Fizjoterapia - Poznań

Fizjoterapia - Poznań

Studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

Fizjoterapia +

Wydział Nauk o Zdrowiu AWF w Poznaniu  stopień: (Jednolite) , czas trwania: 5 lat ,
forma: stacjonarne

Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej AWF w Poznaniu  stopień: () ,
forma:

22.09.2023

Fizjoterapia studia Poznań 2023 | woj. wielkopolskie

Fizjoterapia w Poznaniu to 5-letnie studia (jednolite magisterskie). Studia można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej. Ceny na fizjoterapii w Poznaniu w 2023 r. zaczynają się od 6600 zł za pierwszy rok studiów.

Fizjoterapia - Poznań
Studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Opis kierunku

Fizjoterapia to kierunek, na którym studenci zdobywają zaawansowaną wiedzę na temat funkcjonowania ciała. Program studiów obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, podczas których przyszli absolwenci zdobywają umiejętności niezbędne do leczenia zaburzeń układu ruchu. W programie kształcenia przewidziane są zajęcia skupiające się m.in. na genetyce, biologii medycznej, komunikacji klinicznej, kinezyterapii czy ekonomii i systemie ochrony zdrowia oraz zarządzaniu i marketingu. Studenci fizjoterapii zdobywają doświadczenie w pracy m.in. z osobami starszymi, kobietami w ciąży oraz dziećmi.

Fizjoterapeuci mają wiele możliwości zawodowych. Mogą pracować w miejscach zajmujących się opieką zdrowotną takich jak: szpitale, poradnie i gabinety rehabilitacyjne, domy opieki słonecznej, uzdrowiska czy hospicja. Fizjoterapeuci swoją pracę mogą wykonywać również w prywatnych gabinetach, ich praca może mieć również charakter mobilny za pośrednictwem przeprowadzania wizyt w domach pacjentów. Absolwenci fizjoterapii często znajdują zatrudnienie w klubach sportowych, na siłowniach oraz w klinikach odnowy biologicznej. Umiejętności zdobyte w trakcie studiów pozwalają także na prowadzenie własnej działalności.

 

Uczelnie

W Poznaniu fizjoterapię możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznychUniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Zdrowiu UMP), Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Zdrowiu AWF) oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu, Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Poznaniu na kierunku fizjoterapia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku fizjoterapia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 6600 zł do 7200 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu >

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Fizjoterapia w Poznaniu?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku fizjoterapia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

Kierunki studiów w Poznaniu rządzą się własnymi prawami jeśli chodzi o procedury rekrutacyjne oraz ogólny wygląd samej siatki edukacyjnej. Żeby dostać się na jakiekolwiek studia medyczne, w tym także Fizjoterapię, należy wykazać się nienaganną znajomością szerokich zagadnień przede wszystkim z biologii i chemii oraz potwierdzić swoje kompetencje na egzaminie dojrzałości.

W związku z szerokim zainteresowaniem podjęciem studiów na kierunku Fizjoterapia, należy do nauki przysiąść odpowiednio wcześnie, aby uniknąć przykrych rozczarowań. Warto również pamiętać, że procedury rekrutacyjne mogą ulegać zmianie, dlatego istotne jest bycie na bieżąco z ustaleniami poszczególnych uczelni.

 

Fizjoterapia Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – przedmioty maturalne

Na kierunek fizjoterapia w rekrutacji 2023/2024 na Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu obowiązują wyniki z egzaminów z biologii. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na fizjoterapię w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Poznaniu przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizjoterapia w Poznaniu

Aktualności rekrutacyjne

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować fizjoterapię w Poznaniu

W Poznaniu fizjoterapię można podjąć na dwóch uczelniach publicznych: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz na dwóch niepublicznych szkołach wyższych: Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu oraz Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu.

Gdzie studiować fizjoterapię bezpłatnie w Poznaniu

Fizjoterapię w Poznaniu można studiować bezpłatnie w formie stacjonarnej na: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, gdzie obowiązuje konkurs świadectw. 

Gdzie studiować fizjoterapię niestacjonarnie w Poznaniu

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku ekonomia w Poznaniu można podjąć na 2 prywatnych uczelniach Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu oraz Akademii Nauk Stosowanych im. Mieszka I w Poznaniu.

Ile kosztują studia niestacjonarne na fizjoterapii w Poznaniu

Finanse w przypadku studiów są niezwykle ważne, dlatego warto pamiętać, że studia niestacjonarne na uczelniach publicznych i prywatnych są płatne. Ceny za jeden rok akademicki na kierunku fizjoterapia w Poznaniu wahają się od 6600 zł do 7200 zł za pierwszy rok studiów.

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne, które oferowane są przez poznańskie uczelnie są płatne, niezależnie od tego czy jest to uczelnia publiczna czy prywatna. Wyjątkiem są jedynie studnia stacjonarne na uczelniach publicznych, które są bezpłatne. 

Pokaż wszystkie

Opis kierunku

Studenci kierunku fizjoterapia w Poznaniu nauczą się kształtować, podtrzymywać i przywracać funkcje ruchowe osobom chorym i niepełnosprawnym. Ponadto poznają techniki fizjoterapii oraz masażu, które wykorzystają w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Co więcej, rozwiną kompetencje psychologiczne oraz komunikacyjne, które są niezwykle ważne w pracy z pacjentami.
Fizjoterapia należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 10,6 tys. kandydatów (o 1654 więcej niż rok wcześniej).
Wśród poznańskich uczelni publicznych fizjoterapia znalazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu (ponad 700 zgłoszeń) oraz na Akademii Wychowania Fzycznego w Poznaniu (ponad 1 tys. zgłoszeń - 9 osób na miejsce).
 
 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w szpitalach, specjalistycznych przychodniach, gabinetach masażu, poradniach rehabilitacyjnych, uzdrowiskach, ośrodkach spa i wellness, sanatoriach oraz domach opieki społecznej.

 

Program studiów i przedmioty

Studiując "fizjoterapię" można poznać ludzką anatomię: układ kostny, mięśniowy czy nerwowy. Na zajęciach mają miejsce także zajęcia praktyczne, które przygotowują studenta do pracy z pacjentem. Można dowiedzieć się tam w jaki sposób wykonywać masaże lecznicze, sportowe lub rehabilitacyjne, by przyniosły oczekiwane rezultaty.

W programie studiów znajduje się także psychologia, by przyszły absolwent wiedział jak rozmawiać we swoim podopiecznym. Studia przygotowują do profesjonalnej pracy z ciałem oraz umysłem. Niektóre uczelnie wysyłają swoich studentów na letnie kursy lub obozy fizjoterapeutyczne.

Przedmioty, jakie napotka na swojej drodze większość studentów Fizjoterapii, to między innymi:

 

Ogólne cele kształcenia

Studia na kierunku fizjoterapia przygotowują studentów do wykonywania zawodu fizjoterapeuty. W trakcie nauki studenci zdobywają wiedzę z zakresu m.in. anatomii, fizjologii, biomechaniki, kinezyterapii, masażu, terapii manualnej, fizykoterapii, neurologii, ortopedii, pediatrii oraz psychologii. Studenci uczą się również przeprowadzania badań diagnostycznych, sporządzania planów terapeutycznych i prowadzenia terapii fizycznych. Kompetencje fizjoterapeutów cenione są również w środowisku np. sportowym.

Po ukończeniu studiów, absolwenci mogą pracować jako fizjoterapeuci w różnych instytucjach, takich jak np. szpitale, przychodnie, ośrodki rehabilitacyjne, sanatoria, kliniki sportowe czy gabinety prywatne. Mogą również pracować jako specjaliści w dziale rehabilitacji w firmach lub instytucjach rządowych. Wymagana jest wówczas znajomość specjalistycznych technik rehabilitacyjnych i kwalifikacji menedżerskich, aby skutecznie zarządzać pracą całego zespołu. Inną opcją dla absolwentów jest otwarcie własnego gabinetu fizjoterapeutycznego lub pracy jako freelancer.


Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu oraz Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu.

W rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku fizjoterapia, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oferuje 125 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne studia oferuje również Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. 

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni niepublicznej. Ceny wahają się od 6600 zł do 7200 zł za pierwszy rok studiów.

Kierunek fizjoterapia - uczelnie w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

 

Limity miejsc

Kandydaci na określone kierunki studiów przyjmowani są na podstawie listy rankingowej – lista miejsc na poszczególnych uczelniach jest ograniczona, dlatego kandydaci obejmowani są postępowaniem kwalifikacyjnym.

Limity miejsc na kierunku fizjoterapia w Poznaniu:

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu: 112
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu: 125

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia

Osoby, które chcą rozpocząć bezpłatne studia, mogą podjąć stacjonarną naukę w uczelni publicznej – studia niestacjonarne w publicznej szkole wyższej oraz studia w prywatnych uczelniach są zazwyczaj płatne.

 • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu – od 6600 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji w poszczególnych uczelniach kandydaci otrzymują poprzez system IRK lub ERK – informacja o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu na wybrane studia pojawia się w określonym terminie w indywidualnym profilu kandydata. Dzięki temu może on dowiedzieć się, ile punktów zdobył w procesie rekrutacyjnym oraz które miejsce zajął na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2023 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – 24.07.2023
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinowskiego w Poznaniu - 14.07.2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Zakwalifikowani na studia kandydaci mogą złożyć dokumenty rekrutacyjne za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej (w zależności od decyzji szkoły wyższej). Zazwyczaj jednak kandydaci przekazują dokumenty bezpośrednio w siedzibie uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Kandydaci, którzy pomyślnie przeszli przez proces rekrutacji, powinni złożyć kompletny zestaw dokumentów rekrutacyjnych w wyznaczonym przez daną uczelnię terminie. Należy pamiętać o tym, że spóźnienie lub niespełnienie wymagań rekrutacyjnych może skutkować dla kandydata skreśleniem go z listy osób zakwalifikowanych na dane studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2023 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – do 17.07.2023
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinowskiego w Poznaniu – do 18.07.2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

Ile zarabia się po Fizjoterapii?

Absolwenci studiów na kierunku Fizjoterapia to specjaliści. Specjaliści od bardzo istotnych zadań, do których należą kształtowanie, podtrzymywanie oraz przywracanie funkcji ruchowych osobom chorym i osobom z niepełnosprawnościami. Z racji tego, że fizjoterapeuci pracują z różnymi osobami, a zatem zajmują się różnymi schorzeniami i dolegliwościami, można ich spotkać w wielu miejscach; od gabinetów rehabilitacyjnych po kluby sportowe. A jak prezentują się ich zarobki?

Średnie zarobki absolwentów Fizjoterapii w 2023 roku:

 • fizjoterapeuta z własnym gabinetem – 4000 złotych
 • fizjoterapeuta sportowy – 5000 złotych
 • fizjoterapeuta w szpitalu – 3500 złotych

 

Czy warto iść na Fizjoterapię?

Fizjoterapia należy do obszaru studiów medycznych, co od razu powinno stanowić istotną podpowiedź: są to studia wymagające, w trakcie których zdobywa się obszerną wiedzę oraz liczne umiejętności. Ponadto, są to studia przygotowujące do pracy z drugim człowiekiem, a zatem niezwykle ważne są określone cechy charakteru, takie jak cierpliwość i wyrozumiałość. Czy Fizjoterapia to kierunek perspektywiczny? Tak. Odpowiedź tę potwierdzają badania ukazujące, że na skutek wypadków i schorzeń coraz więcej osób ma problemy z poruszaniem się i samodzielnym funkcjonowaniem.

 

Gdzie warto studiować Fizjoterapię?

Fizjoterapia jest kierunkiem, który coraz łatwiej odnaleźć w ofertach dydaktycznych. Jest to kierunek, które występują w katalogach edukacyjnych rozmaitych uczelni, nie tylko tych o medycznym profilu kształcenia.

Fizjoterapia studia – uczelnie publiczne (państwowe) w Poznaniu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego
 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego

Fizjoterapia jest kierunkiem, który wybiera coraz większe grono kandydatów. Rosnąca popularność sprawia, że w Poznaniu kierunek ten oferuje również uczelnia niepubliczna.

Fizjoterapia studia – uczelnie niepubliczne (prywatne) w Poznaniu:

 • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej

 

Program studiów i przedmioty

Fizjoterapia jest kierunkiem, którego program nauczania zakłada pięcioletnią naukę. A jakie przedmioty składają się na program? Między innymi:

 • anatomia prawidłowa
 • kinezyterapia
 • fizjologia wysiłku fizycznego
 • biomechanika stosowana i ergonomia
 • adaptowana aktywność fizyczna

 

Uczelnie w Poznaniu - kierunek fizjoterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej AWF w Poznaniu) więcej
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Zdrowiu AWF w Poznaniu) stacjonarne jednolite więcej
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Zdrowiu) stacjonarne jednolite więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Jakie opinie mają studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu?

Coraz poważniej rozważasz podjęcie studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu, ale wciąż nie jesteś do końca przekonany, czy są to studia dla ciebie? Z pewnością zapoznanie się z opiniami starszych kolegów, mających do czynienia z tym kierunkiem, pomoże ci w dokonaniu najlepszego z możliwych wyborów.

Agnieszka, absolwentka studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu, mówi:

„Od zawsze pasjonował mnie świat leków i innych substancji ziołowych i chemicznych, mających wpływ na zdrowie człowieka. Ponadto moimi ulubionymi przedmiotami w szkole były biologia oraz chemia. W związku z tym wybór był prosty – kierunek Fizjoterapia. A dlaczego zdecydowałam się na Poznań? To proste. Nie wyobrażałam sobie spędzić czasu poświęconego na edukację nigdzie indziej. Teraz mam świetną pracę i udane życie.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Poznań studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Poznań studia stacjonarne

Fizjoterapia Poznań studia niestacjonarne

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Pozostałe uczelnie w Poznaniu na których jest kierunek FIZJOTERAPIA

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia