Informatyka studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Informatyka studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)
Informatyka studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Informatyka studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Studia w Poznaniu na kierunku informatyka można podjąć na 2 uczelniach prywatnych - niepublicznch:

  • Collegium Da Vinci
  • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

1. Collegium Da Vinci

Studia na kierunku Informatyka na Collegium Da Vinci, realizowane są w systemie jednostopniowym – są to 3,5-letnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera.
W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 8160 zł)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 8640 zł)


Kierunek studiów Informatyka w Poznaniu jest dla osób pasjonujących się technologia, systemami operacyjnymi, komputerami, a także myślących analitycznie i logicznie. Na Collegium Da Vinci możesz wybrać jedną z podanych specjalności: aplikacje internetowe i mobilne, sieci komputerowe, projektowanie gier, programowanie gier. Kierunek jest dostępny także w języku angielskim.

Studia na kierunku Informatyka, to propozycja dla osób, które w przyszłości chciałyby pracować na stonowiskach specjalistów m.in. z zakresu programowania. Studenci w czasie zajęć, dzięki wykwalifikowanej kadrze dydatkyków uczą się budowy, od podstaw, urządzeń elektrycznych, a także systemów operacyjnych i baz danych. Podczas praktyk, studenci dowiedzą się, jak tworzyć oprogramowania oraz jak naprawiać pojawiające się w nich błędy. Program przewiduje także zapoznanie studentów z najpopularniejszymi językami programowania. 

Przedmioty, z jakimi będziesz musiał się zmierzyć na kierunku studiów Informatyka to m.in., sieci komputerowe, logika i teoria mnogości, rachunek prawdopodobieństwa, programowanie strukturalne, metody obliczeniowe, systemy baz danych, programowanie obiektowe, architektura komputerów, psychofizjologia widzenia, komunikacja człowiek- komputer, inżynieria oprogramowania, projektowanie systemów wbudowanych oraz aplikacje systemów wbudowanych.

Absolwenci zostają przygotowani do objęcia pracy jako: programista, administrator IT, projektant, grafik i animator gier, projektant audio do gier, tester oprogramowania, młodszy/starszy administrator, konsultant techniczny oraz specjalista helpdesk.
Dowiedz się więcej


2. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Kierunek studiów Informatyka realizowany na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, realizowany jest w systemie dwustopniowym – są to 4-letnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera oraz 2-letnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.
W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 6500 zł)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 6500 zł)


Studia informatyczne na kierunki Informatyka przeznaczone są dla osób chcących pracować w branży IT, interesujących się technologią, myślących analitycznie i logicznie oraz dla tych, którym matematyka nie sprawia większego kłopotu. Studiując na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, masz do wyboru jedną z podanych specjalności, są to: bezpieczeństwo systemów informatycznych, big data and cloud computing, e-commerce, grafika i multimedia, programowanie oraz wdrażanie systemów informatycznych SAP.

Studia na kierunku Informatyka, są świetnym rozwiązaniem jeśli chcesz się nauczyć jak tworzyć serwisy www i nimi administrować. W czasie zajęć i praktyk dowiesz się jak właściwie administrować systemami operacyjnymi i bazami danych. Wykwalifikowana kadra przekaże studentom także wiedzę z zakresu tworzenia oprogramowań.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Informatyki na WSB w Poznaniu to m.in. podstawy programowania, algorytmy i struktury danych, programowanie obiektowe, programowanie zaawansowane, architektura komputerów, systemy operacyjne, sieci komputerowe, bezpieczeństwo w systemach i sieciach komputerowych oraz bazy danych.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie jako: programista, administrator IT, młodszy/starszy administrator, konsultant techniczny oraz specjalista helpdesk.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU INFORMATYKA - POZNAŃ

Komentarze (0)