Ratownictwo medyczne studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Ratownictwo medyczne studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)
Ratownictwo medyczne studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Ratownictwo medyczne studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Studia w Poznaniu na kierunku ratownictwo medyczne można podjąć na 1 uczelni prywatnej - niepublicznej:

  • Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu

Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu

Kierunek studiów Ratownictwo medyczne na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu realizowane są w systemie jednostopniowym – są to trzyletnie studia licencjackie.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne
  • niestacjonarne

 

Studia medyczne na kierunku Ratownictwo medyczne są przeznaczone dla osób zainteresowanych biologią i chemią oraz chcących związać swoje życie zawodowe z ratowaniem życia i zdrowia.

Studiując Ratownictwo medyczne w Poznaniu dowiesz się jak funkcjonuje ludzki organizm i co zrobić w stanach zagrażających życiu poszkodowanego. W czasie zajęć poznasz i nauczysz się korzystać ze sprzętu, który jest wykorzystywany na co dzień w pracy ratownika medycznego. Zajęcia są prowadzone głównie w formie praktycznej, dzięki czemu adepci już od początku są przygotowywani do wykonywania przyszłego zawodu.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Ratownictwa medycznego to m.in. anatomia, medycyna ratunkowa, pierwsza pomoc, zagadnienia etyczne, toksykologia, podstawy ratownictwa medycznego, procedury ratunkowe wewnątrzszpitalne, podstawy zarządzania w ochronie zdrowia, zajęcia sprawnościowe z elementami ratownictwa specjalistycznego oraz podstawy chorób zakaźnych.

Absolwenci mogą znaleźć prace jako: ratownik medyczny, koordynator medyczny przy zabezpieczaniu imprez masowych oraz instruktor pierwszej pomocy. Absolwenci mogą szukać zatrudnienia w jednostkach doraźnej ochrony zdrowia, stacjach pogotowia ratunkowego, ambulatoriach i izbach przyjęć szpitali, ośrodkach badawczych, ośrodkach szkoleniowych oraz zakładowych służbach ratowniczych.

Sprawdź

Studia medyczne w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

 

 

 

WSZYSTKO O KIERUNKU RATOWNICTWO MEDYCZNE - POZNAŃ

Komentarze (0)