Kosmetologia studia we Wrocławiu

Komentarze (0)

Kosmetologia studia we Wrocławiu

Komentarze (0)
Kosmetologia studia we Wrocławiu

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

 

1. Dla kogo ten kierunek

Dziś coraz chętniej nasze ciała oddajemy w ręce profesjonalistów, którzy dbają o to, byśmy zawsze wyglądali nie tylko pięknie, ale przede wszystkim zdrowo. Z usług kosmetologicznych można skorzystać niemal na każdym kroku, czy wszystkie salony jednak oferują obsługę, która oparta jest na rzetelnej wiedzy? Zawód kosmetyczki cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym, ponieważ to od niej zależy końcowy efekt naszych metamorfoz. Umiejętności i predyspozycje w tym zawodzie stanowią bardzo ważną część, jednak powinny iść z nimi przede wszystkim kwalifikacje, które zapewnić mogą jedynie studia kosmetologiczne.

Jeżeli w kręgu twoich zainteresowań znajdowały się zawsze zagadnienia związane z wizażem, lubisz dbać i pielęgnować swoje ciało oraz jednocześnie nauka przedmiotów ścisłych takich jak biologia i chemia nie stanowi dla ciebie problemu, to studia na kierunku kosmetologia dadzą ci wiele satysfakcji i sprawią, że będziesz mógł rozwijać swoją karierę zawodową z pasją.

 

2. Program kształcenia i gdzie studiować

Uczelnie we Wrocławiu zdają sobie sprawę z tego, jak współcześnie popularne są studia kosmetologiczne, więc swoją przygodę z tą dyscypliną możesz rozpocząć w kilku ośrodkach akademickich. Oferty te mogą się od siebie nieznacznie różnić, więc zastanów się, która z nich będzie najlepiej spełniać twoje oczekiwania. Studia na kierunku kosmetologia proponują we Wrocławiu dwie uczelnie: Akademia Wychowania Fizycznego oraz Wyższa Szkoła Fizjoterapii.

Przyszli studenci kosmetologii muszą mieć świadomość, że czeka ich wiele intelektualnych wyzwań, ponieważ ta dyscyplina opiera się w znacznym stopniu na naukach medycznych. Muszą oni zatem zgłębić zagadnienia związane z anatomią, dermatologią, czy nawet dietetyką, bo ona również ma wpływ na kondycję cery oraz skóry. Oprócz tego pasjonaci kosmetologii uczestniczyć będą w wielu ćwiczeniach praktycznych związanych z wizażem, odnową biologiczną, czy chemią kosmetyczną.

 

3. Praca po studiach

Dziś każdy z nas chce wyglądać zdrowo i pięknie, dlatego wyjątkowo chętnie korzystamy z usług profesjonalistów, którzy dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom potrafią kompleksowo zadbać o kondycję naszej cery, ciała, czy paznokci. To niezwykle ważne, by zawód ten wykonywały osoby o gruntownym wykształceniu – studia kosmetologiczne we Wrocławiu są jego gwarantem.

Uczelnie we Wrocławiu, które mają w swojej ofercie studia na kierunku kosmetologia, przygotowują do wszechstronnego wykonywania zawodu zgodnego z profilem kształcenia. Absolwenci tego kierunku mogą zatem pracować w salonach kosmetycznych, ośrodkach spa i wellness, ośrodkach odnowy biologicznej, czy wszelkiego rodzajach instytucjach, zajmujących się promocją zdrowego stylu życia. Kariera absolwenta kosmetologii zależy w dużej mierze od jego własnych zainteresowań i fascynacji.

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak kosmetologia od wielu lat cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które opuszczają mury szkół średnich. Dlatego też uczelnie starają się zrobić wszystko, by na naukę na tym kierunku mogła sobie pozwolić największa liczba osób zdolnych i zainteresowanych.

Jedną z takich opcji, umożliwiającą dogodną naukę, jest możliwość rozpoczęcia przygody z kosmetologią w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Tryb stacjonarny w Polsce jest najbardziej powszechny, ponieważ zajęcia mają regularną formę, więc studenci przyswajają wiedzę w sposób systematyczny. Z kolei nauka na studiach zaocznych odbywa się podczas weekendowych zjazdów, pozwala to na równoczesne rozwijanie innych aktywności. Nie należy jednak zapominać, że studia zaoczne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne.

 

4. Program studiów i przedmioty

Kosmetologia to interdyscyplinarna dziedzina, którą łączy w sobie zagadnienia związane z medycyną, chemią kosmetyczną i zagadnieniami kosmetycznymi. Naczelną ideą wrocławskich uczelni jest kształcenie jedynie najwyższej klasy profesjonalistów, więc studenci zetkną się z wieloma rozbudowanymi zagadnieniami. Pasjonaci kosmetologii uczęszczać będą przede wszystkim na dwa podstawowe bloki przedmiotów: ogólny oraz kierunkowy. Kształcenie ogólne obejmuje przykładowo:

 • biochemię;
 • anatomię i fizjologię;
 • podstawy farmakologii;
 • higiena pracy;
 • dermatologia itd.

 

To blok niezwykle ważnych przedmiotów, ponieważ stanowi on podwaliny teoretyczne dla kształcenia kierunkowego. Studenci kosmetologii uczestniczyć będą w wielu ćwiczeniach praktycznych i zajęciach warsztatowych, które rozwijać będą ścisłe umiejętności z tej dyscypliny. Na studentów czekać będą zatem zajęcia takie jak:

 • receptura form kosmetycznych;
 • kosmetologia;
 • podstawy wizażu;
 • podstawy odnowy biologicznej;
 • podstawy masażu;
 • podstawy pielęgnacji różnych typów cery itd.

 

Uczelnie we Wrocławiu oferują swoim studentom jedynie najwyższe standardy kształcenia, będą pogłębiać oni swoją wiedzę przy wykorzystaniu najnowszej aparatury kosmetologicznej, a swoje kompetencje z zakresu wizażu będą mogli rozwijać, używając wyłącznie najwyższej klasy kosmetyków od polskich, jak i międzynarodowych producentów. W przyszłej pracy kosmetologa również ważne są kompetencje miękkie – dobra komunikacja z klientem to podstawa, więc pasjonaci kosmetologii również będą nieustannie rozwijać się w tym zakresie.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek kosmetologia we Wrocławiu?

Osoby, które zastanawiają się nad rozpoczęciem studiów kosmetologicznych, muszą uświadomić sobie, że nie są to studia dla każdego. Będą one sprawiać dużo satysfakcji jedynie pasjonatom i osobom, które mają predyspozycje do wykonywania tego wymagającego zawodu. Pomyśl, czy dostrzegasz się w sylwetce potencjalnego studenta kosmetologii:

 • posiadasz zdolności manualne;
 • jesteś dokładny i precyzyjny;
 • interesuje cię tematyka związana z wizażem;
 • nauka biologii nie stanowi dla ciebie problemu.

 

Proces rekrtuacji i przedmioty

To oczywiście zespół bardzo ogólnych cech, jednak powinno to być niezbędne minimum dla osoby, która poważnie myśli o rozpoczęciu kształcenia na tym kierunku. Oczywiście twoim podstawowym obowiązkiem jest jednak jak najlepsze przygotowanie do egzaminu maturalnego. Podczas nauki szczególny nacisk połóż na przedmioty takie jak: biologia i chemia, ponieważ pozyskana wiedza będzie stanowić dla ciebie podporę również w przyszłości. Nie zwlekaj z nauką zbyt długo, bo szansę na rozpoczęcie kształcenia mają jedynie nalepsi!

Jeżeli zaliczasz się do grona osób ambitnych, które lubią poszerzać swoją wiedzę i nie ograniczają jej do niezbędnego minimum, możesz pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Jej laureaci oraz finaliści znajdują się na listach osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku kosmetologii rozważ:

 • Olimpiadę Wiedzy o Żywności i Żywieniu;
 • Olimpiadę Biologiczną lub Chemiczną.

 

Pamiętaj także o terminowym dokonaniu wszystkich opłat rekrutacyjnych. Gdy już dostaniesz się na wymarzone studia medyczne na kierunku kosmetologia, nie zapomnij o dostarczeniu do dziekanatu zestawu podstawowych dokumentów, czyli: świadectwa maturalnego, skanów dowodu oraz zdjęć do legitymacji studenckiej.

 

Jaka praca po studiach na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Uczelnie we Wrocławiu na studiach kosmetologicznych kształcą jedynie najlepszych profesjonalistów. Oni dzięki swojej rozbudowanej wiedzy i umiejętnościom będą wzbudzać wysokie zaufanie społeczne wśród klientów. Na co dzień zapominamy o tym, że dobry kosmetolog nie zajmuje się wyłącznie wizażem. To osoba, która doskonale rozpoznaje zapotrzebowanie danego typu cery (np. trądzikowej lub dojrzałej) i potrafi wykonywać różnorodne zabiegi pielęgnacyjne związane z poprawieniem jej kondycji.

Kosmetolodzy potrafią kompleksowo zająć się także całym ciałem – wykonując także na nim różnego rodzaju zabiegi, czy masaże. Wreszcie to w ręce kosmetologa możemy się oddać, gdy zależy nam na pięknym i estetycznym makijażu lub gdy chcemy zadbać o wygląd naszych rzęs, brwi, czy ust.

Jak widać – zakres obowiązków kosmetologa jest wyjątkowo rozległy. Warto również podkreślić, że wykonuje on bardzo odpowiedzialny zawód, ponieważ w swojej pracy bierze pełną odpowiedzialność za cerę i skórę swoich klientów. Osobom, które podejmują się wykonywania tego zawodu powinna towarzyszyć nie tylko pasja, lecz również rzetelna wiedza. Podstawowe miejsca pracy kosmetologa to:

 • salony kosmetyczne;
 • gabinety odnowy biologicznej;
 • ośrodki spa i wellness;
 • kluby fitness;
 • instytucje zajmujące się promocją zdrowego stylu życia.

 

To oczywiście nie wszystko – jako kosmetolog i specjalista od wizażu możesz podejmować współpracę z agencjami reklamowymi, uczestniczyć w przygotowywaniu sesji zdjęciowych, przygotowywać pokazy mody itd. Dużą popularnością cieszy się także prowadzenie kanałów internetowych, które zajmują się promocją wizażu. Możesz także występować w roli eksperta, który radzi, jak dbać i pielęgnować o cerę oraz ciało.

WSZYSTKO O KIERUNKU KOSMETOLOGIA - WROCŁAW

Komentarze (0)