Grafika studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Grafika studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)
Grafika studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Grafika studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Studia w Poznaniu na kierunku grafika można podjąć na 2 uczelniach prywatnych - niepublicznch: Collegium Da Vinci, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu - Grafika jako specjalność. Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

Grafika studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Poznaniu

1. Collegium Da Vinci

Studia artystyczne na kierunku Grafika na Collegium Da Vinci, realizowane są w systemie jednostopniowym – są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (opłata za pierwszy rok studiów wynosi 11940 zł)
  • niestacjonarne (opłata za pierwszy rok studiów wynosi 11940 zł)

 

Studia na kierunku Grafika przeznaczone są dla osób interesujących się sztuką, kulturą, odznaczających się zmysłem estetycznym, ale także i zainteresowanych technologią, dla których nowinki techniczne nie są obce. Istotne będą także predyspozycje artystyczne. Na Collegium Da Vinci jest do wyboru jedna z dwóch specjalności: animacja i grafika interaktywna lub grafika wydawniczo-reklamowa.

Wybierając kierunek studiów Grafika, nauczysz się posługiwania nowoczesnymi programami graficznymi podczas projektowania wraz z tradycyjnymi kompetencjami plastycznymi jak: rysunek, malarstwo i rzeźba. Dowiesz się jak realizować oprawy graficzne dowolnych usług lub produktów, oprawy 2D i 3D oraz animowanej w różnych środowiskach, przy wykorzystaniu różnych narzędzi i technologii informatycznych. W toku studiów nauczysz się jak wykorzystywać techniki i narzędzia kreatywne do tworzenia projektów, które wymagają abstrakcyjnego myślenia i kreatywności. Wiedzę będziesz zdobywać w czasie zajęć praktycznych, warsztatów oraz na plenerach. Studenci Grafiki na Collegium Da Vinci otrzymują bezpłatnie pakiet oprogramowania Microsoft Office ProPlus 365.

Absolwenci Grafiki mogą znaleźć zatrudnienie w takich zawodach jak grafik kreatywny, specjalista ds. DTP, art. director, ilustrator lub grafik-animator.

Dowiedz się więcej

 

2. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu - Grafika jako specjalność

Grafikę możesz także studiować na kierunku Informatyka na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, która realizowana jest w systemie dwustopniowym – jako pierwsze są czteroletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie dwuletnie studia II stopnia kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne
  • niestacjonarne

 

Studia na kierunku Informatyka przeznaczone są dla osób z predyspozycjami matematycznymi, kreatywnych, zainteresowanych grafiką komputerową oraz chcących zbudować swoją karierę z pasją do nowości technologicznych. Wybierając Informatykę na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, możesz wybrać jedną ze specjalności: grafika i multimedia, programowanie wdrażanie systemów informatycznych sap, big data and cloud computnig, e-commerce oraz bezpieczeństwo systemów informatycznych.

Studiując Informatykę ze specjalnością grafika i multimedia zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu: tworzenia serwisów www i jak nimi administrować. W toku studiów wykwalifikowana kadra pokaże ci jak administrować serwerami internetowymi oraz systemami operacyjnymi, dzięki czemu nauczysz się korzystać m.in. jak wykorzystywać techniki właściwe dla współczesnych mediów. W czasie zajęć będziesz mieć również okazję by pracować w różnych programach graficznych.

Przedmioty, jakie czekają na studentów to m.in. programowanie obiektowe, algorytmy i struktury danych, architektura komputerów, bazy danych, programowanie aplikacji internetowych, sieci komputerowe oraz programowanie zaawansowane.

Absolwenci Informatyki o specjalności grafika i multimedia mogą znaleźć zatrudnienie jako graficy oraz ilustratorzy.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Studia artystyczne w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

 

WSZYSTKO O KIERUNKU GRAFIKA - POZNAŃ

Komentarze (0)