Fizjoterapia - Poznań

Fizjoterapia - Poznań

Fizjoterapia - Poznań

Studia w Poznaniu

fizjoterapia

Odkryj kierunek fizjoterapia w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Fizjoterapia studia Poznań | woj. wielkopolskie

Żyjemy w czasach szaleńczego pędu codzienności, pracoholizmu i wysiłku ponad możliwości przeciętnego człowieka. Długie godziny spędzane w niefizjologicznych pozycjach, wymuszanych przez pracę biurową i fizyczną, ograniczenie aktywności fizycznej na korzyść samochodów i transportu publicznego, a nawet złe nawyki w kwestii spędzania wolnego czasu – wszystkie te czynniki mogą nieuchronnie prowadzić do bolesnych w skutkach wad postawy.

Nie tylko powyższe czynniki stanowią wyzwanie dla współczesnych fizjoterapeutów. Znaczna część społeczeństwa ma nieprzyjemność doświadczać przykrych dolegliwości wynikających z przewlekłych chorób narządów ruchu, czy niepełnosprawności.

Zapotrzebowanie na grono wyspecjalizowanych absolwentów studiów na kierunku Fizjoterapia nie maleje, natomiast znacząco rośnie zainteresowanie przyszłych studentów podjęciem edukacji właśnie w tym kierunku. Wszystko to sprawia, że konkurencja w procesie rekrutacji jest duża, a dostają się tylko najlepsi.

 

Czego się nauczysz na studiach

Edukacja w ramach studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu to ciężka praca, do pełnego ukończenia której potrzeba zgłębienia szerokiej wiedzy z obszaru niemal wszystkich nauk medycznych. Dlatego studia medyczne uchodzą za jedne z najtrudniejszych.

Poza ogólnymi zagadnieniami z dziedziny ludzkiej fizjologii, anatomii, genetyki i biochemii, będziesz miał okazję wdrożyć się w specjalistyczne kwestie związane z wykonywaniem różnego rodzaju masaży, a psychologiczne podejście do pacjenta nie będzie mogło pozostać ci obce.

 

Dla kogo te studia

Zastanawiasz się nad podjęciem studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu, ale nie jesteś do końca przekonany, czy twoje predyspozycje osobiste pasują do sylwetki idealnego kandydata na te studia? Spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania, co być może rozwieje twoje wątpliwości.

Jesteś zainteresowany naukami medycznymi, a biologia i chemia zawsze były twoimi ulubionymi przedmiotami szkolnymi? Posiadasz dużą wytrzymałość fizyczną i kondycję, pozwalającą na spędzanie długiego czasu w pozycji stojącej? Chciałbyś związać swoją przyszłość z nauką medyczną?

Twierdząca odpowiedź przynajmniej na jedno pytanie może być początkiem wspaniałej przygodę ze studiami na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu!

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia - Poznań

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK FIZJOTERAPIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Fizjoterapia w Poznaniu?

Kierunki studiów w Poznaniu rządzą się własnymi prawami jeśli chodzi o procedury rekrutacyjne oraz ogólny wygląd samej siatki edukacyjnej. Żeby dostać się na jakiekolwiek studia medyczne, w tym także Fizjoterapię, należy wykazać się nienaganną znajomością szerokich zagadnień z biologii i chemii oraz potwierdzić swoje kompetencje na egzaminie dojrzałości.

W związku z szerokim zainteresowaniem podjęciem studiów na kierunku Fizjoterapia, należy do nauki przysiąść odpowiednio wcześnie, aby uniknąć przykrych rozczarowań. Warto również pamiętać, że procedury rekrutacyjne mogą ulegać zmianie, dlatego istotne jest bycie na bieżąco z ustaleniami poszczególnych uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
od 04.05.2020
do 16.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 04.05.2020
do 10.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 19.08.2020
do 30.09.2020
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 15.06.2020
do 06.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 03.08.2020
do 31.08.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 07.09.2020
do 21.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 03.08.2020
do 31.08.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
do 30.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
do 30.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FIZJOTERAPIA W POZNANIU

Ceny za pierwszy rok studiów na kierunku FIZJOTERAPIA (2020/2021)

stacjonarne niestacjonarne
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu stacjonarne:
bezpłatne (limit: 125)
niestacjonarne:
20000 zł
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu stacjonarne:
5988 zł
niestacjonarne:
5388 zł
Dowiedz się więcej

Źródło: Strony internetowe uczelni (02.07.2020)

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej".

Harmonogram rekrutacji +

Studia w Poznaniu na kierunku fizjoterapia co roku wybierane są przez wielu absolwentów szkół średnich. Te osoby, które poważnie myślą o rozpoczęciu kształcenia na tym renomowanym kierunku medycznym, powinny bardzo szczegółowo zapoznać się z harmonogramem rekrutacji, przygotowanym przez uczelnie. Szczegółowe terminarze znajdziesz zawsze na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Harmonogram rekrutacji obejmuje nie tylko ostateczny termin kwalifikacji kandydatów, lecz także czas rejestracji na studia oraz czas składania niezbędnych dokumentów do dziekanatu.

Wstępne aplikacje na wybrane kierunki studiów odbywają się już na przełomie kwietnia oraz maja. Liczą się jednak wyłącznie punkty otrzymane podczas egzaminów maturalnych, a nie kolejność zgłoszeń kandydatów. Studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu zaliczają się do grona prestiżowych kierunków. Pierwszy etap rekrutacji zostaje na ogół zamknięty w połowie lipca, tuż po ogłoszeniu wyników z egzaminów maturalnych. Trzeba pamiętać, że na tego typu kierunki liczba kandydatów zawsze przekracza liczbę przygotowanych miejsc, więc nie każdy dostanie się na wymarzone studia podczas pierwszego etapu rekrutacji.

Uczelnie w Poznaniu otwierają także dodatkowe etapy w sierpniu oraz wrześniu na te kierunki studiów, na które nie wypełniły się listy podczas pierwszego etapu rekrutacji. Jeżeli zatem twoja kandydatura została odrzucona początkowo nie zrażaj się, ponieważ być może szansę na rozpoczęcie wymarzonych studiów dostaniesz podczas kolejnych etapów rekrutacji.

Dokumenty rekrutacyjne +

Pamiętaj, by nie zaniedbać tego ważnego etapu rekrutacji, ponieważ sprawi to, że zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia. Osoby zakwalifikowane na studia muszą bowiem dostarczyć do dziekanatu zestaw podstawowych dokumentów. Każda z uczelni zestaw dokumentów ustala indywidualnie – szczegółowych wytycznych zawsze musisz szukać na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Muszą się znaleźć wśród nich na pewno:

 • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
 • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
 • aktualna fotografia;
 • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
 • różnego rodzaju podpisane umowy.

Studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu wymagają wielu specyficznych predyspozycji, więc być może do dziekanatu będziesz musiał dostarczyć także zaświadczenie, które wystawi lekarz medycyny pracy i potwierdzi twoje wstępne zdolności zdrowotne do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu w przyszłości.

Opłaty rekrutacyjne +

W Polsce opłaty rekrutacyjne stanowią obligatoryjny punkt przyjmowania kwalifikacji na studia wyższe. Każda osoba, która chce wziąć udział w kwalifikacjach, musi zatem uiścić odpowiednią opłatę. W zależności od kierunku waha się ona od 85 do nawet 150 złotych. Wielkopolskie ośrodki akademickie ustalają je indywidualnie, więc informacji na ich temat szukaj na stronach internetowych uczelni. Opłaty rekrutacyjne możesz dokonać za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych. Pamiętaj, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania, więc zrób go wcześnie, a jego potwierdzenie okaż w dziekanacie uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

By dostać się na studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu, powinieneś odpowiednio wcześnie przygotować się do rekrutacji. Liczba kandydatów na studia o profilu medycznym zawsze przewyższa liczbę otwartych miejsc, więc szansę na naukę mają wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich. Jeżeli przygotowujesz się do egzaminów maturalnych, to szczególny nacisk powinieneś położyć na naukę przedmiotów ścisłych, czyli biologii oraz chemii. Wśród nich mogą się znaleźć również fizyka oraz matematyka.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Każda uczelnia ustala swój indywidualny przelicznik punktów kwalifikacyjnych. Jest on jednak zależny od tego, czy przedmioty zdawane na maturze znajdowały się w wymogach rekrutacyjnych oraz na jakim były poziomie (podstawowy lub rozszerzony). W przypadku kierunków medycznych punktowane będą oczywiście wyłącznie przedmioty ścisłe. Odpowiednio wcześnie zorientuj się, czy wybrane przez ciebie przedmioty przyniosą ci korzyści podczas rekrutacji na studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu.

Olimpiady oraz konkursy +

Finaliści oraz laureaci olimpiad przedmiotowych znajdują się na listach osób przyjętych poza kolejnością. Nie zwalnia ich to jednak z obowiązku przystąpienia do podstawowych egzaminów maturalnych. Opcję wzięcia udziału w olimpiadzie powinni rozważyć najzdolniejsi uczniowie szkół średnich, ponieważ to prestiżowe konkursy, które otwierają wszystkie drzwi do rozpoczęcia wymarzonych studiów. W przypadku fizjoterapii warto rozważyć olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Biologiczna;
 • Olimpiada Chemiczna;
 • czy Olimpiada Matematyczna.

KIERUNKI MEDYCZNE W POZNANIU

Rozwiń

WAŻNE TEMATY

Jak wyglądają studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu

Jeśli dotrwałeś do tego paragrafu artykułu, to z pewnością ciekawi cię, jak wyglądają studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu. Jak już wiesz, są to studia medyczne, a więc niemal cała nauka w ich ramach będzie się opierała na dokonaniach najwybitniejszych biologów, chemików oraz fizyków.

Przygodę ze studiami rozpoczniesz od przypomnienia wyniesionych z poprzednich etapów edukacji zagadnień przyrodniczych, które wkrótce poszerzysz o znacznie bardziej skomplikowane wiadomości. Poznasz od podszewki funkcjonowanie ludzkiego organizmu, ze szczególnym uwzględnieniem narządów ruchu.

 

Program studiów i przedmioty

Dowiesz się nieco o chorobach dotykających tkanki kostne, mięśniowe oraz stawy, a także zgłębisz potrzebną wiedzę na temat układu nerwowego, dzięki któremu odczuwany jest ból oraz inne nieprzyjemne konsekwencje wad postawy.

Warsztatowe zajęcia praktyczne, odbywające się pod okiem wykwalifikowanych praktyków tego kierunku, pozwolą ci nauczyć się wykonywania masaży leczniczych, relaksacyjnych lub rehabilitacyjnych, w zależności od potrzeb danego pacjenta.

Przedmioty, jakie napotka na swojej drodze większość studentów Fizjoterapii, to między innymi:

 • Biologia medyczna,
 • Fizjologia człowieka
 • Anatomia prawidłowa, funkcjonalna, rentgenowska
 • Fizykoterapia
 • bioetyka

 

W trakcie studiów nauczysz się też obsługi specjalistycznych maszyn używanych do rehabilitacji lub wspomagających jej efekty. Poznasz podstawy psychologii, wprowadzające cię w świat emocji i uczuć swoich przyszłych klientów.

Całokształt przyswojonej podczas studiów wiedzy i umiejętności uczyni z ciebie świadomego praktyka Fizjoterapii, zdolnego do niesienia pomocy nawet najbardziej potrzebującym.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FIZJOTERAPIA POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

FIZJOTERAPIA POZNAŃ STUDIA NIESTACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu

Ile trwają studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu, które postanowiły poszerzyć wachlarz oferowanych przez siebie kierunków o Fizjoterapię, podlegają odgórnym wytycznym, obowiązującym ogólny program studiów oraz czas ich trwania.

Studia na kierunku Fizjoterapia należą do kanonu kierunków jednolitych magisterskich. Co to oznacza w praktyce? Przyszli kandydaci powinni być przygotowani na kształcenie w ramach pięcioletniego cyklu, który nie jest podzielony na kilka komplementarnych etapów. Po tym czasie absolwenci otrzymują tytuł magistra fizjoterapii, a prawo do wykonywania zawodu otrzymają, jeżeli przystąpią do odpowiedniego egzaminu i ukończą go pozytywnie.

Czas trwania studiów na kierunku fizjoterapia na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu stac. I stopnia:
-
II stopnia:
2 lata
(magister)
jednolite:
5 lat
(magister)
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu stac. I stopnia:
-
II stopnia:
2 lata
(magister)
jednolite:
5 lat
(magister)
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
2 lata
(magister)
jednolite:
5 lat
(magister)
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu stac. I stopnia:
-
II stopnia:
2 lata
(magister)
jednolite:
5 lat
(magister)
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
2 lata
(magister)
jednolite:
5 lat
(magister)
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FIZJOTERAPIA POZNAŃ STUDIA II STOPNIA

FIZJOTERAPIA POZNAŃ STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek fizjoterapia na poszczególnych uczelniach

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu Przedmioty:

biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Dowiedz się więcej
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Przedmioty:

biologia

Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu Przedmioty:

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Orientacyjne limity miejsc na kierunku fizjoterapia na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu stac. I stopnia:
-
II stopnia:
100
jednolite:
100
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu stac. I stopnia:
-
II stopnia:
75
jednolite:
125
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
125
jednolite:
30
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu stac. I stopnia:
-
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
zapytaj uczelnię
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
zapytaj uczelnię
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek fizjoterapia na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu stac. I stopnia:
-
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
45 + matematyka 66
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
zapytaj uczelnię
Dowiedz się więcej
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu stac. I stopnia:
-
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
zapytaj uczelnię
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu stac. I stopnia:
-
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
zapytaj uczelnię
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
zapytaj uczelnię
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizjoterapia w Poznaniu

Zanim zdecydujesz się na rekrutację na studia w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia, powinieneś zaczerpnąć nieco informacji, które pozwolą ci stać się świadomym przyszłym studentem, mającym szerokie pojęcie o kierunku swojego zainteresowania.

 

Proces rekrtuacji i przedmioty

W związku z faktem, że Fizjoterapia należy do kanonu nauk medycznych, przyszli maturzyści, marzący o zasileniu szeregów studentów tego kierunku, powinni na poważnie podejść do nauki przedmiotów przyrodniczych, gdyż to właśnie one odgrywają główną rolę w procesie rekrutacji na większość uczelni w Poznaniu.

Znacznie ułatwiony start będą mieli laureaci i finaliści ogólnopolskich konkursów przedmiotowych z biologii oraz chemii. W nagrodę za ponadprzeciętne osiągnięcia zostaną zwolnieni z wytężonych starań o jak najwyższy rezultat, otrzymując odgórnie stuprocentowy wynik z tego egzaminu.

Fizjoterapię w Poznaniu można studiować zarówno w ramach studiów stacjonarnych, co jest opcją znacznie częściej wybieraną przez studentów, oraz niestacjonarnych – gwarantujących możliwość pogodzenia życia zawodowego ze zdobywaniem wykształcenia, jednak kosztem konieczności przyswajania obszernego materiału w krótkim czasie.

Pierwszym krokiem, który należy wykonać, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie swojego nazwiska na liście przyjętych na Fizjoterapię w Poznaniu jest elektroniczna rejestracja kandydatów. W jej ramach pochwalisz się osiągniętymi wynikami poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej wybranej uczelni.

Kiedy nabierzesz pewności, że twoja kandydatura została pomyślnie rozpatrzona, zostanie ci już tylko udanie się do fotografa celem wykonania zdjęcia o wymiarach 35X45mm oraz dostarczenie go wraz ze świadectwem maturalnym.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu?

Jaka praca po studiach na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu?

Studia medyczne w Poznaniu ze względu na ich interdyscyplinarność, specyfikę i ogromne zapotrzebowanie współczesnego, światowego rynku pracy na ich absolwentów, dają szerokie spektrum możliwości zawodowych, co zdecydowanie wyróżnia Fizjoterapię na tle innych studiów.

Po ukończeniu studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu, będziesz mógł skierować swoje zawodowe kroki ku gabinetom rehabilitacyjnym, świadczącym usługi dla osób częściowo lub całkowicie sparaliżowanych, niepełnosprawnych, czy doświadczających poważnych urazów w przeszłości.

Jeśli w trakcie studiów szczególnie upodobasz sobie zajęcia praktyczne z wykonywania masażu relaksacyjnego, będziesz mógł spróbować swojego szczęścia poprzez zatrudnienie się w gabinetach kosmetologicznych, kosmetycznych oraz związanych z szeroko pojętą medycyną estetyczną.

Wszelkiego rodzaju placówki rehabilitacyjne i wypoczynkowe dla sportowców nie mogłyby istnieć, gdyby nie szereg ludzi zdolnych do świadczenia usług w zakresie masaży odprężających, leczniczych oraz o innej specyfice, ściśle uzależnionej od problemu, z którym boryka się dany pacjent.

Jeśli posiadasz odpowiednie podejście do dzieci, a praca z nimi, poprzez którą możesz nieść im pomoc, sprawia ci niezwykłą przyjemność, będziesz mógł zatrudnić się w placówkach oświatowych na czas przeprowadzania kontroli wad postaw i innych dolegliwości ruchowych. Ponadto będziesz mógł zająć się przeprowadzaniem rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, borykających się z przewlekłymi bólami lub dolegliwościami ze strony narządów ruchu.

Dla najbardziej przedsiębiorczych otworzy się możliwość otworzenia własnego gabinetu rehabilitacyjnego, poradni zdrowia lub jakiejkolwiek innej placówki, w której zaistnieje możliwość wykazania się wyniesionymi ze studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu umiejętnościami.

Obszar kreślony przez możliwości zawodowe, oferowane przez ukończenie studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu jest na tyle szeroki, że z dużym prawdopodobieństwem pozwoli każdemu z przyszłych absolwentów zdobyć zawód spełniający ich największe oczekiwania.

Jakie opinie mają studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu?

Coraz poważniej rozważasz podjęcie studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu, ale wciąż nie jesteś do końca przekonany, czy są to studia dla ciebie? Z pewnością zapoznanie się z opiniami starszych kolegów, mających do czynienia z tym kierunkiem, pomoże ci w dokonaniu najlepszego z możliwych wyborów.

Agnieszka, absolwentka studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu, mówi:

„Od zawsze pasjonował mnie świat leków i innych substancji ziołowych i chemicznych, mających wpływ na zdrowie człowieka. Ponadto moimi ulubionymi przedmiotami w szkole były biologia oraz chemia. W związku z tym wybór był prosty – kierunek Fizjoterapia. A dlaczego zdecydowałam się na Poznań? To proste. Nie wyobrażałam sobie spędzić czasu poświęconego na edukację nigdzie indziej. Teraz mam świetną pracę i udane życie.”

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FIZJOTERAPIA

Komentarze (0)