Studia medyczne Poznań

Studia medyczne Poznań

Studia medyczne Poznań

Największy wybór studiów

medycznych w Poznaniu

Odkryj kierunki medyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia medyczne Poznań | woj. wielkopolskie

Studia medyczne w Poznaniu cieszą się bardzo dużą popularnością. Wydział Lekarski ma nieposzlakowaną opinię, od lat kształci setki absolwentów pracujących w roli pomagaczy. Kierunki poza lekarskie to nowoczesne, dopasowane do teraźniejszych wymogów i standardów sposoby kształcenia przyszłych medyków. Na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu możecie realizować studia z wielu kierunków pokrewnych lekarskiemu, a równie przydatnych w życiu.

To tu możecie zostać pielęgniarką, położną, technikiem dentystycznym, czy dietetykiem. O tym, że uniwersytet ten jest otwarty na współczesne potrzeby może świadczyć na przykład fakt, że działają tu kierunki realizowane w połączeniu z innymi (np. technicznymi) uczelniami, dzięki czemu studenci zdobywają znacznie szersze możliwości zdobywania wiedzy i praktyki, są studentami dwóch szkół wyższych naraz, co otwiera wiele bramek do przyszłości.

Studia medyczne w Poznaniu to ciężki i trudny kawałek chleba, ponieważ zawody wykonywane po ukończeniu tego typu kształcenia, wymagają wzięcia na siebie ogromnej odpowiedzialności za dobre samopoczucie i niekiedy życie innych ludzi. Powinniście zdawać sobie z tego sprawę, myśląc o studiowaniu kierunków medycznych. Faktem jest, że jako absolwenci na pewno nie będziecie mieli problemów z zarobkami nawet w najtrudniejszym momencie gospodarczym - zastanówcie się jednak czy jesteście gotowi do pełnienia takiej roli. Tylko ludzie z powołaniem i wewnętrzną chęcią pomagania innym sprawdzą się w zawodach medycznych.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA MEDYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MEDYCZNE W POZNANIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI MEDYCZNE W POZNANIU

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia medyczne w Poznaniu

Studia medyczne również prowadzą rekrutację na zasadzie konkursu świadectw (tak jak pozostałe kierunki studiów). Rekrutacja na studia lekarskie różni się tym, że ilość osób starających się o miejsce na te studia jest tak duża, że pobija wszelkie rekordy. Dlatego mówi się, że są to najbardziej oblegane studia ze wszystkich. Miejsc na studiach nie ma tak wiele, jak chętnych.

Na pozostałe kierunki medyczne obowiązują te same zasady rekrutacji. Należy zdać dwa przedmioty rozszerzone na maturze, w tym koniecznie biologię i chemię lub fizykę do wyboru. Wyniki z matematyki, języka polskiego, jak i obcego są dodatkowo punktowane, choć nie odgrywają kluczowej roli w kwestii dostania się na studia medyczne. Mogą wesprzeć kandydaturę, z pewnością jej nie zaszkodzą.

szczegółowe wymagania na uczelniach

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

POKAŻ WSZYSTKIE

Studia medyczne niestacjonarne w Poznaniu

Można być pewnym tego, że wybierając studia medyczne w Poznaniu otrzyma się szerokie możliwości kształcenia. Liczne kierunki, ciekawe specjalności oraz bardzo dobre warunki nauki sprawiają, że w okresie postępowań rekrutacyjnych stolica Wielkopolski przeżywa ogromny napływ młodych ludzi.

Kandydaci na studia medyczne mogą przebierać w propozycjach dydaktycznych, które oferują nie tylko sztandarowe kierunki medyczne takie jak Kierunek Lekarski, czy Farmacja, lecz także te zdające się być nieco mniej popularne jak Analityka medyczna, czy Optometria. Decydując się na studia medyczne w Poznaniu można być pewnym nie tylko bogatej palety dyscyplin, lecz także tego, że większość z nich realizowana jest w dwóch formach, czyli zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Mówiąc o studia medycznych w Poznaniu należy wyjaśnić, że kierunki prowadzone w systemie niestacjonarnym tak naprawdę realizowane są w trybie studiów zaocznych, w ramach których nauka odbywa się w weekendy. Czym one się charakteryzują? Pod względem formalnym wyróżniają się tym, iż są płatne a zajęcia prowadzone są w soboty i niedziele. Ten drugi fakt sprawia, że program kształcenia zdaje się być nieco skondensowany i realizacja jego wymaga od studentów większej samodzielności, ponieważ część obowiązującego materiału muszą przyswoić we własnym zakresie, bez baczniejszej uwagi wykładowcy. Różnice programowe, czy też różnice w poziomie kształcenia nie występują, gdyż kierunek prowadzony w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym posiada takie same założenia, a nauka ma prowadzić do osiągnięcia tych samych efektów.

STUDIA MEDYCZNE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

B
D
F
H
M
N
O
P
S
T
Rozwiń

Praca po studiach medycznych

Wybierając studia medyczne jako swój klucz do przyszłej pracy, wybieracie pewność co do możliwości zdobycia zatrudnienia, czy też indywidualnego świadczenia usług. Wybieracie również chęć wzięcia odpowiedzialności, a sytuacja zarobkowa młodych lekarzy nie wygląda zbyt magicznie - zarobki są małe, pracy jest nader dużo, a do tego trzeba mieć szczęście by trafić na staż do placówki, w której spotkacie lekarza z powołaniem, z chęcią podzielenia się praktyką zawodową. Bo to, że na studiach nie nauczycie się jak postępować z pacjentami, to za pewne wiecie - cały system studiów medycznych w Polsce działa podobnie. Długie godziny spędzane na pochłanianiu wiedzy teoretycznej (oczywiście bardzo potrzebnej!) blokują możliwości zdobywania szerokiej praktyki i pracy z pacjentami.

Ciężko pogodzić te dwie strony medalu. Dlatego jak tylko idziecie na pierwszy staż po studiach (przed specjalizacją lekarską) to tak naprawdę zaczynacie dopiero swoją naukę. Ukończenie studiów medycznych, zdobycie tytułu specjalisty trwa kilkanaście lat! A zawód lekarza wymaga stałego uczenia się, czytania nowinek ze świata medycyny. W przypadku zawodów takich jak fizjoterapeuta, dietetyk czy technik dentystyczny sytuacja wygląda nieco inaczej, bowiem absolwenci takich kierunków bez problemu mogą podjąć pracę tuż po zakończeniu studiów i działać samodzielnie (choć wiemy, że to praktyka czyni mistrza!). Spora część absolwentów studiów medycznych decyduje się na otwarcie własnej działalności gospodarczej i pracy na własny rachunek.

Jeśli jednak nie masz ochoty od samego początku walczyć o własny biznes, to możesz poszukać zatrudnienia w działających placówkach medycznych - tych państwowych, jak i publicznych. Pracownicy medyczni są stale poszukiwani. Pielęgniarki i położne to deficytowi absolwenci - stale ich brakuje, w szczególności w mniejszych miejscowościach. Jesteśmy pewni, że studia medyczne zapewnią Wam dobre życie!

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA MEDYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MEDYCZNY im. Karola Marcinkowskiego STUDIA MEDYCZNE

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prowadzi studia jednolite magisterskie, jak i licencjackie, magisterskie oraz podyplomowe na kierunkach:

 • Lekarski - studia jednolite magisterskie
 • Lekarsko-dentystyczny - studia jednolite magisterskie
 • Biotechnologia medyczna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • Dietetyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • Techniki dentystyczne - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • Higiena dentystyczna - studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne
 • Optometria - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • Protetyka słuchu - studia II stopnia, stacjonarne
 • Farmacja - studia jednolite magisterskie stacjonarne i niestacjonarne
 • Analityka medyczna - studia jednolite magisterskie stacjonarne i niestacjonarne
 • Kosmetologia - studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne, studia II stopnia niestacjonarne
 • Inżynieria farmaceutyczna - studia inżynierskie, międzydyscyplinarne, realizowane wraz z Politechniką Poznańską
 • Analityka kryminalistyczna i sądowa - studia I stopnia stacjonarne
 • Elektroradiologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • Fizjoterapia - studia jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • Pielęgniarstwo - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • Położnictwo - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • Ratownictwo medyczne - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • Terapia zajęciowa - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • Zdrowie publiczne - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 


POLITECHNIKA POZNAŃSKA STUDIA MEDYCZNE

Wydział Budowy Maszyn i Zarządzania

 • Inżynieria biomedyczna.

Wydział Informatyki

 • Bioinformatyka

 


UNIWERSYTET PRZYRODNICZY STUDIA MEDYCZNE

Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach

 • neurobiologia,
 • weterynaria

 


WYŻSZA SZKOŁA PEDAGOGIKI I ADMINISTRACJI

Wydział Zdrowia Publicznego

 • Fizjoterapia
 • Kosmetologia
 • Ratownictwo Medyczne

 


WYŻSZA SZKOŁA EDUKACJI I TERAPII 

Wydział Studiów Edukacyjnych

 • Fizjoterapia
 • Higiena dentystyczna
 • Kosmetologia
 • Techniki dentystyczne

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)