów edukacji zagadnień przyrodniczych, które wkrótce poszerzysz o znacznie bardziej skomplikowane wiadomości. Poznasz od podszewki funkcjonowanie ludzkiego organizmu, ze szczególnym uwzględnieniem narządów ruchu.

 

4. Program studiów i przedmioty

Dowiesz się nieco o chorobach dotykających tkanki kostne, mięśniowe oraz stawy, a także zgłębisz potrzebną wiedzę na temat układu nerwowego, dzięki któremu odczuwany jest ból oraz inne nieprzyjemne konsekwencje wad postawy.

Warsztatowe zajęcia praktyczne, odbywające się pod okiem wykwalifikowanych praktyków tego kierunku, pozwolą ci nauczyć się wykonywania masaży leczniczych, relaksacyjnych lub rehabilitacyjnych, w zależności od potrzeb danego pacjenta.

W programie studiów na kierunku "Fizjoterapia" znajdziesz takie przedmioty jak:

  • Biologia medyczna
  • genetyka
  • biochemia
  • pierwsza pomoc
  • socjologia
  • dydaktyka fizjoterapii
  • historia fizjoterapii
  • komunikacja kliniczna
  • masaż
  • odnowa biologiczna

 

W trakcie studiów nauczysz się też obsługi specjalistycznych maszyn używanych do rehabilitacji lub wspomagających jej efekty. Poznasz podstawy psychologii, wprowadzające cię w świat emocji i uczuć swoich przyszłych klientów.

Całokształt przyswojonej podczas studiów wiedzy i umiejętności uczyni z ciebie świadomego praktyka Fizjoterapii, zdolnego do niesienia pomocy nawet najbardziej potrzebującym.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizjoterapia w Poznaniu

Zanim zdecydujesz się na rekrutację na studia w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia, powinieneś zaczerpnąć nieco informacji, które pozwolą ci stać się świadomym przyszłym studentem, mającym szerokie pojęcie o kierunku swojego zainteresowania.

 

Proces rekrtuacji i przedmioty

W związku z faktem, że Fizjoterapia należy do kanonu nauk medycznych, przyszli maturzyści, marzący o zasileniu szeregów studentów tego kierunku, powinni na poważnie podejść do nauki przedmiotów przyrodniczych, gdyż to właśnie one odgrywają główną rolę w procesie rekrutacji na większość uczelni w Poznaniu.

Znacznie ułatwiony start będą mieli laureaci i finaliści ogólnopolskich konkursów przedmiotowych z biologii oraz chemii. W nagrodę za ponadprzeciętne osiągnięcia zostaną zwolnieni z wytężonych starań o jak najwyższy rezultat, otrzymując odgórnie stuprocentowy wynik z tego egzaminu.

Fizjoterapię w Poznaniu można studiować zarówno w ramach studiów stacjonarnych, co jest opcją znacznie częściej wybieraną przez studentów, oraz niestacjonarnych – gwarantujących możliwość pogodzenia życia zawodowego ze zdobywaniem wykształcenia, jednak kosztem konieczności przyswajania obszernego materiału w krótkim czasie.

Pierwszym krokiem, który należy wykonać, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie swojego nazwiska na liście przyjętych na Fizjoterapię w Poznaniu jest elektroniczna rejestracja kandydatów. W jej ramach pochwalisz się osiągniętymi wynikami poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej wybranej uczelni.

Kiedy nabierzesz pewności, że twoja kandydatura została pomyślnie rozpatrzona, zostanie ci już tylko udanie się do fotografa celem wykonania zdjęcia o wymiarach 35X45mm oraz dostarczenie go wraz ze świadectwem maturalnym.

 

Jaka praca po studiach na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu?

Studia medyczne w Poznaniu ze względu na ich interdyscyplinarność, specyfikę i ogromne zapotrzebowanie współczesnego, światowego rynku pracy na ich absolwentów, dają szerokie spektrum możliwości zawodowych, co zdecydowanie wyróżnia Fizjoterapię na tle innych studiów.

Po ukończeniu studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu, będziesz mógł skierować swoje zawodowe kroki ku gabinetom rehabilitacyjnym, świadczącym usługi dla osób częściowo lub całkowicie sparaliżowanych, niepełnosprawnych, czy doświadczających poważnych urazów w przeszłości.

Jeśli w trakcie studiów szczególnie upodobasz sobie zajęcia praktyczne z wykonywania masażu relaksacyjnego, będziesz mógł spróbować swojego szczęścia poprzez zatrudnienie się w gabinetach kosmetologicznych, kosmetycznych oraz związanych z szeroko pojętą medycyną estetyczną.

Wszelkiego rodzaju placówki rehabilitacyjne i wypoczynkowe dla sportowców nie mogłyby istnieć, gdyby nie szereg ludzi zdolnych do świadczenia usług w zakresie masaży odprężających, leczniczych oraz o innej specyfice, ściśle uzależnionej od problemu, z którym boryka się dany pacjent.

Jeśli posiadasz odpowiednie podejście do dzieci, a praca z nimi, poprzez którą możesz nieść im pomoc, sprawia ci niezwykłą przyjemność, będziesz mógł zatrudnić się w placówkach oświatowych na czas przeprowadzania kontroli wad postaw i innych dolegliwości ruchowych. Ponadto będziesz mógł zająć się przeprowadzaniem rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, borykających się z przewlekłymi bólami lub dolegliwościami ze strony narządów ruchu.

Dla najbardziej przedsiębiorczych otworzy się możliwość otworzenia własnego gabinetu rehabilitacyjnego, poradni zdrowia lub jakiejkolwiek innej placówki, w której zaistnieje możliwość wykazania się wyniesionymi ze studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu umiejętnościami.

Obszar kreślony przez możliwości zawodowe, oferowane przez ukończenie studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu jest na tyle szeroki, że z dużym prawdopodobieństwem pozwoli każdemu z przyszłych absolwentów zdobyć zawód spełniający ich największe oczekiwania.

WSZYSTKO O KIERUNKU FIZJOTERAPIA - POZNAŃ

Komentarze (0)