Mechatronika studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Mechatronika studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Mechatronika w Poznaniu - uczelnie publiczne

Studia w Poznaniu na kierunku mechatronika można podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Poznańskiej. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 4780 zł za pierwszy rok studiów.

 

Politechnika Poznańska

Kierunek studiów Mechatronika odbywa się na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – jako pierwsze są 3,5-letnie studia I stopnia, kończące się uzyskaniem tytułu inżyniera, a następnie 1,5 roczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 5260 zł)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 4780 zł)

 

Mechatronika w Poznaniu jest kierunkiem studiów dla osób zainteresowanych technologią oraz naukami ścisłymi, a także dla tych, którzy potrafią myśleć logicznie i analitycznie rozwiązywać skomplikowane problemy. Studiując Mechatronikę na Politechnice Poznańskiej, na studiach II stopnia, możesz wybrać jedną ze specjalności: automatyzacja i nadzorowanie systemów produkcyjnych lub konstrukcje mechatroniczne.

Studiując Mechatronikę, dowiesz się jak wygląda codzienna praca mechatronika lub automatyka. W trakcie studiów zobędziesz wiedzę m.in. z zakresu mechaniki, elektrotechniki, automatyki i informatyki. Nauczysz się programować mikrokontrolery i systemy automatyki oraz dowiesz się jak zastosować sztuczną inteligencję w sterowaniu, a zdobyte umiejętności będziesz mieć okazję wykorzystać i wyćwiczyć w czasie obowiązkowych praktyk.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Mechatroniki to m.in. język obcy, podstawy automatyki, projektowanie i montaż elektroniki, wytrzymałość materiałów, hydraulika i pneumatyka, obwody elektryczne urządzeń mechatronicznych oraz sterowniki przemysłowe.

Absolwenci Mechatroniki mogą znaleźć zatrudnienie jako mechatronik, automatyk, specjalista utrzymania ruchu, programista systemów automatyki, projektant systemów wbudowanych, inżynier ds. testów i walidacji. Absolwenci są przygotowani do pracy w start-upa’ach, biurach projektowych, jednostkach akredytacyjnych, ośrodkach naukowo-badawczych oraz w przemyśle zajmującym się projektowaniem maszyn i rządzeń wyposażonych w złożone układy sterowania.

 

WSZYSTKO O KIERUNKU MECHATRONIKA - POZNAŃ

Komentarze (0)