Kosmetologia - Wrocław

Kosmetologia - Wrocław

Kosmetologia - Wrocław

Studia we Wrocławiu na kierunku

kosmetologia

Odkryj kierunek kosmetologia we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Kosmetologia studia Wrocław | woj. dolnośląskie

Dla kogo ten kierunek

Dziś coraz chętniej nasze ciała oddajemy w ręce profesjonalistów, którzy dbają o to, byśmy zawsze wyglądali nie tylko pięknie, ale przede wszystkim zdrowo. Z usług kosmetologicznych można skorzystać niemal na każdym kroku, czy wszystkie salony jednak oferują obsługę, która oparta jest na rzetelnej wiedzy? Zawód kosmetyczki cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym, ponieważ to od niej zależy końcowy efekt naszych metamorfoz. Umiejętności i predyspozycje w tym zawodzie stanowią bardzo ważną część, jednak powinny iść z nimi przede wszystkim kwalifikacje, które zapewnić mogą jedynie studia kosmetologiczne.

Jeżeli w kręgu twoich zainteresowań znajdowały się zawsze zagadnienia związane z wizażem, lubisz dbać i pielęgnować swoje ciało oraz jednocześnie nauka przedmiotów ścisłych takich jak biologia i chemia nie stanowi dla ciebie problemu, to studia na kierunku kosmetologia dadzą ci wiele satysfakcji i sprawią, że będziesz mógł rozwijać swoją karierę zawodową z pasją.

 

Program kształcenia i gdzie studiować

Uczelnie we Wrocławiu zdają sobie sprawę z tego, jak współcześnie popularne są studia kosmetologiczne, więc swoją przygodę z tą dyscypliną możesz rozpocząć w kilku ośrodkach akademickich. Oferty te mogą się od siebie nieznacznie różnić, więc zastanów się, która z nich będzie najlepiej spełniać twoje oczekiwania. Studia na kierunku kosmetologia proponują we Wrocławiu dwie uczelnie: Akademia Wychowania Fizycznego oraz Wyższa Szkoła Fizjoterapii.

Przyszli studenci kosmetologii muszą mieć świadomość, że czeka ich wiele intelektualnych wyzwań, ponieważ ta dyscyplina opiera się w znacznym stopniu na naukach medycznych. Muszą oni zatem zgłębić zagadnienia związane z anatomią, dermatologią, czy nawet dietetyką, bo ona również ma wpływ na kondycję cery oraz skóry. Oprócz tego pasjonaci kosmetologii uczestniczyć będą w wielu ćwiczeniach praktycznych związanych z wizażem, odnową biologiczną, czy chemią kosmetyczną.

 

Praca po studiach

Dziś każdy z nas chce wyglądać zdrowo i pięknie, dlatego wyjątkowo chętnie korzystamy z usług profesjonalistów, którzy dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom potrafią kompleksowo zadbać o kondycję naszej cery, ciała, czy paznokci. To niezwykle ważne, by zawód ten wykonywały osoby o gruntownym wykształceniu – studia kosmetologiczne we Wrocławiu są jego gwarantem.

Uczelnie we Wrocławiu, które mają w swojej ofercie studia na kierunku kosmetologia, przygotowują do wszechstronnego wykonywania zawodu zgodnego z profilem kształcenia. Abiturienci tego kierunku mogą zatem pracować w salonach kosmetycznych, ośrodkach spa i wellness, ośrodkach odnowy biologicznej, czy wszelkiego rodzajach instytucjach, zajmujących się promocją zdrowego stylu życia. Kariera absolwenta kosmetologii zależy w dużej mierze od jego własnych zainteresowań i fascynacji.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku kosmetologia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia we Wrocławiu?

Osoby, które poważnie myślą o rozpoczęciu studiów kosmetologicznych w przyszłości, powinny zacząć przygotowania do egzaminu dojrzałości już dziś. Dużą uwagę warto poświęcić przedmiotom takim jak chemia oraz biologia, ponieważ to z tych dyscyplin naukowych głównie czerpie biologia. Przygotowanie z tych przedmiotów otworzy nie tylko drzwi uczelni, lecz również znacznie ułatwi naukę w przyszłości. Nacisk możesz położyć dodatkowo na naukę języka obcego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 21.09.2020
do 30.09.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Studia II stopnia

Ceny za pierwszy rok studiów na kierunku KOSMETOLOGIA (2020/2021)

stacjonarne niestacjonarne
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu stacjonarne:
bezpłatne (limit:)
niestacjonarne:
5800 zł
Dowiedz się więcej

Źródło: Strony internetowe uczelni (24.07.2020)

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej".

Harmonogram rekrutacji +

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu studiów na kierunku kosmetologia w Wrocławiu, to powinieneś bardzo dobrze zapoznać się z harmonogramem rekrutacji, który ustalany jest indywidualnie przez uczelnie. Szczegółowe informacje na jego temat znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Ogólny terminarz pozostaje na ogół zbliżony.

Maturzyści na wybrane przez siebie kierunki mogą rejestrować się na ogół już na przełomie kwietnia i maja. Liczą się wyłącznie punkty, a nie kolejność zgłoszeń kandydatów. Studia na kierunku kosmetologia w Wrocławiu mają profil medyczny. Pierwszy etap rekrutacji zostaje na ogół zamknięty w połowie lipca, tuż po ogłoszeniu wyników z egzaminów maturalnych. To także czas składania dokumentów oraz oczekiwania na rozpoczęcie roku akademickiego w październiku.

Uczelnie w Wrocławiu otwierają także dodatkowe etapy w sierpniu oraz wrześniu na te kierunki studiów, na które nie wypełniły się listy podczas pierwszego etapu rekrutacji. Jeżeli twoja kandydatura została odrzucona początkowo, nie zrażaj się, ponieważ być może szansę na rozpoczęcie wymarzonych studiów dostaniesz podczas kolejnych etapów rekrutacji.

Dokumenty rekrutacyjne +

Osoby zakwalifikowane na studia muszą dostarczyć do dziekanatu zestaw podstawowych dokumentów. Pamiętaj, by nie zaniedbać tego etapu rekrutacji, ponieważ dzięki temu nie że zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia. Każda z uczelni zestaw dokumentów ustala indywidualnie – szczegółowych wytycznych zawsze musisz szukać na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Powinny się znaleźć wśród nich na pewno:

 • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
 • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
 • aktualna fotografia;
 • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
 • różnego rodzaju podpisane umowy.

Dokumenty rekrutacyjne na ogół musisz dostarczyć w papierowej teczce, która opisana będzie twoim imieniem i nazwiskiem.

Opłaty rekrutacyjne +

Każda osoba, która chce wziąć udział w rekrutacji, musi uiścić odpowiednią opłatę rekrutacyjną. Jeżeli ten etap rekrutacji zostanie przez ciebie zaniedbany, to twoja kandydatura w ogóle nie zostanie wzięta pod uwagę. Uczelnie w Wrocławiu ustalają indywidualne opłaty rekrutacyjne, więc odpowiednio wcześnie zapoznaj się z tymi wytycznymi. Na ogół koszt takiej opłaty waha się od 85 do 150 zł w zależności od kierunku. Możesz jej dokonać za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Pamiętaj, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania, więc zrób go wcześnie, a jego potwierdzenie okaż w dziekanacie uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia na kierunku kosmetologia mają profil medyczny, więc przedmioty, które powinieneś zdawać podczas egzaminów maturalnych, muszą obejmować dyscypliny ścisłe. Pośród nich powinny się znaleźć przede wszystkim biologia, chemia, czy matematyka. Dodatkowym atutem będzie także doskonała znajomość dowolnie wybranego przez siebie języka obcego nowożytnego. Pamiętaj, że szansę na prestiżowe studia kosmetologiczne mają wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich!

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych uwzględnia, czy zdawane na maturze przedmioty znajdują się wśród rekrutacyjnych wytycznych. Kolejnym ważnym aspektem jest to, na jakim poziomie zdawany był dany przedmiot. Maturzyści mają do wyboru zawsze dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony. Odpowiednio wcześnie prześledź, jak wygląda przelicznik punktów kwalifikacyjnych na różnych uczelniach. To pozwoli ci przygotować się jak najlepiej do procedury rekrutacyjnej!

Olimpiady oraz konkursy +

Pamiętaj, że bycie finalistą olimpiady nie zwalnia cię z obowiązku przystąpienia do egzaminów maturalnych. Prawdziwi pasjonaci nauk ścisłych, którzy w przyszłości chcieliby rozpocząć studia na kierunku kosmetologia w Wrocławiu, mogą pomyśleć o wzięciu udziału w prestiżowych olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych. Szansę na sukces da jedynie wiedza, która znacznie wykracza poza ramy szkoły średniej. Warto podkreślić, że jest o co walczyć, ponieważ laureaci oraz finaliści stopnia centralnego znajdą się na listach osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku studiów medycznych rozważ olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Biologiczna;
 • Olimpiada Chemiczna;
 • czy Olimpiada Matematyczna.

KIERUNKI MEDYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Rozwiń

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak kosmetologia od wielu lat cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które opuszczają mury szkół średnich. Dlatego też uczelnie starają się zrobić wszystko, by na naukę na tym kierunku mogła sobie pozwolić największa liczba osób zdolnych i zainteresowanych. Jedną z takich opcji, umożliwiającą dogodną naukę, jest możliwość rozpoczęcia przygody z kosmetologią w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Tryb stacjonarny w Polsce jest najbardziej powszechny, ponieważ zajęcia mają regularną formę, więc studenci przyswajają wiedzę w sposób systematyczny. Z kolei nauka na studiach zaocznych odbywa się podczas weekendowych zjazdów, pozwala to na równoczesne rozwijanie innych aktywności. Nie należy jednak zapominać, że studia zaoczne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne.

 

Program studiów i przedmioty

Kosmetologia to interdyscyplinarna dziedzina, którą łączy w sobie zagadnienia związane z medycyną, chemią kosmetyczną i zagadnieniami kosmetycznymi. Naczelną ideą wrocławskich uczelni jest kształcenie jedynie najwyższej klasy profesjonalistów, więc studenci zetkną się z wieloma rozbudowanymi zagadnieniami. Pasjonaci kosmetologii uczęszczać będą przede wszystkim na dwa podstawowe bloki przedmiotów: ogólny oraz kierunkowy. Kształcenie ogólne obejmuje przykładowo:

 • biochemię;
 • anatomię i fizjologię;
 • podstawy farmakologii;
 • higiena pracy;
 • dermatologia itd.

 

To blok niezwykle ważnych przedmiotów, ponieważ stanowi on podwaliny teoretyczne dla kształcenia kierunkowego. Studenci kosmetologii uczestniczyć będą w wielu ćwiczeniach praktycznych i zajęciach warsztatowych, które rozwijać będą ścisłe umiejętności z tej dyscypliny. Na studentów czekać będą zatem zajęcia takie jak:

 • receptura form kosmetycznych;
 • kosmetologia;
 • podstawy wizażu;
 • podstawy odnowy biologicznej;
 • podstawy masażu;
 • podstawy pielęgnacji różnych typów cery itd.

 

Uczelnie we Wrocławiu oferują swoim studentom jedynie najwyższe standardy kształcenia, będą pogłębiać oni swoją wiedzę przy wykorzystaniu najnowszej aparatury kosmetologicznej, a swoje kompetencje z zakresu wizażu będą mogli rozwijać, używając wyłącznie najwyższej klasy kosmetyków od polskich, jak i międzynarodowych producentów. W przyszłej pracy kosmetologa również ważne są kompetencje miękkie – dobra komunikacja z klientem to podstawa, więc pasjonaci kosmetologii również będą nieustannie rozwijać się w tym zakresie.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KOSMETOLOGIA WROCŁAW STUDIA STACJONARNE

KOSMETOLOGIA WROCŁAW STUDIA NIESTACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Studia we Wrocławiu na kierunku kosmetologia dzielą się na dwa komplementarne cykle kształcenia. To jeden z najbardziej popularnych podziałów w Polsce. Pasjonaci kosmetologii swoją przygodę z nią rozpoczynają od trzyletnich studiów licencjackich. Poznają oni wtedy niezbędną wiedzę, która powinna towarzyszyć każdej osobie podczas wykonywania zawodu kosmetologa. Warto natomiast podkreślić, że studia pierwszego stopnia nie dają jeszcze pełnych kwalifikacji.

Wszechstronny rozwój zawodowy może dokonać się dopiero po ukończeniu dwuletnich studiów drugiego stopnia. To czas ugruntowania wiedzy oraz poszerzenia wszystkich swoich umiejętności. Na drugim stopniu studenci przygotowują się także do obrony jednej z najważniejszych prac dyplomowych, czyli pracy magisterskiej, która stanowi świadectwo kompetencji każdego abiturienta szkoły wyższej.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KOSMETOLOGIA WROCŁAW STUDIA I STOPNIA

KOSMETOLOGIA WROCŁAW STUDIA II STOPNIA

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek kosmetologia we Wrocławiu?

Osoby, które zastanawiają się nad rozpoczęciem studiów kosmetologicznych, muszą uświadomić sobie, że nie są to studia dla każdego. Będą one sprawiać dużo satysfakcji jedynie pasjonatom i osobom, które mają predyspozycje do wykonywania tego wymagającego zawodu. Pomyśl, czy dostrzegasz się w sylwetce potencjalnego studenta kosmetologii:

 • posiadasz zdolności manualne;
 • jesteś dokładny i precyzyjny;
 • interesuje cię tematyka związana z wizażem;
 • nauka biologii nie stanowi dla ciebie problemu.

 

Proces rekrtuacji i przedmioty

To oczywiście zespół bardzo ogólnych cech, jednak powinno to być niezbędne minimum dla osoby, która poważnie myśli o rozpoczęciu kształcenia na tym kierunku. Oczywiście twoim podstawowym obowiązkiem jest jednak jak najlepsze przygotowanie do egzaminu maturalnego. Podczas nauki szczególny nacisk połóż na przedmioty takie jak: biologia i chemia, ponieważ pozyskana wiedza będzie stanowić dla ciebie podporę również w przyszłości. Nie zwlekaj z nauką zbyt długo, bo szansę na rozpoczęcie kształcenia mają jedynie nalepsi!

Jeżeli zaliczasz się do grona osób ambitnych, które lubią poszerzać swoją wiedzę i nie ograniczają jej do niezbędnego minimum, możesz pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Jej laureaci oraz finaliści znajdują się na listach osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku kosmetologii rozważ:

 • Olimpiadę Wiedzy o Żywności i Żywieniu;
 • Olimpiadę Biologiczną lub Chemiczną.

 

Pamiętaj także o terminowym dokonaniu wszystkich opłat rekrutacyjnych. Gdy już dostaniesz się na wymarzone studia medyczne na kierunku kosmetologia, nie zapomnij o dostarczeniu do dziekanatu zestawu podstawowych dokumentów, czyli: świadectwa maturalnego, skanów dowodu oraz zdjęć do legitymacji studenckiej.

Jaka praca po studiach na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Jaka praca po studiach na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Uczelnie we Wrocławiu na studiach kosmetologicznych kształcą jedynie najlepszych profesjonalistów. Oni dzięki swojej rozbudowanej wiedzy i umiejętnościom będą wzbudzać wysokie zaufanie społeczne wśród klientów. Na co dzień zapominamy o tym, że dobry kosmetolog nie zajmuje się wyłącznie wizażem. To osoba, która doskonale rozpoznaje zapotrzebowanie danego typu cery (np. trądzikowej lub dojrzałej) i potrafi wykonywać różnorodne zabiegi pielęgnacyjne związane z poprawieniem jej kondycji. Kosmetolodzy potrafią kompleksowo zająć się także całym ciałem – wykonując także na nim różnego rodzaju zabiegi, czy masaże. Wreszcie to w ręce kosmetologa możemy się oddać, gdy zależy nam na pięknym i estetycznym makijażu lub gdy chcemy zadbać o wygląd naszych rzęs, brwi, czy ust.

Jak widać – zakres obowiązków kosmetologa jest wyjątkowo rozległy. Warto również podkreślić, że wykonuje on bardzo odpowiedzialny zawód, ponieważ w swojej pracy bierze pełną odpowiedzialność za cerę i skórę swoich klientów. Osobom, które podejmują się wykonywania tego zawodu powinna towarzyszyć nie tylko pasja, lecz również rzetelna wiedza. Podstawowe miejsca pracy kosmetologa to:

 • salony kosmetyczne;
 • gabinety odnowy biologicznej;
 • ośrodki spa i wellness;
 • kluby fitness;
 • instytucje zajmujące się promocją zdrowego stylu życia.

 

To oczywiście nie wszystko – jako kosmetolog i specjalista od wizażu możesz podejmować współpracę z agencjami reklamowymi, uczestniczyć w przygotowywaniu sesji zdjęciowych, przygotowywać pokazy mody itd. Dużą popularnością cieszy się także prowadzenie kanałów internetowych, które zajmują się promocją wizażu. Możesz także występować w roli eksperta, który radzi, jak dbać i pielęgnować o cerę oraz ciało.

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu - zaoczne (niestacjonarne)

Kierunek kosmetologia we Wrocławiu możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto wybrać studia zaoczne, które odbywają się w trybie weekendowym, co oznacza, że zajęcia realizowane są od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni we Wrocławiu. Studia dzienne realizuje się w trakcie zajęć od poniedziałku do piątku.

W zależności od wybranej uczelni studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w trakcie wybranych specjalizacji, takich jak na przykład: wizaż i stylizacje, podologia. Oferty specjalizacyjne warto śledzić na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowań studentów.

Studenci zyskują gruntowne wykształcenie w zakresie kosmetologii i ogólne kształcenie medyczne. Wiedza i umiejętności pozwalają wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i rewitalizacji skóry, zabiegi upiększania i korygowania niedoskonałości skóry, zabiegi opóźniające procesy starzenia, zabiegi modelowania ciała, zabiegi kosmetologii leczniczej. Studenci będą potrafili dobrać odpowiednie kosmetyki, przeprowadzać zalecane i dopuszczalne zabiegi kosmetyczne, posługiwać się nowoczesną aparaturą kosmetyczną do wykonywania zabiegów modelowaniu ciała. Rozwijają także zdolności organizacyjne i kierownicze.

dowiedz się więcej na temat kierunku kosmetologia studia zaoczne we Wrocławiu

Jakie są ceny studiów na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Studia niestacjonarne zarówno w formie zaocznej, jak i wieczorowej są studiami płatnymi. Warto zaznaczyć, że ceny semestralne, roczne czy te obejmujące cały zakres kształcenia są zróżnicowane i indywidualnie ustalane przez uczelnie we Wrocławiu. Czesne za rok studiów możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych. Studia medyczne są stosunkowo drogie, ale wszystko zależy od wybranego kierunku, dlatego warto zapoznać się ze szczegółowym cennikiem, który zawiera informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek, który znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu. Studia stacjonarne w zależności od wybranej uczelni są płatne lub bezpłatne.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku kosmetologia - ceny we Wrocławiu

Jakie opinie mają studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Osoby, które wybierają studia kosmetologiczne, muszą do swojego przyszłego zawodu podchodzić z pasją.

Wioletta, studentka kosmetologii, mówi:

Kocham wykonywać makijaże, od zawsze byłam pierwsza do tego, by ćwiczyć na swoich koleżankach, siostrze, czy rodzinie. Chciałam, żeby moje fascynacje nabrały konkretnego wymiaru i nie zawiodłam się! Kosmetologia to studia, które pokochałam!

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)