Informatyka - Poznań

Informatyka - Poznań

Informatyka - Poznań

Studia w Poznaniu na kierunku

informatyka 

Odkryj kierunek informatyka w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Informatyka studia Poznań | woj. wielkopolskie

Ludzie nie potrafią wyobrazić sobie życia bez prądu, telefonów komórkowych, samochodów. Podobnie myślą o Informatyce. Nawet najtwardsi przedstawiciele mówiący, że ta dziedzina nie jest im do szczęścia potrzebna i wcale z niej nie korzystają, prawdopodobnie kłamią, gdyż otacza nas ona niemal z każdej strony i wpływa na nasze życie.

I wpływać będzie. Rozwój cywilizacji, postęp technologiczny, a nawet techniczny rozwój muzyki sprawiają, że zdanie mówiące o tym, że każdego roku liczba kandydatów na studia informatyczne jest duża, brzmi jak półprawda, a nawet nieśmieszny żart. Dlaczego? Ponieważ kierunek Informatyka od wielu lat zajmuje miejsce na podium w rankingach popularności kierunków studiów i powiedzieć, że jest na nią dużo chętnych, to jak nic nie powiedzieć.

 

Czego się nauczysz na studiach

Studia informatyczne to zgłębienie zagadnień z wielu dziedzin i obszarów, na przykład technologii wytwarzania oprogramowania, czy bezpieczeństwa systemów informatycznych. Każdy student otrzymuje drogowskazy, którymi może kierować się ku swojej karierze zawodowej.

Tymi drogowskazami są specjalności, których w stolicy Wielkopolski nie brakuje. Internet przedmiotów, Gry i technologie internetowe, Inteligentne systemy wspomagania decyzji, Mikrosystemy informatyczne – to tylko część szerokiej oferty dydaktycznej, która czeka na poznańskich studentów.

Warto zaznaczyć, że kierunek Informatyka w Poznaniu zakłada także konglomeraty z innymi naukami, owocem których może być, na przykład, Bioinformatyka, której celem jest nauczenie zastosowania metod informatycznych do rozwiązywania problemów wynikających ze złożoności systemów biologicznych.

 

Dla kogo te studia

Oczywistym faktem jest, że żaden kierunek studiów, choćby był najbardziej uniwersalny ze wszystkich, nie trafi w gusta każdego z przyszłych studentów poprzez odpowiedzenie na jego zainteresowania i oczekiwania względem przyszłego zawodu. Podobnie jest ze studiami na kierunku Informatyka w Poznaniu.

Jesteś zainteresowany podjęciem tych studiów, ale nie jesteś pewien, czy będą one dla ciebie odpowiednie? Spróbuj odpowiedzieć na następujące pytania, a być może wówczas nabierzesz pewności.

Od zawsze lubiłeś matematykę, a rozwiązywanie skomplikowanych problemów logicznych przychodziło ci z ogromną łatwością? W wolnych chwilach lubisz zgłębiać informację na temat komputerów i najnowszych technologii informatycznych? Uważasz, że Informatyka to kierunek przyszłości, po którym można zdobyć prestiżowy i dobrze płatny zawód? Jeśli tak, to nie musisz się już dłużej wahać – Informatyka z pewnością okaż się najlepszym z możliwych wyborów dla ciebie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK INFORMATYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Da Vinci

Collegium Da Vinci

Collegium Da Vinci

Kierunek informatyka możesz studiować na:

Informatyka

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Informatyka w Poznaniu?

Proces kwalifikacyjny zakłada konkurs świadectw, w którym należy pochwalić się jak najlepszą oceną z matematyki. Warto także przyłożyć się do nauki języka angielskiego, gdyż traktowany jest niemal jako język ojczysty każdego informatyka. Dla pewności, należy jeszcze sprawdzić system kwalifikacji, gdyż może on się różnić w zależności od wybranej uczelni, albo wydziału.
 
Wymagania na kierunek Informatyka w Poznaniu są niemałe, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi: podstawy techniki cyfrowej, programowanie obiektowe, optymalizacja kombinatoryczna, inżynieria oprogramowania, systemy wbudowane, sztuczna inteligencja.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE W POZNANIU

Jak wyglądają studia na kierunku Informatyka w Poznaniu

Studia w Poznaniu na kierunku Informatyka stawiają przede wszystkim na uposażenie studentów w rozległą, interdyscyplinarną wiedzę, dzięki której staną się ekspertami w uprawianej dziedzinie. Należy pamiętać, że wbrew temu, co mogłoby się wydawać, Informatyka to nie tylko godziny kodowania skomplikowanych programów i aplikacji.

Naukę rozpoczniesz od przypomnienia niezbędnych założeń matematycznych, które rozszerzysz o umiejętność wykonywania złożonych logarytmów, które na późniejszym etapie nauki przeniesiesz do odpowiednich programów komputerowych, tworząc innowacyjne aplikacje.

Zgłębisz umiejętności kodowania w kilku wybranych, najczęściej używanych przez dzisiejszych programistów językach oraz zrozumiesz istotę programowania w perspektywie przemysłowej produkcji wszelkiego rodzaju elektronicznych urządzeń użytkowych.

 

Program studiów i przedmioty

Podstawy grafiki pozwolą ci odkryć w sobie artystyczny potencjał lub nabrać pewności, że wolisz omijać tego rodzaju sztukę szerokim łukiem. Warsztatowe zajęcia z programowania pozwolą ci dokształcać się pod czujnym okiem wybitnych praktyków zgłębianej dziedziny oraz eliminować ewentualne błędy.

Część prac zaliczeniowych będzie wymagała od ciebie nawiązania skutecznej współpracy grupowej, co wzbogaci posiadane już kompetencje interpersonalne. Ponadto zdobędziesz potrzebną wiedzę na temat skryptów wykorzystywanych podczas tworzenia stron internetowych, dowiesz się jak za pomocą najprostszego pliku tekstowego zaprojektować własną stronę oraz w jaki sposób umieścić ją w sieci.

Nie bez znaczenia pozostanie szczegółowa nauka o budowie głównego narzędzia twojej przyszłej pracy, czyli komputera. Poznasz elektroniczne podzespoły, wchodzące w skład każdego sprzętu elektronicznego, dzięki czemu będziesz w stanie wykonywać nawet najbardziej skomplikowane naprawy uszkodzonych fizycznie części.

Dowiesz się w jaki sposób diagnozować problemy dotykające dany sprzęt komputerowy, zgłębisz istotę sieci komputerowych oraz internetowych, a przede wszystkim staniesz się świadomym użytkownikiem Internetu oraz komputera.

 

Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

INFORMATYKA POZNAŃ STUDIA ZAOCZNE

 

informatyka studia Poznań

 

Ile trwają studia na kierunku Informatyka w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu charakteryzują się różnym czasem trwania, który jest uzależniony od kilku kluczowych czynników. Jednym z nich są ustalenia władz poszczególnych uczelni, a drugim, istotniejszym, odgórne wymagania narzucone przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego.

Studia na kierunku Informatyka w Poznaniu można podjąć w ramach studiów pierwszego stopnia, które w zależności od ustaleń uczelni, będą zwieńczone uzyskaniem tytułu licencjata lub inżyniera.

Przyszli licencjaci zmierzą się z nauką trwającą trzy lata, natomiast zdobycie tytułu inżyniera będzie wymagało trzech i pół roku.

Studia magisterskie drugiego stopnia będą różniły się długością w zależności od posiadanego tytułu. Licencjaci poświęcą dwa lata, a inżynierowie półtora roku, aby w znacznym stopniu wzbogacić repertuar posiadanej wiedzy i umiejętności.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Informatyka w Poznaniu

Zanim przystąpisz na studia informatyczne w Poznaniu, powinieneś zgłębić procedury rekrutacyjne, obowiązujące wybraną przez ciebie uczelnię. Dlatego warto, abyś zapoznał się ze szczegółową siatką studiów, ustaloną przez władzę każdej z poznańskich uczelni, które postanowiły zaoferować możliwość podjęcia studiów na tym kierunku.

Żeby dostać się na Informatykę w Poznaniu, większość uczelni w pierwszej kolejności pod uwagę bierze wyniki z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z matematyki oraz informatyki. Przedmiotami mającymi nieco mniejsze znaczenie, ale wciąż odgrywającymi poważną rolę w procesie rekrutacyjnym, będą: fizyka oraz język obcy nowożytny.

Kandydaci na studia drugiego stopnia na kierunku Informatyka w Poznaniu, powinni przyłożyć się do zdobywania jak najlepszych ocen kończących pierwszy etap studiów, gdyż to właśnie one wezmą udział w konkursie dyplomów, gdzie wyłonieni zostaną tylko najlepsi.

Informatyczne oraz matematyczne konkursy przedmiotowe mogą okazać się doskonałą przepustką do zasilenia grona studentów Informatyki bez konieczności wylewania siódmych potów na maturze. Laureaci i finaliści otrzymają bowiem stuprocentowy wynik odgórnie oraz zostaną zwolnieni z samego egzaminu dojrzałości.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem, który przybliży cię do stania się doskonałym informatykiem w przyszłości, będzie wzięcie udziału w elektronicznej rejestracji kandydatów. Podążając za instrukcjami znajdującymi się na stronie internetowej wybranej uczelni, nie sposób się zgubić.

Należy jedynie pamiętać, aby wpisywane w odpowiednie miejsce formularza wyniki maturalne były zgodne z prawdą – kłamstwo ma krótkie nogi i może skutkować dyskwalifikacją z rekrutacji.

Kiedy ujrzysz swoje nazwisko na liście przyjętych na studia informatyczne w Poznaniu oraz zapragniesz od października wkroczyć w szeregi studentów wybranej uczelni, pozostanie ci już tylko zgromadzenie odpowiednich dokumentów, w skład których wejdą: świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografia do legitymacji oraz formularz aplikacyjny.

zasady rekrutacji na studia

 

informatyka studia Poznań

 

Jaka praca po studiach na kierunku Informatyka w Poznaniu? 

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka w Poznaniu? Wszystko będzie zależało od osobistych przekonań i zainteresowań każdego z kandydatów, jednak jedno jest pewne – praca ta będzie dobrze płatna i zapewni absolwentom prestiż i poważanie społeczne.

Uczelnie w Poznaniu, które gwarantują możliwość podjęcia studiów informatycznych, stawiają na wykształcenie kompetentnego grona przyszłych pracowników międzynarodowych korporacji informatycznych oraz zdolnych fachowców w dziedzinie programowania.

Wobec tego każdy z absolwentów znajdzie zatrudnienie jako projektant, twórca oprogramowania, kierownik i członek zespołów programistycznych, menedżer projektów informatycznych, analityk systemowy, wdrożeniowiec i operator złożonych systemów informatycznych i sieci komputerowych.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Informatyka w Poznaniu?

Podejmowanie decyzji odnośnie własnej przyszłości bywa niełatwe. Nawet jeśli wybrało się już kierunek kształcenia, to pozostaje pytanie, w którym mieście podjąć studia? Jeśli w orbicie Waszych zainteresowań znajduję się stolica Wielkopolski, warto zagaić pytanie: Jakie ma kierunek Informatyka w Poznaniu opinie?

 

Bartłomiej, student pierwszego roku Informatyki w Poznaniu, mówi:

„Studia w Poznaniu to świetna zabawa. Chociaż nie brzmi to poważnie, to naprawdę tak jest. Uczę się rzeczy, które mnie pasjonują. Poznaję rozwiązania, o których niejednokrotnie myślałem. Studiuję najfajniejszy kierunek na świecie w najfajniejszym mieście. Czy to nie brzmi jak dobra zabawa? Polecam każdemu takie studia. Polecam każdemu studiować w Poznaniu.”

KIERUNKI INFORMATYCZNE W POZNANIU

grafika
Rozwiń

 


 

 

Komentarze (0)