Fizjoterapia - Poznań

Fizjoterapia - Poznań

Fizjoterapia - Poznań

Studia w Poznaniu na kierunku

fizjoterapia

Odkryj kierunek fizjoterapia w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Fizjoterapia studia Poznań | woj. wielkopolskie

Żyjemy w czasach szaleńczego pędu codzienności, pracoholizmu i wysiłku ponad możliwości przeciętnego człowieka. Długie godziny spędzane w niefizjologicznych pozycjach, wymuszanych przez pracę biurową i fizyczną, ograniczenie aktywności fizycznej na korzyść samochodów i transportu publicznego, a nawet złe nawyki w kwestii spędzania wolnego czasu – wszystkie te czynniki mogą nieuchronnie prowadzić do bolesnych w skutkach wad postawy.

Nie tylko powyższe czynniki stanowią wyzwanie dla współczesnych fizjoterapeutów. Znaczna część społeczeństwa ma nieprzyjemność doświadczać przykrych dolegliwości wynikających z przewlekłych chorób narządów ruchu, czy niepełnosprawności.

Zapotrzebowanie na grono wyspecjalizowanych absolwentów studiów na kierunku Fizjoterapia nie maleje, natomiast znacząco rośnie zainteresowanie przyszłych studentów podjęciem edukacji właśnie w tym kierunku. Wszystko to sprawia, że konkurencja w procesie rekrutacji jest duża, a dostają się tylko najlepsi.

 

Czego się nauczysz na studiach

Edukacja w ramach studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu to ciężka praca, do pełnego ukończenia której potrzeba zgłębienia szerokiej wiedzy z obszaru niemal wszystkich nauk medycznych. Dlatego studia medyczne uchodzą za jedne z najtrudniejszych.

Poza ogólnymi zagadnieniami z dziedziny ludzkiej fizjologii, anatomii, genetyki i biochemii, będziesz miał okazję wdrożyć się w specjalistyczne kwestie związane z wykonywaniem różnego rodzaju masaży, a psychologiczne podejście do pacjenta nie będzie mogło pozostać ci obce.

 

Dla kogo te studia

Zastanawiasz się nad podjęciem studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu, ale nie jesteś do końca przekonany, czy twoje predyspozycje osobiste pasują do sylwetki idealnego kandydata na te studia? Spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania, co być może rozwieje twoje wątpliwości.

Jesteś zainteresowany naukami medycznymi, a biologia i chemia zawsze były twoimi ulubionymi przedmiotami szkolnymi? Posiadasz dużą wytrzymałość fizyczną i kondycję, pozwalającą na spędzanie długiego czasu w pozycji stojącej? Chciałbyś związać swoją przyszłość z nauką medyczną?

Twierdząca odpowiedź przynajmniej na jedno pytanie może być początkiem wspaniałej przygodę ze studiami na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK FIZJOTERAPIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Fizjoterapia w Poznaniu?

Kierunki studiów w Poznaniu rządzą się własnymi prawami jeśli chodzi o procedury rekrutacyjne oraz ogólny wygląd samej siatki edukacyjnej. Żeby dostać się na jakiekolwiek studia medyczne, w tym także Fizjoterapię, należy wykazać się nienaganną znajomością szerokich zagadnień z biologii i chemii oraz potwierdzić swoje kompetencje na egzaminie dojrzałości.

W związku z szerokim zainteresowaniem podjęciem studiów na kierunku Fizjoterapia, należy do nauki przysiąść odpowiednio wcześnie, aby uniknąć przykrych rozczarowań. Warto również pamiętać, że procedury rekrutacyjne mogą ulegać zmianie, dlatego istotne jest bycie na bieżąco z ustaleniami władz poszczególnych uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu

Jeśli dotrwałeś do tego paragrafu artykułu, to z pewnością ciekawi cię, jak wyglądają studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu. Jak już wiesz, są to studia medyczne, a więc niemal cała nauka w ich ramach będzie się opierała na dokonaniach najwybitniejszych biologów, chemików oraz fizyków.

Przygodę ze studiami rozpoczniesz od przypomnienia wyniesionych z poprzednich etapów edukacji zagadnień przyrodniczych, które wkrótce poszerzysz o znacznie bardziej skomplikowane wiadomości. Poznasz od podszewki funkcjonowanie ludzkiego organizmu, ze szczególnym uwzględnieniem narządów ruchu.

 

Program studiów i przedmioty

Dowiesz się nieco o chorobach dotykających tkanki kostne, mięśniowe oraz stawy, a także zgłębisz potrzebną wiedzę na temat układu nerwowego, dzięki któremu odczuwany jest ból oraz inne nieprzyjemne konsekwencje wad postawy.

Warsztatowe zajęcia praktyczne, odbywające się pod okiem wykwalifikowanych praktyków tego kierunku, pozwolą ci nauczyć się wykonywania masaży leczniczych, relaksacyjnych lub rehabilitacyjnych, w zależności od potrzeb danego pacjenta.

Przedmioty, jakie napotka na swojej drodze większość studentów Fizjoterapii, to między innymi:

  • Biologia medyczna,
  • Fizjologia człowieka
  • Anatomia prawidłowa, funkcjonalna, rentgenowska
  • Fizykoterapia
  • bioetyka

W trakcie studiów nauczysz się też obsługi specjalistycznych maszyn używanych do rehabilitacji lub wspomagających jej efekty. Poznasz podstawy psychologii, wprowadzające cię w świat emocji i uczuć swoich przyszłych klientów.

Całokształt przyswojonej podczas studiów wiedzy i umiejętności uczyni z ciebie świadomego praktyka Fizjoterapii, zdolnego do niesienia pomocy nawet najbardziej potrzebującym.

 

Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FIZJOTERAPIA POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

FIZJOTERAPIA POZNAŃ STUDIA ZAOCZNE

 

fizjoterapia studia Poznań

 

Ile trwają studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu, które postanowiły poszerzyć wachlarz oferowanych przez siebie kierunków o Fizjoterapię, podlegają odgórnym wytycznym Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego, obowiązującym ogólny program studiów oraz czas ich trwania.

Dlatego też studia pierwszego stopnia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu będą trwały siedem semestrów, a więc trzy i pół roku oraz zostaną zwieńczone uzyskaniem tytułu licencjata, niezależnie od wybranej tamtejszej uczelni wyższej.

Studia drugiego stopnia na kierunku Fizjoterapia będą trwały jedynie półtora roku, a każdy z absolwentów zostanie uposażony w nową wiedzę i kompetencje oraz zaszczytny tytuł magistra.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizjoterapia w Poznaniu

Zanim zdecydujesz się na rekrutację na studia w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia, powinieneś zaczerpnąć nieco informacji, które pozwolą ci stać się świadomym przyszłym studentem, mającym szerokie pojęcie o kierunku swojego zainteresowania.

 

Proces rekrtuacji i przedmioty

W związku z faktem, że Fizjoterapia należy do kanonu nauk medycznych, przyszli maturzyści, marzący o zasileniu szeregów studentów tego kierunku, powinni na poważnie podejść do nauki przedmiotów przyrodniczych, gdyż to właśnie one odgrywają główną rolę w procesie rekrutacji na większość uczelni w Poznaniu.

Znacznie ułatwiony start będą mieli laureaci i finaliści ogólnopolskich konkursów przedmiotowych z biologii oraz chemii. W nagrodę za ponadprzeciętne osiągnięcia zostaną zwolnieni z konieczności podchodzenia do matury, otrzymując odgórnie stuprocentowy wynik z tego egzaminu.

Kandydaci na studia medyczne drugiego stopnia na kierunku Fizjoterapia powinni postarać się o zdobycie jak najlepszych ocen w trakcie nauki na poprzednim etapie edukacji, bowiem podobnie do osób kandydujących do podjęcia studiów pierwszego stopnia, nie unikną konkursu wyłaniającego najlepszych.

Fizjoterapię w Poznaniu można studiować zarówno w ramach studiów stacjonarnych, co jest opcją znacznie częściej wybieraną przez studentów, oraz niestacjonarnych – gwarantujących możliwość pogodzenia życia zawodowego ze zdobywaniem wykształcenia, jednak kosztem konieczności przyswajania obszernego materiału w krótkim czasie.

Pierwszym krokiem, który należy wykonać, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie swojego nazwiska na liście przyjętych na Fizjoterapię w Poznaniu jest elektroniczna rejestracja kandydatów. W jej ramach pochwalisz się osiągniętymi wynikami poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej wybranej uczelni.

Kiedy nabierzesz pewności, że twoja kandydatura została pomyślnie rozpatrzona, zostanie ci już tylko udanie się do fotografa celem wykonania zdjęcia o wymiarach 35X45mm oraz dostarczenie go wraz ze świadectwem maturalnym lub dyplomem ukończenia studiów pierwszego stopnia na biurko komisji rekrutacyjnej.

zasady rekrutacji na studia

 

fizjoterapia studia Poznań

 

Jaka praca po studiach na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu?

Studia medyczne w Poznaniu ze względu na ich interdyscyplinarność, specyfikę i ogromne zapotrzebowanie współczesnego, światowego rynku pracy na ich absolwentów, dają szerokie spektrum możliwości zawodowych, co zdecydowanie wyróżnia Fizjoterapię na tle innych studiów.

Po ukończeniu studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu, będziesz mógł skierować swoje zawodowe kroki ku gabinetom rehabilitacyjnym, świadczącym usługi dla osób częściowo lub całkowicie sparaliżowanych, niepełnosprawnych, czy doświadczających poważnych urazów w przeszłości.

Jeśli w trakcie studiów szczególnie upodobasz sobie zajęcia praktyczne z wykonywania masażu relaksacyjnego, będziesz mógł spróbować swojego szczęścia poprzez zatrudnienie się w gabinetach kosmetologicznych, kosmetycznych oraz związanych z szeroko pojętą medycyną estetyczną.

Wszelkiego rodzaju placówki rehabilitacyjne i wypoczynkowe dla sportowców nie mogłyby istnieć, gdyby nie szereg ludzi zdolnych do świadczenia usług w zakresie masaży odprężających, leczniczych oraz o innej specyfice, ściśle uzależnionej od problemu, z którym boryka się dany pacjent.

Jeśli posiadasz odpowiednie podejście do dzieci, a praca z nimi, poprzez którą możesz nieść im pomoc, sprawia ci niezwykłą przyjemność, będziesz mógł zatrudnić się w placówkach oświatowych na czas przeprowadzania kontroli wad postaw i innych dolegliwości ruchowych. Ponadto będziesz mógł zająć się przeprowadzaniem rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, borykających się z przewlekłymi bólami lub dolegliwościami ze strony narządów ruchu.

Dla najbardziej przedsiębiorczych otworzy się możliwość otworzenia własnego gabinetu rehabilitacyjnego, poradni zdrowia lub jakiejkolwiek innej placówki, w której zaistnieje możliwość wykazania się wyniesionymi ze studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu umiejętnościami.

Obszar kreślony przez możliwości zawodowe, oferowane przez ukończenie studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu jest na tyle szeroki, że z dużym prawdopodobieństwem pozwoli każdemu z przyszłych absolwentów zdobyć zawód spełniający ich największe oczekiwania.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu?

Coraz poważniej rozważasz podjęcie studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu, ale wciąż nie jesteś do końca przekonany, czy są to studia dla ciebie? Z pewnością zapoznanie się z opiniami starszych kolegów, mających do czynienia z tym kierunkiem, pomoże ci w dokonaniu najlepszego z możliwych wyborów.

Agnieszka, absolwentka studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu, mówi:

„Od zawsze pasjonował mnie świat leków i innych substancji ziołowych i chemicznych, mających wpływ na zdrowie człowieka. Ponadto moimi ulubionymi przedmiotami w szkole były biologia oraz chemia. W związku z tym wybór był prosty – kierunek Fizjoterapia. A dlaczego zdecydowałam się na Poznań? To proste. Nie wyobrażałam sobie spędzić czasu poświęconego na edukację nigdzie indziej. Teraz mam świetną pracę i udane życie.”

KIERUNKI MEDYCZNE W POZNANIU

Rozwiń

 

 

Komentarze (0)