Kosmetologia - Wrocław

Kosmetologia - Wrocław

Studia na kierunku kosmetologia w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Dolnośląski DSW

Uniwersytet Dolnośląski DSW

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

13.11.2023

Kosmetologia studia Wrocław 2023 | woj. dolnośląskie

Kosmetologia we Wrocławiu to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 4 różne specjalności. Studia można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na kosmetologii we Wrocławiu w 2023 r. zaczynają się od 6350 zł za pierwszy rok studiów.

Kosmetologia - Wrocław
Studia na kierunku kosmetologia w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kosmetologii oferują zdobycie wiedzy z zakresu nauk medycznych, chemicznych i farmaceutycznych. Program studiów zawiera zajęcia praktyczne, w trakcie których studenci uczą się przeprowadzania diagnozy, wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń oraz odczytują receptury kosmetyków. Studenci zdobywają także wiedzę z takich dziedzin jak dermatologia, fizjoterapia, ziołolecznictwo czy wizaż.

Absolwenci kosmetologii mają duże możliwości znalezienia pracy. Kosmetolog może zatrudnić się w salonach odnowy biologicznej, gabinetach kosmetologicznych, firmach kosmetycznych, centrach SPA & Wellness. Dodatkowo jest to zawód, który pozwala na przekwalifikowanie się na trychologa czy podologa.
 

Uczelnie

We Wrocławiu kosmetologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (AWF) oraz niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu, Uniwersytecie Dolnośląskim DSW, Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu.

 

Specjalności

Współczesne studia z kosmetologii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku kosmetologia we Wrocławiu: ekokosmetykaodnowa biologiczna i wellnesmodelowanie sylwetki z elementami suplementacjiwizaż i stylizacja z elementami charakteryzacji.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Ceny

Studia stacjonarne na kierunku kosmetologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 6350 zł do 7920 zł za pierwszy rok studiów. (Wykaz opłat za studia znajdziesz w dziale poniżej).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia we Wrocławiu?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku kosmetologia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: biologia, chemia, fizyka, matematyka

Osoby, które poważnie myślą o rozpoczęciu studiów kosmetologicznych w przyszłości, powinny zacząć przygotowania do egzaminu dojrzałości już dziś. Dużą uwagę warto poświęcić przedmiotom takim jak chemia, fizyka, matematyka oraz biologia, ponieważ to z tych dyscyplin naukowych głównie czerpie biologia. Przygotowanie z tych przedmiotów otworzy nie tylko drzwi uczelni, lecz również znacznie ułatwi naukę w przyszłości. Nacisk możesz położyć dodatkowo na naukę języka obcego.

 

Kosmetologia Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - przedmioty maturalne

Osoby, którym zależy na rozpoczęciu studiów 2023/2024 na kierunku kosmetologia w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, wśród przedmiotów maturalnych muszą uwzględnić jeden przedmiot spośród: biologia, fizyka z astronomią, chemia, matematyka. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na kosmetologię w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne we Wrocławiu przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w mieście Wrocławiu

Aktualności rekrutacyjne

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować kosmetologię we Wrocławiu

Kosmetologię we Wrocławiu można studiować na jednej uczelni publicznej; Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz na jednej niepublicznej: Uniwersytecie Dolnośląskim DSW

Gdzie studiować kosmetologię bezpłatnie we Wrocławiu

Bezpłatną kosmetologię we Wrocławiu można studiować tylko w formie stacjonarnej na publicznej uczelni: Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Gdzie studiować kosmetologię niestacjonarnie we Wrocławiu

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku kosmetologia we Wrocławiu można podjąć na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Uniwersytecie Dolnośląskim DSW.

Ile kosztują studia niestacjonarne na kosmetologii we Wrocławiu

Studia na kierunku Kosmetologia w formie niestacjonarnej na wrocławskich uczelniach publicznych i prywatnych są płatne. Ceny za jeden rok akademicki na kierunku kosmetologia we Wrocławiu wahają się od 6350 zł do 7920 zł za pierwszy rok studiów. 

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne, które oferowane są przez uczelnie publiczne i niepubliczne są płatne. Wyjątek stanowią studnia stacjonarne na uczelniach publicznych. 

Pokaż wszystkie

Opis kierunku

Program nauczania na kierunku kosmetologia będzie oscylował wokół nauk medycznych, nauk o zdrowiu, chemicznych oraz biologicznych. Studenci nauczą się wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, regenerujących oraz upiększających na twarz i ciało. Ponadto nauczą się dokonywania analizy składu kosmetyków oraz ich doboru do potrzeb każdego rodzaju skóry. Dowiedzą się także, w jaki sposób wykonywać profesjonalny makijaż oraz obsługiwać specjalistyczną aparaturę medyczną.

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycy estetycznej, ośrodkach odnowy biologicznej, ośrodkach spa i wellness, gabinetach podologicznych oraz firmach kosmetycznych i farmaceutycznych.

 

Program studiów i przedmioty

Władze uczelni wyższych we Wrocławiu doskonale zdają sobie sprawę z popularności tego kierunku wśród młodych ludzi, dlatego wychodzą potencjalnym kandydatom naprzeciw i proponują go w kilku szkołach wyższych. Można studiować ten kierunek w trybie stacjonarnym oraz zaocznym.

Natomiast, program studiów na kierunku kosmetologia, jest tak skonstruowany, by studenci po jego ukończeniu posiadali kompetencje i umiejętności do pracy w najlepszych klinikach medycyny estetycznej oraz salonach urody. Niezbędne przedmioty przygotują przyszłych kosmetologów do pracy z pacjentami, wykorzystując przy tym zarówno tradycyjne metody, jak i najnowsze technologie.

Jakie przedmioty są w programie studiów?

 • Histologia
 • Fizjologia i patofizjologia
 • Wizaż i stylizacja
 • Kosmetologia pielęgnacyjna
 • Dermatologia
 • Chemia kosmetyczna
 • Farmakologia
 • Fizjoterapia i masaż
 • Praktyka w zakresie kosmetyki
 • Ziołolecznictwo

 

Ogólne cele kształcenia

Kosmetologia to interdyscyplinarna dziedzina, na którą składa się kilka działów, w tym m.in.: kosmetologia estetyczna, która zajmuje się poprawą atrakcyjności fizycznej, a także kosmetologia lecznicza – przywracająca właściwą kondycję skóry. W trakcie studiów uczestnicy zajęć poznają również zagadnienia związane z wytwarzaniem i analizowaniem produktów kosmetycznych. Ponadto przyszli specjaliści zdobywają kompetencje umożliwiające im m.in. projektowanie strategii marketingowych, tworzenie oferty na usługi czy kreowanie wizerunku osoby.

We współczesnym społeczeństwie stale wzrasta zapotrzebowanie na usługi kosmetologiczne, które pozwalają pacjentom nie tylko na prawidłową pielęgnację skóry, ale także na poprawienie swojego wyglądu. Absolwenci tego kierunku mogą np. pracować w gabinetach odnowy biologicznej, a także organizować, wyposażać i samodzielnie prowadzić gabinet kosmetyczny. Kosmetolodzy są przygotowani do współpracy z dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zdrowej i chorej, znają też tajniki związane z wizażem czy makijażem okolicznościowym.

Kosmetolodzy umiejętnie przeprowadzają wywiady z pacjentami i dokonują diagnozy. Stosują techniki korekty wyglądu określonych części ciała człowieka za pomocą makijażu lub wizażu. Uczestnicy zajęć mają szansę zdobyć zdolności, które umożliwią im m.in. analizowanie i interpretowanie składu kosmetyków oraz samodzielną ich produkcję. Absolwenci tego kierunku mają umiejętności z zakresu np.: marketingu produktów i usług kosmetycznych – potrafią promować i zarządzać marką kosmetyków oraz usługami kosmetycznymi, pielęgnacyjnymi i upiększającymi.
 

 

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Dolnośląskiej Szkole Wyższej, Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu oraz Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2023/2024, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnymPonadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na AWF oraz na uczelniach niepublicznych. Ceny wahają się od 6350 zł do 7920 zł za pierwszy rok studiów.

Kierunek kosmetologia - uczelnie we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

Limity miejsc

Rekrutacja na poszczególne kierunki studiów odbywa się w ramach limitu miejsc – kandydaci przyjmowani są przez uczelnie na podstawie wyników postępowania kwalifikacyjnego, podczas którego tworzona jest lista rankingowa.

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia

Bezpłatną naukę na studiach można podjąć tylko w ramach studiów stacjonarnych w uczelni publicznej – studia niestacjonarne w publicznych szkołach wyższych oraz studia w prywatnych uczelniach są z kolei płatne.

Kosmetologia studia we Wrocławiu - ceny 2023

 • Uniwersytet Dolnośląski DSW – od 6350 zł
 • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - 7920 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne można składać osobiście w siedzibie wybranej uczelni lub za pośrednictwem poczty (elektronicznej lub tradycyjnej). Preferowana forma doręczenia kompletnego zestawu może różnić się w zależności od indywidualnej decyzji szkoły wyższej.

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne składać można osobiście, bezpośrednio do siedziby wybranej uczelni. Czasem jednak niektóre uczelnie umożliwiają lub nawet preferują pośrednią formę dostarczenia kompletnych zestawów dokumentów – np. za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Etap poświęcony na złożenie dokumentów rekrutacyjnych zazwyczaj rozpoczyna się tuż po ogłoszeniu wyników postępowania kwalifikacyjnego – terminy są ustalane indywidualnie przez szkoły wyższe. Zakwalifikowani kandydaci muszą dostarczyć wymagane dokumenty w ciągu kilku dni – w przeciwnym wypadku mogą być oni skreśleni z listy osób , które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (Wydział Fizjoterapii) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Dolnośląski DSW stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Jakie opinie mają studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Osoby, które wybierają studia kosmetologiczne, muszą do swojego przyszłego zawodu podchodzić z pasją.

Wioletta, studentka kosmetologii, mówi:

Kocham wykonywać makijaże, od zawsze byłam pierwsza do tego, by ćwiczyć na swoich koleżankach, siostrze, czy rodzinie. Chciałam, żeby moje fascynacje nabrały konkretnego wymiaru i nie zawiodłam się! Kosmetologia to studia, które pokochałam!

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Wrocław studia i stopnia

Kosmetologia Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Wrocław studia stacjonarne

Kosmetologia Wrocław studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Mieście wrocławiu

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Pozostałe uczelnie w mieście Wrocławiu na których jest kierunek KOSMETOLOGIA

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia