Kosmetologia - Wrocław

Kosmetologia - Wrocław

Studia na kierunku kosmetologia w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu

Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

25.06.2024

Kosmetologia studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Kosmetologia we Wrocławiu to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 7 różnych specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu kosmetologa. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu pielęgnacji skóry i produkcji kosmetyków.

Kosmetologia - Wrocław
Studia na kierunku kosmetologia w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kosmetologii oferują zdobycie wiedzy z zakresu nauk medycznych, chemicznych i farmaceutycznych. Program studiów zawiera zajęcia praktyczne, w trakcie których studenci uczą się przeprowadzania diagnozy, wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń oraz odczytują receptury kosmetyków. Studenci zdobywają także wiedzę z takich dziedzin jak dermatologia, fizjoterapia, ziołolecznictwo czy wizaż.

Absolwenci kosmetologii mają duże możliwości znalezienia pracy. Kosmetolog może zatrudnić się w salonach odnowy biologicznej, gabinetach kosmetologicznych, firmach kosmetycznych, centrach SPA & Wellness. Dodatkowo jest to zawód, który pozwala na przekwalifikowanie się na trychologa czy podologa.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kosmetologia w mieście Wrocławiu rozpocznie się 25 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | Kosmetologia Wrocław - terminy rekrutacji >

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na kosmetologii we Wrocławiu w 2024 r. zaczynają się od 6756 zł za pierwszy rok studiów.

Gdzie studiować kierunek kosmetologia we Wrocławiu

We Wrocławiu kosmetologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (AWF) oraz niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uniwersytecie Dolnośląskim DSW, Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu, Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2024/2025, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnym. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na AWF oraz na uczelniach niepublicznych. Ceny wahają się od 6756 zł do 8824 zł za pierwszy rok studiów.

Kierunek kosmetologia - uczelnie we Wrocławiu:

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia we Wrocławiu

W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, matematyka. | kosmetologia Wrocław - przedmioty maturalne

Osoby, które poważnie myślą o rozpoczęciu studiów kosmetologicznych w przyszłości, powinny zacząć przygotowania do egzaminu dojrzałości już dziś. Dużą uwagę warto poświęcić przedmiotom takim jak chemia, fizyka, matematyka oraz biologia, ponieważ to z tych dyscyplin naukowych głównie czerpie biologia. Przygotowanie z tych przedmiotów otworzy nie tylko drzwi uczelni, lecz również znacznie ułatwi naukę w przyszłości. Nacisk możesz położyć dodatkowo na naukę języka obcego.

 

Kosmetologia Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - przedmioty maturalne

Osoby, którym zależy na rozpoczęciu studiów 2024/2025 na kierunku kosmetologia w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, wśród przedmiotów maturalnych muszą uwzględnić jeden przedmiot spośród: biologia, fizyka z astronomią, chemia, matematyka. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na kosmetologię w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne we Wrocławiu przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu realizowane są w ramach studiów pierwszego i drugiego stopnia. Studia pierwszego stopnia to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

 

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (Wydział Fizjoterapii) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Władze uczelni wyższych we Wrocławiu doskonale zdają sobie sprawę z popularności tego kierunku wśród młodych ludzi, dlatego wychodzą potencjalnym kandydatom naprzeciw i proponują go w kilku szkołach wyższych. Można studiować ten kierunek w trybie stacjonarnym oraz zaocznym.

Natomiast, program studiów na kierunku kosmetologia, jest tak skonstruowany, by studenci po jego ukończeniu posiadali kompetencje i umiejętności do pracy w najlepszych klinikach medycyny estetycznej oraz salonach urody. Niezbędne przedmioty przygotują przyszłych kosmetologów do pracy z pacjentami, wykorzystując przy tym zarówno tradycyjne metody, jak i najnowsze technologie.

Jakie przedmioty są w programie studiów:

 • Histologia
 • Fizjologia i patofizjologia
 • Wizaż i stylizacja
 • Kosmetologia pielęgnacyjna
 • Dermatologia
 • Chemia kosmetyczna
 • Farmakologia
 • Fizjoterapia i masaż
 • Praktyka w zakresie kosmetyki
 • Ziołolecznictwo

 

Nabywane umiejętności

Kosmetologia to interdyscyplinarna dziedzina, na którą składa się kilka działów, w tym m.in.: kosmetologia estetyczna, która zajmuje się poprawą atrakcyjności fizycznej, a także kosmetologia lecznicza – przywracająca właściwą kondycję skóry. W trakcie studiów uczestnicy zajęć poznają również zagadnienia związane z wytwarzaniem i analizowaniem produktów kosmetycznych. Ponadto przyszli specjaliści zdobywają kompetencje umożliwiające im m.in. projektowanie strategii marketingowych, tworzenie oferty na usługi czy kreowanie wizerunku osoby.

We współczesnym społeczeństwie stale wzrasta zapotrzebowanie na usługi kosmetologiczne, które pozwalają pacjentom nie tylko na prawidłową pielęgnację skóry, ale także na poprawienie swojego wyglądu. Absolwenci tego kierunku mogą np. pracować w gabinetach odnowy biologicznej, a także organizować, wyposażać i samodzielnie prowadzić gabinet kosmetyczny. Kosmetolodzy są przygotowani do współpracy z dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zdrowej i chorej, znają też tajniki związane z wizażem czy makijażem okolicznościowym.

Kosmetolodzy umiejętnie przeprowadzają wywiady z pacjentami i dokonują diagnozy. Stosują techniki korekty wyglądu określonych części ciała człowieka za pomocą makijażu lub wizażu. Uczestnicy zajęć mają szansę zdobyć zdolności, które umożliwią im m.in. analizowanie i interpretowanie składu kosmetyków oraz samodzielną ich produkcję. Absolwenci tego kierunku mają umiejętności z zakresu np.: marketingu produktów i usług kosmetycznych – potrafią promować i zarządzać marką kosmetyków oraz usługami kosmetycznymi, pielęgnacyjnymi i upiększającymi.

Polecane: 

 

Jakie są specjalności na kosmetologii we Wrocławiu

Współczesne studia z kosmetologii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku kosmetologia we Wrocławiu: odnowa biologiczna i wellnesmodelowanie sylwetki z elementami suplementacjiekokosmetykawizaż i stylizacja z elementami charakteryzacji.

Sprawdź specjalności na kosmetologii we Wrocławiu

 

Po jakim profilu na kierunek kosmetologia we Wrocławiu

Na kierunku kosmetologia we Wrocławiu najlepiej odnajdą się absolwenci szkół średnich o profilu biologiczno-chemicznym. Kosmetologia to dziedzina, która łączy wiedzę z biologii, chemii, a także podstaw medycyny, dlatego znajomość tych przedmiotów jest kluczowa dla przyszłych studentów.

W procesie rekrutacji na kierunek kosmetologia we Wrocławiu zazwyczaj wymagane są przedmioty takie jak biologia, chemia, ale również fizyka i matematyka mogą okazać się przydatne. Wynika to z konieczności zrozumienia procesów chemicznych i fizycznych, które mają miejsce w produkcji i działaniu kosmetyków. Wiedza z matematyki jest pomocna w precyzyjnych obliczeniach i analizach niezbędnych w badaniach naukowych oraz pracy w laboratorium.

Sprawdź 

 

Czy studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu są trudne

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu mogą być wymagające ze względu na swoją interdyscyplinarność, łączącą elementy biologii, chemii, medycyny i nauk o zdrowiu. Program kształcenia obejmuje szeroki zakres wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, które przyszli kosmetolodzy muszą opanować. Zajęcia teoretyczne obejmują m.in. anatomię i fizjologię człowieka, biochemię, mikrobiologię, dermatologię oraz chemię kosmetyczną. Studenci uczą się również o składnikach kosmetyków, ich działaniu oraz wpływie na skórę i organizm.

Praktyczna część studiów jest równie intensywna i obejmuje m.in. zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne, upiększające oraz masaże. Studenci muszą opanować techniki pracy z różnymi urządzeniami kosmetycznymi oraz metodami diagnostycznymi stosowanymi w kosmetologii. Istotne są także zajęcia z zakresu chemii kosmetycznej, gdzie uczą się tworzenia i oceny kosmetyków, co wymaga precyzyjności i umiejętności laboratoryjnych.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na kosmetologii we Wrocławiu

Na kierunku kosmetologia we Wrocławiu jednym z najtrudniejszych przedmiotów często uznawana jest chemia kosmetyczna. Przedmiot ten wymaga od studentów głębokiej wiedzy z zakresu chemii organicznej i nieorganicznej, a także umiejętności zastosowania tej wiedzy w praktyce. Chemia kosmetyczna obejmuje również naukę o procesach produkcyjnych, formulacji kosmetyków oraz ocenie ich jakości i bezpieczeństwa.

Innym wymagającym przedmiotem jest dermatologia, która stanowi podstawę wiedzy dla kosmetologów. Dermatologia obejmuje szeroki zakres informacji o budowie i funkcjonowaniu skóry, chorobach dermatologicznych oraz metodach ich leczenia i profilaktyki. Trudność mogą sprawiać również zajęcia praktyczne, zwłaszcza te związane z zabiegami kosmetycznymi i pielęgnacyjnymi.

 

Czy studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu to studia z przyszłością

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu to zdecydowanie studia z przyszłością. Branża kosmetyczna rozwija się dynamicznie, a zapotrzebowanie na wykwalifikowanych kosmetologów stale rośnie. Wzrost świadomości zdrowotnej i estetycznej wśród społeczeństwa sprawia, że coraz więcej osób korzysta z usług kosmetologicznych, zarówno w celach pielęgnacyjnych, jak i terapeutycznych. Dlatego absolwenci tego kierunku mogą liczyć na szerokie możliwości zatrudnienia i rozwój kariery zawodowej.

Kosmetologia to dziedzina, która łączy wiedzę z zakresu biologii, chemii, dermatologii i medycyny estetycznej. Absolwenci tego kierunku są dobrze przygotowani do pracy w różnych miejscach, takich jak salony kosmetyczne, gabinety medycyny estetycznej, ośrodki SPA, kliniki dermatologiczne, a także firmy kosmetyczne zajmujące się produkcją i dystrybucją kosmetyków. Mogą również prowadzić własną działalność gospodarczą, co daje im dużą niezależność zawodową.

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na kosmetologii we Wrocławiu

Dostanie się na studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu może być wymagające, zwłaszcza ze względu na rosnącą popularność tego kierunku i dużą liczbę kandydatów. Proces rekrutacji opiera się głównie na wynikach maturalnych z przedmiotów takich jak biologia, chemia, a niekiedy również fizyka i matematyka. Wysokie wyniki z tych przedmiotów zwiększają szanse na pozytywne przejście procesu rekrutacyjnego.

Wymagania rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od uczelni, dlatego ważne jest, aby kandydaci dokładnie zapoznali się z kryteriami przyjęć na stronach internetowych wybranych szkół wyższych. Należy zwrócić uwagę na to, jakie przedmioty są brane pod uwagę oraz jakie są progi punktowe z poprzednich lat. Ważne są tutaj również zdolności manualne, dokładność, cierpliwość oraz umiejętność pracy z ludźmi.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku kosmetologia we Wrocławiu jest matematyka

Program kształcenia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu przewiduje pewne elementy matematyki, choć nie jest to przedmiot dominujący. Matematyka jest przede wszystkim obecna w kontekście chemii kosmetycznej, gdzie precyzyjne obliczenia i analizy są niezbędne do tworzenia i oceny kosmetyków. Studenci muszą znać podstawowe zasady matematyczne, aby móc dokładnie przeprowadzać obliczenia związane z proporcjami składników, stężeniami substancji oraz reakcjami chemicznymi.

W praktyce kosmetologii matematyka jest wykorzystywana także do analizy danych z badań naukowych oraz interpretacji wyników. Wymaga to umiejętności statystycznych, które są niezbędne do oceny skuteczności i bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. W niektórych przypadkach matematyka może być również używana do optymalizacji procedur zabiegowych oraz oceny efektywności różnych metod terapeutycznych.

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź

 

Kosmetologia w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po kosmetologii

Absolwenci znajdą zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycy estetycznej, ośrodkach odnowy biologicznej, ośrodkach spa i wellness, gabinetach podologicznych oraz firmach kosmetycznych i farmaceutycznych.

czytaj dalej jaka praca po kosmetologii

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po kosmetologii we Wrocławiu

Trudność w znalezieniu pracy po studiach na kierunku kosmetologia we Wrocławiu zależy od wielu czynników, takich jak specjalizacja, doświadczenie zawodowe, umiejętności miękkie oraz sytuacja na rynku pracy. Ogólnie rzecz biorąc, absolwenci kosmetologii są poszukiwani na rynku pracy, a zapotrzebowanie na usługi kosmetologiczne stale rośnie.

Kosmetolodzy mogą znaleźć zatrudnienie w różnych miejscach, takich jak salony kosmetyczne, gabinety medycyny estetycznej, ośrodki SPA, kliniki dermatologiczne oraz firmy kosmetyczne zajmujące się produkcją i dystrybucją kosmetyków. Mogą również prowadzić własną działalność gospodarczą, co daje im dużą niezależność zawodową. Ważne jest jednak, aby absolwenci zdobywali praktyczne doświadczenie już podczas studiów, np. poprzez praktyki zawodowe, staże czy prace dorywcze w branży kosmetycznej.

 

Ile zarabia się po studiach na kierunku kosmetologia we Wrocławiu

Zarobki po studiach na kierunku kosmetologia we Wrocławiu mogą być zróżnicowane w zależności od wielu czynników, takich jak miejsce pracy, specjalizacja, doświadczenie zawodowe oraz umiejętności specjalistyczne. Ogólnie kosmetolodzy mogą liczyć na konkurencyjne wynagrodzenie, zwłaszcza w dobrze prosperujących salonach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej czy ośrodkach SPA.

 

Średnie zarobki brutto w 2024 r:

 • Kosmetolog: 5040 zł
 • Specjalista ds. medycyny estetycznej: 11000 zł
 • Przedstawiciel handlowy w branży beauty: 6740 zł
 • Specjalista ds. badań i rozwoju: 6710 zł

Jak wygląda rekrutacja na kosmetologię we Wrocławiu

Program nauczania na kierunku kosmetologia będzie oscylował wokół nauk medycznych, nauk o zdrowiu, chemicznych oraz biologicznych. Studenci nauczą się wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, regenerujących oraz upiększających na twarz i ciało. Ponadto nauczą się dokonywania analizy składu kosmetyków oraz ich doboru do potrzeb każdego rodzaju skóry. Dowiedzą się także, w jaki sposób wykonywać profesjonalny makijaż oraz obsługiwać specjalistyczną aparaturę medyczną.

Kosmetologia - rekrutacja na uczelniach we Wrocławiu:

sprawdź rekrutacja na studia we Wrocławiu

 

Jakie przedmioty liczą się na kosmetologii we Wrocławiu

Przedmioty maturalne, które liczą się w rekrutacji na kierunek kosmetologia we Wrocławiu, obejmują głównie biologię i chemię. Są to kluczowe przedmioty, ponieważ kosmetologia łączy wiedzę z tych dziedzin, a znajomość biologii i chemii jest niezbędna do zrozumienia procesów zachodzących w organizmie człowieka oraz działania różnorodnych substancji chemicznych używanych w kosmetykach.

Warto zaznaczyć, że kryteria rekrutacyjne różnią się w zależności od wyboru uczelni. Dlatego warto zapoznać się z wymogami naboru na studia na konkretną uczelnię. Należy pamiętać – im wyższe wyniki maturalne, tym większe prawdopodobieństwo dostania się na wymarzone studia. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby uczniowie szkół średnich podejmowali świadome decyzje już na etapie wyboru przedmiotów rozszerzonych.

 

 

Limity miejsc

Rekrutacja na poszczególne kierunki studiów odbywa się w ramach limitu miejsc – kandydaci przyjmowani są przez uczelnie na podstawie wyników postępowania kwalifikacyjnego, podczas którego tworzona jest lista rankingowa.

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne można składać osobiście w siedzibie wybranej uczelni lub za pośrednictwem poczty (elektronicznej lub tradycyjnej). Preferowana forma doręczenia kompletnego zestawu może różnić się w zależności od indywidualnej decyzji szkoły wyższej.

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne składać można osobiście, bezpośrednio do siedziby wybranej uczelni. Czasem jednak niektóre uczelnie umożliwiają lub nawet preferują pośrednią formę dostarczenia kompletnych zestawów dokumentów – np. za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Etap poświęcony na złożenie dokumentów rekrutacyjnych zazwyczaj rozpoczyna się tuż po ogłoszeniu wyników postępowania kwalifikacyjnego – terminy są ustalane indywidualnie przez szkoły wyższe. Zakwalifikowani kandydaci muszą dostarczyć wymagane dokumenty w ciągu kilku dni – w przeciwnym wypadku mogą być oni skreśleni z listy osób , które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Ile kosztują studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu

Studia stacjonarne na kierunku kosmetologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu? Ceny w 2024 roku wahają się od 6756 zł do 8824 zł za pierwszy rok studiów. 

Kosmetologia studia we Wrocławiu - ceny 2024

 • Uniwersytet Dolnośląski DSW – od 6756 zł
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu - 7308 zł
 • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - 8824 zł

Sprawdź

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować kosmetologię we Wrocławiu

Kosmetologię we Wrocławiu można studiować na jednej uczelni publicznej; Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz na jednej niepublicznej: Uniwersytecie Dolnośląskim DSW

Gdzie studiować kosmetologię bezpłatnie we Wrocławiu

Bezpłatną kosmetologię we Wrocławiu można studiować tylko w formie stacjonarnej na publicznej uczelni: Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Gdzie studiować kosmetologię niestacjonarnie we Wrocławiu

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku kosmetologia we Wrocławiu można podjąć na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Uniwersytecie Dolnośląskim DSW.

Ile kosztują studia niestacjonarne na kosmetologii we Wrocławiu

Studia na kierunku Kosmetologia w formie niestacjonarnej na wrocławskich uczelniach publicznych i prywatnych są płatne. Ceny za jeden rok akademicki na kierunku kosmetologia we Wrocławiu wahają się od 6350 zł do 7920 zł za pierwszy rok studiów. 

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne, które oferowane są przez uczelnie publiczne i niepubliczne są płatne. Wyjątek stanowią studnia stacjonarne na uczelniach publicznych. 

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Wrocław studia i stopnia

Kosmetologia Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Wrocław studia stacjonarne

Kosmetologia Wrocław studia niestacjonarne

Kosmetologia w mieście Wrocławiu

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

Jakie opinie mają studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Osoby, które wybierają studia kosmetologiczne, muszą do swojego przyszłego zawodu podchodzić z pasją.

Wioletta, studentka kosmetologii, mówi:

Kocham wykonywać makijaże, od zawsze byłam pierwsza do tego, by ćwiczyć na swoich koleżankach, siostrze, czy rodzinie. Chciałam, żeby moje fascynacje nabrały konkretnego wymiaru i nie zawiodłam się! Kosmetologia to studia, które pokochałam!

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Pozostałe uczelnie w mieście Wrocławiu na których jest kierunek KOSMETOLOGIA

komentarze (2)

kjuih odpowiedz

Najlepiej studiować kosmetologię we Wrocławiu na ul. Nowowiejskiej Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna tel. 71/321 11 54

lena odpowiedz

Najlepiej studiować kosmetologię w Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu, a kursy kosmetyczne warto zrobić w TEB Edukacja w Wałbrzychu lub we Wrocławiu w Żak na ul. Krupniczej np. Masaż liftingująco-konturujący twarzy po jednym zabiegu twarz wygląda jak po liftingu laserowym.

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia