Geodezja i kartografia studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Geodezja i kartografia studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Geodezja i kartografia studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Studia w Poznaniu na kierunku geodezja i kartografia można podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 4600 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Studia na kierunku Geodezja i kartografia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbywają się na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych. Studia realizowane są w systemie jednostopniowym – są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc: 40 osób)
  • niestacjonarne (opłata za pierwszy rok studiów wynosi 4600 zł)

Na kierunku studiów Geodezja i kartografia odnajdą się osoby, które posiadają wyobraźnię przestrzenną oraz zainteresowane są matematyka i geografią. W czasie studiów będziesz mieć okazję do pogłębienia wiedzy z tych przedmiotów podczas zajęć i pracy w terenie.

Studia na kierunku Geodezja i kartografia w Poznaniu, są doskonałym wyborem dla osób, które w przyszłości chciałyby pracować np. jako geodeta. W czasie studiów zdobędziesz niezbędną wiedzę z zakresu określania rozmieszczenia obiektów naturalnych i antropogenicznych czy rzeźb terenu. Dowiesz się i wyćwiczysz umiejętność opracowywania różnego rodzaju map, a także wizualizacji kartograficznej danych. Studiując Geodezję i kartografię dowiesz się czym jest oraz jak określić stan prawny nieruchomości, czyli tzw. katastr nieruchomości.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Geodezji i kartografii to m.in. odwzorowania kartograficzne, matematyka w geodezji i kartografii, grafika inżynierska i rysunek techniczny, zasady wykonywania prac topograficznych, język angielski, oprogramowania geodezyjne, bazy i rejestry danych przestrzennych oraz zjawiska i procesy w przestrzeni geograficznej.

Absolwenci kierunku studiów Geodezja i kartografia mogą znaleźć zatrudnienie w międzynarodowych firmach geodezyjnych, wydawnictwach kartograficznych, korporacjach informatycznych pracujących nad nowoczesnymi urządzeniami nawigacyjnymi i programami nawigacyjnymi, firmach budowlanych, architektonicznych, a nawet w szeroko rozumianym górnictwie.

Sprawdź

Kierunki studiów w Poznaniu

WSZYSTKO O KIERUNKU GEODEZJA I KARTOGRAFIA - POZNAŃ

Komentarze (0)